Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2011., 20:11   #1
Pokažite svoju fotografiju forumskim kritičarima VII

PRAVILA

1) Za svaku fotografiju koju stavite, u istom postu morate prokomentirati bar jednu fotografiju različitog forumaša (tj. koliko forumaša prokomentirate, toliko svojih fotografija smijete staviti).

2) Komentari bi trebali biti što biti što je moguće konstruktivniji. Ne očekuju se tu stručne analize (mada ne bi bilo loše), već par rečenica o doživljaju nečije fotografije. Što vam se sviđa ili ne sviđa, što biste možda promijenili.

Komentari tipa "swatko", "svidja mi se", "wow", "ne valja", "loše", "lijepo", itd... dakle, nešto od jedne, dvije riječi, nisu konstruktivni komentari! Takvi će postovi biti brisani, uz upozorenje o kršenju pravila (žuti karton), a za opetovano kršenja i kažnjeni (crveni karton).

"Zašto bih ja sad tu morao komentirat" komentari nisu podložni sankcijama per se, ali su iritantni i nepotrebni.
Ako vam se ne sviđaju pravila po kojima tema funkcionira, podforum je pun drugih tema koje ne zahtijevaju ikakvo komentiranje. Takvom vrstom komentara samo nagrđujete temu i izazivate konflikte.

3) Uz komentare nije potrebno stavljati svoje fotografije.

4) Dozvoljena veličina fotografija je 800px (panorama 850px), dozvoljeni broj fotografija u postu je četiri, a dozvoljeni broj postova s fotografijama nije ograničen.



Pokažite Svoju Fotografiju Forumskim Kritičarima I
Pokažite Svoju Fotografiju Forumskim Kritičarima II
Pokažite Svoju Fotografiju Forumskim Kritičarima III
Pokažite Svoju Fotografiju Forumskim Kritičarima IV
Pokažite Svoju Fotografiju Forumskim Kritičarima V
Pokažite Svoju Fotografiju Forumskim Kritičarima VI
__________________
vremenska kapsula

Zadnje uređivanje eleuthera : 15.01.2012. at 14:56.
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 02:21   #2
@angelus984:
Velika vatra, volio bi je vidjet cijelu. Treba uvijek pokušat i širi kadar, ali u ovom slučaju i puno uži (ne preblizu vatri). Ja bi se malo poigrao i sa ekspozicijom. Zapravo, puno.

@inna os:
Na prvoj kapljičastoj bi ubio tu pozadinu ili već u startu izabrao neku drugu, tamniju. I onda još malo zatvorio blendu, ak se može. Na drugoj, opet pozadina, treba izabrat drugačiji kut, desna strana iritira. Možda vertikalno odrezat, al mislim da bi to već bio prejaki crop. Treća je najkorektnija, bilo je više svjetla, možda je bilo sa malo veće daljine.

Evo dvije kapljičaste od nedjelje poslije podne, prije nego što je počela kiša jako padat:



I jedan iris, naravno:
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 13:24   #3
hvala svima na komentarima, imam još slika te vatre, ali ova mi je nekako najviše spooky možda ostale su iz neke daljine fotkane, ili su ljudi pored tj. ispred nje

@Šoki iskreno nagledao sam se tih zalazaka sunca po fotkama kod jednog na fejsu, tak da mi je već i mučno od njih, al mogu priznat da si ovdje ulovio dobre boje, ali pomalo dosadna slika... :S možda meni jer taj frend forsira svaki dan jedan zalazak

@iridium stvarno prekrasne slike, meni je full žao kaj nemam macro objektiv na svom dslr-u da mogu nešto takvo poslikat... Daj mi samo reci na ovoj prvoj, kak dobiš crnu pozadinu, to se dobi sa full otvorenom blendom ili treba još nešto?

