Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2005., 11:43   #1
Nasilne igre, igrice i crtići

Htio sam s vama podijeliti radost koju osobito osjećam u posljednjih mjesec dana otkada sam svojem muškom paru blizanaca ukinuo sve moguće i nemoguće crtice s tv-a,dvd-a,video,sat-a itd,itd... Inače, nisam baš ni bio tako galantan da sam i dopustio gledati sve gluposti koje su im bile ponuđene ali da su ih stalno gledali-gledali su ih. E sad, čemu zabrana. Uglavnom, situacija je postajala sve gora, bili su sve živahniji i živahniji (da se blago izrazim). Manje-više, mi svi roditelji kad dođemo doma s posla klincima uvalimo crtić da imamo barem pola sata-sat za sebe (barem mi muški) al otkada je pala zabrana, MILINA. Nema ninđi kornjaci,spidermana,batmana,sonica,pokemona... Sad se konačno igraju s igračkama koje su bile dugo vremena u kutu. Uglavnom, stanje za ne povjerovat......

Eh, da sam to znao prije manje bih se živcirao....

Pozdrav svim mamama i tatama
u.t.p.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2005., 13:08   #2
slažem se da su ovi novi crtani deep shit!
a budući da imam malu bebicu i nemam pojma o 5godišnjacima zanima me imaju li oni živaca pogledat npr. "čudesnu šumu" ili nešto slično?
__________________
povedi me u svijet svoj,pod zemlju,nebo,nije važno,sljedbenik sam tvoj...
jimr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 11:25   #3
Quote:
jimr kaže:
slažem se da su ovi novi crtani deep shit!
a budući da imam malu bebicu i nemam pojma o 5godišnjacima zanima me imaju li oni živaca pogledat npr. "čudesnu šumu" ili nešto slično?
ja sam napravio zajeb jer su u subotu ujutro ugledali spidermana na NovaTV (nisam stigao na vrijeme isključit TV9 i otada ništa nije bilo kao prije. Čudesna šuma, šegrt hlapić,pepeljuga im je postala pre soft. Uglavnom, nakon mjesec dana posta bez agresivnih crtica djeca su za neprepoznat. Pustim im samo tu-i-tamo šegrta hlapića,čudesnu šunu i loleka i boleka.... i SVE JE ZA 10.
u.t.p.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 12:17   #4
Nije za uspoređivat, moj maleni ima dvjie godine, ali ja mu uopće ne dam gledati agresivne crtiće. Momentalno samo (nakon Lale, po...) u fazi Kralja Lavova. Pogleda malo ujutro dok doručkuje i eventualno ako pada kiša, pa je cijeli dan kući. Obzirom da nije (još) naučen na višesatno buljenje u televiziju, vikendom niti ne traži crtić.

Meni je lakše popodne nakon posla se igrati s njim, nego ga prepustit teveu, on je veseliji, stalno se igra s igračkama i sjedenje na kauču doživljava kao napor.

A i ovi današnji crtići su mi preagresivnza klince.
 
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 12:28   #5
Im FULLY AGREE
u.t.p.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 22:40   #6
hm, ja imam dva klinca jedan 4, a drugi 2 godine.
dok su mi se frendice govorile kako njihovi klinci gledaju već sa godinu tetetabise pa poslje nabrajale čudo crtića, kažu satima gledaju u njih

moji nikada nisu bili nešto posebno za crtićima, tu i tamo pogledaju ali zato....da jesu čudo jesu, da se svađaju, tuku i to tako mali da, da divljaju da i to ljudi moji sve bez agresivnih crtića
majleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 08:56   #7
Agresivni crtici

Kako tome stati na kraj, kako uvjeriti roditelje da djeca od kojih 5 godina nesmiju gledati ninja kornjače,supermana i sl. obzirom da ih potiću na agresivnost. Mislim, moja dva klinca dolaze u šljivama iz vrtića jer je pola njihove grupe ludo od takvih stvari. Osobno sam prisustvovao jednom prilikom njihovoj igri u vrtiću i to je bilo prestrašno. Klinci su se doslovno mlatili i rukama i nogama, sve me je bilo strah da ne počnu i s reketima za ping-pong jer su bili odlozeni pokraj njih.. Uglavnom, nakon tog dolazi otac i pokusavam mu dati do znanja da ovaj, hmmmm, da mu je dijete previše u tim stvarima i da se iživljava na drugim klincima pa i na mojoj djeci....Frajer mi mrtav hladan odgovori da eto, to su tek djeca i da se oni tako igraju i da se to ne razlikuje puno od toga kak se njegov mali igra doma s bratom.Mislim, neznam kaj da radim, dođe mi da ja starog tak isprebijam kak njegov klinac moje....

Baš mi je mali rekao da su ga roditelji vodili gledati King Konga u kino i da bi i ja njih trebao voditi. Ko lud vodi djete od 5 godina u kino gledati takav film!!!!!!!

