Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2011., 09:44   #301
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
Irena Divković Milanović jasno veli da su podaci iz američkog javnog registra.
http://tinolovka.com/vijesti-hrvatsk...ijane-plestine
Nitko to nije demantirao.
Prema tome ...
Čuj,tako i ja mogu reći za Sanadera da ima neznam što i pozvati se na javn registar...

Ako se pozvala na njega,i ako je registar javni,meni nije jasno kakvo je to šlampavo novinarstvo da ne daš resliku ili uvidu u taj registar,pošto je javni...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 09:51   #302
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Zašto ne ponoviti da nisi iznio dokaze da je bilo kakva suma, a kamoli 116 000 dolara, bila položena na bilo kakav bankovni račun?

Daleko je vjerojatnija hipoteza po kojoj je dobivenim novcima zatvoren kredit kojim je nekretnina i kupljena, od one po kojoj je gospođa Pleština nakon njene prodaje imala 116 000 dolara gotovine.
Da, ne zna se gdje je taj novac bio položen, jedino što se zna je da je postojao i da ga nije bilo u Račanovoj imovinskoj kartici. I zna se, da je tamo morao biti naveden.
Inače, ne bih htio previše oftopičariti (iako je Pleština bila Račanova supruga), ali Pleština nije bila nikakvo "nevinašce".
Dovoljno je sjetiti se njezinog "dragovoljnog rada" (kod kojeg je plaću hrvatskog MVP-a poklanjala nekoj instituciji u SAD), kao i pomilovanja nekog Pleštine, splitskog dealera ili stipendije koju je MVP dalo nekoj Pleštini za Europske studije u Bruxellesu.
Ta i takva Pleština je također dio slike o Račanu.
U tom kontekstu tih 116.000 dolara djeluju malo drugačije od ovog tvog pokušaja relativizacije.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 10:36   #303
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Da, ne zna se gdje je taj novac bio položen, jedino što se zna je da je postojao i da ga nije bilo u Račanovoj imovinskoj kartici. I zna se, da je tamo morao biti naveden.
Moram se suzdržati od teških riječi.

Uopće ne bi trebao biti problem shvatiti (osim onih koji se hotimično prave nevještima, želeći na taj način isprovocirati sugovornika; definicija trolanja anyone?) da čovjek koji nekretninu kupuje na kredit i koji taj kredit zatvara u procesu prodaje nekretnine na kraju priče ne raspolaže ikakvom značajnijom gotovinom (a kamoli iznosom za koji je nekretnina prodana).

Dakle, ako želite nastaviti bezrazložno kenjati (a sve zbog pokušaja relativiziranja grijeha koji treba pasti na čitav HDZ kao pokret koji je okupio i mnoge ljude nečasnih namjera), onda najprije morate dokazati da je gospođi Pleština nakon zatvaranja kredita ostalo 116 000 dolara gotovine. Dotad ...
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 21:25   #304
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Čuj,tako i ja mogu reći za Sanadera da ima neznam što i pozvati se na javn registar...

Ako se pozvala na njega,i ako je registar javni,meni nije jasno kakvo je to šlampavo novinarstvo da ne daš resliku ili uvidu u taj registar,pošto je javni...
Da si otvorio link vidio bi da se radi o citatu iz knjige Kondo, Kondo a ne o novinskom članku.
Za potrebe te knjige autorica je istražila građu.
Uzmi knjigu pa proučavaj ako ne vjeruješ.
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 21:31   #305
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Uopće ne bi trebao biti problem shvatiti (osim onih koji se hotimično prave nevještima, želeći na taj način isprovocirati sugovornika; definicija trolanja anyone?) da čovjek koji nekretninu kupuje na kredit i koji taj kredit zatvara u procesu prodaje nekretnine na kraju priče ne raspolaže ikakvom značajnijom gotovinom (a kamoli iznosom za koji je nekretnina prodana). .
A kako znaš da je kuća kupljena na kredit.
To se u citatu nigdje ne navodi. a ti pišeš cijele dizertacije o nečemu o čemu nemaš nikakvih saznanja.

Ako je kuća kupljena bez kredita hoćeš li pokuditi Račana i neprijavljivanje imovine...
Naravno da nećeš.
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 22:16   #306
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Moram se suzdržati od teških riječi.

