Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2008., 19:45   #21
Definitivno posjetiti otok Palawan. Raj na zemlji.
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 07:15   #22
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
Definitivno posjetiti otok Palawan. Raj na zemlji.
Bok!

Kako je s transferima po Filipinima? Isao si iz Manile do Palawana? Da li si bio na Boracayu? Opecnito? Ima neka bitna razlika u odnosu na ostatak JI Azije?
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 07:35   #23
Što se tiće avionskog prijevoza, imaš Cebu Pacific (nešto kao Easyjet u Europi), Air Philippines i Philippine Airlines.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 08:24   #24
Odoh ja na 45 dana po divnoj nam Aziji... Nepal, kambodzansko more i Filipini...
...pa kad se vratim, spreman sam za svako "gdje/kako/koliko maltretiranje"!




LP
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 23:46   #25
Quote:
iLQ kaže: Pogledaj post
Odoh ja na 45 dana po divnoj nam Aziji... Nepal, kambodzansko more i Filipini...
...pa kad se vratim, spreman sam za svako "gdje/kako/koliko maltretiranje"!




LP
Hi iLQ, kada kreces na turneju? Trebace mi malo svezih informacija pre svega sa Filipina... ja idem pocetkom februara 2009. u Kombinaciji sa Singapurom ostajem 30-tak dana... i za razliku od predhodnih destinacija kada sam uvek imao i najsitnije detalje sada bas imam oskudne informacije tako da ce mi svaka dobro doci pa ako budes raspolozen...
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 10:08   #26
Quote:
iLQ kaže: Pogledaj post
Odoh ja na 45 dana po divnoj nam Aziji... Nepal, kambodzansko more i Filipini...
...pa kad se vratim, spreman sam za svako "gdje/kako/koliko maltretiranje"!




LP
Pa bas mi je drago da opet ides u te krajeve...Ljubomorna sam, ali to ne moram ni spominjat. he he ...Sretan put ti zelim i obavezno se javi nakon povratka
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 19:05   #27
Ja najvjerojatnije put Filipina idem krajem travnja, na 2 tjedna. Na svu sreću, imat ću lokalnog vodiča...
Samo trebam iskustva sa vađenjem vize.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 22:08   #28
idem i ja next month

manila, iloilo, palawan i cebu

u jugoistocnoj aziji i uopste aziji bio puno puta, ali ovo mi prvi put na phillies

karta? ja kupio london-singapur-manila-vankuver za nekih $2100, nas'o na expedia.

za vizu nije frka... posto cu biti duze od 21 dan, treba i meni [iako imam talijansku putovnicu... pored, naravno, hrvatske]. no, ja cu je uzeti u singapuru. viza treba i slovencima, ali ne treba iz angole.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 07:53   #29
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ja najvjerojatnije put Filipina idem krajem travnja, na 2 tjedna. Na svu sreću, imat ću lokalnog vodiča...
Samo trebam iskustva sa vađenjem vize.
Ma samo odes u Tomasicevu (ZG) i poneses ono sto obicno traze za vize +40$
i sve gotovo u za 24h.
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 14:10   #30
ima li koga da se nedavno vratio ili da uskoro ide... trebace mi jos malo informacija
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 14:12   #31
ima, ima

oko vize.... bolje ju je zavrsiti u singapuru.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 20:36   #32
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
ima, ima

oko vize.... bolje ju je zavrsiti u singapuru.
Ja idem preko Singapura ali u odlasku nemam nameru da se zadrzavam u Singapuru vec tek na povratku nekoliko dana... i sto se tice vize ja je mogu zavrsiti u Bg za dan po ceni od 50$... cak i da je jeftinija 10-20$ u Singapuru opet mi se ne isplati da se tamo cimam ili da dodjem u situaciju da cekam... Nego, nesto drugo me zanima... fiksirao sam tri tacke na Filipinima, iz Manile bi leteo na Busuangu posle 4-5 dana bi produzio za ElNido na severu Palawana (za ovo mi vec treba savet ako zna neko dal ova distanca moze da se predje nekim brodicem?) Posle El Nida bi otisli na Borocay i tu bi zavrsili sa "expedicijom" po Filipinima... Ako ima ko jos kakav predlog , savet ili ideju da nesto treba OBAVEZNO videti neka kaze... naravno i svaka druga sugestija je dobro dosla...
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 20:47   #33
Verica Milakovic <[email protected]> pocasni konzul u BG. manila-borakaj-palavan bez frke mozes brodom. ako mogu ja u 5-6 dana, mozes ti u vise bez frke.

