Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 21:49   #9101
Quote:
damezumari kaže: Pogledaj post
Također mi ni jedna varijanta pokreta s šipkom na ramenima nije odgovarala. Ovo je jedina vježba koju radim za donji dio tijela.

........
Moja tjelesna građa i proporcije se zahvaljuju na preporucenim videima

Sumo deadlift racunam pod cucanj i ne radim ga na dan kad radim deadlift, jel tako?

Gledam ovaj zadnji video di radi cucanj s milijun kg utega i vec "cujem" drobljenje u koljenu (mom )
Old 17.11.2017., 21:50   #9102
Quote:
Officer123 kaže: Pogledaj post
Poz mozda je malo cudno pitanje al jeli itko imao slucaj da je napaljen ko rasplodni bik od kada je krenuo trenirati ozbiljno ne mislim ono 10 sklekova 5 trbusnjaka vec ono cucnjevi dead lift bucice i tako.Jel to nesto nije u redu ili ? kazu da se dize razina testosterona prilikm vjezbanja,ja nemogu trpit ovo mislim citam ono na netu oko ljubljenja erekcija,neznam listam face/bilo sta naletim na zensku erekcija....neznam koji mi je.
Pa nemoj trpit
Old 18.11.2017., 20:14   #9103
Quote:
Officer123 kaže: Pogledaj post
Poz mozda je malo cudno pitanje al jeli itko imao slucaj da je napaljen ko rasplodni bik od kada je krenuo trenirati ozbiljno ne mislim ono 10 sklekova 5 trbusnjaka vec ono cucnjevi dead lift bucice i tako.Jel to nesto nije u redu ili ? kazu da se dize razina testosterona prilikm vjezbanja,ja nemogu trpit ovo mislim citam ono na netu oko ljubljenja erekcija,neznam listam face/bilo sta naletim na zensku erekcija....neznam koji mi je.

Lako moguće. Ako si bio u kurcu prije nego što si krenuo na trening, uništavao se lošom prehranom (60% salama, burek, pizza i čevapi, 40% lepinja, kruh, pomfirt, 0% povrće) i dizanjem daljinskog (samo u kritičnim situacijama dosade opasne po život) i onda krenuo sa treningom i boljom prehranom.
Old 22.11.2017., 12:13   #9104
Uletavam ko padobranac na temu, ali ne znam gdje bi postavila pitanje. Kako povećati kilažu na benchu? Do sada sam radila 3 serije po 12 ponavljanja sa 25 kila i na toj kilaži sam se zadržala jedno pola godine, Ali pošto sam htjela povećati kilažu sada zadnja dva mjeseca radim sa 27,5 kila, ali manji broj ponavljanja 3x10, s tim da zadnje ponavljanje jedva izvučem. Jednostavno uopće nemam dojam da napredujem po tom pitanju. U skoro svim drugim vježbama progresivno dižem kilažu, ali bench zaostaje.

Jesam li jednostavno došla do svog maksimuma? Inače sam sitnije konstitucije i nemam baš toliko puno kila (53) pa možda u tom grmu leži zec?
MrsManiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:55   #9105
Nisi došla do limita. Smanjuj ponavljanja.
3x6-8, kada to stane, onda 5x5. Za početak ti je to dosta.

I bench je osjetljiv na promjene težine i kalorijski unos, tako da moraš dovoljno jesti.
dfordisaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:15   #9106
Idi na 3-5 serija piramide, prvo 15 ponavljanja, pa 12, pa 10, pa 8, pa 6, možeš si ti modificirati ponavljanja kako ti tijelo govori. Odmori dvije minute i onda isti princip i tako 3-5 serija. Tako se gradi snaga i izdržljivost ne paše svima tri serije i velika kilaža.
Ne moram govoriti da mišić koji "zaostaje" prvi se radi na treningu. Uostalom taj dan mora biti kalorijski unos veći i prije i poslije treninga jako dobar obrok kako je kolega iznad rekao, obavezno visoke kalorije tek zatim razmišljati o proteinima inače proteini se potroše umjesto nedostatka kalorija.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 17:15   #9107
Quote:
MrsManiac kaže: Pogledaj post
Uletavam ko padobranac na temu, ali ne znam gdje bi postavila pitanje. Kako povećati kilažu na benchu? Do sada sam radila 3 serije po 12 ponavljanja sa 25 kila i na toj kilaži sam se zadržala jedno pola godine, Ali pošto sam htjela povećati kilažu sada zadnja dva mjeseca radim sa 27,5 kila, ali manji broj ponavljanja 3x10, s tim da zadnje ponavljanje jedva izvučem. Jednostavno uopće nemam dojam da napredujem po tom pitanju. U skoro svim drugim vježbama progresivno dižem kilažu, ali bench zaostaje.

