Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2012., 21:27   #1
Prirodni vs. umjetni nokti

Redovno čitam obje teme.
Voljela bih da malo ćaskamo o prednostima i nedostacima jednih i drugih.
Evo mog iskustva.
Prije 6 mjeseci ugradila sam vještačke nokte,usljed dužeg pucanja mojih noktiju.
Bila sam zadovoljna,nakon tri mjeseca sam ih skinula,ali ispod je bio užas.
Svi su se usljed težine gela iskrivili,tako da mi je morala šablonima dopunjavati.
Dobre strane su mi bile što sam mogla biti mirna da mi se neće guliti,svi su mi uvijek iste dužine,što su ne moram misliti o lakiranju,i što su mi bili čvrsti nokti.

E sad,išlo mi je na živce što se nakon desetak dana već vidio izrast,ako napravim frenš pogotovo,što mi na rubovima barem dva tri nokta uvijek pomalo počinje ulaziti zrak,napuči se,ljušti se,ili se odvali cio gel.
Dok sam imala umjetne ulazila mi je prljavština između njega i mog nokta,moji su uvijek bili žući od gela/umjetnog,jako se vidjela razlika,ribala sam ih četkicom stalno.
I da,uvijek kad bi se pokvarilo nešto s gelom,rijetko kad možeš isti dan popravit,il je gužva,il ne radi,il ja ne mogu kad ona može,a nosit slomljen ili oguljen nokat duže od sata je za poluditi.

Stanje mojih noktiju sada je grozno,najviše me nervira tankoća.
Stalno ih siječem,izrast će,moram biti strpljiva,i odlučila sam da nema više geliranja,ali opet kad vidim lijepe gelirane bude mi žao.:

Kad imam svoje duge nokte,lijepo lakovima sebi napravim i bijeli i crni frenš,imam sjajeve,prah,crtače....ali treba i vremena za jedno takvo lakiranje.
Inače imam zdrave i čvrste nokte,ali jednom/dvaput godišnje imam malo problema s njima zbog usporenog rada štitnjače.

Kakve vi više volite,imate li iskustva s jednim i drugim.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 22:30   #2
imala sam gel (napravila iz znatiželje jer su se moji počeli listati u zadnje vrijeme), kvalitetne, nijedan nije puknuo ni oštetio se (a imala sam ih mjesec dana) i bilo ih je predivno imat, samo što mi nokti brzo rastu pa se i brzo izrast vidio...
poslije skidanja noktiju stanje grozno, jako tanki i lomljivi i tek sad nakon 3 mjeseca što sam ih skinula, polako su se oporavili.
ne znam da li ću baš skoro stavljat gel, rađe ću pustit svoje da narastu pa lakirat
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 23:21   #3
Više volim prirodne iz razloga što su moji prirodni dosta čvrsti i kad sam naučila što im paše, a što ne lakše mi ih je "uzgajat".

Gelirane sam imala samo jednom u životu i to za vjenčanje jer su moji kao u inat popucali i čim je prošlo vjenčanje zubima sam gel počupala dolje.
Nije mogla dočekat da odem skinut gel me je užasno iritirao i nisam ništa mogla s takim noktima iako moji prirodni znaju biti duži od tih geliranih koje sam imala.

Ja previše volim lakove i lakiranje noktiju i mjenjam ga cca svaki drugi treći dan. Ne volim kod geliranih taj umjetni osjećaj, izrast, debljinu, dugo isti nokti, stalno ići na nadopunu ili kako se to već zove.
Preskup sport za mene, ali ako netko ima loše nokte i viška love zašto ne. Ja ne bi hvala.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 23:57   #4
Maco, kupi neki lak za učvršćivanje i svaki dan ih njeguj - bazni lak, krema i ulje za zanoktice, ne odustaj. Imala sam istu situaciju, skinula sam gel i bili su skroz slabi i loši dok nisu izrasli. Možeš piti i kalcij u tabletama da očvrsnu.

Nemam ništa protiv gela, i sama sam ga imala, samo su rijetke noktarice koje znaju to raditi savršeno dobro, bar u mom gradu, nokti budu užasni, debeli, iskrivljeni...nedavno sam naletjela na sliku svojih noktiju kad sam prvi put stavila gel...nisam sebi mogla doći na šta je to ličilo...frenč linija debela, iz aviona se vidi, strši...još sam to nosila dva mjeseca. Nikad više.
Jedina dobra strana je bila ta što su mi se nokti ispravili, ne savijaju se pod čudnim uglovima kako rastu.
__________________
When faced with two choices, simply toss a coin. It works not because it settles the question for you, but because, in that brief moment when the coin is in the air, you suddenly know what you are hoping for.
Biberlee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 14:46   #5
Iskreno ne vidim manu ni umjetim noktima (ako su kvalitetno uradjeni) a ni prirodnim ( ako su kvalitetni)

Prednosti su ovisne o ukusu pojedine osobe: osobno imam gel jer imam vrlo slabe tj nikakve prirodne nokte a kako patim na duge nokte to automatski vuce svoje. E sad u mom slucaju je prednost gela ta sto sve sto mi nudi gel ne mogu ocekivat od svojih prirodnih noktiju a mana nema jer si ih sama geliram, nikad se ne odizu i ne ulazi prljavstina, tanki su, cijenovno me geliramje ispadne svakih 6 tjedana cca 10 kn .

Najveca i po meni jedina prednost umjetnih noktiju (ako su kvalitetno napravljeni) je ta sto lak traje na njima u nedogled dok na prirodnima ode u par dana.
Da su moji prirodni kvalitetni nebi ni pomisljala o gelu ali ovako je kako je.


Al cini mi se da ce se tema pretvorit u jadikovku loseg geliranja jer na zalost mnogo cura je razocarano umjetnim noktima zbog vrlo loseg i nestrucnog ugradjivanja
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:57   #6
Dva puta sam imala umjetne nokte. Prvi put sam umirala od bolova jer su mi nokti bili previše izbrušeni
Promijenila sam tetu noktaricu i nokti koje mi je ona ugradila su i nakon 2 mjeseca bili savršeni, osim izrasta koji je mene jako živcirao pa je to i bio razlog mog prestanka geliranja
Moji prirodni ne mogu narasti dugački i pomirila sam se s tim. Izrast nisam mogla ignorirati i točka
Jednom me opet uhvatilo ludilo da odem na ugradnju ali onda sam saznala da ta žena više ne ugrađuje nokte iz zdravstvenih razloga a nisam se usudila nekom drugom dati u ruke...
IvyBlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 17:10   #7
Nikada nisam bila na umjetnim noktima niti to želim a na sreću nemam niti potrebe jer moji prirodni su čisto ok.
Najveće zadovoljstvo mi je lakirati nokte i ne znam kako bih izdržala s jednom manikurom duže od dva do tri dana bez obzira kako ta manikura dobro izgledala.

Ivy - odeš li na geliranje doći ću do tebe i zubima ti skinuti to s noktiju
space cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.