Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2007., 19:06   #21
Raspored programa

Bilo bi dobro da netko ako ima mogučnost skenirati ili linkati na stranicu gdje se može vidjeti programska shema.
Naravno ne treba zaboraviti i to da programi nisu bili svagdje isti. Tada smo živjeli na nekoliko prostora.
angelinos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 19:31   #22
Bilo bi dobro da netko to stavi...

I uz to program 94, 95, 96, 97...
Flin Stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 21:33   #23
Quote:
vrtlog kaže: Pogledaj post
mene i flin stzonea
i mene, a bilo bi dobro i tamo 80 g., ali teško da se to može pronaći
matko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 22:03   #24
Quote:
Au197/79 kaže: Pogledaj post

A prava poslastica je bio ZOP (zimski obrazovni program) koji je išao za vreme zimskog raspusta. Tu su davali odlične filmove u okviru zimskog bioskopa.
...jeeee.... Sjećam se toga...mislim da je i tvz preuzimao taj dio...Vratiš se sa sanjkanja, vani snijeg do ramena (vjerovali ili ne - tada je još i snijega bilo ), unutra toplo, baka ispekla neke kolače...i udri po filmu...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 22:06   #25
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Jedna od mogućnosti da su u svom selu program gledali 24h je ta da je selo u Međimurju ili blizu austrijske granice pa su gledali program ORF-a!!
... ...tvz 1 i 2, slo 1 i 2 i orf 1 i 2...s obaveznim gledanjem Knight Ridera na orf - u u 18 i 30...a što je nevjerojatno - mađarske tv kanale nismo lovili...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 00:15   #26
Verujem da su Mađari korisitli drugačiji tv signal i/ili drugačije frekvencije. Znam da npr. stanovnivci istočnog Berilina nisu mogli pratiti program zadne Nemačke jer su im prijemnici bili nekompatibilni. A poznati su i oni ruski radio prijemnici kojima su se mogle slušati policijske frekvencije.
Au197/79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 09:52   #27
Quote:
Au197/79 kaže: Pogledaj post
Verujem da su Mađari korisitli drugačiji tv signal i/ili drugačije frekvencije.
Da,Mađari su koristili drugačiji sistem i prijenos tv signala.Sjećam se da su njihove antene bile zakrenute za 90 stupnjeva u odnosu na naše tj. njihov tv signal se širio vertikalno(vertikalna polarizacija) a naš,odnosno zapadnjački se širio horizontalno.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 18:50   #28
police

Quote:
Au197/79 kaže: Pogledaj post
Verujem da su Mađari korisitli drugačiji tv signal i/ili drugačije frekvencije. Znam da npr. stanovnivci istočnog Berilina nisu mogli pratiti program zadne Nemačke jer su im prijemnici bili nekompatibilni. A poznati su i oni ruski radio prijemnici kojima su se mogle slušati policijske frekvencije.
Tako je i ja sam mogao pronaći na svojoj telki policijske frekvencije.
Dobro se sječam da mi je to strai branio jer se bojao da će doći policija i napraviti rusvaj.
Veoma važno je reći da te frekvencije nisu bile FIKSNE na nekoj frekvenciji, nego su se svako malo mijenjale i trajale 5-6 minuta, pa prekidi pa opet nastavak na nekoj drugoj frekvenciji.
angelinos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 18:55   #29
Quote:
Discovery.v2 kaže: Pogledaj post
Kog bol penis kakav je program bio prije par stoljeća?
Tak je prijatelju, ni mene ne zanima kakav je bio program prije par stoljeća.
Ovdje je stvar etike i otkrivanja istine, dakle jedna strana će ostati lažov, a druga upravu. Tu smo na forumu da si pomognemo i iznesemo istinu. To ti je isto kao da ti netko tvrdi da je imao HD plasmu prije 35 godina.
angelinos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 04:04   #30
Moj stari se kune da je krajem 70-ih i pocetkom 80-ih godina sa vanjskom antenom na zgradi (neboderu) u Zagrebu hvatao uz Tvz 1 i 2,Tvsa1 i 2,Tv Slo 1 i 2,i Orf 1 i 2 pa cak i Rai....
Vjerovatno se danas austrijanci i talijani ne vide zbog zagadjenosti tv etera ili su nekada odasiljaci bili jaci....
mdirto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 14:51   #31
Quote:
mdirto kaže: Pogledaj post
Moj stari se kune da je krajem 70-ih i pocetkom 80-ih godina sa vanjskom antenom na zgradi (neboderu) u Zagrebu hvatao uz Tvz 1 i 2,Tvsa1 i 2,Tv Slo 1 i 2,i Orf 1 i 2 pa cak i Rai....
Vjerovatno se danas austrijanci i talijani ne vide zbog zagadjenosti tv etera ili su nekada odasiljaci bili jaci....
To se može i sad hvatat, al u osamdesetima su po zgradama nabrijavali tzv. zajedničke antene zbog stranih programa. Dok se nije prešlo na satelitske.