ima vise nasih momaka na phils + sretoh neke franjevce hrvate sto sluzbuju u manili.

kad vidis manilu, bices happy sto si iz BG! borakaj i palavan su raj na zemlji.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 20:48   #34
lokalni letovi su im super i jeftini.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 20:51   #35
dolazim uskoro opet na duze.

manila vs. bangkok - bangkok
filipini vs. tajland - filipini
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 21:53   #36
Quote:
neboimore kaže: Pogledaj post
Ja idem preko Singapura ali u odlasku nemam nameru da se zadrzavam u Singapuru vec tek na povratku nekoliko dana... i sto se tice vize ja je mogu zavrsiti u Bg za dan po ceni od 50$... cak i da je jeftinija 10-20$ u Singapuru opet mi se ne isplati da se tamo cimam ili da dodjem u situaciju da cekam... Nego, nesto drugo me zanima... fiksirao sam tri tacke na Filipinima, iz Manile bi leteo na Busuangu posle 4-5 dana bi produzio za ElNido na severu Palawana (za ovo mi vec treba savet ako zna neko dal ova distanca moze da se predje nekim brodicem?) Posle El Nida bi otisli na Borocay i tu bi zavrsili sa "expedicijom" po Filipinima... Ako ima ko jos kakav predlog , savet ili ideju da nesto treba OBAVEZNO videti neka kaze... naravno i svaka druga sugestija je dobro dosla...
Pozdrav

Vidim da mnogi povezujete Filipine sa boravkom na mjestima koja su nužno vezana uz more, plaže, brodove i slično, a što me ne čudi s obzirom da ovdje piše većina ljudi koji su sa kontinenta. Pri tome ne mislim ništa loše, ali shvaćam da je kontinentalcima taj dio filipinskog posjeta nekako najvažniji.

Moj vjenčani kum je bio na Filipinima i to deset dana krajem prošlog i početkom ovog mjeseca. Kada je planirao odlazak na Filipine bilo je dosta konzultacija, a on je izabrao tri odredišta koja su se morala posjetiti pored, nezaobilazne, Manile.

Spomenuta odredišta jesu Legaspi (Legazpi) City na jugu Luzona koji jest na moru, no nije išao tamo zbog mora već zbog izvanrednog vulkana Mayon (vulkan sa najsavršenijim oblikom - stošcem na svijetu) na koji se može penjati skroz do vrha, točnije na visinu od cca 2 300 metara. Povratni let Manila - Legaspi City je skoro ništavnih 45 - 50 eura (samo ako se malo ranije kupi online), a autobusom još puno jeftinije. Drugo odredište bile su rižine terase Banaue i Batad. Ta se mjesta nalaze u kontinentalnom dijelu Filipina, na nadmorskoj visini od preko 1 km, a do njih se dolazi isključivo overnight autobusom koji kreće iz Manile. Te rižine terase stare su oko 2 000 godina i predstavljaju remek djelo ljudskog umijeća, čak bi se reklo inženjerske sposobnosti. Na nekim su mjestima rižine terase usječene u planine od dna pa skoro do pod sam vrh, a od najdonje pa do najgornje zna biti visinska razlika i od 500 metara (mislim čak i od 750 m). Kum je poslikao dosta toga, a ja ću ti ovdje pustiti link kako bi vidio jedan segment tih terasa sa mjestom Batad:

http://www.ling.nthu.edu.tw/faculty/...%20terrace.jpg

Uopće nema sumnje kako je ovo odredište upravo ono što se na Filipinima mora OBAVEZNO vidjeti jer to je duša Filipina, njihovo remek djelo, neki kažu 8. čudo svijeta!!! Do tamo se, na žalost, ne može avionom, ali niti overnight bus nije loš, klimatiziran je, a preporuča se bus kompanija Florida jer ima puno bolje buseve od komapnije Auto Bus. One drže te jedine linije za Baneue.

Treće odredište mu je bio Boracay na koji je letio avionom iz Manile (točnije leti se na Boracayu susjedni otok, a onda se prebacuje brodićem na Boracay). Kaže, odlično mjesto, lijepe plaže, super bungalovi, ali već viđeno u npr. Tajlandu, a za koji znam da si ga dobro obišao. More, sunce, zabava, piva, ali to možeš imati u svakoj tropskoj zemlji.

