Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2009., 16:30   #361
Biljka

Da li netko zna koja je ovo biljka. U dućanu su samo rekli da je "neka ukrasna". Brzo se okreće prema svjetlu.



veća slika
http://i40.tinypic.com/33a4eac.jpg
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 18:01   #362
Supruga i susjeda dobile na poklon nepoznate biljke pa me zanima dali netko zna makar samo ime da bih mogao dalje tražiti podatke o održavanju..
Prilažem original fotografiju.. :
http://i42.tinypic.com/2mpak90.jpg

Zadnje uređivanje fonemf : 17.06.2009. at 10:10. Reason: prevelika fotka! max 640x480!
amigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 17:53   #363
Jučer sam stavio fotografiju cvjeta u malo večoj rezoluciji pa je prepravljena u link..
Danas stavljam istu fotku ali u manjoj rezoluciji, naravno pod istim jučerašnjim pitanjem.. :
amigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 23:06   #364
@pizza
Slabo se vidi na ovoj slici, možda je u pitanju neka crassula.

@amigo
Ovo na slici je fittonia. Inače je ima u više boja, ako te zanima više proguglaj malo slike fittonia, ima krasnih primjeraka.
Hannah87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 09:39   #365
@Hannah87

Bravo, hvala ti na brzom odgovoru.. Sad mogu tražiti ostale podatke, a več sam i našao nažalost podatak da je biljčica kratkog vijeka.. Barem joj sada možemo omogučiti idealne uvjete za taj kratki život..
Nije mi jasno zašto na naljepnici nije naznačen naziv biljke, što bi bio najvažniji podatak za krajnje kupce, a ne brdo nepotrebnih podataka za iste.. Nisu svi sveznalice pa da po izgledu prepoznaju o kojoj vrsti se radi..
A možda bi bilo najkorisnija isto takva naljepnica sa najosnovnijim podatcima o artiklu i o njegovom održavanju, konkretno u ovom slučaju o biljci Fittonia.. Bitno je da državni inspektori mogu naplatiti kaznu u slučaju da ne postoji informacija o zemlji porijekla i još pregršt gluposti što za mene nema ni najmanje koristi..
Još jednom puno hvala i od moje susjede i supruge.. :-))
amigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 17:15   #366
@Hannah87
Nažalost nije. Evo detaljnijih slika, možda pomogne.

Vrh

List
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 21:16   #367
http://img208.imageshack.us/img208/3928/28062009143.jpg

zna li netko koja je ovo biljka?? raste u mojem vrtu ispred kuće...
anoxi85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 12:10   #368
Pomoc! koje je ovo cvijece?

molim za pomoc.

mama vidjela ovo cvijece pred bankom pa bi ga htjela imat u vrtu.ove iz banke ne znaju.
mozda netko ovdje u forumu zna koja je to biljka/cvijet

buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 17:11   #369
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
molim za pomoc.

mama vidjela ovo cvijece pred bankom pa bi ga htjela imat u vrtu.ove iz banke ne znaju.
mozda netko ovdje u forumu zna koja je to biljka/cvijet

mislim da je to KANA
grossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 17:35   #370
jest Canna Indica.hvala puno!!!!
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 11:27   #371
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
jest Canna Indica.hvala puno!!!!
Ukoliko nisi na jugu Dalmacije, ne zaboravi ga zimi izvaditi iz zemlje do proljeća jer zna zimi u zemlji smrznuti/sagnjiliti.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 00:13   #372
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Ukoliko nisi na jugu Dalmacije, ne zaboravi ga zimi izvaditi iz zemlje do proljeća jer zna zimi u zemlji smrznuti/sagnjiliti.
thanks,da citao sam o tome,

e da,sad kad sam vec u djiru za kupovanje cvijeca.moze li mi ntko reci o kojem se ovdje cvijecu radi.

prije 2-3 godine sam znao o cemu se radi,cak sam i nasao sadnice,iako su ocajno skupe bile od 150 Eur pa navise.kao ako ne zelim dugo cekat na cvijet moram kupi veliku.

eto sad se odlucio otici negdje kupit,al zaboravih ime.

buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 08:16   #373
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
thanks,da citao sam o tome,

e da,sad kad sam vec u djiru za kupovanje cvijeca.moze li mi ntko reci o kojem se ovdje cvijecu radi.

prije 2-3 godine sam znao o cemu se radi,cak sam i nasao sadnice,iako su ocajno skupe bile od 150 Eur pa navise.kao ako ne zelim dugo cekat na cvijet moram kupi veliku.

eto sad se odlucio otici negdje kupit,al zaboravih ime.