Evo par mojih, radi čega sam i kupio svoj dslr, dobro ne samo radi toga, al definitivno tematski imam najviše aviona na hardu

e ovak vam se vozi MIG na remont, tj. servis






angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 13:43   #4
Quote:
angelus984 kaže: Pogledaj post
kak dobiš crnu pozadinu, to se dobi sa full otvorenom blendom ili treba još nešto?
Više svjetla u prednjem planu, u ovom slučaju flash. I zatvorenija blenda. Pogledaj malo exif od fotke...
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 13:55   #5
Svi stavovi su moje osobno mišljenje te ne moraju nužno biti točni, ali ovako ja gledam na prvog dojma na vaše fotografije ("razmišljanje na glas")...

@angelus /vatra/ : Ok, bila je neka svečanost, bilo je paljenje vatre ovo ono...ali kako da ja znam da je tu bila svečanost neka? Ovo može biti isto tako i paljenje korova usred oranice da si možda uslikao ispred vatre neke ljdue kako gledaju u tu vatru ili gledaju bilo gdje ili bilo što drugo fotka bi bila eksponencijalno zanimljivija. Klasa fotogafije : snapshot (ilitiga stavio sam fotoaparat na auto i okinuo milijardu fotografija i ova je najbolja)...htio si naglasiti vatru? Onda si trebao fotografirati u portrait modu, a ne landscape te još malo nabiti kontrast te ako ti se da u photoshopu još malo se poigrati s burn & dodgeom. Ovako je fotografija odsječena sa desne, sa lijeve a pogotovo odozgora, a dolje ima previše crnine koja ničem ne doprinosi

@inna_os : /kapi poslije kiše/ treća ti je u redu, prva bi bila bolja da di ju uslikala pod drugim kutem da ti se više crvene pozadine vidi, a druga i nije bog zna koliko zanimljiva...daleko bolja od prve dvijeje treća

@šoki : sve je to lijepo, znam što si htio prikazati i sve, ali odi na fotografije s mobitelom pa ćeš vidjeti da moj mobitel radi iste fotografije. Ajde razumijem da je ovo fotkano s kompaktom i sve, ali sunce ti je pre spaljeno, sve oko sunca ti je također spaljeno, nebo ti je premonotono (sivo nebo i nije baš neka sreća). Uglavnom pretpostavljam da je nebo bilo daleko zanimljivije po tvom sjećanju nego što je ispalo na ovoj fotki. Drugi put provaj uzimati razne vrijednosti ekspozicije (ako to možeš uopće mijenjati) pa vidi kakos e s vremenom mijenjaju rezultati

@iridium : provaj croppati fotku tako da ovog crnog ispod cvijeta te vanjskog reda latica s desne strane nema na fotki ...ugl ja bi to malo drugačije izcroppao te bi definitivno malo sredinu posvijetlio jer izgleda podeksponirano...zapravo dio gdje su kapi mi izgleda ok eksponirano, ali ostatak je za recimo 1/4 ili 1/3 podeksponiran...barem po meni
a za iris...eh, ne sviđaju mi se tolike macro fotke tako da ti tu nemam ništa pametnog za reći

@angelus /avioni" : opet snapshoptovi...svi osim pretpostavljam zadnjeg...dakle opet si ti tu nešto htio reći ili pokazati, ali umjesto toga smo dobili isprazne beznačajne slike koje su relativno ok ako ih ideš pokazivati susjedu pod motom "vidi avioni". Uglavnom prvu si trebao fotkati s druge strane aviona te da avion ide prema tebi, druga nije ni sim ni tam odnosno tu isto je sve nabacano zbrda zdola, treća je čak i ok da si malo pazio na kadriranje dotičnog aviona a ne ga opalio preko cijelog ekrana, a četvrta bi bila ok da si avion fotkao pod kutem od 45 u odnosu na nos aviona, da si se malo spustio, da si ga slikao u suton ili tako nešto, da si maknuo mrežice/zaštitu s motora i općenito da si ju fotografirao bez ovog G23 te da ju nisi podeksponirao za dobrih valjda blendu, blendu ipo.