Griješim li možda što ja svojima nedam gledati ništa agresivno, možda bi se znali braniti...kaj da radim, pomagajte...
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 09:19   #8
Mediji nas bombardiraju upravo takvim crticima /ninja kormnjače, spiderman, blade.../ - očito su im jeftini u nabavci
Realno djetetu ne možeš izolirati od nasilja koje je u medijima /a i svuda oko nas/ u prekomjernim količinama. Ono što možeš je djetetu objasniti da to nije za stvarno i da takvo ponašanje nije lijepo. Također mu pokušati objasniti da se ne igra u vrtiću takvih igara.
Ja pokušavam gledati normalne crtiće ali ni oni nisu baš bajni.
Uzmi Bambi na primjer. Mali je jednom bacio oko na Bambija i rasplakao se ko ljuta godina. Naime Bambiju ubiju mamu i on se opasno zabrinuo za svoju...
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 10:31   #9
Quote:
prle69 kaže:
Mediji nas bombardiraju upravo takvim crticima /ninja kormnjače, spiderman, blade.../ - očito su im jeftini u nabavci
Realno djetetu ne možeš izolirati od nasilja koje je u medijima /a i svuda oko nas/ u prekomjernim količinama. Ono što možeš je djetetu objasniti da to nije za stvarno i da takvo ponašanje nije lijepo. Također mu pokušati objasniti da se ne igra u vrtiću takvih igara.
Ja pokušavam gledati normalne crtiće ali ni oni nisu baš bajni.
Uzmi Bambi na primjer. Mali je jednom bacio oko na Bambija i rasplakao se ko ljuta godina. Naime Bambiju ubiju mamu i on se opasno zabrinuo za svoju...
di su oni naši crtici tipa calimero,bajuma i sl. Tu televiziju treba izbaciti od doma...
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 10:48   #10
Quote:
prle69 kaže:
Uzmi Bambi na primjer. Mali je jednom bacio oko na Bambija i rasplakao se ko ljuta godina. Naime Bambiju ubiju mamu i on se opasno zabrinuo za svoju...
Bambi je dobar. Ja radi njega u životu nisam u usta stavila bilo kakvu vrstu divljači. Niti ću, ako mogu utjecat na to.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 10:45   #11
Ka dpogledaš i ove HIT filmove (Disnay, Pixar...) u zadnjih par godina svi su puni nasilja... doduše to nasilje je "mekše" a i poruka filma je ljepša pa se samo nasilje kompenzira porukom filma.
Mom malom (5g) je super "A je to"...
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 11:01   #12
Quote:
prle69 kaže:
Ka dpogledaš i ove HIT filmove (Disnay, Pixar...) u zadnjih par godina svi su puni nasilja... doduše to nasilje je "mekše" a i poruka filma je ljepša pa se samo nasilje kompenzira porukom filma.
Mom malom (5g) je super "A je to"...
Ma koji to Pixarov crtic ima nasilja? Nemo? Cudovista iz ormara? Toy story?
Sve sama remek djela, moj sin ih je pogledao x puta, a i meni se svidjaju...
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 11:13   #13
Quote:
cutecat kaže:
Ma koji to Pixarov crtic ima nasilja? Nemo? Cudovista iz ormara? Toy story?
Sve sama remek djela, moj sin ih je pogledao x puta, a i meni se svidjaju...

Cudovista iz ormara --> zar ti to nesto ne govori, cudovista, alooooo, kuc-kuc
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 11:49   #14
Debelo pretjerujes. Nije svaka agresivnost losa. Dapace, da nije bilo agresivnosti odavno bi covjek nestao sa lica zemlje. U normalnim obiteljima gdje djeca osjecaju sigurnost i roditeljsku ljubav ta agresivnost se s vremenom kanalizira i postane pozitivna (nedestruktivna), a problem nastaje kod ljudi koji vise ne znaju kontrolirati svoju agresivnost ili izgube kompas. Ne treba u djetetu zatomiti agresivnost, vec ga treba nauciti da je kanalizira i koristi pozitivno. Imam dva klinca koji se pomlate i medusobno i sa drugima i smatram to znacajnim dijelom odrastanja a ne problemom.