Jesam li jednostavno došla do svog maksimuma? Inače sam sitnije konstitucije i nemam baš toliko puno kila (53) pa možda u tom grmu leži zec?
Bodybuilding trening se principijalno razlikuje od powerliftinga. Prvi traži više ponavljanja i rast mišića a drugi manje ponavljanja i oslonac na momentum eksplozivne snage. Kada osjećaš da si došla do platoa možeš se poslužiti powerlifting trikom. Uzmi puno veću težinu nego što inače dižeš i eksplozivno ju diži u svega 3-5 ponavljanja.
Tu obavezno imaj partnera koji će ti asistirati.
Poanta je da probiješ zid linerane prilagodbe mišića i privremeno ih prisiliš na overloading. Meni je to bilo nejverovatno otkriće u treningu ramena. Neko vrijeme sam jednsotavno stao sa razvojom ramena. Onda sam krenuo sa overloadingom da bi razultat bio bolji nego ikada do sad (5god. treninga).

Dakle, diži iz prsa puno veću težinu u svega par ponavljanja a zatim diži normalno.
Old 01.12.2017., 10:20   #9108
E, u čemu je deal s onim valjcima na kojima se ekipa "rola" poslije/prije treninga? Izgleda kao da masiraju noge ali valjci su glatki, to neko istezanje? Ne kužim.
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 19:46   #9109
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
E, u čemu je deal s onim valjcima na kojima se ekipa "rola" poslije/prije treninga? Izgleda kao da masiraju noge ali valjci su glatki, to neko istezanje? Ne kužim.
Ljudi bi skočili u vodu a da se ne namoče.
Old 02.12.2017., 01:51   #9110
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
Foam rolling. Istezanje + opuštanje mišića, potencijalno ubrzava recovery. Ne mora biti reljefan da bi se postigao efekt, samo relativno tvrd.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:16   #9111
Molim pomoć sa sastavljanjem push / pull treninga.

Idući tjedan će biti četiri mjeseca da radim full body compound treninge tri puta tjedno i čini mi se da je vrijeme za promjenu. Prije svega zato što sam dogurao do težina s kojima više ne mogu raditi čučnjeve i mrtva dizanja isti dan jer mi se čini da ću se raspasti.

Pokušavam si sastaviti push/pull program koji bih radio četiri puta tjedno. Za sad imam ovo:

PUSH
Squat
Bench press
Military press
Cable crossover
Lunges?

PULL
Deadlift
Bent over barbell row
Lats pulldown
Biceps curls
Seated machine row?

Prvo sam mislio ubaciti još lungese na push i seated machine rows na pull dan, ali čini mi se da te vježbe aktiviraju otprilike iste mišiće kao squat i barbell row.
Može li netko iskusniji vidjeti jesam li izostavio neku grupu mišića i predložiti mi vježbe koje bi se dobro uklopile u trening?

PS
Ne mogu raditi chinupse, pullupse ni latse.
Sklekove i crunchese radim doma po posebnom programu.

Ispričavam se zbog engleske terminologije, ali za većinu vježbi ne znam nazive na hrvatskom.
Vudlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:32   #9112
Cucnjevi i mrtvo dizanje se ni ne radi isti dan. Komotno ih mozes radit jedanput tjedno i to ne isti dan tako da u trecem treningu odmaras noge (ako hoces) ili jednostano noge 2put tjedno i DL 1put.
Old 05.12.2017., 09:29   #9113
Po strongliftsu se radi, ne znamo na kojem je programu covjek.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 10:11   #9114
Tako sam i ja prije radio pa san bio satrven a sporo napredova.
Old 05.12.2017., 10:46   #9115
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Tako sam i ja prije radio pa san bio satrven a sporo napredova.
Možda je lik genetsko čudo.
Gusenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 11:49   #9116
Nisam radio školski stronglifts, nego jednu od varijacija.

Vratio sam se u teretanu nakon pet godina i bilo mi je logično započeti full body s compound vježbama. Dok sam radio s malim težinama, išlo je. Kako sam progresivno povećavao, dogurao sam do težina s kojima više ne ide.

Želim te osnovne vježbe, poput mrtvog dizanja, čučnja, bencha, military pressa, raditi dva puta tjedno. Smo da čučnjeve i mrtva ne radim isti dan. Zbog toga onaj program gore. Imam prostora za još po jednu push i pull vježbu, samo ne znam što da ubacim.
Vudlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:33   #9117
Ljudi obično idu u teretanu jer žele da postanu veći, jači, zdraviji, sposobniji za podnošenje napora.