Uopće ne bi trebao biti problem shvatiti (osim onih koji se hotimično prave nevještima, želeći na taj način isprovocirati sugovornika; definicija trolanja anyone?) da čovjek koji nekretninu kupuje na kredit i koji taj kredit zatvara u procesu prodaje nekretnine na kraju priče ne raspolaže ikakvom značajnijom gotovinom (a kamoli iznosom za koji je nekretnina prodana).

Dakle, ako želite nastaviti bezrazložno kenjati (a sve zbog pokušaja relativiziranja grijeha koji treba pasti na čitav HDZ kao pokret koji je okupio i mnoge ljude nečasnih namjera), onda najprije morate dokazati da je gospođi Pleština nakon zatvaranja kredita ostalo 116 000 dolara gotovine. Dotad ...
Što bih ja sada trebao reći na tvoje "suzdržavanje"? Pohvaliti te i ispričati što sam naveo neke činjenice koje se ne uklapaju u tvoju sliko o Račanu?
Lijepo parafiraj zahtjev vatrogascima, da me pokupe na jahti (nekadašnjeg) vlasnika brodogradilišta V. Lenac i Daimlerovim vozilima otpreme na ljetovanje u Dubrovnik. Ako ne znaš u koji hotel, pitaj Pave Ž. Rusković.

Ta tvoja teorija o zatvaranju kredita ostaje samo teorija. Zašto? Pa zato, jer za njeno potvrđivanje navodiš samo svoje pretpostavke. Niti znaš visinu kredita, niti kamatu niti eventualni preostali dug na dan prodaje.
Znaš samo kupovnu i prodajnu cijenu. Najočiglednija šupljina u toj teoriji je izjednačavanje kupovne cijene s iznosom kredita. Znaš li koju banku koja daje kredit bez vlastitog učešća?
Inače, za ostale "nejasnoće" glede Račanove udovice (dragovoljni rad, kod kojeg se plaća poklanja nekoj anonimnoj instituciji u SAD-u, ili pomilovanje dilera odnosno stipendija MVP-a prezimenjacima te Pleštine) još nemaš teorije.
Dok je dilera pomilovao Mesić (ne zna se tko je predložio pomilovanje), dakle Račan s njim nema direktne veze, za "dragovoljni rad" i za stipendiju MVP-a je preko svog stranačkog kolege ministra Picule politički odgovoran i Račan.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 23:14   #307
Je li vama jebeno jasno da ljudi u pravilu nekretnine kupuju na kredit? Osobito ljudi koji, poput gospođe Pleštine, nisu bogataši. Očekujete da vam dokazujem da je kuća bila kupljena na kredit? Nije li to urnebesno smiješno? Ne bi li onaj koji optužuje trebao dokazati da nije bila kupljena na kredit i da je gospođa Pleština nakon prodaje kuće doista imala 116 000 dolara gotovine?

Što se tiče pljuvanja po SDP-u (kako bi se pokušalo reltivizirati krivnju HDZ-a): najiskrenije se nadam da će svakoga tko se u proteklih 20 godina nezakonito okoristio stići zaslužena sudbina. Po mogućnosti na ovom svijetu. Posljednji koji imaju pravo bilo kome od nas (koji nikad nismo glasali za HDZ) išta reći glasači su HDZ-a. Više sam puta na ovom podforumu vrlo jasno rekao da ih smatram IZRAVNO odgovornim za katastrofalno stanje u koje je njihova najdraža partija dovela državu. Godinama ste glasali za očigledne lopove i idiote i možete se poklopiti ušima - zadnji ste koji se smijete usuditi ikome išta predbaciti. Da ste imali ikakve iole ZDRAVE kriterije prilikom odabira političkih predstavnika, danas bi živjeli u potpuno drugačijoj zemlji. KRIVI STE. Pjenite se koliko hoćete, od toga nikad nećete pobjeći. Živo mi se jebe možete li živjeti s tim, ili ne i koliko vas smeta kad vam se istina istrese u lice. Ja ću se nastaviti smijati gledajući ovaj teatar apsurda oko nas - jedva čekam otkriti broj "specijalaca" koji će na sljedećim izborima glasati za HDZ. Ne bih imao ništa protiv niti da ih bude i 30 i više posto, što apsurdnije, to bolje. Kad je bal ...

