Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2010., 17:47   #1361
Talking

Nadam se da uskoro odlazim raditi na kruzer, pa vam javim dojmove..radi se o carnivalu...
Do tad ekipa poželite mi sreću !
mađioničari is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 16:17   #1362
Quote:
mađioničari kaže: Pogledaj post
Nadam se da uskoro odlazim raditi na kruzer, pa vam javim dojmove..radi se o carnivalu...
Do tad ekipa poželite mi sreću !
sretno ti bilo, ali isto si mogao napisati preko koje si se agencije prijavio i za koju poziciju, kak je prošao intervju i tako....da ljudi dobiju info iz prve ruke...ehhhh
krvava ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:30   #1363
bokic,
evo ukratko da vam opisem svoje iskustvo.ja sam isla preko employment power agencije,prema meni su bili ok,nisu neki prevaranti,oni su vam ziher 100%.ako i jesu prema nekom bahati to je zato jer vas uce kak ce vam biti na brodu.ako mislite da cete doci tamo i glumatat neku elitu,spustite se na zemlju.uglavnom,ja sam isla na akademiju u london jer radim za steiner kao massage therapist,e to je tek prica.bahti,arogantni englezi koji ne vole nikog sa balkana,j...te u zdrav mozak.vec sam mislila reci ma ko vas jebe kreteni odoh ja doma,ali nisam izdrzala sam i drago mi je da jesam.brod je bio nevjerovatno iskustvo,evo vracam se i drugi put.rad za steiner je tezak jer su ti isti bahati kreteni menaderi u spa pa te i tamo pile.njih samo zanima lova i nista drugo,radi se 12 sati,pauza za rucak i veceru,da ne govorim da je prodavanje njihovih proizvoda pitanje zivota i smrti,j...ce vam majku ako vam neide prodaja,ali doslovno.samo treba biti flegma,ne zivcirati se radi toga,klimati s glavom i misliti svoje,to je moj moto.nemate sta izgubit,ako vam se ne svidi uvijek se mozete vratit doma,bar znate da ste probali...meni je bilo odlicno..pozzz
spagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 15:05   #1364
čula sam neki dan od ljudi iz agencije da su se znali održavati intervju sa predstvanicima kompanija preko skypa !!!!
Da li ima netko tu na forumu tko je imao takvu vrstu intervjua i kako to izgleda?
Meni se to ne čini baš najbolja opcija, nekako mislim da je lakše kad s nekim komuniciraš fejs tu fejs, osim toga lako se može desiti da je veza lošija pa da baš dobro ne razumiješ pitanje, a opet ako tražiš da ti ga ponovi možeš ispasti totalna neznalica, što naravno ne mora nikako biti.
Ima tko kakva iskustva?
krvava ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 23:21   #1365
neke firme su i telefonski provodile intevjue... tako da je skype napredovanje
 
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 10:55   #1366
ja (za sad) imam pozitivna iskustva s EP agencijom, jako susretljiv taj "moj" agent. Ponudio mi posao Bar Servera i fotografa. Naravno da ni za jednu poziciju ne mogu reci da imam iskustvo, ali zelja mi je otici tako da ako se prode glavni interview, idem! ali opet za sto se odluciti? ima li netko da je u slicnoj situaciji?
eXecutioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 16:43   #1367
Quote:
ratep kaže: Pogledaj post
Vi koji želite biti konobari i konobarice na brodu zašto ne odete u Antibes ili Juan les Pins ili Monaco i pronađete osobno posao konobara-ice na nekoj megajahti, pa tamo su plaće minamalno 2500 euro/osnovica, ako je čarter onda idu i napojnice. Obvezno napraviti dobar CV sa slikom, biti nepušač, bez piercinga i tatooa. Sezona upravo počinje i puno se osoblja traži.
je ideja ti je dobra ali?? pa vidis da tu ima ljudi koji pitaju jeli idu sami ili grupno na brod?LOL..pa ima ljudi kojima je jaaako tesko uopce krenuti preko agencije koja ti sve obavi za tebe.. a kako bi se takvi snasli sami sa sobom u Monaku?
bila sam na brodovima 5 godina.. obisla sama samcata cijeli svijet, spavala u sred noci u nekim hotelima kojima se ne sjecam ni imena da bi "uhvatila " brod u jutro u nekoj luci i odmah taj dan pocela raditi...
kada se "ispraksiras" i steknes povjerenje sam u sebe , tek onda mozes finesirati stvari i odluciti sto ces sam sa sobom..nije samo dovoljno znati engleski.. treba znati putovati i snaci se....kada postanes top-world traveller( a za to treba vrijeme) tek onda mozes sto god hoces....sretno svima..
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 19:21   #1368
Najavio sam razgovor u agenciji Mediator. Lik mi rekao koju dokumentaciju trebam i tako to. Također, postoje pitanja iz engleskog, pa me zanima kakva pitanja me mogu očekivati, da se pripremim.

