Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 08:50   #3461
E super...skinuo tonu s leđa ovim odgovrom hvala

Ne mogu ostati duže zbog GO, a i odgovara mi ovako tak da mi ostane još dio GO za kroz godinu
A itinerary mi je identičan svih 19 dana dok sam tamo...idem u jednu ayurvedsku kliniku i tamo sam svih 19 dana
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:31   #3462
Evo dobil sam potvrdu na mail da sam "granted"
Pa samo da pitam jel to sve od njih? Napisali mi da to iskopiram i uzmem sa sobom da imam pri ulasku u Indiju...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje uređivanje chillout23 : 15.11.2017. at 17:05.
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 20:04   #3463
To ti je to. Zadrži papir i nakon što ti lupe pečat u putovnicu. Mene su tražili i kod izlaza.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 10:54   #3464
Deal. Fala još jednom na svemu
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 15:33   #3465
polako se pripremamo za put 20.2 u indiju, nepal i bhutan. polijecemo iz zg 20.2. i u delhiju smo 21.2 u 8.40. kupili smo kartu za kathmandu u 10.30, pa se nadam da ce biti dovoljno. sljedeca 3 dana smo u kathmandu i onda letimo za paro. u bithanu ostajemo 3 dana, naravno preko agencije, jer na drugi nacin nije moguce. planirali smo iz paro letjeti za bagdrogu indija i od tud za delhi, medutim nemoguce je uskladiti datume jer je puno letova kathmandu-paro vec rasprodano tako da moramo do bagdroge kopnom. u delhiju smo 2 dana, jaipuru 3 dana, 2 u agri i onda se zadnji dan vracamo u delhi i let u 4 ujutro za doma. od delhija do jaipura ce mo letjeti jer je karta samo 15 eura, a od jaipura do agre planiramo vlakom ako se uspijemo registrirati. koja je vjerojatnost da ce mo uspjeti tamo kupiti karte par dana prije? (jaipur-agra i agra- delhi) i koje vlakove preporucate? molim vas preporuke za smjestaj u delhiju, jaipuru, agri i kathmandu?
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 21:14   #3466
Meni su dva dana Jaipura bila više nego dovoljna pa bih predložio da posjetiš Jodhpur, makar na jedan dan (meni osobno omiljeni grad u Rajasthanu).

Što se smještaja tiče, uglavnom sam bio po jeftinim rupčagama pa preporučiti mogu jedino Pearl Palace u Jaipuru. U Kathmanduu imaš more hotela u Thamelu, samo provjeri recenzije da ti se ne bi dogodilo da je neki noćni klub sa živom svirkom u neposrednoj blizini.

Kupnju željezničkih karata trebalo bi obaviti prije puta. Izgnjavit ćeš se s registracijom, ali na kraju vjerojatno i uspjeti. Ciljaj shatabdi vlakove (brzi su i udobni).
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 06:45   #3467
I mene se Jaipur nije nesto pretjerano dojmio. Sad da vodim nekoga po Rajasthan-u i da moram birati izmedu Jaipura i jos nekog drugog mjesta u Rajasthan, izabrao bi Udaipur, nasao smjestaj pored jezera(Pichola lake) i sigurno bi taj netko bio odusevljen. Jodhpur mi je ,takoder, gotivniji od Jaipur-a.Jaisalmer je isto super, ali za tako kratko putovanje je malo van ruke.

U Khatmandu, osim Thamela, ima jos lodge-va oko Freak streeta. Prednost je ta sto dobijete propusnicu za Durbar square pa mozete tamo bauljati koliko vas volja.

Najbrzi vlakovi u Indiji su klase Rajdhani,Shatabdi i Duronto.
__________________
Something ends,something begins...

