Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2004., 17:33   #61
Sta videti u Pragu?

Kao sto sam naslov kaze, putujem u Prag i zanima me sta biste mi vi predlozili da obidjem? Nemam previse vremena posto putujem samo na 5 dana
__________________
Hominem quero
Mrwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 18:35   #62
kafane u centru,cijeli centar je lijep i karlov most
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 00:34   #63
Ako te zanima jos stogod osim poznatih mjesta u strogom centru (Praha 1), obavezno onda obidji utvrdu Vysehrad s lijepim pogledom na centar. Tamo je i groblje s poznatim licnostima Ceske 19. i 20. st., npr. skladateljima Dvořákom i Smetanom te knjizevnikom Čapekom. Od vidikovaca se popenji uspinjacom ili pjeske na brdo Petřín s tornjem - vidikovcem, ili na Žižkovu je TV-toranj s vidikovcem.
Koji dan podji (najbolje vlakom) u najpoznatiji ceski srednjovjekovni dvorac Karlstejn, 30-ak km udaljen. Ili 60-ak km sjeverno busom u konc-logor Terezín.

Sto bi te konkretno zanimalo?
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 11:16   #64
Odi u Muzej vostanih figura recimo (blizu Staromestkih namesti), i cuo sam da im zooloski vrt nije los. Ma Prag je neiscrpan izvor zabave, samo setaj njegovim velikim centrom i svasta bus nasel. E da, ima jedan super srednjovjekovni muzej gdje mozes gadjati iz samostrela i metu si ponijeti za uspomenu (u ulicici ispod Katedarle Sv. Vita) - imas i Sinagogu iz 12st. u Zidovskoj cetvrti....
Uzivaj, ja sam bio 2put i opet bi otisel tam!!!
__________________
mislim, dakle sisam!
sisavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 11:17   #65
Prirodoslovni muzej na vrhu Vaclavskh namesti, treći po veličini u Europi. Pivnicu u Fleka, najstarija 1600 i neke (dobar gulaš). Pivnica u Kaliha, modrnizirana, skupa i ne tako gurmanski primamljiva, ali tamo je bio Švejk.
Kazalište iznutra, ako uspiješ doći do karata.
Brodom po Vltavi, uzvodno, zanimljivo rješenje plovidbe sa prelaznicama.
U strogom centru ima i muzej voštanih figura, Mozartova kuća na to vrbuju turiste.
Tržnica Holešovice, ako ima vremena, - jeftini buvljak.
Pretpostavljam da su Hračane uključene u razgledavanje. Velika kolekcija kaktusa u botaničkom vrtu.

Za malu djecu zanimljivo je vidjeti i ZOO, traje cijeli dan imaju predstave sa dresiranim životinjama, slonovi, morski lavovi, pingvini, na ulazu daju program sa satnicom, park Juliusa Fučika, vrtuljci, lunapark, ...
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 13:12   #66
Jao ovo super zvuci Rado bih obisla te srednjovekovne zamkove i prirodnjacki muzej, zatim voznja brodom, a volim i Dvoraka trako da bih isla i njegovim stopama

Jeee, jedva cekam
__________________
Hominem quero
Mrwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 13:23   #67
Meni je uz sve nabrojeno još lijep i onaj park na potezu Bubeneč - Holešovice...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2004., 23:57   #68
Quote:
d@d@ kaže:
Prirodoslovni muzej na vrhu Vaclavskh namesti, treći po veličini u Europi. Pivnicu u Fleka, najstarija 1600 i neke (dobar gulaš). Pivnica u Kaliha, modrnizirana, skupa i ne tako gurmanski primamljiva, ali tamo je bio Švejk.
Kazalište iznutra, ako uspiješ doći do karata.
Brodom po Vltavi, uzvodno, zanimljivo rješenje plovidbe sa prelaznicama.
U strogom centru ima i muzej voštanih figura, Mozartova kuća na to vrbuju turiste.
Tržnica Holešovice, ako ima vremena, - jeftini buvljak.
Pretpostavljam da su Hračane uključene u razgledavanje. Velika kolekcija kaktusa u botaničkom vrtu.

Za malu djecu zanimljivo je vidjeti i ZOO, traje cijeli dan imaju predstave sa dresiranim životinjama, slonovi, morski lavovi, pingvini, na ulazu daju program sa satnicom, park Juliusa Fučika, vrtuljci, lunapark, ...
Jesi li to bio u Pragu još u komunističko vrijeme pa znaš za park Juliusa Fučíka, staljinističkog novinara?? (Moja velika greška je što sam tek 1990. došao 1. put u Prag.) Taj park se od 1990. zove Stromovka, to je na što misli lappino između Bubeneča i Holešovica.

Ali zanimljivo mi je gledati kao skoro starosjediocu Praga kako naši ljudi doživljavaju Prag.
U sklopu zgrade poznate kao Narodni muzej je Prirodoslovni muzej, ale taj objektivno nikad nije bio neka atrakcija Praga; jos 3. najveći u Evropi. ... To je onda puno poznatiji Náprstkov muzej (također u sklopu Narodnog muzeja) ali na drugoj adresi te na http://www.aconet.cz/npm/index.html

Još manje je atraktivna tržnica Holešovice - stvarno ne znam što si tamo našao zanimljivog osim masu vijetnamskih prodavača jeftinog tekstila; to se u Pragu zove i "second shop", ali to u Češkoj nije iznošena odjeća/obuća i sl. nego nova jeftina roba azijskog porijekla; odjeća se tamo često kupuje i na kile, a takvih prodajnih mjesta je koliko hoćeš po Češkoj...
To se klasičan buvljak nalazi u južnom predgrađu Praga zvanom Libuš...

