Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 05.06.2007., 11:32   #1
Izolacija drvene kuće

molim informacije u vezi termo i hidro izolacije drvene kuće, koje bi se možda sam prihvatio graditi. gradio bi od drvenih oblica debljine cca 8-10 cm visokih cca 12-15 cm. namjeravam napraviti okvir od drvenih greda i spajati oblice. sad me zanima ono što sam naveo, termo i hidro izolacija. trebam li ljepiti ljepenku na oblice (koju bi ljepio sa unutarnje ravne strane) radi hidro izolacije (ljepenku bi htio izbjeći ako mogu), ili je dovoljno samo napraviti toplinsku izolaciju postavljanjem nekog termo izolatora između nosivih greda koji bi postavio nakon protuparne folije, a završio postavljanjem gips ploče. s vanjske strane bi drvo naravno bilo zaštićeno zaštitnim premazima. napominjem da bi želio što više zadržati prirodnost stanovanja korištenjem prirodnih materijala. naravno temeljna ploća bi bila uredno izolirana termo i hidro po pravilima struke, a na nju bi postavio raster od drvenih greda između kojih sam mislio staviti isto tako nekakvu termo izolaciju za koju isto pitam je li potrebna ili ne ako je podrumu izoliran strop prema objektu, ili je zrak dovoljan? radi se o vikend objektu za koji ako sam dobro shvatio zakon o gradnji ne treba građevinska dozvola ako je do 50 m2 bruto površine. unaprijed hvala za konstruktivne informacije
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.