Zadnje uređivanje VingTsun : 17.11.2017. at 06:57.
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:06   #3468
Ja bih isto preporučio Jaislamer kao meni najbolji grad u Rajahstanu, ali istina je da mu je van ruke.
Karte za vlak bih ja kupio asap, ima par stranica iza i moj i drugi vodiči što i kako do karata.
Moj savjet je dan manje u Jaipuru - u samom gradu ima za pogledati od must see Hawa Mahal i Jantar Mantar, te OBAVEZNO navečer na bilo koju predstavu u Raj Mandir. Ja sam gledao http://www.imdb.com/title/tt3771536/ i to je bio show program s navijanjem, vrištanjem i plakanjem.
Ono što nisam stigao u Jaipuru je kvart gdje je Albert Hall museum, to mi se u prolazu činilo kao vrijedno posjeta.
Drugi dan Amer Fort + fort iznad Amera + onaj potopljeni paviljon.
Sačuvani dan od Jaipura bi preselio na Agru, ali ne za samu Agru nego za daytrip u Gwalior. Nisam bio, ali sam bio probao ukombinirati jer mi se činilo cool.

U Jaipuru sam spavao u Arya Niwas, mrvu je previše na periferiji ali ima super uključeni doručak i vrt, ono baš engleski kolonijalni ugođaj.
U Agri sam spavao u već ovdje preporučenom Aman Homestayu, koji je po meni malo overpriced, ali teta kuha tako finu domaću klopu da im opraštam. I walking distance je do Taja.
Danchee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 12:35   #3469
Osobno, zaobisao bi Jaupur- Rajastan je pun Mahal-a(palaca) a Jantar Mantar ima i u Delhi-ju. Rajastan je super destinacija, od cijele Indije sam u Rajastanu imao naj bolji odnos cijene i kvalitete smjestaja a i stvarno se ima sto vidjeti. Jodhpur i Udaipur su nesto dalje, ali oba grada imaju aerodrom i oba imaju sto ponuditi prosjecnom turistu. Od ta dva, da sam bas knap sa vremenom, izabrao bi Udaipur i nasao smjestaj u Lake district(obavezno, to je najatraktivniji dio grada)

Eto ga...https://www.youtube.com/watch?v=tsDbCKUyNSk

https://www.youtube.com/watch?v=GmC9VEFBPcE
__________________
Something ends,something begins...

Zadnje uređivanje VingTsun : 17.11.2017. at 12:51.
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:36   #3470
Pokusavam se registrirati na irctc i ne uspijeva mi. vec mi prvi formular ne prihvaca.Sto da upisem pod Residential adress, tj pin code??? Mora se upisati obavezno ,a ja nemam pojma sto da upisem???
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:28   #3471
uspjela sam ovaj prvi dio i dobila sljedeci e-mail:

Dear,

Welcome, We thank you for your registration at IRCTC' s Online Rail Ticket Reservation website.

Your user id is .....
Your Password is as you select at the time of registration

Please Click Here to login in your account

You will use this user id and the password given above for all your transaction on www.irctc.co.in. The user id cannot be changed and hence we recommend that you store this email for your future reference.



Note: International/NRI users need to pay Registration fees on first login before verification of email and mobile number. Please note that the Registration fee for International/NRI users is Rs. 100 + GST.

Sto sad, ja ovdje ne vidim nikakav kod???
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:13   #3472
Izgleda da su malo promijenili proceduru u zadnje vrijeme. Nekad se moglo registrirati samo uz pomoć indijskog broja mobitela pa ih moljakati da te registriraju sami jer ga, naravno, nemaš. Sada, izgleda, funkcioniraju i strani brojevi, uz sitnu naknadu. Ova stranica ima aktualizirane obavijesti.

Kako god bilo, logiraš se s odabranim imenom i šifrom, verificiraš mail i mobitel - i možeš kupovati. Mislim da je i dalje pravilo o 6 karata za isti mjesec po korisničkom imenu.

Za samu kupnju preporučam Cleartrip jer je neusporedivo pregledniji. Naravno, i oni će tražiti IRCTC-ovu šifru.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 06:06   #3473
U krajnjem slucaju, jednom kad ste vec tamo, mozete koristiti Tatkal quota ili Tourist quota za kupovinu karata na samom kolodvoru.

"Tatkal booking is meant for immediate plans. Tatkal booking for every train opens 2 days in advance at 8 am. "
"The Indian railways have subdivided the large number of bookable seats on a train into various ‘quotas’ .....one quota made available exclusively for tourists and non-resident Indians is the FOREIGN TOURIST QUOTA."