A sad slobodno samo nastavi sa svojim "specijalnim 'svi su oni isti' ratom". U povijesti će ostati zapisano da je, na primjer, kćerka predsjednika Tuđmana proglašena krivom za gospodarski kriminal i da nije odsjedila u zatvoru isključivo zahvaljujući sustavu koji se potrudio naći adekvatnu rupu u zakonu (u stilu: kazneno djelo koje joj se stavlja na teret nije bilo taksativno navedeno baš u tom periodu u kojem se lopovluk dogodio; prije i poslije toga jest, ali, eto, baš u tom trenutku ...). A povijest se ne može promijeniti, bez obzira na količinu energije koju će neki od vas do kraja života ulagati u takve pokušaje. Ako smo već pokradeni i ako smo već morali svjedočiti svim ovim gadostima, ostaje nam(a) (koji smo vidjeli što se događa) makar ta zadovoljština.
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 23:20   #308
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
Da si otvorio link vidio bi da se radi o citatu iz knjige Kondo, Kondo a ne o novinskom članku.
Za potrebe te knjige autorica je istražila građu.
Uzmi knjigu pa proučavaj ako ne vjeruješ.
Vidio sam što je pisalo na kraju,smetnuo sam s uma...ok,spisateljstvo,ne novinrstvo...

Moj komentar i dalje stoji...ozbiljne knjige daju priloge za takve svoje tvrdnje...

Danas svatko može izdati knjigu i napisati neznam što,tako recimo i Lošo piše da smo 5. zemlja na svijetu po vodenim resursima,a to veze s pameću nema...uzmimo to kao primjer...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 00:09   #309
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Je li vama jebeno jasno da ljudi u pravilu nekretnine kupuju na kredit? Osobito ljudi koji, poput gospođe Pleštine, nisu bogataši. Očekujete da vam dokazujem da je kuća bila kupljena na kredit? Nije li to urnebesno smiješno? Ne bi li onaj koji optužuje trebao dokazati da nije bila kupljena na kredit i da je gospođa Pleština nakon prodaje kuće doista imala 116 000 dolara gotovine?
Hajmo pretpostaviti da je kuća kupljena na kredit i onda prodana.
Ti nas hoćeš uvjeriti da Račanima nije ostao niti cent od prodaje kuće pa nisu imali ništa za prijaviti u imovinskoj kartici.
Mislim stvarno....

A samo da ponovimo gradivo:
Račan je započeo svoju karijeru i uspon na komunističkoj ljestvici nakon gušenja hrvatskog proljeća.
Sve što je vrijedilo je bilo u zatvoru ili na periferiji društvenog života a apartičci su stvarali političke karijere na tekovinama komunizma.
Govorimo o 20 godina Račanove političke karijere.
Impresivan životopis za velikog demokratu uistinu.
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 00:10   #310
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Vidio sam što je pisalo na kraju,smetnuo sam s uma...ok,spisateljstvo,ne novinrstvo...

Moj komentar i dalje stoji...ozbiljne knjige daju priloge za takve svoje tvrdnje...

