Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2014., 20:10   #1001
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Malo grubo, ali nažalost, bolje da vam netko kaže nego da se svi prave fini: troje ljudi nikako ne može živjeti od 3000 kuna. Preporučam tebi ili sestri, ako ste punoljetne, da nađete posao, jer ići iz kredita u kredit put je u bankrot, kamate će vas pojesti.
podrzavam ovo 100%

sad jos imate neku sansu izvuc se, uzmete li novi kredit zakopat cete se zauvijek. zaradite kako god znate - uvijek se moze nesto, bilo sto nac. Govorim iz iskustva, ista stvar skroz, tata skrivao kredite i dugove i samo uzimao nove kredite za vratit stare. Nadam se da ce se uskro agonije privesti kraju. Sretno
aurellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 10:55   #1002
sestra je invalid tako da to ne dolazi u obzir, a ja već duže vrijeme tražim posao i nigdje ničeg, živimo u malom mjestu gdje je posao stvarno teško naći, a put u zagreb (koji je prvi veći grad) je dug, a i skup. Deda se ponudio da nam pomogne, npr da pola kredita plaća on, pola mama il nešto, a sad vidim da to uopće nebi bilo pametno :/
matea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 20:36   #1003
Quote:
matea3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Imam jedan veliki problem pa molim sve koji imaju koji savjet da ga podijele samnom jer ja više stvarno ne znaš šta bi. Naime moja mama je prije godinu i pol digla kredit od 10 000 kn na 3 godine, sad joj mjesečna rata iznosi 600 kn, najgore je to što nam sad ponovno treba otprilike 10 000 kn, a nemamo ih od kud uzet osim da opet dižemo kredit, a pretpostavljam da bi onda prvo trebali otplatit ovaj prvi. Isto tako imamo i dugova što se tiče režija tako da nam praktički već na sredini mjeseca ne ostane novaca čak ni za hranu. Problem je u tome što je moja mama to skrivala od nas i mi nismo ni znala za te dugove i kredit do prije mjesec dana, a budući da sam ja tek sad završila školu i ne znam baš ništa o kreditima, ne mogu joj nikako pomoći i zato tu pitam vas. Šta da radimo? Plaća joj je 3000 kn, ima stalan posao. Kad bi jedan mjesec platila sve režeije ne bi nam ništa ostalo, znači da bi sljedeći mjesec imala za platit nove režije i dvije rate kredita, zato stalno nešto ostavlja za sljedeći mjesec i tako stalno u krug, a ja smatram da to definivno nije dobro i da jednostavno moramo nešto napravit, a i još tih 10 000 kn, od kud da te novce nađemo? molim vas pomoziteee
Povećati prihode i smanjiti rashode.

Navela si da je tata ranije pomagao a zašto ne pomaže i dalje,ako se sestra još redovno školuje,bez obzira na dob,dužan je skrbiti o njoj odnosno plaćati alimentaciju.
Eto jednog prijedloga za povećanje prihoda jer posla nema.

Treba smanjiti ili izbaciti nepotrebne rashode npr. cigarete,alkoholna pića,kladionice.
Na režijama se također može uštedjeti npr. ukinuti fiksni telefon,može se imati samo internet bez fiksne linije a današnje mobitel tarife su jeftinije.
Zatim ukinuti kabelsku ili internet TV,sa običnom antenom se može kvalitetno pratiti programe koje najčešće gledamo besplatno.
Ako imaš dvotarifno brojilo za struju rublje prati po noći kad je jeftinije.

Što se tiče kredita ako su novci hitno potrebni jedino može probati dići veći kredit sa dužim rokom otplate gdje će dijelom kredita zatvoriti postojeći a drugi dio ostane za školovanje sestre.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 21:14   #1004
hvala vam svima na odgovorima, naravno ako još tko ima kakav prijedlog neka napiše jer svaki savjet je od velike pomoći )
matea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 06:02   #1005
Quote:
matea3 kaže: Pogledaj post
sestra je invalid tako da to ne dolazi u obzir, a ja već duže vrijeme tražim posao i nigdje ničeg, živimo u malom mjestu gdje je posao stvarno teško naći, a put u zagreb (koji je prvi veći grad) je dug, a i skup. Deda se ponudio da nam pomogne, npr da pola kredita plaća on, pola mama il nešto, a sad vidim da to uopće nebi bilo pametno :/
Kao sto je netko napisao, s 3000kn ne mozete vas troje.

Da li tvoja mama prima djecji doplatak ako ti se sestra jos skoluje? Da li je trazila invalidninu za nju ako je invalid? Da li je trazila jednokratnu pomoc czss? Ako nije do sad, mislim da je krajnji trenutak. Nije ugodno raditi posteno i ne moc prehranjivati djecu ali bolje traziti pomoc nego se jos dublje zakopati.

