Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2005., 23:50   #81
Quote:
fulja kaže:
Nece, jako ce rasteretit sve kolegije. Procitaj moj prosli post. Tri matematike su srezali u jednu primjerice. (na mom faksu)

Radi se na uskladjivanju programa sa svijetom (ECTS bodovi) tako da bi ti prakticki mogao sturid prvu godinu u Hrv, pa drugu u Eng, trecu u Nizozemskoj i tako...to trenutno nije bas svugdje moguce jer nisu jednaki programi (zato se neki nasi ljudi vani vise cijene jer imaju vise znanja iako imaju nizu titulu)
Aj super, samo cuo sam na vjestima da neki nemaju para da to uvedu
__________________
Kako oblikovati potpise
Zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 23:37   #82
Ako netko misli na Biologiju, donešeni su novi programi:

.pdf download
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 23:45   #83
Quote:
*_spike kaže:
Ako netko misli na Biologiju, donešeni su novi programi[/URL]
i kako se ti sad mislis prebciti?

jel se programi mucho razlikuju ili ne?

hoces moci?

hoces uspjeti?

hoces?

ha?

ha?

Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 23:51   #84
Quote:
Crimson Petal kaže:
i kako se ti sad mislis prebciti?

jel se programi mucho razlikuju ili ne?

hoces moci?

hoces uspjeti?

hoces?

ha?

ha?

Razlike je dosta velika. Puno više izbornih, i puno manje obaveznih kolegija, svi kolegiji su jednosemestralni i tako.

Mi "stari" nemamo veze s Bolognom i ona nas neće previše dirati, no prilikom prebaca bih trebao odslušati Botaniku (možda i Zoologiju te Fiziku), a kako su to do sad bili dvosemestralni kolegiji, koji su sada ukinuti i prebačeni na jedan semestar, ne znam, valjda ću slušati jedan semestar s drugim generacijama. A možda mi oproste i previde. A opet, možda mi ne dozvole prebacivanje. Sve je moguće
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 00:00   #85
da, da, prvo se ti pobrini za onih 5,000000000.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 00:03   #86
Quote:
Crimson Petal kaže:
da, da, prvo se ti pobrini za onih 5,000000000.
Huh? :debilni biolog:
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 00:14   #87
zaokruzi na jednu decimalu. ili dvije.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 00:19   #88
Quote:
Crimson Petal kaže:
zaokruzi na jednu decimalu. ili dvije.
Aaaah

Bez brige
Znat ćeš ti o čemu pričam

(qrac bez brige, mislim da će na KR tokom idućeg tjedna doć 20 pitanja iz kvantne kemije, budi spremna )
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 15:12   #89
Thumbs up Zaključci seminara o Bolonjskom procesu

Zaključci seminara o Bolonjskom procesu
Hrvatsku javnost treba sustavno izvještavati o svim pomacima, rješenjima i problemima u provođenju Bolonjskoga procesa što je posao sveučilišta i Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa (MZOŠ), jedan je od zaključaka 3. hrvatskog seminara o Bolonjskom procesu završenog jučer na Sveučilištu u Dubrovniku. Raspravljalo se o mobilnosti, zajedničkim studijima te financiranju sveučilišta iz različitih perspektiva. Rektorica Sveučilišta u Zagrebu Helena Jasna Mencer smatra da je Hrvatska tek na pragu akademskih promjena, jer su za daljnju provedbu i izvedbu potrebni neki novi mehanizmi, obrazovni procesi i kriteriji.

http://www.hrt.hr/vijesti/KRV.html#1120377822
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2005., 14:11   #90
Građevina-Bolonjski proces????

Dobro dal ovaj moj fakultet uopće uvodi taj bolonjski proces. Gledam na njihovoj stranici, ni riječi o tome, dok je na stranicama Više i fakulteta u Rijeci, Splitu, sve lijepo pojašnjeno.