Danas svatko može izdati knjigu i napisati neznam što,tako recimo i Lošo piše da smo 5. zemlja na svijetu po vodenim resursima,a to veze s pameću nema...uzmimo to kao primjer...
Nisi pomislio da u knjizi postoje prilozi...
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 00:11   #311
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Je li vama jebeno jasno da ljudi u pravilu nekretnine kupuju na kredit? Osobito ljudi koji, poput gospođe Pleštine, nisu bogataši. Očekujete da vam dokazujem da je kuća bila kupljena na kredit? Nije li to urnebesno smiješno? Ne bi li onaj koji optužuje trebao dokazati da nije bila kupljena na kredit i da je gospođa Pleština nakon prodaje kuće doista imala 116 000 dolara gotovine?
Ti ne moraš ništa dokazivati, nego prestati iznositi glupe teorije. Je li tebi jasno da ne postoji banka koja daje kredit bez učešća? Jesi li ti čuo za kredit, kod kojega je nakon 11 godina dug veći od iznosa kredita? Kada bi po tvojoj teoriji takav kredit uopće bio otplaćen?
Ukratko, prestani pričati gluposti.
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Što se tiče pljuvanja po SDP-u (kako bi se pokušalo reltivizirati krivnju HDZ-a): najiskrenije se nadam da će svakoga tko se u proteklih 20 godina nezakonito okoristio stići zaslužena sudbina.
Ovo je topic o Račanu, pokojnom predsjedniku SDP-a. U tom kontekstu se naravno piše i o SDP-u u njegovo vrijeme, ali i njegovoj politički aktivnoj supruzi. Sve to nema veze s HDZ-om (o kojem imaš dosta topica na ovom forumu).
Dakle, koncentriraj se na temu.
Inače, ostao si dužan teoriju o "dragovoljnom radu" kod kojeg supruga predsjednika vlade naplaćuje svoj rad za MVP, pa novac poklanja nekoj anonimnoj instituciji u inozemstvu (u državi u kojoj po tvojoj teoriji ima kredit kod kojeg je dug nakon 11 godina otplaćivanja veći nego na početku). Takav se posao u tvojoj stranci nazivao "dragovoljni rad".
Teorija o "pružanja šanse mladom dealeru (Pleštini)" nije potrebna, jer je nju već objasnio naš nekadašnji vicmaher, dok bi teorija o odabiru stipendista MVP-a za Europske studije bila zaista zanimljiva. Što držiš do ove: natječaj nije bio objavljen, pa je jedna vanjska suradnica, koja k tome dragovoljno radi za to isto MVP preporučila jako pametnu djevojku. Činjenice, da djevojka nosi isto prezime kao i ta suradnica, te da je suradnica supruga predsjednika vlade, puke su slučajnosti i nemaju veze s odlukom o dodjeli stipendije.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 00:24   #312
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
Nisi pomislio da u knjizi postoje prilozi...
Slobodno ih pokažeš,ako si ih pronašao...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 08:36   #313
Svatko od vas nedovoljno maštovitih može otići na internetske stranice bilo koje od banaka i pogledati izračune kredita. Na primjer, na stranicama Zagrebačke banke, stambeni kredit na 30 godina, uz 6.75% kamate daje sljedeći rezultat:

Iznos kredita: 75 000 nečega
Kamatna stopa: 6.75%
Rok otplate kredita: 30 godina
Iznos kamate: 100 122 nečega
Ukupan iznos: 175 122 nečega

Nakon 10 godina redovne otplate kredita ostaje otplatiti još 63 849.16 nečega. Dodajte troškove zatvaranja kredita, naknadu agentu za nekretnine, troškove preseljenja u Hrvatsku ... i sve će vam biti prilično jasno ... ako to želite, naravno.
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 08:42   #314
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Inače, ostao si dužan ...
Nisam nikome ništa dužan (niti sam nečiji odvjetnik niti glasnogovornik ) , a posljednji koji me na bilo što mogu upozoravati glasači su HDZ-a.
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 13:12   #315
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Nisam nikome ništa dužan (niti sam nečiji odvjetnik niti glasnogovornik ) , a posljednji koji me na bilo što mogu upozoravati glasači su HDZ-a.
Ajd' dobro evo i tebe na uz napomenu, da netko tko nije za SDP samo u mašti zatucanih pripadnika te stranke mora biti za HDZ.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 13:37   #316
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Svatko od vas nedovoljno maštovitih može otići na internetske stranice bilo koje od banaka i pogledati izračune kredita. Na primjer, na stranicama Zagrebačke banke, stambeni kredit na 30 godina, uz 6.75% kamate daje sljedeći rezultat:

Iznos kredita: 75 000 nečega
Kamatna stopa: 6.75%
Rok otplate kredita: 30 godina
Iznos kamate: 100 122 nečega
Ukupan iznos: 175 122 nečega

Nakon 10 godina redovne otplate kredita ostaje otplatiti još 63 849.16 nečega. Dodajte troškove zatvaranja kredita, naknadu agentu za nekretnine, troškove preseljenja u Hrvatsku ... i sve će vam biti prilično jasno ... ako to želite, naravno.
Da, sve je jasno, svi ti dodatni troškovi, naknade kao i selidba u Hrvatsku čine još oko 80% ili 50.000 "nečega". Vjeruješ li sam u to?

Sad mi pada na pamet. Dakle, ona je od 2000. do prodaje 2003. tu kuću otplaćivala. Od čega, kad je za MVP radila "dragovoljno" (da podsjetim, plaću darivala "nekoj instituciji" u SAD-u)?
Obzirom na ostale "sposobnosti" te dame (zbrinjavanje prezimenjaka) te donacije izazivaju kojekakve primisli.