Prihvatite djedovu pomoc ali za otplatu sadasnjeg kredita.

A tebi osobno bi bilo najbolje da probas naci posao negdje u zg ili sl iznajmis sobu i mozda s tom placom uspijes cak i malo pomoci majku, a i ona bi imala malo manje troskove. Znam da je tesko ali ako ne mozes naci posao tu gdje jesi i ne mozete zivjeti od primanja koje imate, onda moras probati nesto promijeniti.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 16:32   #1006
moja mama nažalost ne može tražiti nikakvu pomoć jer ona nije službeno rastavljena, moj tata još živi s nama, ali oni su u lošim odnosima i on nam ne želi dati ni kune, a budući da on ima velika primanja mi ne možemo dobiti nikakvu pomoć... probat ću zasad naći bilo kakav posao, a sljedeće godine idem na fakultet pa će valjda bi lakše zaposlit se preko studenskog servisa pa ću barem nekako moć pomoć mami
matea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 20:43   #1007
Quote:
matea3 kaže: Pogledaj post
moja mama nažalost ne može tražiti nikakvu pomoć jer ona nije službeno rastavljena, moj tata još živi s nama, ali oni su u lošim odnosima i on nam ne želi dati ni kune, a budući da on ima velika primanja mi ne možemo dobiti nikakvu pomoć... probat ću zasad naći bilo kakav posao, a sljedeće godine idem na fakultet pa će valjda bi lakše zaposlit se preko studenskog servisa pa ću barem nekako moć pomoć mami
Ako tata živi s vama i ima velika primanja valjda plaća ili bi trebao plaćati neke troškove kao dio režija,hrane i školovanja.

Ako živite u njegovom stanu/kući i nemate drugog izbora stanovanja (možda djed?) obratite se Centru za socijalnu skrb i iznesite problem,tamo će te dobiti stručnu pomoć i savjete.

Ako ste podstanari iselite se (bez oca) u drugi (možda i jeftinij) smještaj pa kada mama bude službeno rastavljena dobiti će alimentaciju.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 20:38   #1008
pitanje smije li ići ovrha na pokretnine,namještaj ,tv i slićno ako postoji ovrha na mirovinu
TRD1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 16:20   #1009
Dugovanje kod splitske banke

Prije 6 mjeseci sam mijenjao banku z Splitske u RBA.
Ostalo mi je nešto minusa na tekućem računu, i onda sam igrom slućaja morao zbog posla napustiti zemlju i neki dan se vratio dočekalo me brdo problema.

Poslali su mi opomenu pred tužbu s rokom od 15 dana i dugovanje od 4500 kn. (skupilo se i kamata i troškova)
Problem je što ja trenutno nemam tih novaca, pa me zanima, dal je moguće da njima dogovorim neko obroćno plaćanje tog duga, da mi ne stvore i veće probleme od ovih?
qutip is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 00:05   #1010
nazovi ih i objasni pa pokušaj se dogovorit da ti daju da otplatiš u ratama ...
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 10:58   #1011
Quote:
TRD1111 kaže: Pogledaj post
pitanje smije li ići ovrha na pokretnine,namještaj ,tv i slićno ako postoji ovrha na mirovinu
U svakom slučaju, ovrhu treba čim prije zatvoriti. Ali ovrha se uzima samo od mirovine odnosno plaće, ovisno o tome tko je ovršitelj i kakav je ugovor bio potpisan. Generalno, klasična bankovna potraživanja, komunalno itd., skida se direktno sa primanja.
kposredovanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 11:04   #1012
@matea3
Dobro izaberi za što se dalje školovati. Upravno pravne škole i neke privatne ekonomske su ti bacanje novaca. Prirodne znanosti, inženjerstvo ti je budućnost. Ako ti je to preteško, onda bolje neki zanat usavršiti, možda neku višu medicinsku, pa zapaliti van.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 19:24   #1013
pa planiram upisat informatiku ili elektrotehniku, u to sam sigurna da će mi se isplatit i da će se ti poslovi tražit, ako ne ovdje onda vani
matea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 09:25   #1014
Quote:
matea3 kaže: Pogledaj post
moja mama nažalost ne može tražiti nikakvu pomoć jer ona nije službeno rastavljena, moj tata još živi s nama, ali oni su u lošim odnosima i on nam ne želi dati ni kune, a budući da on ima velika primanja mi ne možemo dobiti nikakvu pomoć... probat ću zasad naći bilo kakav posao, a sljedeće godine idem na fakultet pa će valjda bi lakše zaposlit se preko studenskog servisa pa ću barem nekako moć pomoć mami
Vjerojatno se i on zato ne zeli rastaviti ali to je bitno, bez toga nemas nikakve osnove. Ti upisi fakultet, po mogucnosti tehnicke struke. Otac te je duzan uzdrzavati tijekom skolovanja. A i sestru ako je invalid.
Imas razno razne stipendije, mozes raditi tokom faxa....
Isto tako imas pravo na besplatnu pravnu pomoc kao redovan student zlu ne trebalo.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 15:58   #1015
Istekao mi je minus.sa 9000 na 4400 uzeli su placu i sve sta sam imao na racunu.odmah sam u banci produzio na jos 5godina.sad me zanima da li ce mi vratiti minus koji mi je bio znaci 9000 ili??
marin-87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 17:28   #1016
ne razumijem kako su ti mogli sve uzeti? Meni kad su smanjivali minus, su pitali na koliko rata želim da mi ga smanje. Uzeo sam na 5 rata po 1000 kn. Druga stvar koju ne razumijem šta imaš produživati na 5 godina? Zašto 5 godina? Zašto odmah nisi pitao za minus? Ideš u onu banku koja ti daje najbolje uvjete.
hektordog is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 17:46   #1017
Nemas ti sta produzavati minus, kakva je to smecarska banka uopce?
Pa nisi imao orocenje da ga produzujes.
Ako ti i dalje ide redovno placa kod njih, minus se sam automatski produzuje.
A ne da ga ti moras produzavati rucno.
Idi u drugu normalnu banku, neka ti tamo odobre minus a ovaj ovdje da zatvoris.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 15:34   #1018
Imam problem

