Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2015., 17:29   #41
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
P_rivate M_essage - javio mi se član u inbox.
Znam šta je pm nego nisam shvatio kontekst. Aha, dakle netko ti je privatnom porukom javio da je dobio odštetu od Ryanaira? OK, pišemo onda još jedan za Ryanair.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 12:11   #42
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Znam šta je pm nego nisam shvatio kontekst. Aha, dakle netko ti je privatnom porukom javio da je dobio odštetu od Ryanaira? OK, pišemo onda još jedan za Ryanair.

E to - Netko
Znam da znaš - samo fokusiram misli
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 12:36   #43
Vezano uz temu, koje točno vrijeme se računa kao vrijeme dolaska aviona?

Guglanjem sam skužio da to nije vrijeme slijetanja, nego vrijeme kad je avion parkiran uz gejt.

Također, aviokompanije imaju 15 minuta "bonusa", tj. let se računa da je bio na vrijeme čak i ako se gornje dogodi s 15 minuta zakašnjenja.

Međutim, nisam uspio naći što je sa situacijama u kojima avion biva parkiran na nekoj udaljenoj stajanci, a putnike se do stvarnih vratiju (gejta?) vozi busevima.

Je li i tu relevantno vrijeme kad je uključena avionska parking-kočnica ili trenutak kad je bus s putnicima došao do stvarnih vratiju?

Pitam jer sutra imam zajebano 50-minutno presjedanje u Amsterdamu, gdje KLM (iz ZG) uvijek slijeće na najudaljeniju moguću pistu i još k tome se do zgrade od aviona ide busom.

Zadnje uređivanje nvnk : 21.11.2015. at 12:53.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 15:57   #44
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Vezano uz temu, koje točno vrijeme se računa kao vrijeme dolaska aviona?
Hm, dobro pitanje. Kažu na primjer ovo:

Quote:
the Court ruled that ‘arrival delay’ corresponds to the time at which at least one of the doors of the aircraft is opened, the assumption being that, at that moment, the passengers are permitted to leave the aircraft.
Prema tome vrijeme dolaska bi trebalo biti trenutak kada vas puste iz aviona mada mi se čini kao poštenije uzeti vrijeme dolaska busom na gate. Ne znam, možda će netko znati reći preciznije.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 17:21   #45
Vrijeme slijetanja je ono kada avion dođe na parkirnu poziciju, odnosno gasi motore.
__________________
she wants to see with your eyes, she wants to smile with your smile, she wants a nice surprise, every once in a while
stacy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 15:31   #46
Dosao je odgovor od Wizza, ponuda je ista kao i prije, 30 eura po putniku i to u vidu creditsa za Wizz account.

Quote:
We regret to inform you that we maintain our viewpoint that the delay of your flight was caused by extraordinary circumstances, which could not have been avoided even if all reasonable measures had been taken. Wizz Air as operating air carrier shall not be obliged to pay compensation, if long delay is caused by extraordinary circumstances according.
Napisacu da im dajem 3 dana da mi uplate po 100 eura na moj racun kod njih, ili cu angazovati odvjetnika da trazi 400 eura po putniku koliko zakon i predvidja.
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 16:29   #47
Quote:
Cohiba kaže: Pogledaj post
Napisacu da im dajem 3 dana da mi uplate po 100 eura na moj racun kod njih, ili cu angazovati odvjetnika da trazi 400 eura po putniku koliko zakon i predvidja.
Probaj tražiti, svakako se isplati. Samo ti imaš pravo na 250€, ne na 400€. Ako sam dobro upratio let je bio Tuzla-Malme, jel tako? Udaljenost se računa great circle distance metodom, prema njoj udaljenost tvog leta je 1289 km, dakle upadaš u kategoriju "250€ za letove do 1.500 km". Ovdje ti je jedan od kalkulatora pa provjeri: http://www.greatcirclemapper.net/en/...rcraft=&speed=
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 16:56   #48
Ovdje sam racunao:

