Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2016., 22:07   #2761
Uporabna dozvola ti treba ako se dobro sjecam.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 09.05.2016., 22:42   #2762
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
... koliko znam vlasnicki list ti je prvi potrebni dokumenat,
neznam koliko se to kosi sa tom legalizacijom, tako da
vlasništvo nema veze sa legalizacijom... svatko od nas je mogao predati papire za legalizaciju bilo čijeg objekta

Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Uporabna dozvola ti treba ako se dobro sjecam.
da, a tko ju nema predaje potvrdu da je predano za legalizaciju

btw... ti koji nemaju uporabnu (moja malenkost) dobivaju privremena rješenja do 31.12.2016.te

ja sam zvala krajem prošle godine da pitam kako mogu do trajne dozvole s obzirom da sada imam sve papire od kuće... nitko u uredu za gospodarstvo nije imao pojma
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 09.05.2016., 23:52   #2763
Hvala vam puno, samo je stvar sto njih nema u uredu, a ove druge su rekle kako na telefon ne moramo niti pokusavati jer da se ne javljaju. Znaci da bi trebalo svaki dan vrebati oko njihove zgrade kako bismo ih uhvatili da nam daju spisak dokumenata koje im moramo dostaviti....

Imaju li oni tamo neki mail ili nesto? Ispricavam se zbog ovih pitanja, ali stvarno nemam pojma sto napraviti...
Koliko traje cijela ta procedura? Od predaje zahtjeva do rjesenja...
__________________
~~ "Pusti budalu!" - je prouzročilo više štete čovječanstvu nego potres, poplave i suše. ~~
K20 is offline  
Old 10.05.2016., 09:12   #2764
Pogledaj ovdje, valjda je to bar dio toga što tražiš:
http://www.udu-pgz.hr/sl_gosp.htm
http://www.udu-pgz.hr/obrasci.htm

Samo što za odjel za turizam nema ni voditelja ni br. telefona ni ičega.
Barba google za puno toga, samo ga ponekad treba pitati

Na tvom mjestu bi došao pred urede u 7.30 i ne odlazio dok nekoga ne ulovim. Nekad moraju doći i popiti kavu?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 10.05.2016., 09:26   #2765
Quote:
K20 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Citam posljednjih nekoliko stranica, ali ne mogu naci sto mi treba pa ako moze pomoc.

Imamo kucu sa nekoliko stambenih jedinica i sada bismo htjeli jednu stambenu jedinicu (50ak kvadrata) "prenamijeniti" za turisticke svrhe pa da vidimo kako to ide jer iskustva s podstanarima...

Samo da napomenem, kuca je u procesu legalizacije, dobili smo odgovor iz turistickog da treba poslati zahtjev, a prije toga bi nam iz ureda za gospodarstvo trebali dati popis svih dokumenata koje uz taj zahtjev treba priloziti. Naravno, u navedenom uredu nije bilo nikoga pa se sada ovako snalazim te ujedno unapred ispricavam ako to vec negdje postoji i zahvaljujem na eventualnim odgovorima.

Dakle, koje sve dokumente trebam priloziti uz taj zahtjev te koliko se placa izlazak na teren za kategorizaciju, koliko se placa clanarina i sve to?
I ako imate jos kakav savjet, ili otprilike ako je bio tako neki odgovor prije da ga nadem, ako se netko sjeca makar u kojem vremenskom periodu (trazilica ne radi pa mi je malo problem iscitavati 100-tinjak str).

Inace, ako vec ima takav neki popis ili ako tu sve slozimo u jedan post, bilo bi zgodno kada bi modica to stavila u uvodni post ili negdje da se pitanje ne ponavlja pa da se samo dodaju novosti i izmjene.

Hvala puno!

p.s. ne znam je li bitno, na podrucju Rijeke smo.
Ja sam bas jucer predao papire za jos jedan apartman. Ono sto sam ja dostavio su:
- preslika osobne iskaznice
- potvrda da je objekt legaliziran ili zahtjev za legalizaciju objekta
- vlasnički list
- tlocrt apartmana
- uplatnica na 120 kn za kao neku pristojbu.

Kada sam prije par mjeseci predavao papire za drugi apartman onda su me trazili i obrazac za kategorizaciju, ali jucer mi je isti vratila i rekla da to vise ne treba nositi.

