Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2006., 14:21   #41
Quote:
pljugica kaže:
glupost meljete ali totalno
ja recimo imam izrazen abdomen a nikada ne radim trbusnjake i kvazi stvari ali dobro ja sam druga prica
najbolje u vezi abdomena i cvrstine njega samoga ti je u dijeti ili ti definiciji
MI gluposti meljemo

Ti visiš više u teretani nego doma, a pri pravilnom radu na dosta sprava moraš koristiti abdomenalne mišiće i između ostalog tako ih oblikuješ, upotrebljavaš ih i kod svake aerobne vježba, a i pri samomo uspravnom stajanju tako da itekako radiš SA njima, druga stvar je koliko su oni izraženi.

Ovo sa genetikom si promašio "ceo fudbal", genetika može imati veze sa brzinom metabolizma i kojem tipu oblika tijela je čovjek skloniji a sa samim abdomenom koliko i sa količinom padalina

Malo ste previše zabrijali na BB, nekako mi se čini da je smisao ovog podforuma informiranje i pomoć ljudima koji se žele rekreirati ili rješiti viška a ne gledanje sa visoka ili bolje rečeno sa široka pokušavajući zamislit 95 kila na 173 cm visine

Neko je pametno rekao da se lijepo oblikovano tijelo stječe zdravom i umjerenom prehranom.
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 22:05   #42
Quote:
Musatom kaže:
MI gluposti meljemo

Ti visiš više u teretani nego doma, a pri pravilnom radu na dosta sprava moraš koristiti abdomenalne mišiće i između ostalog tako ih oblikuješ, upotrebljavaš ih i kod svake aerobne vježba, a i pri samomo uspravnom stajanju tako da itekako radiš SA njima, druga stvar je koliko su oni izraženi.

Ovo sa genetikom si promašio "ceo fudbal", genetika može imati veze sa brzinom metabolizma i kojem tipu oblika tijela je čovjek skloniji a sa samim abdomenom koliko i sa količinom padalina

Malo ste previše zabrijali na BB, nekako mi se čini da je smisao ovog podforuma informiranje i pomoć ljudima koji se žele rekreirati ili rješiti viška a ne gledanje sa visoka ili bolje rečeno sa široka pokušavajući zamislit 95 kila na 173 cm visine