http://www.distance.to/Malmo/Tuzla

I da, pogresno je, ipak je 250 eura
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 21:51   #49
Samo budi uporan...
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 11:28   #50
Meni je avion od Zg do Barce (Croatia airlines) toliko kasnio da nije vise ni bitno je li tad stajao na gate ili tek slijetao... bilo je debelo preko 4 h kasnjenja.
Prijavio sam to na flightright posrednike koje je spominjao ovdje i nvnk pa cemo vidjeti.
Ocekujem da ce me kontaktirati i CA i ponuditi nesto (a ujedno i da ce nas staviti na neke crne liste lol... da ubuduce putujemo s kokoshima). Mislim da to necu prihvaliti jer bi cancel flightrightu mogao biti kompliciran tako da nista od toga.
Zao ni je da nema nikog ko ima rijesen problem preko ove ili slicne agencije da ljudi znaju mogu ki se na to osloniti iki ne. Takodjer da se vidi koliko od inicijalnog potencijalnog obestecenja zaista ostane na kraju (naseru li im se usput neki triskovi previsenja itd koji onda reduciraju navedenih 250 ojra po osobi koliko bi nasa naknada trebala biti).
Na kraju... u flightright govore i o SEPA prijenosu novca koji u Hr mislim jos nije zazivio tako da ako i kad se to i dogodi mislim da cu imati neku naknadu i za to preko PBZ-a. Uglavnom sretno nam.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 12:17   #51
zašto si isao preko posrednika,a ne direktno croatia airlinesu ? kao šta sam napisao prije gore frendica se žalila njima i kroz par dana dobila 250€ casha bez palamudenja
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 14:19   #52
Da, ima ajvan pravo, stvar se čini prilično jasna, mogao si i sam predati zahtjev i izbjeći posrednike.

Što se naplate tiče meni je Ryanair prvo poslao ček pa se ispostavilo da je naplata u Hrvatskoj užasno komplicirana i skupa, na naš zahtjev su poništili ček i uplatili nam novac direktno na račun. Hoću reći da tražite lovu direktno na račun, to je najbrže i ne košta ništa. Čekove, vaučere i ostale gluposti trebalo bi izbjeći.

Sad ne znam kako je kod tih posrednika, javi kako si prošao na kraju Deedy. Sretno!
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 18:09   #53
Zato sto s njima imam samo i jedino negativna iskustva. Uvijek su nudili popuste koje vec prve minute nije bilo moguce realizirati i na razne nacine su muljali s akcijama. I u odgovorima ih je boljela ona stvar jesam li putovao 10, 100 ili 0 puta s njima do tad...
Moguce da je bilo jednostavnije direktno preko njih no moje iskustvo u komunikaciji s njima na ide tako glatko i u smjeru mog ostvarenja prava i pogodnosti.
Sta bude bit ce. Nek rjesavaju oni to s CA sad.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 18:11   #54
giabbe ces popušit pare jer dio ce ti uzet ti koji rade u tvoje ime.. Ajd još da su neki španjolci, kinezi pa se s njima ne možeš sporazumijeti i potencijalni poziv bi te koštap masu, al ovo je u HR i prakticki free
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 20:03   #55
Oni uzimaju postotak. Koji nije 100 ili 80 posto od naknade.
Vidjet cemo...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 21:46   #56
koliko god da ti uzmu nepotrebno gubljenje para. vise od 250€ ne dobijes ovak i onak.
i ovi nek uzmu 50€ za doslovno 2 poziva il 2 maila koja si mogo obavit sam


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 00:39   #57
Dopusti da ponovim iskustva s CA do sad: nikad mi nista nisu popustili niti dali za pravo, stogod sam s njima u 2, 3 navrata pokusao pregovarati mailom sa Sluzbom za korisnike.
Moguce da sam trebao ici probati direktno pa tek onda preko ovih, no sad je vec uradjeno ovako. Ionako sam ih mislio pustiti bez da ih trazim lovu, ali sam se predomislio naknadno citajuci o agenciji o kojoj sam pisao.
Vidjet cemo...

Javit cu kad se i ako se rijesi. Kozda nekome pomogne. Ako bude i lose iskustvo opet ce biti vrijedno drugima. Cheers!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 01:05   #58
Ja sam ih jednom u životu kontaktirao i dpbop odgovor u roku odmah koji je bio ono šablonsko službeni odgovor , al dobio sam šta sam trebao tako da nemam zamjerke. a u ovom slucaju nema šta da ne odgovaraju jer su na njihovu žalost zakonski regulirani i to ne od strane HR zakona
al bolje i 200€ nego 0€
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 13:30   #59
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Javit cu kad se i ako se rijesi. Kozda nekome pomogne. Ako bude i lose iskustvo opet ce biti vrijedno drugima. Cheers!
Ma dobro, ako se ti bolje osjećaš s posrednikom i ne da ti se komunicirati s CA nema problema. Prema opisanom vjerujem da ne bi smjelo biti problema sa zahtjevom. Javi kako je prošlo, dobro će doći to iskustvo drugima.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 13:55   #60
Oooo nakomunicirao sam se ja s njima i uvijek pojeo govno jer su se pravili urnebesno pametni i nikad krivi.
I zato mi se ne da s njima zaje* u mailovima, a i nije mi bitna lova (buduci se i ne radi o nekoj velikoj svoti). Nek drugi s njima razgovaraju.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:56.