Ako si donio sve potrebne papire onda cekas da oni izadu na teren ( najduzi rok je mjesec dana) i pregledaju apartman. Tjedan dana nakon toga bi trebao dobiti rjesenje o kategorizaciji.
__________________
We are alive
pod pekon is offline  
Old 10.05.2016., 10:49   #2766
Quote:
K20 kaže: Pogledaj post
Hvala vam puno, samo je stvar sto njih nema u uredu, a ove druge su rekle kako na telefon ne moramo niti pokusavati jer da se ne javljaju. Znaci da bi trebalo svaki dan vrebati oko njihove zgrade kako bismo ih uhvatili da nam daju spisak dokumenata koje im moramo dostaviti....

Imaju li oni tamo neki mail ili nesto? Ispricavam se zbog ovih pitanja, ali stvarno nemam pojma sto napraviti...
Koliko traje cijela ta procedura? Od predaje zahtjeva do rjesenja...
U Ri su u guzvi., ali moze ih se uloviti, bar telefonom.
Drasticno je porastao broj zahtjeva za kategorizaciju.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 10.05.2016., 14:06   #2767
@aaston-vec neko vrijeme kopam oko toga, znam za te stranice, ali se nitko ne javlja na telefon, a sto se tice papirologije i "caka" radije zamolim za osobno iskustvo... za mail jedino nemam pojma kome dolazi i ako je netko slucajno imao bas od referenta nekog. hvala svejedno

@pod pekon - hvala ti puno, to me zanimalo.

@nasmijanonebo-da, u Ri uvijek guzva. za sve. a i pomalo postajemo turisticko odrediste, kad je vec industrija vrisnula.
__________________
~~ "Pusti budalu!" - je prouzročilo više štete čovječanstvu nego potres, poplave i suše. ~~
K20 is offline  
Old 12.05.2016., 15:31   #2768
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
ja sam zvala krajem prošle godine da pitam kako mogu do trajne dozvole s obzirom da sada imam sve papire od kuće... nitko u uredu za gospodarstvo nije imao pojma
Budući da imam sličan slučaj (privremeno do 31.12.2016.), rečeno mi je da ću dogodine jednostavno opet dati zahtjev nakon kojeg dobijam trajno rješenje.

Znači, imala ne imala papire za sljedeću godinu, svejedno ih moraš vaditi budući da ti ova privremena traje do 31.12., a tada ćeš, ukoliko imaš sve potrebne papire (a imaš), dobiti trajnu.
Siva Kornjaca is offline  
Old 12.05.2016., 18:10   #2769
Ako je apartman prijavljen na oca da li ja mogu otvoriti na sebe oglašavanje na airbnb i staviti svoj br računa u banci????
miki ZD is offline  
Old 12.05.2016., 19:46   #2770
Quote:
miki ZD kaže: Pogledaj post
Ako je apartman prijavljen na oca da li ja mogu otvoriti na sebe oglašavanje na airbnb i staviti svoj br računa u banci????
Koliko ja znam, ide to bez ikakvih problema.
Siva Kornjaca is offline  
Old 12.05.2016., 21:25   #2771
Quote:
Siva Kornjaca kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, ide to bez ikakvih problema.

al ne živimo na istoj adresi
miki ZD is offline  
Old 12.05.2016., 21:27   #2772
Quote:
miki ZD kaže: Pogledaj post
Ako je apartman prijavljen na oca da li ja mogu otvoriti na sebe oglašavanje na airbnb i staviti svoj br računa u banci????
možeš... a možeš o skočiti sa desetog kata isto tako

ali, jeftinije je prebaciti kategorizaciju sa oca na tebe ili otvoriti tatin profil, staviti njegov PDV broj i broj njegovog žiro računa


jeftinije u smislu kazni koje možete platiti i ti i tata
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 12.05.2016., 21:48   #2773
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
možeš... a možeš o skočiti sa desetog kata isto tako

ali, jeftinije je prebaciti kategorizaciju sa oca na tebe ili otvoriti tatin profil, staviti njegov PDV broj i broj njegovog žiro računa


jeftinije u smislu kazni koje možete platiti i ti i tata
Možeš li ovo detaljnije objasniti? Kakve kazne i zašto?
Siva Kornjaca is offline  
Old 12.05.2016., 21:59   #2774
Quote:
Siva Kornjaca kaže: Pogledaj post
Možeš li ovo detaljnije objasniti? Kakve kazne i zašto?
mogu, ali mi se ne da jer je već preko nekoliko puta objašnjeno

a kazne... iste su kao da iznajmljuješ nelegalno objekt

kako uopće misliš da možeš legalno iznajmljivati nešto na tuđe ime i primati lovu na svoj žiro bez pokrića sa kategorizacijom? ... lovu na žiro račun može primati samo onaj na koga je izdano rješenje, a poslije taj isti može sa tom lovom raditi što hoće

i čiji pdv broj ćeš upisati
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 12.05.2016., 23:01   #2775
Opal daj objasni....ja zbilja ne znam što napraviti a da je legalno naravno
miki ZD is offline  
Old 12.05.2016., 23:07   #2776
Možemo li kao vlasnici apartmana pisat ponude.

