Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Pogledaj rezultate ankete: Koju karticu koristite (nebitan proizvođač)
CompactFlash 5 62.50%
SD kartica 3 37.50%
SmartMedia kartica 0 0%
MemoryStick 0 0%
XD-Picture kartica 0 0%
Nešto treće (napiši što) 0 0%
Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2009., 01:15   #81
help help!!!

Please pomozite,
Nisam sigurna jesam li na pravoj termi, ali sam očajna! Imam problem s memorijskom katicom xD Olympus. Ne mogu otvoriti slike, pojavljuje mi se da očistim karticu suhom krpom ( to sam napravila na desteke puta,ali nema rezultata) i da formatiram karticu ( ali to ne smijem jer imam krcato novih slika koje nisam prebacila na laptop)
Ako mi tko može pomoć bila bih jako zahvalna. može na pm kako nebi kvarili topic!
Ispričavam se zbog predugog posta!
mala angie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 01:36   #82
Koristim:
SanDisk Extreme III 4GB
SanDisk SD 4GB
Faute is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 01:57   #83
Quote:
mala angie kaže: Pogledaj post
Please pomozite,
Nisam sigurna jesam li na pravoj termi, ali sam očajna! Imam problem s memorijskom katicom xD Olympus. Ne mogu otvoriti slike, pojavljuje mi se da očistim karticu suhom krpom ( to sam napravila na desteke puta,ali nema rezultata) i da formatiram karticu ( ali to ne smijem jer imam krcato novih slika koje nisam prebacila na laptop)
Ako mi tko može pomoć bila bih jako zahvalna. može na pm kako nebi kvarili topic!
Ispričavam se zbog predugog posta!
ubaci je u čitač kartica pa izvuci na PC. možda je nekakav sraz kada ju čita fotoaparat.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 09:47   #84
Moje kartice:

SanDisk Ultra II SDHC 4 GB
Kingston SDHC 133x 4 GB
lava72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 12:25   #85
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ubaci je u čitač kartica pa izvuci na PC. možda je nekakav sraz kada ju čita fotoaparat.
pokušala sam, ali ne može mi je ni laptop učitati. otvori mi se opcja formatiranje kartice.
hvala svejedno!
mala angie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 13:39   #86
Imaš file recovery programe koji ti mogu pomoći za izvlačenje slika, googlay flash card file recovery!
Inače neki proizvođači kartica daju takve programe uz samu, kao sandisk uz skuplje modele!
dk78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 15:16   #87
Quote:
dk78 kaže: Pogledaj post
Imaš file recovery programe koji ti mogu pomoći za izvlačenje slika, googlay flash card file recovery!
Inače neki proizvođači kartica daju takve programe uz samu, kao sandisk uz skuplje modele!
hvala, hvala, hvala!!!!
mala angie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:23   #88
Ja kupih od nekog lijevog proizvođaća za 80 kuna SD od 4GB karticu brzine 133x To mi ispada brže od ultraII kartica a i još ima 1 godinu garancije...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:40   #89
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Ja kupih od nekog lijevog proizvođaća za 80 kuna SD od 4GB karticu brzine 133x To mi ispada brže od ultraII kartica a i još ima 1 godinu garancije...
a super ako tako i radi...133 je duplo brže od Ultra II kartice, samo je pitanje dal joj je ista brzina pisanja i čitanja, i dal se ta brzina ostvaruje samo u posebnim čitačima ili i u kameri, tako da nisu uzalud skupe toliko skuplje, iako ima tu i reklame i imena koje se plača...i da ne zaboravimo 15g garancije ako se ne varam tj. life time.
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 01:30   #90
Ne znam, Imam ultra II od 2GB i sada ovu od 4 GB pa budem probao vidjeti kolika je razlika, ako uspijem osijetiti na oko (fotić ima onu lampicu kada zapisuje fotke na karticu)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 10:48   #91
uzmi štopericu pa mjeri koliko treba da se lampica ugasi...al satvi na manuelno, brzi napuni bufer, stavi manel fokus....da sve bude što točnije
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 23:25   #92
napravio sam odokativni test:
Stavio sam manualni fokus te sam stavio da fotić sprema i raw i jpeg fotku na karticu i stavio sam da slika 4 slike zaredom. Mjerio sam na mobitel štopericu. slike su otprilike iste (isti motiv)

Rezultati.
Sa SD Ultra II karticom od 2GB sam snimio 4 fotke za 16.6 sekundi (s tim da je najveći dio tog vremena spremanje fotke).
Sa to bezimenom TakeMS karticom od navodno 133x mi je trebalo 18.2 sekunde.

Iznači iako piše da je brža pokazalo se meni da ipak nije. Ali svejedno 4GB za 80 kuna.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 00:10   #93
najbolje će biti ako test ponoviš barem tri puta, i recimo ja bi držao da okida burst sve dok ne napuni buffer, tako ces biti siguran da je dao maximalno koliko moze...

da, kod nekih cak i pise read speed, write spead...neki proizvođači imaju to dvoje isto, Sandisk, Lexar... a kod ovih se razlikuje, isto tako, ponekad ovi jeftini znaju reklamirat nevjerojatnih bla bla megabajta u sekundi i onda stave onu malu * jer ispada da je to na njihovom posebnom čitaču u lab uvjetima di je kartica na minus 22 i uopce se ne grije a test komp su 4xG6 preko još nepatentirane sabirnice od 99TB u sec...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 08:02   #94
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
i recimo ja bi držao da okida burst sve dok ne napuni buffer, tako ces biti siguran da je dao maximalno koliko moze...
Buffer je 4 raw fotke zato sam i slikao 4 raw fotke u nizu.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 14:00   #95
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Buffer je 4 raw fotke zato sam i slikao 4 raw fotke u nizu.
ok, kuzim...al mozes i s jpg-om pa je malo više fotki u igri, iako možda ne i više MB-a
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 17:46   #96
Stigla "nova era" kada su u pitanju memorijske kartice...



Izvor i www.sdcard.org
Dell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 18:35   #97
Kaj se fotkanja tiče, stvarno ne znam koliko će to imati prođu.
Ali bome za snimanja s kamerom, definitivno da. Snimke u HD formatu žderu memoriju strašno. Sada s takvom SD karticom se napakon može dobiti fest mala video kamera sa strašno velikom pohranom...

Hmm... još nekoliko godina treba pričekati i onda bu svi DSLR-ovi imali snimanje HD zapisa- taman kada bu se trebalo zamijeniti tijelo kamere... :-)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 21:21   #98
Quote:
Dell kaže: Pogledaj post
Stigla "nova era" kada su u pitanju memorijske kartice...

Izvor i www.sdcard.org
Opa, čitao sam nedavno da je to izvedivo u teoriji, ali da još neće u proizvodnju. to baca novo svijetlo na externu memoriju uopće.

Ako netko nađe cijene ili neki drugi info bilo bi lijepo da posta
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 21:29   #99
zajebi ti to, ako ovo sranje naprave da ne rikne nakon 6 mjeseci, bye bye hard disku...
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 21:33   #100
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
zajebi ti to, ako ovo sranje naprave da ne rikne nakon 6 mjeseci, bye bye hard disku...
Vidiš, vidiš, dobra ideja!
Faute is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.