Neko je pametno rekao da se lijepo oblikovano tijelo stječe zdravom i umjerenom prehranom.
ha ha ha jako smijesno stvarno
pa covjece sve ima stvar sa genetikom i to sto pise s ima stvar sa tvojom genetikom sta si dobio od tatice i mamice
tipu tijela metabolizam daj dont crap to much
po tome bi svi imali 8pack trbusne misice a to nema sanse samo rijetki to imaju sa dobrom genetikom cak 6pack je odlican i to je rijetko vecina ljudi ima 4pack a da toga nije svijesno
i da svi imamo istu genetiku tada bi svi trbusni misici bili simetricni i pravilni a posto ti nikad nisi vidio prave trbusne misice pa to niti neznas jedino sta si vidio je izdefinirano tijelo ko bruce lee tako bi i moj brat izgledao da malo trbusnjaka potegne sa svojih 4o kila
pot tim da ne treniram trbusne misice to je istina ja ih samo koristim u drugim vjezbama a konkretne vjezbe ne izvodim zato jedan dobar za tebe pusing malo si se zajebo
po tome gledanje televizije trenira nase oci umjesto da ih samo koristi stvarno nisam znao od sada cu se samo istezati valjda i od toga misici rastu ili da samo legnem na kauc pa cemo vidjeti
__________________
Bodybuilding is a way of life!!!
pljugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 08:50   #43
Quote:
pljugica kaže:
ha ha ha jako smijesno stvarno
pa covjece sve ima stvar sa genetikom i to sto pise s ima stvar sa tvojom genetikom sta si dobio od tatice i mamice
tipu tijela metabolizam daj dont crap to much
po tome bi svi imali 8pack trbusne misice a to nema sanse samo rijetki to imaju sa dobrom genetikom cak 6pack je odlican i to je rijetko vecina ljudi ima 4pack a da toga nije svijesno
i da svi imamo istu genetiku tada bi svi trbusni misici bili simetricni i pravilni a posto ti nikad nisi vidio prave trbusne misice pa to niti neznas jedino sta si vidio je izdefinirano tijelo ko bruce lee tako bi i moj brat izgledao da malo trbusnjaka potegne sa svojih 4o kila
pot tim da ne treniram trbusne misice to je istina ja ih samo koristim u drugim vjezbama a konkretne vjezbe ne izvodim zato jedan dobar za tebe pusing malo si se zajebo
po tome gledanje televizije trenira nase oci umjesto da ih samo koristi stvarno nisam znao od sada cu se samo istezati valjda i od toga misici rastu ili da samo legnem na kauc pa cemo vidjeti
Draga djeco evo vam i dokaz razloga koji je Kem navela zbog čega nije zdravo izbacivat ugljikohidrate iz prehrane.
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 08:54   #44
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 20:47   #45
a ja mislio da sam na masi
dobro ako ti kazews da sam na definiciji neka ti bude
samo cu ti reci da prosijecno na dan koristim SADA oko 800grama ugljikohidrata onda ja izbacujem ugljikohidrate
ha ha ha
__________________
Bodybuilding is a way of life!!!
pljugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 14:26   #46
Zbog kralježnice ne smijem raditi se trbušnjake u kojima se skroz dignem u sjedeći položaj, radim tako da skvrčim noge u koljenima i odižem se "do pola", da mi se donji dio kralježnice ne odiže od podloge; pa tako sa dlanovima na potiljku, pa sa rukama ispruženim ispred sebe i slično. No kad god radim nekakvu vježbu takve vrste (za trbuh) uvijek osjetim zatezanje u gornjem dijelu trbuha (oko ošita), a nikada u donjem dijelu (ispod pupka), a taj donji mi je problematičan i treba ga zategnuti. Gdje griješim i ima li kakva fora kod vježbanja za taj donji dio?
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 01:20   #47
Quote:
pin_up kaže: Pogledaj post
Ok, ne znam jel ovo ide pod "Zdravlje" ili "Ostali sportovi", nek moderator odluči...

Uglavnom, zanima me, uz trčanje i Orbitrek i ostale gluposti kojima se bavim, koji je najbolji način za učvrstit trbušne mišiće. Nisam špekasta na trbuhu ali definitivno nemam ni six pack koji bih htjela (samo mi nemojte odgovarat sa: "Na ženskama je bolje vidjet trbuščić nego sixpack!" i sl. )

Kako se pravilno izvode trbušnjaci, tj. koji po vašem iskustvu daju najbolje rezultate, i koliko često/dugo ih vježbati?? (U obzir dolaze i vježbe koje nisu trbušnjaci, a korisne su za trbuh!)


