Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2017., 23:04   #2881
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
ja ne mogu naći više rezultate prijemnog od 2014., odnosno rang liste preko državne mature koje su se u početku objavljivale javno, a sad sve ide preko postani-student.

ne vjerujem da se išta ranije (pa čak i razdoblje prije državne mature koja je stupila na snagu 2010.) može naći.

eventualno se možda može zatražiti preko fakultetske službe? samo treba imat opravdanu svrhu.
hvala
__________________
"In the depth of winter, I finally learned that within me there lay an invincible summer."
simiket is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 04:09   #2882
ovo je više tečaj (samo nešto duži) nego fakultet
tekilinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 17:10   #2883
Hej ljudi,vidim da se na ovoj temi jako slabo piše. Očito novinari imaju jako puno posla izvan foruma
Ja sam buduća brucošica. Dakle ovaj fakultet mi je prioritet,a zatim Filozofski kao drugi izbor.
Pročitala sam dosta stranica,ali zanimaju me svježije informacije. Kakav je faks,kakvi su profesori,kakva je ekipa,ima li slobodnog vremena,koji su predmeti?....

Nadam se da neko ima volje odgovorit. Hvalaaa
BubbyBu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 15:54   #2884
Quote:
BubbyBubbyBu kaže: Pogledaj post
Hej ljudi,vidim da se na ovoj temi jako slabo piše. Očito novinari imaju jako puno posla izvan foruma
Ja sam buduća brucošica. Dakle ovaj fakultet mi je prioritet,a zatim Filozofski kao drugi izbor.
Pročitala sam dosta stranica,ali zanimaju me svježije informacije. Kakav je faks,kakvi su profesori,kakva je ekipa,ima li slobodnog vremena,koji su predmeti?....

Nadam se da neko ima volje odgovorit. Hvalaaa
Mene također to zanima
favorit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 00:49   #2885
Quote:
BubbyBubbyBu kaže: Pogledaj post
Hej ljudi,vidim da se na ovoj temi jako slabo piše. Očito novinari imaju jako puno posla izvan foruma
Ja sam buduća brucošica. Dakle ovaj fakultet mi je prioritet,a zatim Filozofski kao drugi izbor.
Pročitala sam dosta stranica,ali zanimaju me svježije informacije. Kakav je faks,kakvi su profesori,kakva je ekipa,ima li slobodnog vremena,koji su predmeti?....

Nadam se da neko ima volje odgovorit. Hvalaaa
pola novinara poslije ne radi u struci ( ne kažem da rade loše poslove )
uostalom novinar možeš biti sa bilo kojim faksom, upiši nešto konkretnije
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:04   #2886
Novinarstvo

Pozdrav ekipa,dali znate nekoga sto je upisao novinarstvo fakultet u posljednjih godinu,dvoje eventualno tri???HELPPP
Manjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 00:41   #2887
Pozdrav! Molim pomoć studenta/ice 3. godine novinarstva: trebam literaturu, skripte za Medije i pravo djeteta i Metode i tehnike novih medija. Bila bih jako zahvalna da se netko javi! Hvala 😃😃
Andreja E is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 12:15   #2888
Quote:
Manjak kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,dali znate nekoga sto je upisao novinarstvo fakultet u posljednjih godinu,dvoje eventualno tri???HELPPP
Ja znam. I sam sam bivši student FPZG-a, smjer novinarstvo.
__________________
Dying felt so goddamn good today
If I was ever alive well it's hard to say
Mrtav umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 10:38   #2889
Quote:
Mrtav umjetnik kaže: Pogledaj post
Ja znam. I sam sam bivši student FPZG-a, smjer novinarstvo.
Možeš nam otkriti kakav je fakultet, je li zanimljivo itd.?
favorit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 15:29   #2890
Quote:
favorit godine kaže: Pogledaj post
Možeš nam otkriti kakav je fakultet, je li zanimljivo itd.?

Ako te između ostalog zanima i politika te sve vezano za nju, faks bi ti se morao svidjeti. Moj dojam je da se novinarima malo previše "trpaju" politički predmeti. No to je samo moja osobna zamjerka, mene inače politika uopće ne zanima. To je jedan od razloga zašto sam se uglavnom dosađivao na faksu. Bitno je znati da je FPZG (Fakultet političkih znanosti, Zagreb) prvotno bio samo to, Fakultet političkih znanosti. Novinarstvo je tek kasnije uvedeno, što se po meni i osjeti.
Smatram najbitnijim da te, ako već ne novinarstvo u cjelini, onda barem određena grana istog, npr. sportsko novinarstvo, dovoljno jako interesira. Tako će ti lakše biti pretrpiti te dosadne političke kolegije koje je gotovo nemoguće izbjeći. Kao što rekoh prije, ako te politika ipak donekle zanima, problema na ovom faksu ne bi trebalo biti.
Nadalje (kako ovo pametno zvuči), ukoliko ti pisanje eseja i držanje prezentacija ne predstavlja veći problem, lako moguće da je ovaj faks stvoren za tebe. Naime, takvih zadataka ima napretek.
Prednost faksa ili mana, ovisi iz koje se perspektive gleda, je to što ne postoji prijamni ispit za upis. Dovoljne su samo dobre ocijene.
Klub studenata je recimo dosta jak, bez sumnje najdraži dio faksa svakog studenta
Moguće je i pisanje za Global (studentske novine) te rad na Radio studentu, volonterski jasno, ali kao praksa dobro dođe.
Eto, ukoliko te još nešto zanima samo pitaj
__________________
Dying felt so goddamn good today
If I was ever alive well it's hard to say
Mrtav umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 15:10   #2891
Ciao ljudi,

ima li neka djevojka zainteresirana za sport a da bi bila zeljna rada na jednoj komercijalnoj televiziji u live javljanjima sa terena sa utakmica hrvatske nogometne lige.

Radi se o honornarnom poslu za početnike no potrebno je barem određeno poznavanje materije i želja za učenjem, ostalo je sve lako.

Hvala
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2023., 21:16   #2892
Paralelan studij

Pozdrav svima, student sam prve godine na Muzičkoj akademiji. Uz naravno glazbu, politiku jako volim proučavati i o njoj voditi rasprave. Filozofija me također zanima. Zapravo sve što je humanistički. Zanima me je li moguće paralelno redovno studirati na FPZg-u i smatrate li to izvedivim (razmišljam da bih to možda upisao za godinu-dvije). Pravo sam na primjer odavno prekrižio jer nemam vremena ni volje za cjelodnevnim štrebanjem, pa me interesira je li politologija također "zahtjevna" na taj način. Jesu li profesori razumni, pristupačni? Unaprijed hvala
Glazbenik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.