Isto tako "muzej" sa samostrijelom je unutar bedema u Zlatnoj uličici u sklopu Praškog dvorca (u Hrvatskoj nepravilno zvanog Hradčany). To nije nikakav muzej tamo, ali zanimljivo je da ga publika, kako vidim, takvim doživljava...
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 22:25   #69
Ako te imalo zanima, odi i u Tehnicki muzej, zakon je...
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 17:38   #70
Prag

Ako te zanimaju muzeji.....isplati ti se kupiti prašku turističku karticu s kojom možeš razgledati veliki broj muzeja i ostalih znamenitosti uz besplatni gradski prijevoz

pogledaj na link........http://www.praguecard.info/En/Index.htm
mango is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 10:09   #71
Club "Radost FX" gdje se svaki dan pušta drugačija vrsta muzike - ja sam bila na house i drum'n'base i mislim da će se svidjeti svima koji vole plesati

Toliko od mene
Scorpio babe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 22:49   #72
Isprika Trasholdu

Imaš pravo ja sam stvarno jako stara. Ono za muzej mi je brojka za koju nikako nemogu pronaći referencu. Ali ono po sjećanju kad smo polagali petrologiju onda nam je rečeno da u tom muzeju ima najviše uzoraka razno raznih kamenčića. A deset godina kasnije moj sin se jako zainteresirao za dinosaure, pa to sigurno tamo ima maketa mastodonta preko originalnog kostura, uključujući i kompletni prikaz razvoja starih sisavaca, isto tako znam da tamo ima najbliži preparirani dodo (ptica). Fučika sam znala da su promjenili ime ali se nisam mogla sjetit kako. Zadnji put kad sam tamo bila prije 2 godine, onda su imali izložbu maketa dinosaura, vožnju motorima po krugu, i instalaciju nekakve turske bitke (mislim da je to stalna postava, vidila sam je i kao djete). Holešovice sam preporučila namjerno baš zbog toga što se još jedino tamo može osjetit onaj "štih" komunizma. Nisam navela Pastirku iako je meni ona nezaobilazna jer mislim da to može dobit i u Osjeku ili Miholjcu. Inače ja sam skorz suprotna od tebe treća generacija čeha u Hrvatskoj u Pragu sam svake druge godine, ali od ljudi ne stignem sve obić.
Apropo Karlovog mosta ima jedna priča koja kaže da je za njegovo zidanje korišten mort u koji su se mješali bjelanjci od jaja i svaka pokrajina je morala dati svoj doprinos. Treshold daj nam reci koja je ona žuta kuća iz Kunderinog romana uz Karlov most, ona prema Kazalištu uz ledobrane ili neka druga.
U svakom slučaju mislim da će se svako u Pragu dobro zabavit.
Ljep pozdrav svima.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 21:42   #73
Idem uskoro u Prag pa me zanima kakav je za šoping? Jel ima dobrih parfumerija, butika, kakve su cijene?
Emma_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 16:56   #74
Prag

Sutra idem po prvi puta u Prag

Idem s 2 pijanca i dobar provod bi trebao biti zagarantiran, međutim ima jedna stvar koja bi mogla malo smetat. Naime, jedan od njih sa sobom vuče i svoju curu pa ne očekujem previše od njega, a drugi sluša samo neku vrstu muzike koju ne mogu opisati i koju nitko normalan ne može slušat duže od 5 minuta. E sad, taj drugi je našao neke "super klubove s odličnom muzikom" a ja se toga bojim

Dakle, možete li mi preporučiti par klubova, gdje se pušta/svira rock i njegovi derivati i općenito par mjesta koja treba posjetit. Smješteni smo u Rhea hotelu, koji je navodno blizu centra grada.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 16:58   #75


Dobro se provedite
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 17:29   #76
Re: Prag

Quote:
banderas kaže:


Dakle, možete li mi preporučiti par klubova, gdje se pušta/svira rock i njegovi derivati i općenito par mjesta koja treba posjetit. Smješteni smo u Rhea hotelu, koji je navodno blizu centra grada.
Imaš rocka u Pragu punu kitu, ali u takvim mjestima je penzioerski.
Hajde bolan ne brini, nije ti glazba toliko bitna
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 17:36   #77
Quote:
funkster kaže:
Hajde bolan ne brini, nije ti glazba toliko bitna
Misliš- ako se ide na mjesto s "tvojom" muzikom
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 17:38   #78
Quote:
Ava Adore kaže:
Misliš- ako se ide na mjesto s "tvojom" muzikom
Pa naravno Ma bit će kompromisa aje
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 20:41   #79
Quote:
Ava Adore kaže:
Misliš- ako se ide na mjesto s "tvojom" muzikom
Ne tako

Ovako:
Misliš- ako se ide na mjesto s tvojom "muzikom"
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 20:46   #80
tek sad vidjeh da postoji jos jedan topic
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.