...naravno ovo je pisano pod pretpostavkom da ste ovdje došli radi kritike, a ne da vas netko podržava u vašoj osobnoj ljenosti ili da vam piše vauuuuuu koja fotka samo da bi mogao zakeljiti novi set svojih fotki. Da bi fotografija prismrdila tome da valja treba se čitati literatura, pratiti radovi drugih fotografa, uložiti puno truda u to, a ne đabalebariti i tu i tamo okinuti nešto što bi trebalo biti dobro. Ili naravno biti mega talent. Nema ništa bez uloženog truda i vremena. Zato preporuka svima koji su se počeli baviti fotografijom da lijepo malo pročitaju koju fotografsku literaturu oko kadriranja, pravilne ekspozicije i ostalog. Popis literature te preporuku iste možete uz malo volje i truda pronaći na ovom forumu. Živili
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 14:48   #6
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
@angelus /avioni" : opet snapshoptovi...svi osim pretpostavljam zadnjeg...dakle opet si ti tu nešto htio reći ili pokazati, ali umjesto toga smo dobili isprazne beznačajne slike koje su relativno ok ako ih ideš pokazivati susjedu pod motom "vidi avioni". Uglavnom prvu si trebao fotkati s druge strane aviona te da avion ide prema tebi, druga nije ni sim ni tam odnosno tu isto je sve nabacano zbrda zdola, treća je čak i ok da si malo pazio na kadriranje dotičnog aviona a ne ga opalio preko cijelog ekrana, a četvrta bi bila ok da si avion fotkao pod kutem od 45 u odnosu na nos aviona, da si se malo spustio, da si ga slikao u suton ili tako nešto, da si maknuo mrežice/zaštitu s motora i općenito da si ju fotografirao bez ovog G23 te da ju nisi podeksponirao za dobrih valjda blendu, blendu ipo.

Prvo hvala na kritici, uvijek je dobro primit neku lošu kritiku, ne samo dobro... al tu ti neke stvari ne stoje...
znači, te slike su ti Plane spotting, samo da znaš... na stranici aviation.net probaj stavit sliku koja ima nešto drugo osim aviona, da mu nešto smeta, da je nešto kraj kotača... slika otpada, imaju uvjete boli glava, jel fotkano pod ovim kutem, pod onim kutem itd. da dalje ne nabrajam...

Dalje, kad si u zaštićenom prostoru, makar imao i razno razne dozvole, ne smiješ baš letit oko aviona, nije on model ko čovjek pa ćeš mu reć ajd malo tu zaokreni, daj sad zakoči i sl. to je prostor koji je zaštićen i sav promet mora teć nesmetano...
Prva fotka je slikana u tadašnjem ZTZ-u koji je bio pod vojnom ovlasti, tako da ne možeš uć na njihovu pistu sam tak i reć, ajd budem ja malo poslikao... dok oni mene provjere da sam čist, prošla baba sa kolačima, a i njega sam ulovio na brzinu, slučajno naletio kad su ga vozii... ispred je stajala vojska, a cesta je blokirna dok kockica ne uđe.. a i kako sam čuo, nema puno slika sa MIG-om kojeg se šlepa )

Druga slika je osvojila 3. mjesto u Aerosvijetu...
Treća... ne znam kaj bi ti tu rekao, fotka je čist ok... isto je izabrana među najboljim slikama za Aerosvijet...
Ova zadnja... meni iskreno dobro to i izgleda radi te žute boje na crnu... A sad, svatko od nas ima svoj ukus... Netko voli slikat rešetke, pa se divit njima, netko stepenice itd itd. ja volim fotkat avione, imam uz ove još jako puno njih, al neke nisu baš za javnost
ale eto, uskoro je otvorenje terase na ZLZ, pa mogu i obični posjetitelji okinut neku sliku, pa probaj, da vidim kak će tebi ispast, možda nešto i naučim... ionako nisam u tome niti polu profesionalac, već amater koji ima malo bolji fotić i još se uvijek uči )