A što se tiče trajanja programa prije tridesetak godina, to nije ništa čudno jer je tak bilo još čak i krajem devedesetih. Ak se neko sjeća predizbornog htv-ovog projekta 3x24, tamo negdje 1999. Hvalili su se da će program ić non-stop. Nije to tako davno bilo
motorcycleboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 19:58   #32
Tooooooo

Quote:
motorcycleboy kaže: Pogledaj post
To se može i sad hvatat, al u osamdesetima su po zgradama nabrijavali tzv. zajedničke antene zbog stranih programa. Dok se nije prešlo na satelitske.

A što se tiče trajanja programa prije tridesetak godina, to nije ništa čudno jer je tak bilo još čak i krajem devedesetih. Ak se neko sjeća predizbornog htv-ovog projekta 3x24, tamo negdje 1999. Hvalili su se da će program ić non-stop. Nije to tako davno bilo
Evo pored mnogih realnih odgovora evo i ovo je jedan od njih .
angelinos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 23:29   #33
Uvodna špica "Program Plus" iz 1987. godine. Mislim da je bila neka mješavina jaza i rocka. Glavni zvuk je bio od saksofona uz poprilično elektronskih efekata.
Netko zna?
Glavne stvari iz "Program Plus" su svakako bile humorističke serije: "Allo Allo", "Mućke", a kasnije "Alf".
Od drugih serija meni je najbolje ostala u memoriji "Ključ za Rebeku", super serija.

Britanska serija "Tales of the Unexpected" mi je također ostala u siječanju. Bilo je i nešto od domaće produkcije kao što je "Kuhaćom po svijetu" i neki putopisni serijal koji su bile jako dobro urađene.

Sve kada se zbroji u samom "Program Plus" kao i u cijelom filmskom, zabavnom, edukativnom i muzičkom programu svih YU RTV stanica, ne samo RTV Zagreb jeste dominirala Britanska produkcija a uz nju nam je došla i Australska produkcija kao i druge iz Comonwelta.
Tu su bile zastupljene Britanske TV kuće kao što su "Anglia", "BBC", "Granada", "Thimes".
Američka produkcija nas je preplavila ipak kasnije u devedesetim godinama. Čak i muzičke špice koje su se puštale u "Program Plus" i cjelokupnom programu jesu bile najviše od Britanskih bandova: Euritmic, Bronski Beat, Wham i drugi.
Ejlaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 01:54   #34
ja sam djete 24satne televizije pa neam pojma kako je to bilo prije 30 godina. al sam nacuo price da je bilo programa prije podne, pa popodne nista, pa onda uvecer opet krene pa traje do negdje ponoci pa do ujutro nista.

znam da je oftopic al vidim da se spominje: jel zna neko kada su prvi put isle mucke kod nas?? koje godine tocno?
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 03:33   #35
Quote:
boki000 kaže: Pogledaj post

znam da je oftopic al vidim da se spominje: jel zna neko kada su prvi put isle mucke kod nas?? koje godine tocno?
Ja sam ih prvi put gledao krajem 80 ali nemogu se točno sjetit.
Inaće ja sam sredinom 80 preselio u posljednji veliki kvart izgrađen u splitu ,koji je imao proveden svoj kabelski sustav i znam da su prvo uz domaći program puštali RAI 1 i RAI2 a to je 1986 koliko me pamčenje služi, zatim se broj stranih programa povećavao jer su ih skidali sa satelita , Chanell 8 sa ludim crtičima kroz jutro i sve do SKY moviesa početkom 1990 godine koji nije bio kodiran u prvim mjesecima , prva kodiranja filmova su se poklopila s prvim zračnim uzbunama..

A o programu 80 .. uf djetinjstvo, gledanje branka kockice je bilo obavezno , mater i otac na poslu, baba mi pravi sendvić a ja cilo jutro po ulici , samo uletim u kuću pogledat branka kockicu , pojeden sendvič pa opet vani...Dječiji program tv sarajeva koji mi je bio odličan, Muzički tobogan itd...
Češka serija tajanstveni otok .. posli nje po ulice radilo logore na stablima.
Serija "Na Tajnom zadatku" petkom navecer i zatim Mučke , moja prva strana hum serija koju gledam i razumin( koliko toliko ). Zbogom Branko kockica, welcome Mučke.
I naravno "Bolji Život" ..ali o tome bi mogla već posebna tema.

Zadnje uređivanje benisio : 15.10.2010. at 03:47.
benisio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 09:11   #36
Quote:
boki000 kaže: Pogledaj post
znam da je oftopic al vidim da se spominje: jel zna neko kada su prvi put isle mucke kod nas?? koje godine tocno?
mislim 85.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:24   #37
Quote:
motorcycleboy kaže: Pogledaj post
To se može i sad hvatat, al u osamdesetima su po zgradama nabrijavali tzv. zajedničke antene zbog stranih programa. Dok se nije prešlo na satelitske.