evo ovako... upravo sam navrsio 22 godine i imam okvirno oko 150 000 kn duga... kako? radio sam sa nekim stvarima s kojima nisam smio. na pocetku sve je bilo lijepo i bajno, imao sam dnevno za potrosit koliko sam htio i ja i svi oko mene zivjeli su lijepo! no dogodilo mi se nesto i bio sam opljackan te nakon toga mi je ostao dug od 50 000 kn. zamolio sam prijatelja da digne kredit za mene i to je i ucinio... ja sam se mislio prestat tada bavit time ali sam mislio da cu radit to jos malo, dovoljno da otplatim taj kredit (za to mi je po mojoj racunici trebalo 3 mjeseca). naime nakon mjesec dana u sve se upleo jedan covjek koji mi je ako sam htio radit to sta sam radio uzimao novce... on je lihvar i đubre i ja nisam nikako mogao to promijenit. uzeo mi je preko 50 000 kn i uz to me zaduzio jos za 20 000 kod nekog svog lika! naravno nisam uspio vratiti taj kredit kako sam i obecao prijatelju i to se oduzilo... izgubio sam tada najboljeg prijatelja kao i jos nekolicinu njih jer nije im bilo jasno kako jos uvijek radim a nemam novaca a nisam im smio reci za tog covjeka jer bi mi onda bilo jos gore! nakon toga i moj brat je za mene dignuo kredit da bi mogo vratit ovaj od prijatelja i jos sastrane ljudima kojima sam se zaduzio da nebi imao problem s tim covjekom! kako bilo da bilo zbog tog covijeka sam danas duzan 150 000 kn, da nije bilo njega vratio bi sve i presto se time bavit! svaki dan me ljudi zovu i prijeti mi jer sam se zaduzio kod svih kod koga sam se mogo a taj covijek i dalje me zove ali mu se ne javljam! iskljucio sam mobitel, strah me je za vlastiti zivot, ne mogu spavat vec 3 mjeseca, skacem na svaki auto koj prode ili zvuk koji cujem... sta da napravim? kako da se rijesim tih ljudi kojima nisam napravio nista u zivotu a koji su me doveli u takvu situaciju? vecina ce rec da sam si sam kriv... i jesam, kriv sam jer sam usao u to uopce na pocetku, ali nisam znao da postoje ljudi koji su tako... ne znam kako bi ih uopce opisao... ali eto, molim za neki savijet ili nesto jer ne znam kako dalje i razmisljam o losim stvarima koje nitko nebi htio da napravim... napravio sam ovdije account samo zbog toga pa vas molim ako imate nekin nacin ili rijesenje da se izvucem iz ovoga?!?
problemiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 18:11   #1019
obrati se policiji
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 19:07   #1020
Rjesenje je:

1. Idi na policiju i prijavi tog lihvara a onda ga daj na sud,
Vjerovao ili ne takvo poslovanje je u ovoj srot drzavi nekim cudom zakonom zabranjeno.

2. Sjedni za stol i razradi plan kako da te sve novce vratis i krenes iz pocetka, i svaki dan budi zahvalan sto imas takvog brata i prijatelja koji su ti pokusali pomoci, drugi nemaju tu srecu.
Vrlo je lako danas upasti u takve lose stvari i lose drustvok oji ti vrlo brzo i lako uniste zivot, pogotovo u tvojim godinama.

Sretno, nadam se da ces uspjeti rjesiti sve tvoje probleme.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.