Vlakovi, vozni red, dostupnost karata... https://www.trainman.in/
__________________
Something ends,something begins...

Zadnje uređivanje VingTsun : 22.11.2017. at 06:19.
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 07:43   #3474
Super.hvala na odgovorima.odlucila sam vas poslusati,skratila sam jaipur i to na samo jedan dan,a 2 dana idemo u udaipur.molim preporuku za hotel u udaipuru?
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 08:53   #3475
Ako kratiš Jaipur na jedan dan, onda ti je moja preporuka da ga uopće ne provedeš u gradu, nego da odmah ujutro zapališ za Amer fort.
Pa onda popodne nakon što se vratiš iz forta, koliko ti već vremena ostane.
I navečer u kino Raj Mandir! Što god da igra!
Danchee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:58   #3476
Quote:
Danchee kaže: Pogledaj post
Pa onda popodne nakon što se vratiš iz forta, koliko ti već vremena ostane.
I navečer u kino Raj Mandir! Što god da igra!
Krenuli smo i mi jednom u Trichyju gledat neki film. Gledam, tamo gdje se karte kupuju svi bulje u nas sa velikim upitnikom povrh glave, program sve holibud, pano do panoa ljubici, patetika... Nadali smo se da ce od svih filmova bar jedan bit ono normalan, medjutim napravili rikverc.
Vincent7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 06:38   #3477
Quote:
Danchee kaže: Pogledaj post
Ako kratiš Jaipur na jedan dan, onda ti je moja preporuka da ga uopće ne provedeš u gradu, nego da odmah ujutro zapališ za Amer fort
Ditto!

Kao sto sam vec spomenio, u Udaipuru bi svakako trazio smjestaj u Lake district, uz lake Pichola. Davnih dana sam OVDJE odsjeo- 200 RS (oko 20 HRK)noc za ogromnu sobu sa pogledom na jezero. Gore ima krasna terasa za bleniti u jezero uz chai.
To je ,doduse, bilo negdje 2010. tako da je sigurno cijena drugacija, ali cijenkanje u Indiji cini cuda

Pogledaj si ostale varijante smjestaja na Tripadvisor.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 13:37   #3478
Quote:
Vincent7 kaže: Pogledaj post
Krenuli smo i mi jednom u Trichyju gledat neki film. Gledam, tamo gdje se karte kupuju svi bulje u nas sa velikim upitnikom povrh glave, program sve holibud, pano do panoa ljubici, patetika... Nadali smo se da ce od svih filmova bar jedan bit ono normalan, medjutim napravili rikverc.
Je, okej, filmovi su im hit or miss. Ali Raj Mandir je najveće kino u Indiji pa već samim time ima smisla ući unutra. Ja sam imao sreće gledati Shivaay, što je taman taj dan bila premijera i totalni blockbuster. Da se razumijemo, radnja je na razini debilizma a produkcija na razini Transformersa. Ali trenutak kad glavni lik izađe prvi put na ekran i počne navijanje iz publike je priceless. I onda cijeli film borba skupa sa glumcima, umiranje skupa s glumcima. Plus se cijelo kino htjelo slikati sa mnom.

A inače sam u avionu gledao http://www.imdb.com/title/tt5565818/ koji je full smiješan i dobro snimljen i baš gledam gdje bi ga downloadao da pokažem svojoj ekipi.
Danchee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:32   #3479
A vrijedilo bi se jednom zrtvovat, ali nekako sam skeptican. Ako je sve kao ovo sta se prikazuje na tv kod nas, onda
Vincent7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:44   #3480
evo samo da javim da sam se registrirala bez ikakvih problema. sad prolaze nasi brojevi samo se plati 100 rp.
i smjestaji su rezervirani pa molim vase komentare:

kathmandu: Tibet Peace Inn
delhi: Hindustan- by Backpackers Heaven
udaipur: Lal ghat guest house
jaipur:krishna palace
agra: sidharta
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.