Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2015., 22:06   #21
Azijski dio definitivno..ako imas vremena
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 22:22   #22
ljudi, ja ovo ne mogu vjerovati. kartu sam platio skoro 50€ vise nego sto je bila prije tri dana, a sad gledam smjestaje koje sam gledao jutros do 5 ujutro i sve je otislo cca 20-30% gore? je li to nekakva prevara od strane booking.com, ili je nesto drugo posrijedi?

cak i na azijskoj strani nema niceg u cjenovnom razredu oko 200€ za pet spavanja s doruckom, a prije 2-3 dana sam ih imao sigurno petnaestak za odabir...
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 22:29   #23
Briši povijest na pregledniku. I kolačiće.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 22:31   #24
znaci ipak je prevara!
koriste one koji puno pretrazuju.

inace, prema iskustvima, je li mi vec sad vrijeme za rezervirati apartman za kraj petog mjeseca, ili imam vremena "pretumbavati"?

EDIT: jesam, ne pomaze.

Zadnje uređivanje grg4 : 11.02.2015. at 22:43.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 23:56   #25
gotovo je, sobica je rezervirana.

nakon suzenog izbora i malo vijecanja sa suprugom odlucili smo se za ovu opciju, malo manje od 150 eurica za pet nocenja, a mislim da je i lokacija sasvim OK.

dorucak cemo si kupovati sami, mozda i to nije lose, svaki dan isprobamo nesto novo, a sve za razliku u cijenu kad je u pitanju smjestaj s doruckom.
:klap:

tko ce sada docekati da prodje skoro tri i pol mjesecaaaaaaaa!!!
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 14:34   #26
ovako- čačkam malo po stranici javnog prijevoza po Istanbulu.

već sam tu na temi shvatila da kupijem Istanbulcard na koju stavljam novce. E sada, kolika je cijena vožnje- to nigdje ne vidim - vjerojatno ovisi o vrsti prijevoza. ? I što je sa djecom - nigdje ne vidim da oni imaju neki popust. ? Plaćaju li djeca punu cijenu karte - molim pomoć vas koji sve znate. Hvala

ili je ipak ovo cijena

•Token: 4 TL
•Full Fare for Electronic Ticket (Akbil – IstanbulCard): 2.15 TL
•Student Fare for Electronic Ticket (Akbil – IstanbulCard): 1.10 TL
•Discounted Fare for Electronic Ticket (Akbil – IstanbulCard): 1.50 TL


pa bi ovo sa diskontom moglo biti dječja karta?
tiko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 16:47   #27
ljudofi, je li potvrdjena lokacija groba Ibrahim Paše, odnosno, mjesta na kojem je sahranjen?

sjecam se kroz maglu da je negdje nesto pisano o tome, ali ne mogu pronaci. ukoliko netko zna, molio bih bas link na google maps!
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 16:53   #28
tiko..voznja s IstCard kosta 2.15, dok recimo bostanci-taksim kosta preko 4 TL, isto kao i npr. Kadikoy- Sabiha G. Mozes si racunat da je 2.15, toliko uzima u 99% slucajeva, ako ces presjedat onda ti bude 1.55 tako nesto. I koliko ja znam nema dječja ICard. Nego placaju redovnu cijenu kao i odrasli, osim ako su ispod 7 g, onda je besplatno..
mwah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 21:58   #29
Quote:
tiko123 kaže: Pogledaj post
ovako- čačkam malo po stranici javnog prijevoza po Istanbulu.

već sam tu na temi shvatila da kupijem Istanbulcard na koju stavljam novce. E sada, kolika je cijena vožnje- to nigdje ne vidim - vjerojatno ovisi o vrsti prijevoza. ? I što je sa djecom - nigdje ne vidim da oni imaju neki popust. ? Plaćaju li djeca punu cijenu karte - molim pomoć vas koji sve znate. Hvala

ili je ipak ovo cijena

•Token: 4 TL
•Full Fare for Electronic Ticket (Akbil – IstanbulCard): 2.15 TL
•Student Fare for Electronic Ticket (Akbil – IstanbulCard): 1.10 TL
•Discounted Fare for Electronic Ticket (Akbil – IstanbulCard): 1.50 TL


pa bi ovo sa diskontom moglo biti dječja karta?
http://www.iett.gov.tr/tr/main/pages...et-tarifesi/42
Ovo "aktarma" ti je prijelaz s jednog u drugo prijevozno sredstvo.
Koliko znam, za školarce imaju posebne kartice, nešto slično valjda kao i ZET-ove, a te su same po sebi jeftinije, a ovo za ispod 7 god nisam našla na str IEET-a...možda da još malo prosurfaš ako imaš dijete tog uzrasta...dime?
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 08:53   #30
ne mogu naći - iako školarci u svihm gradovikma u kojima smo bili imaju nižu cijenu. Očito ne i u Istanbulu. probati ću pitati ljude od kojih sam uzela apartman.

