Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2004., 23:38   #1
Crvuljak (nepravilan naziv: slijepo crijevo) - zbirna tema (upala, operacija...)

Zdravo, vjerovatno malo cudno pitanje, no mozda neko moze pomoci.
Zanima me kakva je bol prilokom upale slijepog crijeva, gdje tacno, ili priblizno tacno boli, te ukoliko postoje jos neki siptomi da li su jasno uocljivi?
__________________
dyct
Dobra_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 00:04   #2
Koliko znam bol pocinje prvo u podrucju pupka, zatim se shiri prema donjoj desnoj strani trbuha i desna noga pocinje zatezati (ne mozesh ju do kraja ispruziti. Nakon odredjenog vremena pocinje povracanje.

No, ipak, to moze ustanoviti samo lijecnik. Ja imam te simptome svaki drugi mjesec - desni jajnik me uvijek tako boli....

Cak sam jednom dobila upalu mokracnih puteva, a imala gore navedene simptome ( sem povracanja). Tek nakon uradjenog eha lijecnik je mogao stopostotno tvrditi da nije slijepo crijevo u pitanju.

S toga, ako imash problema - kod lijecnika. (ovo je klasicni savjet na ovom forumu, ali shto se moze - ipak smo mi ovdje uglavnom laici )
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 01:02   #3
Pravilnije bi bilo upala crvuljka, ili apendicitis.

Gdje boli?
Desni donji kvadrant pa prema pupku.

Simptomi:
Povracanje, gubitak apetita, bolovi, temperatura...

Ako sumnjas na to, nemoj se zezati, hitno doktoru.

Meni je ovo bila totalna paranoja kad sam bila mladja, svaki cas me nesto bolilo u tom predjelu , ali nisam jos dosla pod noz
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 01:44   #4
bol na desnoj strani, povracanje, temperatura - u kombinaciji.
cim sam usla u ordinaciju doktorica je po hodu posumnjala na slijepo crijevo.
obicno ljude ulovi jaki napad slijepog crijeva iznenada, tak da ne mogu ne tipkat po forumu, mene su cak vracali doma s djecje kirurgije, jer nije bilo hitno. nazalost, dospjela sam pod noz.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 09:20   #5
Bolovi tipicno pocinju oko pupka pa se spustaju prema desnoj preponi. Nazalost, nije uvijek tako. Apendicits ima neke karakteristicne znakove, ali su vidljivi tek tijekom pregleda.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 10:51   #6
Meni se to polagano vuklo nekoliko godina.
Otprilike dva puta na godinu bi me steglo tamo dok se prije pola godine nije (uz iste bolove na istom mjestu) pojavila i temperatura.
Na kraju sam dospio pod noz.
Gilad Pellaeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 10:33   #7
lijevu nogu privuci skvrcenu u koljenu prema trbuhu ako osjetis bolove u podrucju-stosu ti svi prije objasnili,problem je tu.ja nisam nikada imala bolove u tim djelovima sve do D dana,ali konstantno sam se mucila sa oovracanjem-moja doktorica je to uvijek pripisivala losoj prehrani-isla sam tada u srednju skolu i svaki mjesec sam bila tjedan dana na kruhu i caju-dok nije zabolilo i sve stigla obaviti na vrijeme,hvala Bogu!
 
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 23:14   #8
Danas sam bila kod lijecnika opce prakse.Radi se o upali mokracnih puteva.Bas sam se bila prepala.
Hvala vam i budite mi zdravi!
__________________
dyct
Dobra_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 00:09   #9
Navali na uvin caj, c vitamin i puno vode.
I mene je ta upala bila zbunila, jer nisam imala nikakvih problema s mokracnim mjehurom.....Ja sam mislila da to uvijek ide u paketu.