Ugovor se potpisuje na godinu dana a unaprijed se plaća 200-250 kn.

Jel ima netko kakvu informaciju o agenciji i pitanjima ne engleskom
slučajni_prolaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 11:04   #1369
Želio bih obavijestiti zainteresirane da je iz tiska upravo izašao "Elektrotehnički priručnik za pomorce" koji može dobro poslužiti i pomoći ne samo elektrotehničarima na brodu nego i svom drugom osoblju jer u njemu možete naći opis problema koji se javljaju na održavanju brodskih sustava, definiranja njiihovih uzroka kao i metoda otklanjanja kvara. Tako osim teoretskih osnova u ovom priručniku može naći svojevrsni Troubleshooting za probleme koji nastaju pri plovidbi. Također je jako dobrodošao svim onima koji prvi puta kroče na brod.

Više informacija na:

http://www.vitalnes.hr/prirucnik.htm
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 19:16   #1370
evo nisam ni znao da ima topic o poslu na cruserima
radio sam 5 godina na carnivalu kao glavni konobar
došao sam odma na college i nakon mjesec dana u restoran
nakon tri mjeseca promocija u gl.konjobara
nemojte nasjedati agencijama da morate prvi ugovor odraditi u staf dinning roomu(restoran za osoblje broda) jer vam nitko negarantira da ćete ikada doći u restoran gdje su gosti a tu se jedino da zaraditi kao konobar
od kuhinje bježite tamo su indijci i filipinci za 500 $ mjesečno
po meni dinnig room je najbolji za zaradu osim ako niste zvršili pomorsku školu i da dođete kao oficir
na carnivalu su oficiri talijani i hrvati jedino
tako je bar bilo prije pet godina kad sam se skinuo
kolko čujem od bivše ekipe na carnivalu je ponovo dobra lova nakon par godina u dinning roomu
najvažnije je da imate jake živce i da gutate dok vas židovi budu razvaljivali daj mi sad ovo daj mi sad ono itd
radi se pun kurac ali isto tako pun kurac portova ste i slobodni
najbolji brodovi su oni s što više portova(luka) jer gosti odu van na tureve pa ih nema a većina se ponapija vani tako da i nedođe na večeru pa je i vama lakše
samo ih dižite do neba i obavezno se zajebavajte s njim i bit će pun kurac para
zadnji brod mi je bio miracle i tjedno sam uzimao oko 1200$
eh da još je tada dolar bio 1 euro a 2001 sam uzeo para ko nikada na destinyu
dolar je bio skoro 9 kn a skoro svi gosti prepaid(to znači da je već unaprijed platio sve i konobare i čistaće itd) to budu ili strani gosti (europljani ili puerto ricanci-destiny je plovio iz san juana inače najljepše mjesto na svijetu)
nisam često na forumu no ako nekoga nešto zanima rado ću pomoći

mirno more svima
zloglasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 20:41   #1371
@ zloglasni - hvala ti na detaljima, samo mi jos reci sto je bio razlog odlaska s cruisera?
eXecutioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 20:46   #1372
@ zloglasni - hvala ti na detaljima, samo mi jos reci sto je bio razlog odlaska s cruisera?
eXecutioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 13:15   #1373
obitelj-žena i djeca
nisam mogao biti više bez njih

a i živce sam sve izgubio
zloglasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 15:49   #1374
Moja priča