Evo, nisam osobno bio, ali informacije su mi prenesene iz prve ruke uz prezentaciju hrpe fotografija koje su mi itekako dobro dočarale to što je on vidio. Usput, moj vjenčani kum je veliki fanatik jugoistočne Azije (u što ubrajam u određenoj mjeri i Filipine) pa je posjetio sve tamošnje države izuzev Vijetnama i Bruneja. Kaže da kada ideš na Filipine moraš shvatiti da ideš na bitno skuplje odredište od npr. Tajlanda, da su ljudi kudikamo neprijazniji, ima više kriminala nego u Tajlandu, vlada solidna doza nereda, a dobra je strana što skoro svi, a od kojih se to očekuje, pričaju sasvim solidan engleski!!! Osim toga, Filipini su vrlo siromašni u smislu povijesnog nasljeđa, pa se tamo ne može očekivati ništa poput hramova, utvrda i sličnog, a što u ostalim dijelovima JI Azije ima na pretek. Ima, doduše crkava i slično, no to je više španjolsko nego filipinsko nasljeđe.

U svakom slučaju, Filipini su odredište koje se treba posjetiti, pružaju puno toga, a još jednom ponavljam kako nitko tko želi osjetiti što Filipini stvarno jesu, nebi trebao propustiti rižine terase Banaue i Batad!!!

Što se vize tiče, za hrvatske državljanje, ona je vrlo jednostavna, riješi se u roku od par sati (tijekom jednog radnog dana), a potrebno je prezentirati povratnu avionsku kartu (ako je kupljena online, tada im se predaje fotokopija printa), booking jednog hotela (dovoljno za npr. samo prvu noć), te kopiju kreditne kartice uz 40-ak $ u gotovini.

Sve u svemu, kum mi kaže kako se radi o dobrom odredištu, no neusporedivo manje atraktivnom od Tajlanda, Laosa, Malezije i Kambodže.
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 00:30   #37
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Vidim da mnogi povezujete Filipine sa boravkom na mjestima koja su nužno vezana uz more, plaže, brodove i slično, a što me ne čudi s obzirom da ovdje piše većina ljudi koji su sa kontinenta. Pri tome ne mislim ništa loše, ali shvaćam da je kontinentalcima taj dio filipinskog posjeta nekako najvažniji........................................ .................................................. .................................................. .................................................. .....
Sve u svemu, kum mi kaže kako se radi o dobrom odredištu, no neusporedivo manje atraktivnom od Tajlanda, Laosa, Malezije i Kambodže.
Da ovo jesu dobre informacije i za taj vulkan nisam siguran da cu se organizovati ali ove pirincane terase svakako, znao sam za njih i od ranije ali sam totalno to smetnuo s uma... Tako da je to dodano u plan a inace ovo putovanje mi je spojeno sa Malezijom i od Filipina ocekujem pre svega prirodne lepote i more koje nama "kontinentalcima" ipak cesto zaista puno znaci... Pouzdano znam da ova destinacija obiluje zaista fascinnantnim pejzazima tako da ja mislim da ce nam cilj ipak biti ostvaren... Ove pojedinosti manje vise znam sto se tice bezbednosti, istorije, sveukupne situacije... hm, ne znam zasto mislis da je skuplje nego u ostalom delu JI Azije? Pa smestaj i hrana su cak jeftiniji jedino sto si prinudjen da koristis avio prevoz cesce pa na kraju to izadje malo... kako god videcemo sve na licu mesta hvala jos jednom za oodgovor i dalje je svaka sugestija , savet i sl... vise nego dobro doslo... pozdrav svima!
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 00:31   #38
Tko sve leti iz Europe za Manilu? Koje aviokompanije?
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 08:01   #39
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Tko sve leti iz Europe za Manilu? Koje aviokompanije?
Sve sto sam ja nasao dok sam trazio karte su bile nenormalne cifre, mislim da ide Lufthansa, British, Air France... ALI zaboravi jer su cifre bolesnicke... Isplativa opcija je da se ide do Bangkoka, Kuala Lumpura ili Singapura... onda su cene u regionu sasvim korektne...
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 08:19   #40
Nitko nije spomenuo Chocolate Hills. Isto poznata atrakcija, stanište onih majmuna s ogromnim očima.
Ja bi trebao ići oko prvog maja na Filipine.
Što se tiće avionske karte, iz HR je očajno skupa, ali zato je znatno jeftinije iz Municha ili Londona. Ima Qatar, nađe se za kakvih 700 EUR iz Municha preko Dohe. Mislim da ne treba viza ako je samo tranzit. Iz Londona ima za kakvih 450 funti preko Hong konga s Air New Zealand.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.