Hvala na lijepoj zelji i zelim ti shto brze ozdravljenje!
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 02:05   #10
Upala slijepog crijeva

Zelio bih ovdje iznijeti moj obiteljski slucaj koji je jos aktualan a cini mi se ima opet veze sa katastrofalnim stanjem u zdravstvu u nasoj zemlji. Imam necakinju, staru 4 godine. U ponedjeljak dolazi iz vrtica vidno loseg stanja, te pocinje povracati i dobiva povisenu temperaturu. Roditelji ju odvoze u zaraznu bolnicu na pretrage gdje i ostaje do sutradan ujutro na pretragama i infuziji. U jutro salju roditelje s djetetom u Klaicevu jer se sumnja na upalu slijepog crijeva. U Klaicevoj naprave ultrazvuk i tvrde da nije upala slijpog crijeva i dijete salju nazad u zaraznu. Tamo joj daju jos jednu dozu infuzije, uzimaju jos uzorke krvi, mokrace, stolice i salju je doma. Dijete i dalje kuri 38-39. U srijedu roditelji odlaze sa djetetom kod svog pedijatra i on isto sumnja na upalu slijepog crijeva i salje ih ponovno u Klaicevu. Dijete primaju u Klaicevoj, dokotor samo opipa trbuh i salje ih na zaraznu, jer to nije slijepo crijevo, kaze. Dijete vracaju ponovno u zaraznu, no kod njih svi su nalazi u redu. Daju joj infuziju i salju je doma u cetvrtak ujutro. Simptomi ne jenjavaju, temperatura je i dalje visoka, dijete ne zeli ispruziti desnu nogu, sto je jedan od simptoma upale slijepog crijeva. U petak je ponovno voze u Klaicevu i traze da dijete ostane u bolnici iako doktor i tad tvrdi da to nije slijepo crijevo, no napravit ce detaljne pretrage kazu. Brat zove oko 18 sati i kazu mu da ipak je slijepo crijevo i da jos treba napraviti neke pretrage i da ce ju vjerovatno veceras operirati i da nazove oko 21. U 21 sat brat zove Klaicevu i javljaju mu da je dijete operirano i da je bila upala slijepog crijeva, stovise doslo je do puknuca istog, ali da misle da ce sve biti u redu. Dijete je na intenzivnoj mi u soku. Zar je doista ljudski zivot tako bezvrijedan? Doktor koji je operirao dijete ne moze se nacuditi tko je isto dva puta vracao doma. Totalno smo ludi. Gdje ja to zivim?
Palle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 02:21   #11
teško za povirovat iako svaki dan gledamo i čujemo slične priče!
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 21:59   #12
Nažalost nije se imalo sreće. U stvari je, ukoliko sve prođe OK a vjerujem da hoće.

Svakako je posrijedi stručni propust mada će liječnici stručnim frazama "zamutiti" vodu do te mjere da je sve bilo sasvim po pravilima.