Pitam jer me zanima što sa onima koji padnu prvu godinu. Dal će moć birat hoće li nastaviti po novom ili starom programu, dal će im se priznati neki položeni predmeti...
građevinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 13:16   #91
Građevinski fakultet u Zagrebu od ove godine se upisuje po novom programu 3+2. Dijelili su na danima sveučilišta knjižice s novim programom. Za ovo dal ćeš moći birati po kojem programu ponavljaš ne znam. S obzirom na organizaciju na našem faksu, ne znaju još ni oni. Koliko se sjećam s papira, nema baš previše razlika na prvoj godini, 3-4 predmeta.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 14:40   #92
cula ja nesto da zbog bolonje pocinje fax ranije...tipa na FERu 15.9. pa me zanima sto je s ostalim faxevima..npr. PMF-biologija
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 00:11   #93
bolonja,bakalari ili magistri ili zgubidani

Je li uopće jasno što će biti sa studentima ne_studentima, tj. apsolventima kojima je prošao rok, izgubili status redovnog studenta, pa plaćaju ispite?
Jel im se može ugurat još jedna godina( u slučaju filozofskog, da bi mogao predavati u školi)

Ustvari, nitko mi još nije znao objasniti koliko i to stanje može trajati tj. MOGU LI SE PONIŠTITI ISPITI ( ) i pod kojim uvjetima?
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 00:52   #94
Imam isti problem kao ti, doduse meni je ostala jos jedna sluzbena godina apsolventure. Raspitala sam se malo o tom sistemu, kaj mogu kaj ne mogu, i sve sto sam cula je 1) moj fax predao je nacrte kolegija i predavanja jos daaavno i do pocetka ak.god. nitko im se iz ministarstva nije javio i 2) Bolonja se ne odnosi na nas koji smo stari studenti. Znaci u nasem slucaju sve ide onako kako je bilo i dosada.

Ispiti ako su ti viska svakako se mogu ponistiti, ne vidim zasto ne bi, a magisterij je ionako trajao 2 godine, pa ce sad (nadam se )samo jednu.

__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 01:27   #95
@lala: Mislim da nema mjesta panici jer za sve koji su upisali faks po starom sistemu vrijede sva stara pravila, pa ne vidim razlog da ovaj tvoj slučaj bude iznimka.
Malo ti je konfuzan post pa nisam ziher da sam te dobro skužila, ali ako ti je panika da će ti faks poništiti već položene ispite, onda paničariš bezveze.
Kakvo uguravanje još jedne godine? Misliš na to što će sad faks trajati 3+2 godine? Ili pitaš imaš li još godinu dana da to položiš?
Upisala si po starom sistemu, položi ispite koji su ti ostali i imaš diplomu profesorice. Ne treba ti ništa dodatno za diplomu.

@darin: Koliko ja znam, magisterija više nema, tj. ima taj +2 sistem za ove nove studoše, a mi ako idemo na postdiplomski, upisujemo doktorski.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 01:37   #96
Quote:
Potala kaže:
@lala: Mislim da nema mjesta panici jer za sve koji su upisali faks po starom sistemu vrijede sva stara pravila, pa ne vidim razlog da ovaj tvoj slučaj bude iznimka.
*onaj iritantni zvuk iz kvizova* krivo! koji sad padnu prvu godinu, moraju sve iz početka po novom sistemu.

[da, znam da vi za drugo pričate, al spajat ću poslije s već postojećim topicom o Bolonji, pa da netko ne ostane zbunjen. ]
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 02:07   #97
Quote:
Potala kaže:
@lala: Mislim da nema mjesta panici jer za sve koji su upisali faks po starom sistemu vrijede sva stara pravila, pa ne vidim razlog da ovaj tvoj slučaj bude iznimka.
Malo ti je konfuzan post pa nisam ziher da sam te dobro skužila,
.
Konfuzan, nego šta, kad stisne panika dodje mi da se skinem s neta i počnem učit, do toga je došlo
a razlog panici jest taj što sam negdje pročitala da ne kači studente koje proces zatekne tijekom studiranja ...kad prođe apsolventski, izgubiš prava, onda mi pari da si van sustava.