@iridium thx, budem to probao napravit
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 15:00   #7
angelus - to kaj je fotka ostra i korektno osvijetljena, ne znaci da automatski nije snapshot....imas nezahvalnu temu, jer da bi ulovil avione iz nekog boljeg, zanimljivijeg ugla, trebas imat neku posebnu dozvolu za kretanje i debeli objektiv, velike zarisne duljine
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 15:21   #8
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
angelus - to kaj je fotka ostra i korektno osvijetljena, ne znaci da automatski nije snapshot....imas nezahvalnu temu, jer da bi ulovil avione iz nekog boljeg, zanimljivijeg ugla, trebas imat neku posebnu dozvolu za kretanje i debeli objektiv, velike zarisne duljine
Dozvolu za kretanje imam, ali i te neke dozvole imaju svoja ograničenja...
Stvar je u tome da ljudi koji se bave sa takvom fotografijom znaju cijenit ovo, dok drugi koji nisu u tome, misle da je lagano nać kut i sl... e pa nije prijatelju... dođi ko novinar na ZLZ i stavit će te na terasu... eventualno će ti možda dopustit da dođeš sa Security officer-om do aviona ako je neki važniji događaj... Idi iza one ograde, nenajavljen, ići ćeš sa svojim fotićem u postaju dat ime i prezime svoje i svojih roditelja...

Druga stvar, avioni nisu prazni na platformi, 90% vremena su na njima putničke stepenicu, vozila za prihat zrakoplova itd itd... A bit plane spottinga je ulovit avion, a ne razno razna druga vozila...

Druga je stvar otić u Lučko, cijeli dan skakat oko malih aviona, propeleraca, pa se namještat za neki kut i sl. a i opet, takve fotke ti neće uspjet na stranicama za plane spotting...

ne znam iskreno kaj fali... na prvoj je uhvaćen trenutak i to dosta rijedak kad jedan takav avion bude šlepan sa traktorom, takve slike nema na netu, tražio sam i nisam našao... znači jedna je od rijetkih... itd itd... a sad... vama se to ne sviđa... a hebga, nekom će se svidjet...

Al kažem, slobodno otiđite, sad su otvorili za sve terasu.. ne morate imat dozvolu za kretanje ko ja, pa se isprobajte u tome sa večim objektivom...

A i btw. zaboravio sam odgovorit na onu prijašnju o skidanju zaštite sa motora kaj je spomenuo RD... samo ti daj... meni je stalo do mog posla i čistog dosjea na policiji... nije to autoshow frend...
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 15:22   #9
Gle stavio si ovdje fotografiju da ju prokomentiramo. Pa normalno da ću ti prokomentirati sve i glumiti generala poslije bitke . Svaka čast na osvojenom mjestu, ali kao što rekoh meni su to sve snaphostovi. Uhvaćeno bez razmišljanja o postavkama aparata, o tome što bi mogao napraviti da ta fotografija bolje izgleda, bi li mogao nekako drugačije kadrirati, bi li mogao još nešto staviti/maknuti s fotke, bi li mogao kroz fotku neku svoju priču prenjeti, bi li mogao objekt fotografije u nešto ukomponirati, nekako ga staviti da to ima i nešto ispred sebe i iza sebe, pokušati s nekim pravilima kadriranja...

Shvaćam ja da ne mogu sad doći tamo i "ej čuješ ja ovako malo fotkam pa sviđaju mi se avioni a pogotovo onaj kockasti pa ću ja sad malo tu fotkati". Ali ovdje se komentiraju fotografije i tehnički aspekt i kako to ostavlaj dojam na osobu koja gleda tu fotografiju. To se ne vidi svaki dan ili već nešto, ali svejedno ovdje se ne komentira učestalost enkih pojava i to što si ti imao sreće uhvatiti to nego fotografija kao cjelina. A ftografija kao fotografija i nije baš nešto ruku na srce. Ali isto eto recimo kod zadnje koja je po meni imala puni potencijal da ispadne predobro svejedno si mogao daleko bolje. Ja sam ti pokušao pokazati kako bi ja razmišljao kad bi se našao tamo.