Ono što mi je nevjerojatno je to da liječnici u Klaićevoj, štoviše kirurzi i to dječji, nisu prepoznali dječji akutni abdomen. Ako možda klinička slika nije bila do kraja razvijena ipak, morali su imati "nos" za to i hospitalizirati odmah vidno intiksicirano dijete s visokom temperaturom uz nejasne bolove u abdomenu. Dakle, "materijala" za to je sigurno bilo. Nevjerojatno!
Nisi do kraja napisala da li je uz temperaturu bilo bolnosti u abdomenu i da li su bili povišeni leukociti...mada mislim da je svega toga moralo biti ako je slijepo crijevo perforiralo i ako se počeo razvijati peritonitis.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 23:18   #13
Proslo je sve OK, zahvaljujuci ponajvise dragom Bogu i nekolicini dobrih ljudi. Morali smo naime potegnuti veze da bi se djetetu posvetila potrebna njega i tretman. Naravno da su leukociti bili jako poviseni. Doktori na zaraznoj su 90% bili sigurni da svi simptomi upucuju na upalu slijepog crijeva. No kad je brat i u petak, tj. jucer doveo dijete u Kalicevu, doktor ga je opet pregledao samo opipavanjem trbuha i zakljucio da nije rijec o upali vec nekom crijevnom virusu i htio je poslati doma. Sto da kazem na cinjenicu da uprkos svim nalazima koje su imali iz zarazne i visoke temeprature 39,5 doktor u cetvrtak, isto samo opipa trbuh i napise u povijest oblesti da se djetetu preporuca cajna dijeta. Doktori na zaraznoj i djetetov pedijatar nisu mogli doci k sebi. Sad cekamo da se djete oporavi i izadje iz bolnice doma a onda cemo vidjeti sto cemo dalje...
Palle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 23:30   #14
Quote:
Palle kaže:
Doktori na zaraznoj i djetetov pedijatar nisu mogli doci k sebi. Sad cekamo da se djete oporavi i izadje iz bolnice doma a onda cemo vidjeti sto cemo dalje...
Nemojte dalje ništa...To je moj savjet jer nečete sasvim sigurno napraviti ništa. Ako to i dođe pred neku komisiju, sud ili nešto slično po papirima sve će biti sasvim OK i glavu dam da će taj neki imaginarni zaključak biti u stiliu "postupljeno je u skladu s pravilima medicinske struke" ili nešto slično.
Koliko ja poznajem doktore ne bi me uopće čudilo da je ovdje "radila" taština. U stilu "šta će meni infektolog govoriti jel za operirati ili ne..."

Bolje lijepo odite u Klaićevu i odgovornim likovima saspite gomilu psovki u lice...i zadržite se na tome...dalje ići nema smisla.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 23:35   #15
Re: Upala slijepog crijeva - nocna mora

Quote:
Palle kaže:
Zelio bih ovdje iznijeti moj obiteljski slucaj koji je jos aktualan a cini mi se ima opet veze sa katastrofalnim stanjem u zdravstvu u nasoj zemlji. Imam necakinju, staru 4 godine. U ponedjeljak dolazi iz vrtica vidno loseg stanja, te pocinje povracati i dobiva povisenu temperaturu. Roditelji ju odvoze u zaraznu bolnicu na pretrage gdje i ostaje do sutradan ujutro na pretragama i infuziji. U jutro salju roditelje s djetetom u Klaicevu jer se sumnja na upalu slijepog crijeva. U Klaicevoj naprave ultrazvuk i tvrde da nije upala slijpog crijeva i dijete salju nazad u zaraznu. Tamo joj daju jos jednu dozu infuzije, uzimaju jos uzorke krvi, mokrace, stolice i salju je doma. Dijete i dalje kuri 38-39. U srijedu roditelji odlaze sa djetetom kod svog pedijatra i on isto sumnja na upalu slijepog crijeva i salje ih ponovno u Klaicevu. Dijete primaju u Klaicevoj, dokotor samo opipa trbuh i salje ih na zaraznu, jer to nije slijepo crijevo, kaze. Dijete vracaju ponovno u zaraznu, no kod njih svi su nalazi u redu. Daju joj infuziju i salju je doma u cetvrtak ujutro. Simptomi ne jenjavaju, temperatura je i dalje visoka, dijete ne zeli ispruziti desnu nogu, sto je jedan od simptoma upale slijepog crijeva. U petak je ponovno voze u Klaicevu i traze da dijete ostane u bolnici iako doktor i tad tvrdi da to nije slijepo crijevo, no napravit ce detaljne pretrage kazu. Brat zove oko 18 sati i kazu mu da ipak je slijepo crijevo i da jos treba napraviti neke pretrage i da ce ju vjerovatno veceras operirati i da nazove oko 21. U 21 sat brat zove Klaicevu i javljaju mu da je dijete operirano i da je bila upala slijepog crijeva, stovise doslo je do puknuca istog, ali da misle da ce sve biti u redu. Dijete je na intenzivnoj mi u soku. Zar je doista ljudski zivot tako bezvrijedan? Doktor koji je operirao dijete ne moze se nacuditi tko je isto dva puta vracao doma. Totalno smo ludi. Gdje ja to zivim?
Oh, siroce malo.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 23:39   #16
Quote:
trebor kaže:
Nemojte dalje ništa...To je moj savjet jer nečete sasvim sigurno napraviti ništa. Bolje lijepo odite u Klaićevu i odgovornim likovima saspite gomilu psovki u lice...i zadržite se na tome...dalje ići nema smisla.
Gle, ja sam siguran da se ovakva sranja i desavaju upravo zbog toga sto vecina ljudi odustane od potrage za pravdom jer su sretni sto je na kraju sve proslo kako treba, a doktori i dalje rade po svome. Tome treba stati na kraj. Naravno da si ne umisljam da cemo uspjeti uciniti neko cudo, jer tu se radi o tome da smo kao drustvo kompletno sjebani, ali netko za to treba odgovarati, pa makar neka se preznojava nekoliko mjeseci...
Palle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 14:36   #17
Ne zovu uzalud slijepo crijevo "majmun u trbuhu"! Moj sin je prije desetak godina imao takve nedefinirane simptome. Srećom, imamo divnu obiteljsku liječnicu, koja je procijenila da je manje opasno da ga operiraju, nego da se danima vuče po zarazi, i napisala odmah uputnicu za Klaićevu s naznakom da je jaka sumnja na slijepo crijevo. Povjerovali su liječnici koja pozna dijete, odmah su ga operirali i bila je upala i to gangrenozna. Da smo čekali i obilazili zaraznu... tko zna kako bi prošao!
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 13:44   #18
poznato...