Nakon što u dva mjeseca poslije otkaza nisam mogao pronaći doslovno nikakav posao, odlučio sam sreću potražiti na cruiseru.
I tako nađem ja na netu oglas jedne agencije, pitam o detaljima, saznam da se ugovor potpisuje na godinu dana (savršeno) i dogovorim razgovor.
Dva dana prije razgovora, užasno sam proispitivao vlastitu odluku, ići ili ne. Ono, agency nema ni vlastiti web site, svega broj moba i tel. Stanje u familiji bilo je alarmantno, psiha mi je lagano počela odlaziti u p.m., nemam para na računu, .... i što je najvažnije, želim pobjeći odavde. Nakon što me ujutro, nekoliko sati prije razgovora, nazvao agent iz jedne druge posredničke agencije, javivši mi radosnu vijest "da u Zagrebu ne cvatu ruže i da se za, primjerice posao tajnice, traži VSS i dva strana jezika" odlučio sam vidjeti što mi ova travel agencija za rad na cruiserima može ponuditi.

Pripremim CV na engleskom, kopiram diplomu i odem da fotografa na slikanje. Na jedvite jade izdvojim 50 kn za j.. fotografije. Nekome je to malo, ali za 50 kn mogao sam kupiti hranu, a ne uložiti u nepoznato čiji je konačni ishod također nepoznat.

Uzmem bike i zaputim se u selendru gdje se agency nalazi. Cijelim putem strašila me pomisao na razgovor na engleskom jeziku koji mi je katastrofalan. Iako sam tražio low level poslove tipa čistač, pomoćni poslovi, pol-boy, housekeeping, strah se ukorijenio u meni.

I tako dođem ja do odredišta. Žuta kućica, nigdje table od agency, samo tabla oštar pas. Uđem ja u kuću, predstavim se, lik mi samo veli svoje ime, bez prezimena. Usput, osobno smatram da bi se tada trebali rukovati, po nekom poslovnom bontonu, ali toga nije bilo, i krene naš razgovor:

ON: Kako ste došli ?
JA: Biciklom.
ON: Nemate auto ?
JA: Ne.
ON: Mama, tata, svi rade ?
JA: Da

* već me taj dio razgovora podsjetio na individualni razgovor na jednom faksu (prema pisanjima nekih forumaša) gdje ispitivači imaju ulogu da ispipaju situaciju kandidata, financije i sl ..... sve s ciljem da se vidi je li dotični "financijski podoban".

** i krene poslovna spika:

ON: ja sam predstavnik te agencije. Iako se testiranja vrše u Zagrebu ja sam ovlašten, pa umjesto njih i ja vršim testiranje.
JA: od čega se to testiranje sastoji ?
ON: najprije vam predstavim tvrtku, malo popričamo na engleskom, ja utvrdim da li ste mutavi ili ne, i ako je sve u redu potpišete ugovor.

* i tako krene on sa spikom kako je sada "Mediteranska sezona" a zimi "Karibska sezona"....

JA: ako se sada plovi po Mediteranu, zašto od Vas moram kupovati avionsku kartu (paket) do Floride ?
ON: pa znate, ništa nije regulirano, valjda će se i tamo raditi

* počne mi objašnjavati potrebne ispite koje trebam položiti

JA: izjavili ste da postoje "internacionalni ispiti" koji vrijede za svaki brod i "ispiti kompanije" koji izričiti vrijede samo za brodove određene kompanije. Koje ispite ću polagati ?
ON: pa znate, čekamo odluku RH, kako će oni regulirati propise.

