Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2005., 11:49   #21
jedan kvešn:
kako se riješiti verbaliziranja dok čitaš?
ja sam pokušao i uspijem neko vrijeme, ali se onda opet vrati.. nesvjesno
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 18:25   #22
Ja sam skuzila da sam do sada citala riječ po riječ, a sada pokušavam čitati blokove (znači u rečenici "ana ide u školu na visokom brdu", pročitam jedan blok "ana ide u školu" pa drugi blok "na visokom brdu" itd. ... I moram priznati da ide , čitam brže. Ali čitati 100 stranica u minuti mi zvuči kao SF , mislim, toliko brzo jedva da mogu okrenuti stranicu
nije mi to jasno.

da, ima o tom dečku na toj stranici koju sam dala...
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 21:00   #23
Tek sam sad vidjela. Ima i VRLO negativnih komentara polaznika tečaja http://www.inoptimum.com/?catno=68&dataid=57
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 18:39   #24
Re: Re: Da ne otvaram novu temu...

Quote:
Aphex kaže:
bio je u novinama frajer koji je pobjedio na najecanju u brzom čitanju (cca 120-130 str/min).
kaže da je puno vremena uštedio na učenju. dovoljno je dva-tri puta "brzo" pročitati da zapamtiš jednako kao kad standardno učiš.

prije učenja kaže da je potrebno maksimizirati koncentraciju i za to mu je potrebno oko 30-45 min, ali se isplati.
Znanstvena fantastika.

Vrijeme da mozak procesira sve te informacije je mnogo veće od brzine čitanja. Pa i kad pročitaš nešto "normalnom" brzinom čitanja, može se dogoditi da ne razumiješ sve s obzirom na kompleksnost rečenica i njihovu duljinu, kao npr. ova moja rečenica. Kod učenja isto ne vidim kako može pomoći jer se učenje ne temelji na brzini nego na uskladištavanju podataka i nema veze s brzinom čitanja tih informacija. Možeš eventualno samo preletit očima preko testa i dobit keyworde, ali za to samo budalama treba tečaj.
__________________
Mrzim te, glup si :(
dukat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 20:31   #25
Meni se to čini kao obična prodaja magle.
Isto kao i oni tečaj brzog učenja "mind mapping" (ono što je na tv bilo prije neki dan).
Dok ja iscrtkam knjigu od 500 strana na papire, mogu je isto tako i naučit da svaki dan učim određeni br. strana.

A ja čitam dosta brzo.
Mislim da je to kod mene posljedica redovitog čitanja novina i knjiga kroz djetinjstvo i mladost.

120 str/min
Ja bi vrtila tih 120 strana cijelu minutu.
Za mene je to SF.
Janjesce is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 23:26   #26
ja išla na mind-mapping... za sad nemam riječi pokude
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 08:32   #27
Re: Re: Re: Da ne otvaram novu temu...

Quote:
dukat kaže:
Znanstvena fantastika.

Vrijeme da mozak procesira sve te informacije je mnogo veće od brzine čitanja. Pa i kad pročitaš nešto "normalnom" brzinom čitanja, može se dogoditi da ne razumiješ sve s obzirom na kompleksnost rečenica i njihovu duljinu, kao npr. ova moja rečenica. Kod učenja isto ne vidim kako može pomoći jer se učenje ne temelji na brzini nego na uskladištavanju podataka i nema veze s brzinom čitanja tih informacija. Možeš eventualno samo preletit očima preko testa i dobit keyworde, ali za to samo budalama treba tečaj.
dečko, malo smo umišljeni, ha?


očito da nije baš bajno i krasno i potpuno revolucionarno, ali ako može skratiti vrijeme učenja na bilo koji jebeni način - ne vidim zašto odbacivati u startu.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 08:36   #28
btw.
ste vidjeli komentar žene s ptsp-om?
http://www.inoptimum.com/image/tekst5.jpg

šta to tu radi???
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 11:24   #29
jesi vidio od onog čovjeka koji je totalno popljuvao?
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 16:00   #30
Quote:
Chloe kaže:
jesi vidio od onog čovjeka koji je totalno popljuvao?
ne vidi se baš najbolje.. izoštravanje osjećaja MANDARINE iza glave??
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 17:48   #31
Re: Re: Re: Re: Da ne otvaram novu temu...