PS: I čula sam hrpu puta da oni trbušnjaci od poda skroz do sjedećeg položaja niš ne valjaju, tj. da je bolje raditi one "do pola", i onda nabasam na ovaj članak:
http://www.plivazdravlje.hr/?section...show=1&id=4376
zelis trbusnjake... itaknute plocice i fuge medju njima... pa ovako... mozes ti radit sve vrste trbusnjaka odjednom i svaku vrstu po 100 kom al od vidljivih trbusnjaka ni t... samim trbusnjacim ces samo ojacati trbusne misice al oni nikako nece izlaziti na vidjeli iako ima izniumaka koima je to urodjeno... pa oveko, da bi istaknula konacno svoje trbusnjake trebas trcati, trcati i trcati... zaboravi bilo kakve sprave koje simuliraju trcanje il bicikle i to... trebas izaci van na zrak i trcati i tako svaki dan ili svaki drugi dan odtrcati nekih 30-ak do 45 min ... tempo po tvojoj volji samo neka je ritmicno...
i uz to trcanje ubacit onako 3x tjedno trbusnjake... i to ce ti dati rezultat... i bit ces zadovoljna... naravno mozes ti i svaki dan derat po trbusnjacima, al vazno je da svaki drugi dan trcis... eto... malo kasnim sa odgocvorom, al valjda ces ga procitati... pozz
HARD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 22:46   #48
Quote:
reader kaže: Pogledaj post
Zbog kralježnice ne smijem raditi se trbušnjake u kojima se skroz dignem u sjedeći položaj, radim tako da skvrčim noge u koljenima i odižem se "do pola", da mi se donji dio kralježnice ne odiže od podloge; pa tako sa dlanovima na potiljku, pa sa rukama ispruženim ispred sebe i slično. No kad god radim nekakvu vježbu takve vrste (za trbuh) uvijek osjetim zatezanje u gornjem dijelu trbuha (oko ošita), a nikada u donjem dijelu (ispod pupka), a taj donji mi je problematičan i treba ga zategnuti. Gdje griješim i ima li kakva fora kod vježbanja za taj donji dio?
To što radiš i je više za gornje trbušne mišiće. A da probaš ovo:donji trbusnjaci Čini mi se znatno manje opterećujućim za kralješnicu od dizanja u sjedeći položaj.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 23:17   #49
Quote:
HARD kaže: Pogledaj post
istaknula konacno svoje trbusnjake trebas trcati, trcati i trcati... zaboravi bilo kakve sprave koje simuliraju trcanje il bicikle i to... trebas izaci van na zrak i trcati i tako svaki dan ili svaki drugi dan odtrcati nekih 30-ak do 45 min ... tempo po tvojoj volji samo neka je ritmicno...
i uz to trcanje ubacit onako 3x tjedno trbusnjake... i to ce ti dati rezultat... i bit ces zadovoljna... naravno mozes ti i svaki dan derat po trbusnjacima, al vazno je da svaki drugi dan trcis... eto... malo kasnim sa odgocvorom, al valjda ces ga procitati... pozz
Naravno, opet los savjet. Buduci da ce najprije to dobiti prehranom, prehranom i prehranom. I bicikliranje na sobnom biciklu i bicikliranje vani se ni po cemu ne razlikuju, osim sto je bicikliranje unutra dosadno, ali ne mora biti, ako u teretani ima zgodnim koka, dapace, tada ti cak i poraste volja i zelja.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 08:33   #50
Quote:
Ljubicica kaže: Pogledaj post
To što radiš i je više za gornje trbušne mišiće. A da probaš ovo:donji trbusnjaci Čini mi se znatno manje opterećujućim za kralješnicu od dizanja u sjedeći položaj.
Ne dižem se u sjedeći položaj nego samo podirem prsni dio, do lopatice.
Imače, radio ovo što si linkala i još 6 takvih sličnih vježbi sa nogama...i po uputama svog fizijatra i po uputama g.Obrovca sa "Coolinarike". Ali uvijek mi je napetost u gornjim trbušnim mišićima.
Možda ima neka fora sa disanjem? Ili moraš raditi sa uvučenim trbuhom...?
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 15:51   #51
Quote:
reader kaže: Pogledaj post
Možda ima neka fora sa disanjem? Ili moraš raditi sa uvučenim trbuhom...?
Jedina fora je: izdah kad privlačiš nogu, udah kad ju odmičeš od trbuha, ali to vjerojatno znaš. Pipaj donje mišiće dok radiš tu vježbu pa ćeš vidjeti da su napeti. Barem bi trebali biti.

A da probaš nekaj iz pilatesa? Možda nešto od ovoga:
single leg strech
double leg strech
Što su ispružene noge pod manjim kutem u odnosu na pod, donji mišići više rade.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 02:30   #52
može mi netko reći šta mislio o tzv. sklopkama...? to mi je frend preporučio, pokazao mi je tako da u isto vrijeme dižem i trup i noge, al noge su ravne ne skvrčene .. mišljenja ?
sportski_fanatik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 15:08   #53
Smile I NEED HELP!!!