A ti ako ideš u teretanu jer želiš da radiš dva puta nedeljno benč čučanj i mrtvo dizanje, ok, nije zabranjeno..
Gusenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 13:35   #9118
Quote:
Vudlo kaže: Pogledaj post
Nisam radio školski stronglifts, nego jednu od varijacija.

Vratio sam se u teretanu nakon pet godina i bilo mi je logično započeti full body s compound vježbama. Dok sam radio s malim težinama, išlo je. Kako sam progresivno povećavao, dogurao sam do težina s kojima više ne ide.

Želim te osnovne vježbe, poput mrtvog dizanja, čučnja, bencha, military pressa, raditi dva puta tjedno. Smo da čučnjeve i mrtva ne radim isti dan. Zbog toga onaj program gore. Imam prostora za još po jednu push i pull vježbu, samo ne znam što da ubacim.
Selekcija vježbi je dobra, ne treba ti ništa više. Umjesto jopš različitih push/pull vježbi, jednostavno povećaj broj serija/ponavljanja u vježbama koju već radiš
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 17:35   #9119
pozdrav svima, evo ovako...imao sam 118 kg, visine sam 191 cm...i kao što se vidi iz podataka bio sam dosta zapušten (minimalna fizička aktivnost), odlučio sve to promjeniti..krenuo sa teretanom i evo nakon skoro dva mjeseca vježbanja i to tri puta tjedno izgubio 6-8 kg...Iskreno, dosta sam čitao prethodno što i kako ali nisam se s nekim posebno savjetovao...
ovo mi je nacelno program vjezbanja, prvo cca 45 minuta intenzivnog orbitreka, nakon toga 35-40 minuta vježbi na spravama i utezima i to uglavnom sa laganijim utezima ali više serija, girja...i na kraju 15 minuta opet orbitreka većeg intenziteta...a ako je zauzet onda 15 min "veslanja".
Rezultati jesu vidljivi ali pitanje je li dobro radim? naime, sad već ćujem puno komentara od prijatelja i sličnih da mi i nije baš pametno toliko aerobnog treninga, da ga smanjim a da povecam utege, serije,girju, mrtvačko dizanje...drugi opet da zamjenim aerobni i da prvo idem 15 minuta orbitrek a na kraju 45 minuta opet...imate li vi kakav savjet? Ako se pitate koji mi je cilj? cilj mi je naravno doci ispod 100 kg, po mogučnosti 90 kg, ne biti previše mišićav u masi ali da se onako fino ipak naziru...
svaki savjet je dobrodošao!
Karta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 18:29   #9120
Quote:
Karta123 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, evo ovako...imao sam 118 kg, visine sam 191 cm...i kao što se vidi iz podataka bio sam dosta zapušten (minimalna fizička aktivnost), odlučio sve to promjeniti..krenuo sa teretanom i evo nakon skoro dva mjeseca vježbanja i to tri puta tjedno izgubio 6-8 kg...Iskreno, dosta sam čitao prethodno što i kako ali nisam se s nekim posebno savjetovao...
ovo mi je nacelno program vjezbanja, prvo cca 45 minuta intenzivnog orbitreka, nakon toga 35-40 minuta vježbi na spravama i utezima i to uglavnom sa laganijim utezima ali više serija, girja...i na kraju 15 minuta opet orbitreka većeg intenziteta...a ako je zauzet onda 15 min "veslanja".
Rezultati jesu vidljivi ali pitanje je li dobro radim? naime, sad već ćujem puno komentara od prijatelja i sličnih da mi i nije baš pametno toliko aerobnog treninga, da ga smanjim a da povecam utege, serije,girju, mrtvačko dizanje...drugi opet da zamjenim aerobni i da prvo idem 15 minuta orbitrek a na kraju 45 minuta opet...imate li vi kakav savjet? Ako se pitate koji mi je cilj? cilj mi je naravno doci ispod 100 kg, po mogučnosti 90 kg, ne biti previše mišićav u masi ali da se onako fino ipak naziru...
svaki savjet je dobrodošao!
Ako već radiš aerobni trening, gledaj da bude posle tegova, i ne duži od pola sata.
Uprkos mnogim pametnjakovićima, teretana je ta koja topi kilograme, ako se pravilno radi metabolizam se ubrzava, to je kao hodanje 20 sati dnevno recimo.
Izbalansirana ishrana se podrazumeva...
Gusenica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.