Quote:
Aphex kaže:
dečko, malo smo umišljeni, ha?


očito da nije baš bajno i krasno i potpuno revolucionarno, ali ako može skratiti vrijeme učenja na bilo koji jebeni način - ne vidim zašto odbacivati u startu.
Ja sam spike, mislim da je normalno, pa čak i nužno, da budem blago umišljen

Sumnjam u vjerodostojnost, to je ono što sam rekao. I sumnjam. 120 stranica u minuti i da si pročitao sa razumijevanjem? Neće ići. Zanima me kako se može power readingom malo ubrzati čitanje. Možda netko ima vrhunska iskustva s foruma?
__________________
Mrzim te, glup si :(
dukat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2005., 18:22   #32
Quote:
Chloe kaže:
jesi vidio od onog čovjeka koji je totalno popljuvao?
ovaj:

__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2005., 18:43   #33
Quote:
Chloe kaže:
ovaj:

__________________
everything means nothing
miss_j is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2005., 19:16   #34
Quote:
Epiphani kaže:
ja užasno slabo čitam i treba mi sto godina da se skoncentriram na ono što čitam. Moram si sve pisati da bi zapamtila... KOMAAAA

Same here Pogotovo s lektirama, bile zanimljive ili ne, ne mogu se skoncentrirat da me ubiš. Isto si moram ispisivat. Mogu ja ful brzo čitat, al onda uglavnom ne zapamtim šta čitam. Recimo prosjek za lektiru (a da neš zapamtim) mi je 25 stranica po satu. Užas.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 11:25   #35
ja danas idem na filozofski na tecaj brzog citanja. javim kak je bilo
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2005., 02:24   #36
Brzo čitanje - Power reading?

Zanima me je li netko bio na tečaju brzog čitanja (power reading) i kakvi su dojmovi? Ukoliko netko nije bio, a ima neka saznanja o tome, neka ih iznese i malo prokomentira.

Ja malo surfam po netu da bih nešto više doznao o tome, ali baš mi i nije jasno o čemu se radi, odnosno kako se radi.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2005., 12:28   #37
Ja nisam bio na tecaju, ali sam jos davno kupio dvije knjige preko Amazona: speed reading je super, primjenjujem ga kada citam neko neobavezno stivo ili kada nesto pretrazujem po literaturi. Brzina citanja mi se je znacajno povecala (recimo da knjigu od 200 stranica procitam za priblizno sat vremena - mozda nesto vise sat i pol uz pripremu). To vrijeme je ipak rastezljivo, nekada mogu brze citati, a nekada sporije, a sve je stvar pripreme i metoda koje usvojis za brzo citanje. Jos je nesto bitno reci - to nije klasicno linearno citanje. Kod brzog citanja citas (kada se izvjezbas) po nekoliko redova istovremeno, a isto tako naucis izbacivati pojedine dijelove teksta u kojima nema "zanimljivih" informacija.
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2005., 13:44   #38
"The speed reading book" (BBC, Tony Buzan) Ja trenuno ucim, no prije svega je najvaznija motivacija da naucis brzo citati jer ako ne vjezbas (to je prije svega vjestina) nece ti vrijediti niti tecaj niti bilo koja knjiga.
 
Odgovori s citatom
Old 20.08.2005., 18:10   #39
Quote:
Tibor kaže:
"The speed reading book" (BBC, Tony Buzan) Ja trenuno ucim, no prije svega je najvaznija motivacija da naucis brzo citati jer ako ne vjezbas (to je prije svega vjestina) nece ti vrijediti niti tecaj niti bilo koja knjiga.
Ovo je 100 % tocno. Brzo citanje je vjestina i treba je uvjezbavati (kao misic da ne atrofira ....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2005., 21:02   #40
bija je već o tome topic

potraži među starijin topicima na kutku za školarce
smješka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.