ej ljudi, trebam pomoc
uskoro dolazi ljeto i ja bih voljela skinuti stomak i malo noge
piokusavam raditi 200 trbusnjaka dnevno (5 serija po 50)
trebam pomoc hoce li mi to pomoc i znate li vi neku dobru vjezbu da radim
da mogu skinuti to do ljeta
PLEASE HELP!!! hvala
sara
sara-sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 15:50   #54
aerobni trening,trčanje,plivanje,bicikl,aerobik..vježbe za mišiće ti ne skidaju salo
ivana007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 20:10   #55
Quote:
sara-sb kaže: Pogledaj post
ej ljudi, trebam pomoc
uskoro dolazi ljeto i ja bih voljela skinuti stomak i malo noge
piokusavam raditi 200 trbusnjaka dnevno (5 serija po 50)
trebam pomoc hoce li mi to pomoc i znate li vi neku dobru vjezbu da radim
da mogu skinuti to do ljeta
PLEASE HELP!!! hvala
sara
Najluđi su mi ovakvi pozivi u pomoć.....šta nije malo kasno za skidanje stomaka?
Ljeto je već pred vratima.
Draga Sara,trebaš skidat kilograme tokom cijele godine,jer od ovakvih ekspresnih skidanja,nema ništa....

vjeruj ženi koja je sve to prošla

Moje frendice su sve na nekakvim glupim,brzim i neučinkovitim tretmanima...uvijek u ovo doba godine....đabe im ja govorim.
ptica-trkacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 21:23   #56
a sada pitanjce da li se pomocu teretane + redovno trcanje i plivanje moze izgraditi dobro tijelo u kojih godinu dana i da li teretana moze pomoci pro podizanju misicne mase i zategenuću mišića na način da se ističu na tijelu ???
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 03:27   #57
Quote:
vidra kaže: Pogledaj post
a sada pitanjce da li se pomocu teretane + redovno trcanje i plivanje moze izgraditi dobro tijelo u kojih godinu dana i da li teretana moze pomoci pro podizanju misicne mase i zategenuću mišića na način da se ističu na tijelu ???

za godinu dana imas tijelo ko apolon... a americi ima natjecanje prijave se bucmasti i ko ce za 6mj napravit bolji six pack, za godinu dana dobrog treninga i prehrane cuda se događaju..
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 12:36   #58
fala sa forumom skinuo 13 kg i dalje padajua jedem za 5 ljudi
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 16:32   #59
Quote:
sara-sb kaže: Pogledaj post
piokusavam raditi 200 trbusnjaka dnevno (5 serija po 50)

nije li to 250?
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 20:10   #60
Trbušni mišići

Pozdrav svima

Želio bih vaša iskustva, savjete i pomoć u vezi tog djela tijela.

Vježbam i treniram redovito skoro svaki dan, desi mi se da recimo u nekih 5 dana možda jedan dan ne treniram.

Moje vježbe se sastoje od 6 serija po 50 trbušnjaka i to kratkih gdje dolje ne dotaknem pod a neidem do kraja gore tako da su mišići cijelo vrijeme zategnuti na neki način. Izvodim vježbe skvrčenih koljena na podu.

Čitao sam negdje da ta skupina mišića ovisi o svemu, mišićima na nogama, leđnim mišićima, pa čak i prsnim, pa radim i leđne, sklekove, a šta se tiće nogu, treniram nogomet pa trčimo redovito po 20 minuta i po stepenicama za listove i prepone.

Što se tiće prehrane to ne znam kako pratit, ali uglavnom ne jedem neke masne stvari, kruh skoro nikad, slatke stvari tu i tamo. Jedem raznoliko, meso, povrće, ribu....


Došao sam do te faze da sam u solidnoj trkačkoj kondiciji....od žgoljavog tijela sam dobio neku širinu u ramenima ali ništa pretjerano uočljivo i istiću mi se 4 trbušna mišića.....dakle ona 4 gornja.....svi govore o 6pack dakle nisam zadovoljan jer još fale 2

Pošto ta 2 nikako ne dolaze ne znam šta da radim više koje vježbe ni kako. visok sam 195 cm i imam oscilacije u kliaži od 89 do 93 kile. Znojim se jako i gubim puno tekućine pri svakom trčanju, a na utakmicama da ne pričam.

Hvala svima na savjetima i pomoći unaprijed
Maverickinho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.