* nakon toga primam informaciju o liječničkim pregledima

JA: tko plaća troškove liječničkog pregleda ?
ON: vi. Možete dio pregleda obaviti besplatno kod liječnika opće prakse, a dio plaćate u poliklinici.

JA: Koliko košta avionska karta i tko ju plaća ?
ON: 1100 eura, plaćate ju vi, ali vam tvrtka plaća kartu za povratak.

* razgovor sam prekinuo. Financije su bile razlog i više mi ništa nije bilo važno. Jedva da sam imao za napravit putovnicu i 300-tinjak kuna za proviziju agentu, ništa više.

Ponavljam, padobranac sam u ovom poslu, i ozbiljno trebam posao. Možda to sve tako ide, ali nažalost ja nemam novaca da financiram sebi ovaj sport.

Nakon svega, lijepo mi je čovjek koji je bio u francuskoj legiji stranaca rekao - za to se treba imat para. Nisam vjerovao, budala.
slučajni_prolaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 17:35   #1375
liječnički si plaćaš sam oko 900kn
također neku potvrdu za pomorca(bio sam u zg 3 dana i jedan dan smo išli u rijeku) oko 2500 kn bez te potvrde te neće pustiti na brod
kartu si kupuješ sam i nitko ti neplaća kartu osim ako ideš raditi kao rob(kuhar,deck cleaner i sl. za 500$) oko 1500kn-pogledajte malo po netu karte su za pomorce uvijek s popustom
nekupujte ih kod agencija već surfajte po net
ja sam je obično nalazio od 350$-450$-zagreb-pariz ili frankfurt ili amsterdam-miami
zloglasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 17:51   #1376
Tu potvrdu za pomorca, to moraš neke ispite polagati?

Nisam baš skužio ovo: "došao sam odma na college i nakon mjesec dana u restoran", kako to da si tako brzo napredovao u gl. konobara?

Jedno općenito pitanje za sve, kakvo je stanje, tj. vjerojatnost u ovo vrijeme za zaposlenja na brodu?
bitiilinebiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:27   #1377
da na kraju se polaže ispit

došao sam tamo s ambicijom da što brže neke novce uzmem a ne da čekam nekoliko godina da bi napredovao
znači engleski ti mora biti odličan i rad i samo rad a ne ljenčarenje
tamo se marljivi rad isplati i posebno sposobnost svakog pojedinca se vrednuje

proguglaj carnival cruise line i direkt im se obrati imaš i broj telefona (nije tako skupo) ali najbitnije ti je da znaš jako dobro engleski a također i španjolski jer dosta gostiju dolazi iz južne amerike.
znači više jezika brže napredovanje.
zloglasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 13:21   #1378
Ozbiljno razmisljam o radu na brodu jer vec godinu dana ne uspijevam naci nikakav posao iako imam VSS! @zloglasni: kakvi su uvjeti za zene? Postoji li neka dobna granica (meni je 33)? Dobro govorim engleski i talijanski! Sta bih uopce mogla raditi?
moonlightlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 15:08   #1379
Wink Molba

Trebam uskoro u ZG Employment na intrvju za posao konobara moze li mi itko rec kako intervju od prilike izgleda i na cemu se zasniva.

Zadnje uređivanje dejan-p : 11.06.2010. at 15:15.
dejan-p is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 19:21   #1380
uvjeti za žene su isti kao i za muškarce
tvoje godine uopće nisu upitne
mogla bi raditi na recepciji kao purser što nije nešto plaćeno ali za žene je ipak lakši posao nego crnčenje u restoranu
prednost ti je što pričaš i talijanski

za intervju se pristojno obuci i tako i ponašaj
to je najviše provjera tvoga engleskoga jer dođe amer koji s tobom malo popriča i da vidi kako izgledaš
zloglasni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.