Što se tiče treće pogledao sam što se fotografiralo i recimo prva je zasluženo najbolja, ali recimo pogledaj onu fotku koja je bila druga ispod tvoje (fotka između onog malog aviončića i pogled na toranj "kroz" krilo aviona)...to ti je fotka koja je na mjestu i recimo tako nešto bi ja bez problema stavio u časopis pod prikaz tog modela ili već nešto takvo. pokazuje avion koji je dobro eksponiran, kadriran i nijanse su sve usklađene, dočarava ti tu neku veličinu samog aviona, pokazuje ga u punom sjaju, imaš dojam da ide negdje, da radi nešto važno itd itd...

Spominjao si tu stranicu aviation.net i njihove uvjete i rekao si da su im fotke bolesne, pa onda neka ti cilj bude ta i ti za mjesec-dva-tri budeš radio takve fotke....pretpostavljam da je svima nama cilj da svoju fotografiju poboljšamo, pa onda nema druge nego učiti od drugih što i kako se radi te pokušati kroz nekakvu literaturu, druge fotografije itd učiti i primjećivati što na našim fotkama fali odnosno što bi bilo bolje da se napravi...

Eh da što se tiče četvrte to je uredu ta žuta crta i crni asfalt, ali opet to je trebalo biti malo dramatičnije i naravno ono što sam ti već napisao...ukratko pogledaj ovdje recimo primjere kako je fotkana jedna cessna na tlu. Dakle ovjde se ide to ukomponirati s lijepim zalaskom, super boje neba, super osvjetljen avion itd itd

Quote:
angelus984 kaže: Pogledaj post
Dozvolu za kretanje imam, ali i te neke dozvole imaju svoja ograničenja...
Stvar je u tome da ljudi koji se bave sa takvom fotografijom znaju cijenit ovo, dok drugi koji nisu u tome, misle da je lagano nać kut i sl... e pa nije prijatelju... dođi ko novinar na ZLZ i stavit će te na terasu... eventualno će ti možda dopustit da dođeš sa Security officer-om do aviona ako je neki važniji događaj... Idi iza one ograde, nenajavljen, ići ćeš sa svojim fotićem u postaju dat ime i prezime svoje i svojih roditelja...

Druga stvar, avioni nisu prazni na platformi, 90% vremena su na njima putničke stepenicu, vozila za prihat zrakoplova itd itd... A bit plane spottinga je ulovit avion, a ne razno razna druga vozila...

Druga je stvar otić u Lučko, cijeli dan skakat oko malih aviona, propeleraca, pa se namještat za neki kut i sl. a i opet, takve fotke ti neće uspjet na stranicama za plane spotting...

ne znam iskreno kaj fali... na prvoj je uhvaćen trenutak i to dosta rijedak kad jedan takav avion bude šlepan sa traktorom, takve slike nema na netu, tražio sam i nisam našao... znači jedna je od rijetkih... itd itd... a sad... vama se to ne sviđa... a hebga, nekom će se svidjet...

Al kažem, slobodno otiđite, sad su otvorili za sve terasu.. ne morate imat dozvolu za kretanje ko ja, pa se isprobajte u tome sa večim objektivom...