A drugo pitanje jest, nevezano za B, koliko se uopće može studirati, napr. prođe apsolventski, 2 god,plaćaš ispite,izgubiš dom itd...ali ima li šta iza toga, tj. nakon napr. 10 god od zadnje odslušane? Jel ti se ispiti ikako mogu poništiti?





potpis:Paranoja
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 02:19   #98
Quote:
darin kaže:
Imam isti problem kao ti, doduse meni je ostala jos jedna sluzbena godina apsolventure.

a magisterij je ionako trajao 2 godine, pa ce sad (nadam se )samo jednu.

Ma ti si još apsolvent, teško da će te kačit išta nova. To s prvom godinom koju kači je iz praktičnih razloga, radi organizacije predavanja, a mi smo svoje odslušali ...(bar se nadam )

A šta se tiče titule, ne radi se o istom, bitan je opis
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 02:20   #99
Quote:
lala kaže:
Konfuzan, nego šta, kad stisne panika dodje mi da se skinem s neta i počnem učit, do toga je došlo
Ajde, ajde, nemoj pretjerivat...

Quote:
lala kaže:
A drugo pitanje jest, nevezano za B, koliko se uopće može studirati, napr. prođe apsolventski, 2 god,plaćaš ispite,izgubiš dom itd...ali ima li šta iza toga, tj. nakon napr. 10 god od zadnje odslušane? Jel ti se ispiti ikako mogu poništiti?
Prvo te uhvati toliki strah da si umalo počela učiti, a sad se već pitaš možeš li položiti ostatak ispita za 10 godina
Vidim brzo te prošlo...

Ovako - ne znam

Ali!!! - imam jednog frenda koji je otprilike slučaj kao ti, izgubio prava prije par godina, isto filozofski, a i dalje polaže ispite tako - uz plaćanje istih.

I jedna cura sa mnom na godini je prekinula studij prije 10tak god, sad ga je ponovo upisala i nisu joj poništeni ispiti ali je morala polagati hrpu ispita "razlike" između onodobnog programa i ovog koji se izmijenio na faksu nakon svih tih godina.

Iz ova dva primjera zaključujem sljedeće - briga njih kad si ti studirala, ako plaćaš pojedinačne ispite, možeš ih polagati kad hoćeš. Ali može se desiti da se na npr. četvrtoj godini malo izmijene kolegiji tj. recimo dodaju se dva nova pa ćeš možda morati to polagati. Netko mi je pričao da se to desilo jednoj curi - odugovlačila je s faksom pa su joj pred diplomom rekli da ima još neka 2 za položiti koja su naknadno uvedena.

Još jednom ti naglašavam da ja ovo ne znam 100%, nego to izvlačim iz nekih priča koje sam čula.
U svakom slučaju, mislim da nekih većih problema nećeš imati. Ta panika oko poništavanja ispita mislim da je bezrazložna.

Ali ono, rađe požuri, nego da se za 5 godina gnjaviš s birokratskim glupostima...
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 02:33   #100
Quote:
Potala kaže:
Ajde, ajde, nemoj pretjerivat...

morala polagati hrpu ispita "razlike" između onodobnog programa i ovog koji se izmijenio na faksu nakon svih tih godina.

Iz
Pa zar se upravo o tome ne radi?
Izmjena programa na faksu.
To je Bologna.
U ovom slučaju, vjerojatno najveća do sad, tolika da se za posao profesora triba školovat još jednu godinu (5 a ne 4).

A ako ti nakače još jednu, nije ni bitno hoće li se brisati ispiti... ma sve je to besmisleno jer se radi o nesumjerljivosti dva sistema ka u Khunovim paradigmama...odoh

A ako tko šta sazna, nek ne drži za se.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.