A što se tiče trajanja programa prije tridesetak godina, to nije ništa čudno jer je tak bilo još čak i krajem devedesetih. Ak se neko sjeća predizbornog htv-ovog projekta 3x24, tamo negdje 1999. Hvalili su se da će program ić non-stop. Nije to tako davno bilo
Točno.
Te sam godine rodila i baš sam se smatrala sretnom što je program non-stop jer sam mogla noću nosajući Cicibanku gledati TV.
Inače bi umrla od dosade obzirom da se derište mjesecima budilo svaka dva-tri sata .

Inače, ja se sjećam vremena kada je televizijski program počinjao tek navečer .
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:42   #38
Evo programa za 16. i 17.04.1988.
Radi se o nažalost o suboti i nedjelji pa ne znamo jel radnim danom tada bilo ili ne popodnevne rupe ali je vidljivo da program čak i te dane završava netom iza ponoći.
Vidi se također da niti talijanski programi ne emitiraju duže.

gornji dio Novog lista


srednji


donji
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:07   #39
Quote:
boki000 kaže: Pogledaj post
ja sam djete 24satne televizije pa neam pojma kako je to bilo prije 30 godina. al sam nacuo price da je bilo programa prije podne, pa popodne nista, pa onda uvecer opet krene pa traje do negdje ponoci pa do ujutro nista.

znam da je oftopic al vidim da se spominje: jel zna neko kada su prvi put isle mucke kod nas?? koje godine tocno?
1987. godine
Ejlaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 12:38   #40
Svakako da je obilježje TV početkom osamdesetih u ex-YU što se tiče strane produkcije bila serija "Dinastija" USA produkcije do polovine osamdesetih da bi je zamjenila TV serija "Dallas" - USA i to tek 1986. i 1987. godine što je čudno jer se serija "Dallas" počela snimati početkom sedamdesetih. "Dinastija" se počela snimati 1980. godine a već naredne godine je počelo prikazivanje u ex-YU. Ne znam sa sigurnošću koja je RTV kuća prikazivala ali mislim da je RTV Beograd prikazivao "Dinastiju" i "Dallas".
Španjolskih "sapunica" nije bilo osamdesetih osim što se 1988. godine prikazivala TV serija "Robinja Isura" na Portugalskom jeziku.
Od prilike u isto vrijeme se prikazivala Njemačka "sapunjara" - Klinika Švarcvald (Die Schwarzwaldklinik) u okviru noćnog programa RTV Sarajevo. Malo prije njih je nastupala Australska sapunjara "Povratak u Eden" na RTV Zagreb.
Od Njemačke produkcije tu je bila i krimi TV serija "Derick" u prvoj polovini osamdesetih.
Američka krim serija "Cagney & Lacey"
Meni je ipak bila najbolja Britanska produkcija sa serijama: "The Widows", "Denko", "Adventure of Sharlok Holmes", "Yes mr. primeminister", "Monty Pyton" "Blejkova sedmorka" na samom početku osamdesetih, a tu su bile i obrazovne emisije, tzv. nature od kojih je najbolja bila TV serija "Opstanak" od TV kuće "Anglia" i BBC serija za učenje Engleskog jezika - "Follow Me", a ove dvije zadnje je prikazivala RTV Beograd.
Iz domaće produkcije je najupečatljivija bila TV serija "Matija Gubec" na početku osamdesetih, nešto kasnije nastupa kolažni program "nedeljom popodne" po rasporedu iz RTV Zagreb, RTV Sarajevo, RTV Beograd a najbolje je bila urađena emisija iz studija u RTV Zagreb pod dirigentskom palicom velikog gospodina Saše Zalepugina.
Dječije emisije su bile "Smogovci" - RTV Zagreb, "Nedeljni Zabavnik" - RTV Sarajevo, "Kockica" - RTV Beograd, "Muzički Tobogan" RTV Novi Sad.
Od crtaća najbolji su bili "Štrumfovi" a tu su bili i "Bipsići"
Od kvizova je svakako najbolji bio "Kviskoteka" sa Ivanom Hetrihom kao voditeljem i kasnije Oliverom Mlakarom. Partizanske serije takozvane su bile snimane sedamdesetih - "Walter brani Sarajevo", "Otpisani" i "Povratak otpisanih" i "Nepokoreni grad"- RTV Zagreb iz početka osamdesetih, TV drame "Tale", serija "Kože" po romnu Hamze Hume - RTV Sarajevo. Pred kraj osamdesetih TV serija "Bolji Život" - RTV Beograd, i "Đekna" - RTV Titograd a nešto ranije se prikazivala TV serija "Sivi dom" za koju nisa siguran jel bila dječija ali su TV serije "Benji, Zax and the alien prince" i " Rock and Roll Kids" iz USA produkcije bile za dječiju zabavu.
"Bill Cosby show" je došao relativno kasno na naše ekrane - 1989. godine kao i humoristička serija "Murfy Braun", i legendarni "Muphet show" je išao cijelu deceniju kao i "Sesam streat".
Ejlaga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.