Tko ti je to htio prodati za 150E?????? Mani je susjeda lani dala dvije manje i već su ove godine cvjetale, a sad je svaka pustila sa strane 10-ak mladica, tako da su mi već prevelike za kamenjar, to ti svaka baba kod nas ima u dvorištu, a ja sam kupila takvu vrstu samo prugastu za nekih 70 kn...
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 17:19   #374
hebiga ovdje u njeamackoj ako hoces da iduce godine cvjeta,onda plati,ak neces onda cekaj.
to ti isto kao kod mojih susjeda ovdje,htjeli magnoliju,mogli su kupit malu sadnicu za 20-30 eura,al bi se nacekali dok nebi procvjetala,pa su kupili vec gotovo drvo za 400 Eura,sa dovozom i sadnjom.

negokaj nitko ne zna kako se zove cvijet?? to neka vrsta agave,kaktusa,ili???
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 18:14   #375
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
hebiga ovdje u njeamackoj ako hoces da iduce godine cvjeta,onda plati,ak neces onda cekaj.
to ti isto kao kod mojih susjeda ovdje,htjeli magnoliju,mogli su kupit malu sadnicu za 20-30 eura,al bi se nacekali dok nebi procvjetala,pa su kupili vec gotovo drvo za 400 Eura,sa dovozom i sadnjom.

negokaj nitko ne zna kako se zove cvijet?? to neka vrsta agave,kaktusa,ili???
to ti je vrsta yucce, ali vanjska
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 14:20   #376
Molim Vas pomoć - nepoznato drvo

Trenutno sam na Jadranu i već nekoliko godina gledam jedno ukrasno drvo za koje mi nitko nezna reći kako se zove, a ja bih ga htjeo imati. Budući da mu neznam ime nemogu ga nigdje ni tražiti.

Prilažem sliku cvijeta pa ako netko zna bio bih zahvalan da mi otkrije naziv.

Unaprijed hvala!

__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 17:50   #377
Čini mi se: Poincijana, žuta rajska ptica.
Pogledaj.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 18:41   #378
To je to! Hvala do neba i nazad!
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 08:40   #379
Molim vas da mi otkrijete koja je ovo biljka, lagano umire, a ja ne znam kako joj pomoći





Ima crvene listove sa zadnje strane i rekli su mi da je normalno da navečer i po noći spusti listove, a po danu ih digne, međutim mislim da ih moja više ni ne diže
Viki29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 09:14   #380
Jel to ovo?
Ako jest onda je to Ctenanthe Kummeriana i ovo bi ti bila kopi-pejstana uputa:
Uvjeti uzgoja
Za uspješan uzgoj biljkama treba osigurati dobro ocjeđen supstrat. Idealan je omjer 1:1:1 pijeska, humusa i listinca uz dodatak ugljena i krupnog pijeska. Biljke koje nemaju dobru drenažu jednostavno uginu. Iako vole dosta vlage, ne vole da voda stoji. Tlo mora uvijek biti vlažno, dok je tijekom zime potrebno da se supstrat prosuši prije sljedećeg zalijevanja. Biljke, čiji korijen nije prorastao lonac, valja oskudno zalijevati. Tlo oko biljke ne smije biti jako zbijeno pa ga je potrebno redovito rahliti. To možete učiniti malim grabljicama ili jednostavno prstima. Za uspješan uzgoj trebaju i dosta visoke temperature koje zimi ne smiju biti niže od 15°C. Potrebna je i visoka zračna vlaga koju ćete osigurati tako da biljke prskate nekoliko puta dnevno. Podnosi svjetlo do polusjenu, no nikako ne smije stajati na izravnom suncu. Idealno mjesto za nju je prozorska daska na sjevernom ili istočnom prozoru.
Svake godine ju je potrebno presaditi krajem zime ili početkom proljeća, dakle tijekom veljače ili ožujka. U tom periodu može se i razmnožavati. Najjednostavnije je to učiniti dijeljenjem. Podijeljene biljke trebaju nekoliko tjedana kako bi razvile korijen. Presađivanje biljke utječe na cvatnju jer samo redovito presađivane biljke cvatu.


Izgleda da je u zalijevanju odnosno drenaži problem.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:21.