A i btw. zaboravio sam odgovorit na onu prijašnju o skidanju zaštite sa motora kaj je spomenuo RD... samo ti daj... meni je stalo do mog posla i čistog dosjea na policiji... nije to autoshow frend...
Imaš dozvolu za kretanje? Pa kako da mi obični fotografi s terase uhvati bolje isti motiv od tebe koji možeš fotkati iz hangara avione na zemlji? Gle cijenimo mi fotografiju, ali poanta je u tome da tebi sigurno vlasnik one Cessne (pretpostavljam, nekužim se u avione pa da ih ko aute razaznajem) nebi platio onu fotku da mu je ponudiš ili da mus toji na web stranici ako ju iznajmljuje. On bi htio fotku koja prikazuje njegov avion u svjetlu da ti iako nemaš dovoljno para za unajmiti ju/kupiti ju svejedno se malo rastegneš još kojih par tisuća/stotina tisuća/milijuna...

Govoriš o plane spottingu? Pa jbmu na prvoj imaš traktor Osim ako je to Đuro Đaković spotting onda nema smisla stalno spominjanja plane spottinga.

kao što rekoh za prvu ti jesi uhvatio moment i bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, ali ovdje se kritizira fotografija i što ti ne valja s njom, a ne motivi...motivi su stvar ukusa, ali ako ti nešto ne valja s fotografijom za to onda postoji ova tema koja se bavi analizom i kako bi bolje mogao prikazati svoj motiv. Dakle ne radi se o motivu nego o prikazivanju motiva,


Gle i da nisi skinuo zaštitu s motora, svejedno si mogao izabrati bolji kut. Recimo da mene netko pozove da mu idem fotografirati avion/auto/biciklu/štogod nastojati ću to prikazati u što boljem svjetlu bez zaštitne cerade itd itd. Ali i sa njom si avion mogao fotkati iz zanimljivijeg kuta i bolje ga uhvatiti

Zadnje uređivanje Red Dwarf : 17.05.2011. at 15:37.
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 15:27   #10
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
Gle stavio si ovdje fotografiju da ju prokomentiramo. Pa normalno da ću ti prokomentirati sve i glumiti generala poslije bitke . Svaka čast na osvojenom mjestu, ali kao što rekoh meni su to sve snaphostovi. Uhvaćeno bez razmišljanja o postavkama aparata, o tome što bi mogao napraviti da ta fotografija bolje izgleda, bi li mogao nekako drugačije kadrirati, bi li mogao još nešto staviti/maknuti s fotke, bi li mogao kroz fotku neku svoju priču prenjeti, bi li mogao objekt fotografije u nešto ukomponirati, nekako ga staviti da to ima i nešto ispred sebe i iza sebe, pokušati s nekim pravilima kadriranja...

Shvaćam ja da ne mogu sad doći tamo i "ej čuješ ja ovako malo fotkam pa sviđaju mi se avioni a pogotovo onaj kockasti pa ću ja sad malo tu fotkati". Ali ovdje se komentiraju fotografije i tehnički aspekt i kako to ostavlaj dojam na osobu koja gleda tu fotografiju. To se ne vidi svaki dan ili već nešto, ali svejedno ovdje se ne komentira učestalost enkih pojava i to što si ti imao sreće uhvatiti to nego fotografija kao cjelina. A ftografija kao fotografija i nije baš nešto ruku na srce. Ali isto eto recimo kod zadnje koja je po meni imala puni potencijal da ispadne predobro svejedno si mogao daleko bolje. Ja sam ti pokušao pokazati kako bi ja razmišljao kad bi se našao tamo.

Što se tiče treće pogledao sam što se fotografiralo i recimo prva je zasluženo najbolja, ali recimo pogledaj onu fotku koja je bila druga ispod tvoje (fotka između onog malog aviončića i pogled na toranj "kroz" krilo aviona)...to ti je fotka koja je na mjestu i recimo tako nešto bi ja bez problema stavio u časopis pod prikaz tog modela ili već nešto takvo. pokazuje avion koji je dobro eksponiran, kadriran i nijanse su sve usklađene, dočarava ti tu neku veličinu samog aviona, pokazuje ga u punom sjaju, imaš dojam da ide negdje, da radi nešto važno itd itd...