Ono što na linku ne piše su podatci u Račanovoj imovinskoj kartici na početku mandata - tamo je naime morala biti navedena ta kuća. U tom bi se slućaju na kraju mandata moglo ustanoviti, kako je sve čisto - na početku kuća, na kraju novac od prodaje.
Ali dobro, ta nepotpuna imovinska kartica nije više važna, osim što pokazuje, da Račan baš i nije tako čist, kako nam to neki sugeriraju, te da Lex Lepej vrijedi selektivno.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 14:19   #317
Pun je forum onih koji, dok HDZ nastavlja temeljito uništavati zemlju, upozoravaju da je problem, ustvari, u SDP-u. Naravno, niti jedan od njih nikad nije glasao za HDZ. Osobito je smiješno kad takvi počnu drugima predbacivati zatucanost.

Iza svoga glasa i iza svojih upisa trebalo bi se, i ovdje na forumu, moći stati imenom i prezimenom (i zaposlenjem, to bi tek dokraja razotkrilo motivaciju mnogih; zaposlenje se ne odnosi samo na forumaše, već i na njihove roditelje).



Što se tiče nekretnine, brojkama sam prikazao daleko vjerojatniji scenarij po kojem je količina gotovine preostala nakon njene prodaje miljama daleko od 116 000 dolara.

Ukoliko to hadezeljupce toliko zanima, ne sumnjam da će gospođa Pleština bez ikakvih problema odgovoriti na sve sumnje izražene u ispravno ispunjavanje dužnosničke imovinske kartice (zašto nije prijavila gotovinu i je li ono što je preostalo od prodaje kuće potrošila prije toga). Siguran sam da ima i više nego dovoljno novinara spremnih pronjuškati po tome, makar i po partijskom zadatku.
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 14:20   #318
Diana Pleština o kojoj se vodi zadnjih nekoliko stranica ove rasprave nije Ivica Račan.
Možete li se vratiti temi?
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 18:58   #319
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Pun je forum onih koji, dok HDZ nastavlja temeljito uništavati zemlju, upozoravaju da je problem, ustvari, u SDP-u. Naravno, niti jedan od njih nikad nije glasao za HDZ. Osobito je smiješno kad takvi počnu drugima predbacivati zatucanost.

Iza svoga glasa i iza svojih upisa trebalo bi se, i ovdje na forumu, moći stati imenom i prezimenom (i zaposlenjem, to bi tek dokraja razotkrilo motivaciju mnogih; zaposlenje se ne odnosi samo na forumaše, već i na njihove roditelje).



Što se tiče nekretnine, brojkama sam prikazao daleko vjerojatniji scenarij po kojem je količina gotovine preostala nakon njene prodaje miljama daleko od 116 000 dolara.

Ukoliko to hadezeljupce toliko zanima, ne sumnjam da će gospođa Pleština bez ikakvih problema odgovoriti na sve sumnje izražene u ispravno ispunjavanje dužnosničke imovinske kartice (zašto nije prijavila gotovinu i je li ono što je preostalo od prodaje kuće potrošila prije toga). Siguran sam da ima i više nego dovoljno novinara spremnih pronjuškati po tome, makar i po partijskom zadatku.
Nepobitna je i bitna samo jedna stvar a to je da u imovinskoj kartici Ivice Račana (i obitelji) NEMA niti kuće niti novca !! Gotova priča....
duliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 19:45   #320
Quote:
duliba kaže: Pogledaj post
Nepobitna je i bitna samo jedna stvar a to je da u imovinskoj kartici Ivice Račana (i obitelji) NEMA niti kuće niti novca !! Gotova priča....
Glasači HDZ-a prije svega trebali bi prije svega jako, jako, jako dobro promisliti što su (svima nama) učinili. I iz toga izvući neke važne životne pouke. Siguran sam da je teško i samom sebi priznati kad ti netko proda najjeftiniju foru, ali drugačije se ne može naprijed (niti vi, glasači HDZ-a, kao pojedinci, niti društvo u cjelini) - svi smo mi već dva desetljeća taoci nekih vaših pogrešnih procjena. Kako već rekoh, posljednji ste koji imate pravo prstom upirati u bilo koga. Riješite vi najprije svoje demone, priznajte vlastite zablude i pogreške pa onda možemo svi zajedno svima ostalima tražiti dlaku u jajetu. Dotad ...
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.