ja sam imala 12 godina kad me ćopilo slijepo crijevo.

nisu bili tipični simptomi, al moja doktorica opće prakse je skužila po tome kako sam se iskrivila dok sam hodala da bi moglo bit to i poslala me u klaićevu.

tamo su me isprepipali i poslali doma uz komentar da će vjerojatno proć do jutra i da me opet dovedu ako ne prođe.

ja sam nastavila s povraćanjem kroz cijelu noć i mama me opet vodila kod kirurga. tad su me zadržali, možda zato jer je ispalo da mama pozna tog kirurga koji je bio dežuran taj drugi dan, a sjećam se da sam operirana tek navečer.

dok sam ležala na stolu, tek prije nego što će me ćopit anestezija, da je kirurg od 1. dana došao u salu i rekao:

e, a možda je mala trudna...

tako da sam dodatno jadna, zbunjena i prestravljena zaspala.

...kasnije je isplao da nije bilo upaljeno samo slijepo crijevo nego i potrbušnica or sth like that.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 09:28   #19
Moj maleni sincek od 3,5 godine isto je bio operiran prije dva mjeseca, ali mene najvise cudi sto si rekao da je napravljen pregled ultrazvukom pa kazu da to nije nista bilo. To je nevjerojatno.

Moj je imao maleo visu temp, oko 38 do 38,5 bio je slabog apetitta i nije povracao, ali nesto ga je tjeralo da povraca. Boli nesto u desnom donjem dijelu trbuha. Odmah su sumnjali u upalu sijelog crijeva, ali kaze da je UZ 100% pa da ce to napraviti i odmah su shvatili da je skoro vrag odnio salu jer je bila frka da ne pukne slijepo crijevo. Njegov crvuljak je bio s druge strane gdje je opipavanje bilo otezano i nije ga previse boljelo, ali ipak je moj sincek osjecao da je tu nesto. UZ je pokazao pravo stanje i odmah je isao na operaciju. Pregled i cekanje te cijela oepracija proteklo u redu. A mene je cudilo kako je kod tebe napravljen UZ a nista niej naslo. To je JAKO cudno.

Znam da neces nista postici s tuzbom vjerujem da su doktori i kirurzi medjusobno povezani pa stite jedni druge. Ja bih isel opsovati pa onda otici doma i nikome nista.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 10:45   #20
znaci slijepo crijevo boli na desnoj strani, te da li je uvijek prisutna temp.?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.