Spominjao si tu stranicu aviation.net i njihove uvjete i rekao si da su im fotke bolesne, pa onda neka ti cilj bude ta i ti za mjesec-dva-tri budeš radio takve fotke....pretpostavljam da je svima nama cilj da svoju fotografiju poboljšamo, pa onda nema druge nego učiti od drugih što i kako se radi te pokušati kroz nekakvu literaturu, druge fotografije itd učiti i primjećivati što na našim fotkama fali odnosno što bi bilo bolje da se napravi...

Eh da što se tiče četvrte to je uredu ta žuta crta i crni asfalt, ali da bi to bilo dramatično ti bi trebao imati veći kontrast da crno bude skoro pa crno, a ne sivo i naravno ono što sam ti već napisao...ukratko pogledaj ovdje recimo primjere kako je fotkana jedna cessna na tlu. Dakle ovjde se ide to ukomponirati s lijepim zalaskom, super boje neba, super osvjetljen avion itd itd

Hehe nadam se da neće poludit mod.. al eto da iskomentiramo... svaka čast na pogledu na slike sa Aerosvijeta...
E ova koju si spomenuo sa pogledom na toranj ti je isto moja samo sam na nju zaboravio, mislio sam da vam neće bit zanimljiva u biti ove četiri u nizu (od ove di piše 3 mjesto prema dolje) su moje...

opet kažem, svaka kritika je dobrodošla... iskreno.. svakom nam je malo žao kad je negativna i pokušavamo se opravdat... al drži fige da i meni jednom krene ko drugim tu
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 15:35   #11
Malo sam updateao post ako ti se čita moje mlaćenje prazne slame pogledaj si. Ta s pogledom na toranj je meni osobno zanimljivija od ovih aviona zato jer je zanimljiva jednostavno. Lijepo si ukomponirao krilo aviona, pogeld na toranj i tu još malo photoshopa i voila fotka bi bila ok (i sad je inače).

Ja iskreno gledam na kritiku kao na nešto što ću si staviti idući put u notes pa isprovati prilikom fotkanja da vidim kako bi to ispalo što su mi rekli da popravim. Kad god bi stavio fotku ovdje i primio kritiku s nečim ib se naravno složio, s nečim nebi, ali u oba slučaja bi sljedeći put išao isprovati novi način i naravno onda pogledati ako je to bilo na mjestu ili nije. U svakom slučaju nemoj ovo shvatiti kao pljuvanje, neže biti ništa od tebe i ostalo nego jednostavno kao drugo mišljenje što bi netko drugi napravio.
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 15:48   #12
Quote:
angelus984 kaže: Pogledaj post
opet kažem, svaka kritika je dobrodošla... iskreno.. svakom nam je malo žao kad je negativna i pokušavamo se opravdat... al drži fige da i meni jednom krene ko drugim tu
to ti je isto ko i sa vlastitim djetetom - svakom je njegovo najljepse...

nasi komentari ne znace da bi mi bolje pofotkali, al to isto ne znaci da su komentari neutemeljeni

evo par banalnih primjera bolje fotke aviona

http://www.vagabondish.com/wp-conten...e-take-off.jpg

http://4.bp.blogspot.com/_NrLJgXVGjq...67airplane.jpg

[LINK NA SLIKU OBRISAN]
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 15:51   #13
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
Malo sam updateao post ako ti se čita moje mlaćenje prazne slame pogledaj si. Ta s pogledom na toranj je meni osobno zanimljivija od ovih aviona zato jer je zanimljiva jednostavno. Lijepo si ukomponirao krilo aviona, pogeld na toranj i tu još malo photoshopa i voila fotka bi bila ok (i sad je inače).