Uglavnom, mislim da navedeni crtani ne poticu na neku ekstra agresivnost. Naravno, ne dozvoljavam im da sve gledaju, ako u filmu scene postanu teske i ruzne mijenjamo program. Vecim problemom drzim samu potrebu klinaca da satima neprekidno gledaju crtane kao drogirani. E tu sam postavio ostre granice, nema vise od dva crtana dnevno. I nema televizije dok je vani sunce, samo noga u dupe i van na livadu i u sumu!!
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 15:36   #15
Quote:
Vincent Vega kaže:
Cudovista iz ormara --> zar ti to nesto ne govori, cudovista, alooooo, kuc-kuc
HELLO??? kNOCK...KNOCK.. Znam o cemu pricam...
BIt ce da ti ipak nisi pogledao taj film, jer da jesi znao bi da su tamo Cudista sve samo ne- strasna. A moj ih je sin prvi puta gledao kad su dosli u kino, dakle sa 4 god. i uvijek se samo - SMIJAO.
Mislim da su Pixarovi vrlo inventivni crtici, inteligentni i originalni, daleko od Ninja kornjaca (u kojima ne vidim nista lose - moj ih sin kao i svi deckici u vrticu obozava), ali opet , nece mi dijete postati nasilnik zato jer gleda Ninje ili YuGiOh...Ili Spidermana i Batmana, koji su po meni dio opce kulture.
Onda bi i Tom&Jerry trebali biti proglaseni nasilnima.
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 11:15   #16
Quote:
Vincent Vega kaže:
Kako tome stati na kraj, kako uvjeriti roditelje da djeca od kojih 5 godina nesmiju gledati ninja kornjače,supermana i sl. obzirom da ih potiću na agresivnost. Mislim, moja dva klinca dolaze u šljivama iz vrtića jer je pola njihove grupe ludo od takvih stvari. Osobno sam prisustvovao jednom prilikom njihovoj igri u vrtiću i to je bilo prestrašno. Klinci su se doslovno mlatili i rukama i nogama, sve me je bilo strah da ne počnu i s reketima za ping-pong jer su bili odlozeni pokraj njih.. Uglavnom, nakon tog dolazi otac i pokusavam mu dati do znanja da ovaj, hmmmm, da mu je dijete previše u tim stvarima i da se iživljava na drugim klincima pa i na mojoj djeci....Frajer mi mrtav hladan odgovori da eto, to su tek djeca i da se oni tako igraju i da se to ne razlikuje puno od toga kak se njegov mali igra doma s bratom.Mislim, neznam kaj da radim, dođe mi da ja starog tak isprebijam kak njegov klinac moje....

Baš mi je mali rekao da su ga roditelji vodili gledati King Konga u kino i da bi i ja njih trebao voditi. Ko lud vodi djete od 5 godina u kino gledati takav film!!!!!!!

Griješim li možda što ja svojima nedam gledati ništa agresivno, možda bi se znali braniti...kaj da radim, pomagajte...
ne vidim ništa loše u pokemnima, digimonima, nindža kornjačama i sl... svi oni imaju kao glavnog lika malog klinca koji se bori protiv zlih sila i sve ih razbije u paramparčad. dijete se može poistovjetiti s njima i tako vidjeti da iako je svijet opasan uvijek se može pobijediti blabla..

više nasilja ima u stvarnome životu nego u tim crtićima. gledaju li djeca vijesti?
nema razlike između onih starih bajki (vuk pojede baku i crvenkapicu, lovac ga raspori, vitez ubije zmaja, ivica i marica ubiju babu) i ovih današnjih "agresivnih". djeca su se tukla puno prije nindža kornjača.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 05:40   #17
ninja kornjače?
stravičan crtić.

gle, u bajkama braće grimm ima nasilja, u tom&jerryiju ima nasilja, moja generacija je gledala hi-mena, ne znam šta, pa smo normalni ispali. ne vjerujem da netko štiti dijete od nasilja iz ninja kornjača, i ne mislim te vrijeđat ovime, al meni je to nepojmljivo. mi smo gledali filmove brucea leeja i lemali se furajući se na njega, al nismo zato izrasli u nasilnike koji se mlate po birtijama. ma joj.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 05:50   #18
kvragu, tom i jerry & co. se kolju samo tako...

kao sto rece alexxx, i mi smo gledali he-mana, ninja kornjace i sl. pa smo ispali normalni. neki mozda i nisu, ali to sigurno nema previse veze s crticima.

ako je netko natural born killer, moze on gledati medvjedice dobra srca i postati nasilan...

no sigurno ne bih jednog dana ostavila svog klinca da gleda bogznasto na tv-u dok ja raspam nokte. to ne.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 20:59   #19
Nasilne igrice i crtići

mene zanima koliko podržavate i dali dozvoljavate da vam djeca igraju
nasilne igrice poput gta ili crtiće kao što su transformeri.
ima mnogo mama koje dozvoljavaju djeci da promatraju
takve stvari...
__________________
Gle, vidim živa tjelesa i mrtve su njihove duše;zamro je zanos i misao rasudbe; prostituira se duh i sterilna je ljubav bludnica; unakazio se prevrat i perverzna su njegova djela- grob je dom moj-veliko grobište duša
kamovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 21:56   #20
djeca kojeg uzrasta? moja mišica je skoro 3 i ne znam što je gta, ni što ili tko su transformeri
kod nas gledaju;
ili starinski crtići kao bolek i lolek, pčela maja...
ili dobroćudni moderni kao nemo, vile bez krila, mala sirena...
ne volim agresiju, ni u kojem obliku, i ne sumnjam uopće da takvi crtići inspiriraju djecu na opačinu
i moje dijete će sigurno doći u kontakt s takvim crtićima
i neka, nek' zna da postoji jednako kao što postoji i agresivnost među djecom al' ja je sigurno neću hraniti time
baja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.