A kako uopće se odredi ta cinea- to s prijelazom ? - posstoji automat i onda označiš do kuda ideš, m? moram priznati da nisam baš polovila. jedino jesam da možemo koristiti jednu ili dvije kartice a ne 4 koliko nas ima?
tiko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 09:41   #31
tiko123 isplatnije ti je da imate svako svoj token ili istanbulcard jer kad presjedate u razmaku do 2 sata onda svako ima popust na svaku sljedeću vožnju
u slučaju da se vozite svi na jednu onda se popust kod presjedanja računa samoije jednom dok za druge putnike otkucava skuplju tarifu
ja sam često viđala dječicu koju dežurni na stanici pusti da prođu ispod rampe ali ti ne znam tačno za uzrast reći, do sedam godina je sigurno besplatno ali za starije nisam sigurna
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 13:46   #32
hvala. Pitati ću vlasnicu apartmana, pa vam javim jesam li išta doznala. Ak, ne , onda tek kad se vratimo.

Znači treba nam 4 kartice ? i kupim ih odmah na aerodromu?
tiko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 20:48   #33
kolika su djeca?
ima ih kupiti i na aerodromu a tu ih isto možeš i vratiti kad budeš odlazila i vrate ti vrijednost kartica ali ne i ono što imaš nanjima
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 09:18   #34
školska - znači obično bude pola cijene, nisu mali za besplatno. pitati ću ove iz apartmana.
tiko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 20:33   #35
Ako netko ide iz Splita mogu posuditi svoj istanbulski Museum card. Besplatan je ulaz u vecinu muzeja i vrijedi godinu dana. Vec je dosta osoba koristilo osim mene i nisu stvarali probleme iako je moja slika na kartici. Jos bolje ako je osoba mladja cura, tamnije kose...
Btw. Platila sam kaznu od 200 lira jer sam ostala mjesec dana duze od dopustenih 3 mjeseca preko turisticke vize. Tako da mi se vise isplatilo platiti kaznu nego produziti vizu za koju su mi turski policajci stvorili racun od preko 1000 lira :/
fijufiju is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 16:27   #36
U Istanbulu upravo sniježi

Ima li netko od naših tamo? Veselo im je...





__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 12:21   #37
Turkish airlines ima i dalje promo cijene.
Za letove do 30.4. - 139e s tim da se karta kupi do 28.2.
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 14:54   #38
"SNIJEŽNA oluja u Istanbulu prizemljila je zrakoplove, zaustavila cestovni promet i zatvorila Bosporski tjesnac u srijedu, rekli su turski dužnosnici u srijedu.

Turska zrakoplovna tvrtka Turkish Airlines priopćila je da je otkazala više od 300 letova predviđenih za srijedu i četvrtak. Zrakoplovne vlasti ponovno su otvorile zračnu luku Ataturk u 12.50 sati nakon kratkog zatvaranja.

U dijelovima Istanbula u dva dana je palo 60 centimetara snijega pa su neki ljudi morali ići pješice na posao.

Bosporski tjesnac je zatvoren još ujutro u oba smjera, a na ulaz čeka najmanje 13 brodova, priopćio je brodarski agent GAC.

Više od 800 prometnih nesreća zabilježeno je od utorka navečer zbog leda na cesti, priopćile su gradske vlasti."



http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...en/802119.aspx
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 15:04   #39
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 19:44   #40
Razni turski gradovi: Ovo jutro sam se probudila u... Turskoj, dio 3.

Price iz nekih gradova do kojih mozete lako iz Istanbula...
(Nije zamorno za citati, vec zabavno


Btw za koji dan i ja se budem nasla u snjeznom Istanbulu...
__________________
"A true hero isn’t measured by the size of his strength, but by the strength of his heart.”
Green Iguana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.