Ja iskreno gledam na kritiku kao na nešto što ću si staviti idući put u notes pa isprovati prilikom fotkanja da vidim kako bi to ispalo što su mi rekli da popravim. Kad god bi stavio fotku ovdje i primio kritiku s nečim ib se naravno složio, s nečim nebi, ali u oba slučaja bi sljedeći put išao isprovati novi način i naravno onda pogledati ako je to bilo na mjestu ili nije. U svakom slučaju nemoj ovo shvatiti kao pljuvanje, neže biti ništa od tebe i ostalo nego jednostavno kao drugo mišljenje što bi netko drugi napravio.
Nije mlaćenje prazne slame, vjerujem da znaš više o tome od mene, tak da ću bar nešto i naučit, makar sam tvrdoglav, ali svaka čast na znanju

Budem probao drugi put bez nekog pritiska fotkat, makar je to tamo malo teže, jer uvijek nekoga zanima kaj radiš, pa dođu malo bockat sa "ko ti je dopustio", "daj da vidim fotić, kolko si ga platio" bla bla bla...

Uglavnom, nisam ništa uzeo previše k srcu, nemojte vi shvatit onaj moj poziv na fotkanje kao "ja sam najbolji tome, kaj ćete vi meni reć kak se fotka, nećete niti vi bolje i sl." već kao stvaran poziv da se iskušate u tome ako već niste i ulovite neki bolji i zanimljiviji kadar od mene, pošto večina vas koji se bavite ozbiljnije fotografijom ima i ozbiljniju opremu tj. objektive...
a i pošto je otvorena ili će uskoro bit ta terasa za spottere koji nemaju dozvolu za kretanje. tj. nisu zaposlenici ili piloti i sl. tako da ne moraju bit nužno novinari samo tamo
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 15:54   #14
@šatro : Je treba komentar na zadnju živio liquify i puppeting tool I onda se pitamo zašto su nam cure stalno na dijeti, zašto sve žele biti kao s naslovnice i nama ne dozvoljavaju masne ćevape (sa kvatrića), pizze, pivo i ostalo što nije zdravo...
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 16:00   #15
@šatro... a kaj da ti kažem... otvorio si mi oči... da je meni nagovorit koju stjuardesu da tak pozira.... uff ufff...
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 01:00   #16
@foto_starter svidjaju mi se boje no možda malo da si malo spustila fotic niže tako da gornji dio forke ne bude toliko prazan.
@Osa81 svidja ju mi se pogotovo prva obozavam takve fotke
@SebaOS odlicna panorama naše tvrđe

inna_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 01:26   #17
Inna čime fotkaš?
Fender girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 01:52   #18
Pozdrav društvo, novi sam ovdje i nemam baš iskustva previše sa fotografijom, a ni sa samom kritikom tako da moje komentare ne uzimate puno "k srcu"

@iridium ova fotka ljubičastog cvijeta mi je dobra, uredno osvijetljeo, a tamna pozadina ga još više ističe no nekako mi se čini nedorečen, možda zato što mi se sam cvijet po svom izgledu ne sviđa nešto pretjerano.

@šatro gospon kod ove treće fotografije mi se sviđaju nagle promjene u izgledu modela tipa uglađene kože, stiskanja prišteva, depiliranja... ali mi sad izgleda ko da joj avion iz pozadine može proći između nogu.

Budite nježni
2811nikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 01:58   #19
Quote:
2811nikola kaže: Pogledaj post

@šatro gospon kod ove treće fotografije mi se sviđaju nagle promjene u izgledu modela tipa uglađene kože, stiskanja prišteva, depiliranja... ali mi sad izgleda ko da joj avion iz pozadine može proći između nogu.
hej, ja mislim da ove fotke od gospona nisu njegove, već ih je zalijepio kao primjer fotki aviona, fotke se inače ne postaju u obliku linka... btw ne vidim tvoje fotke
Fender girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 07:24   #20
Quote:
Fender girl kaže: Pogledaj post
Inna čime fotkaš?
Fotoaparatom :P

Ma Sony DSC-F828
inna_os is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.