Dakle ako me netko zatraži da napisem ponudu na temelju koje se plati a onda izdamo i racun.
number 19 is offline  
Old 13.05.2016., 06:39   #2777
Quote:
miki ZD kaže: Pogledaj post
Opal daj objasni....ja zbilja ne znam što napraviti a da je legalno naravno
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post

prebaciti kategorizaciju sa oca na tebe ili otvoriti tatin profil, staviti njegov PDV broj i broj njegovog žiro računa
kako se ovo prvo radi napisano je na predhodnoj ili najviše u zadnje tri stranice


Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Možemo li kao vlasnici apartmana pisat ponude.

Dakle ako me netko zatraži da napisem ponudu na temelju koje se plati a onda izdamo i racun.
možemo
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 13.05.2016., 10:00   #2778
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
mogu, ali mi se ne da jer je već preko nekoliko puta objašnjeno

a kazne... iste su kao da iznajmljuješ nelegalno objekt

kako uopće misliš da možeš legalno iznajmljivati nešto na tuđe ime i primati lovu na svoj žiro bez pokrića sa kategorizacijom? ... lovu na žiro račun može primati samo onaj na koga je izdano rješenje, a poslije taj isti može sa tom lovom raditi što hoće

i čiji pdv broj ćeš upisati
Da, u pravu si, sada sam baš pričao sa poreznom. Treba račun od osobe na čije je ime provedena kategorizacija, tj. na onog na kome su papiri od nekretnine. Upravo javio frendu koji je baš nedavno postao host na airbnb-u i koji nije imao pojma o ovome (dao podatke svoje kartice, a na mater mu je sve što ima).

Iako, mogla je možda porezna biti malo fleksibilna po ovom pitanju, npr. uvesti neku vrstu punomoći. Pogotovo u slučajevima u kojima se živi tj. u kojima su prijavljeni na istoj adresi.

Bravo Opal, hvala u ime frenda.
Siva Kornjaca is offline  
Old 13.05.2016., 15:11   #2779
Quote:
Siva Kornjaca kaže: Pogledaj post
Iako, mogla je možda porezna biti malo fleksibilna po ovom pitanju, npr. uvesti neku vrstu punomoći. Pogotovo u slučajevima u kojima se živi tj. u kojima su prijavljeni na istoj adresi.
Tko ti brani napraviti punomoć? Napravi se u banci punomoć na žiro račun od tate, babe, kogagod i dobiješ karticu sa njihovim žiro računom koja glasi na tvoje ime Tako ja npr. imam punomoć i na račun od obrta što mi ga momak drži. Vrlo jednostavno.
vikky is offline  
Old 13.05.2016., 15:27   #2780
Quote:
vikky kaže: Pogledaj post
Tko ti brani napraviti punomoć? Napravi se u banci punomoć na žiro račun od tate, babe, kogagod i dobiješ karticu sa njihovim žiro računom koja glasi na tvoje ime Tako ja npr. imam punomoć i na račun od obrta što mi ga momak drži. Vrlo jednostavno.
Tako je!
Moja mama ima punomoć na moje bankovne račune, dobila je karticu od banke i sve uredno barata sa novcima s njih, kao da sam ja. Jer, dio iznajmljivanja je na mene, a mene nema većinu godine, pa da ona to može sve raditi umjesto mene. A nismo prijavljene da živimo na istoj adresi; isto mjesto da, ali druga ulica i kućni broj.
Isto smo napravili punomoć kod javnog bilježnika da mama može potpisivati sve dokumente vezane za iznajmljivanje u moje ime, bilo kakve račune, zahtjeve, i sva čuda koja idu s tim... I tako je već nekoliko godina, tu punomoć nam priznaje svaka inspekcija, Općina, Porezna... Jedino su nam u Pošti tražili da popunimo posebno neki njihov formular da mama može u moje ime primati neke dokumente koji dolaze na potpis, ono kao neki službeni dokumenti ili rješenja od Porezne (ili slično) koje znaju slati pa se mora primatelj potpisati kod primitka.
AndrejaB. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.