Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2015., 20:40   #2381
.

MAPEI Primer G je jako dobar za prajmiranje ili impregnaciju ( jedno te isto ) upojnih podloga a prije postave keramike.
Nije šija već je vrat
Kažeš da ti treba prajmera za 3.000 za tvoj stan !
Kaj ti u Kulmerovim dvorima živiš ?
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 22:09   #2382
250 kn je 5 litara, a meni treba za 120 m2, u trgovini su mi izračunali 60 L.
Diegos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 23:26   #2383
.

Quote:
Diegos kaže: Pogledaj post
250 kn je 5 litara, a meni treba za 120 m2, u trgovini su mi izračunali 60 L.


To znači da bi 0,5 l trošio po m2 !
PrimerG možeš razrijediti na upojnim podlogama u omjeru 1:3
Ovim omjerom miješanja dobiješ 15 l prajmera x 0,3 l po m2 dakle, 5 kg tj. 15 kg razrijeđenog prajmera ti je za cca 50 m2.
Što će reći, ako ga malo slabije razrijediš, bit će ti dovoljno 3 x po 5 L, a još jeftinije ako kupiš 10 L + 5L
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 22:33   #2384
Imam plan popločiti vanjsko stubište do terase-cca 30 stepenica..
Bočno imam zidove-i lijevo i desno..
Imam cca 300-injak pločica 33x33cm izrezati i postaviti te molim par savjeta.

Neke betonske stepenice bi trebao povisiti za cca 2cm po gazištu kako bi dobio koliko toliko približnu visinu-koji bi materijal bio najpogodniji za to-glazura?

Rezanje mislim obaviti fleksericom.
Pločice su marazzi-vanjske gres pločice 0,9cm debljine ..
Za rezanje takvih pločica mogu zaboraviti ove jeftine ručne rezače koliko sam shvatio ili ??Pod jeftine mislim lux tools iz peveca za cca 400-injak kuna..

Onda se kao druga opcija nameće flekserica-hoće li biti teško rezati punom pločom?
Da li bi ona dijamantna-sitno narezana po rubovima bila bolja opcija?
Nije baš jeftina-oko 200kn..

Mislim i lijepiti cokle na zidove..
Ostrugati fasadnu boju prije nanošenja izolacije ili ne treba?

Što se tiče podloge-na cca 10komada stepenica se nalaze stare naranđaste(klinker) pločice.Ostale stepenice su čisto betonske..
Nisam mislio uklanjati te stare pločice več samo podlogu kao i bočne zidove za visinu cokla sam mislio premazati jednokomponentnom ili dvokomponetnom hidroizolacijom u dva sloja..
U prvi sloj bi stavio mrežicu..
Koje bi bilo najizdašnije pakiranje tj. za koliko m2 po pakiranju?
Od kojeg proizvođača?

Koristiti ću fleksibilno ljepilo mapei i njihovu fug masu..
Fuge cca 3mm..

Pa molim za savjet...
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 17:08   #2385
Quote:
Neke betonske stepenice bi trebao povisiti za cca 2cm po gazištu kako bi dobio koliko toliko približnu visinu-koji bi materijal bio najpogodniji za to-glazura?
Da, može glazura iako je malo 2cm ali može se, zalij cementnim mlijekom staru stepenicu prije.
Quote:
Rezanje mislim obaviti fleksericom.
Flekserica nije za rezanje, može ako rezalicom prije potegneš pa ideš do reza onda je koliko toliko ravno. Opet, ovisi od pločica do pločica ali...bez rezalice nečeš uspjeti staviti stepenice. Mislim hočeš ali če sličiti na ništa. Posudi rezalicu, ta od 400kn nije ona najjeftinija da bi bila doliko loša, mislim da bi uspio i s njom.
Quote:
Onda se kao druga opcija nameće flekserica-hoće li biti teško rezati punom pločom?
Da li bi ona dijamantna-sitno narezana po rubovima bila bolja opcija?
Nije baš jeftina-oko 200kn..
Nađe se solidnih dijamantnih ploča i za 50kn. Trebaš gledati da fleksericu koristiš šta manje a nikako kao glavni alat. To je van pameti.
Quote:
Ostrugati fasadnu boju prije nanošenja izolacije ili ne treba?
Dobro je maknuti boju.
Quote:
U prvi sloj bi stavio mrežicu..
Nije svaka izolacija predviđena za mrežicu a nije ni svaka za napolje. Svakako uzmi dvokomponentnu ako češ mrežicu, sika, ne znam ime sad.
Savjet? Stepenice su več malo zahtjevniji posao, ako nisi nikad radio nikakvu keramiku trebat če ti puno živaca i strpljenja.
Za konkretne savjete bi trebao bar poslikati to šta bi radio.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 18:01   #2386
.

Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
Imam plan popločiti vanjsko stubište do terase-cca 30 stepenica..
Bočno imam zidove-i lijevo i desno..
Imam cca 300-injak pločica 33x33cm izrezati i postaviti te molim par savjeta.

Neke betonske stepenice bi trebao povisiti za cca 2cm po gazištu kako bi dobio koliko toliko približnu visinu-koji bi materijal bio najpogodniji za to-glazura?

Rezanje mislim obaviti fleksericom.
Pločice su marazzi-vanjske gres pločice 0,9cm debljine ..
Za rezanje takvih pločica mogu zaboraviti ove jeftine ručne rezače koliko sam shvatio ili ??Pod jeftine mislim lux tools iz peveca za cca 400-injak kuna..

Onda se kao druga opcija nameće flekserica-hoće li biti teško rezati punom pločom?
Da li bi ona dijamantna-sitno narezana po rubovima bila bolja opcija?
Nije baš jeftina-oko 200kn..

Mislim i lijepiti cokle na zidove..
Ostrugati fasadnu boju prije nanošenja izolacije ili ne treba?

Što se tiče podloge-na cca 10komada stepenica se nalaze stare naranđaste(klinker) pločice.Ostale stepenice su čisto betonske..
Nisam mislio uklanjati te stare pločice več samo podlogu kao i bočne zidove za visinu cokla sam mislio premazati jednokomponentnom ili dvokomponetnom hidroizolacijom u dva sloja..
U prvi sloj bi stavio mrežicu..
Koje bi bilo najizdašnije pakiranje tj. za koliko m2 po pakiranju?
Od kojeg proizvođača?

Koristiti ću fleksibilno ljepilo mapei i njihovu fug masu..
Fuge cca 3mm..

Pa molim za savjet...
Mani se hrđava posla.
Učinit ćeš sebi i ljudima oko sebe uslugu.
Šteta materijala.
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 18:23   #2387
A šta znaš, možda ih na kraju napravi samo tako. Ohrabri čovjeka
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 20:45   #2388
Nakon skidanja starih počica zid je ostao neravan jer je negdje štemanjen odvaljeno i dio zbuke. S cim najbolje poravnati zid prije ljepljenja pločica ili se može na to lijepiti pa se ljepilom poravnava?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 20:56   #2389
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Nakon skidanja starih počica zid je ostao neravan jer je negdje štemanjen odvaljeno i dio zbuke. S cim najbolje poravnati zid prije ljepljenja pločica ili se može na to lijepiti pa se ljepilom poravnava?
za pločice bi trebao zid stvarno biti jako ravan, nama majstor u nekoliko slojeva ravna neravan zid u starogradnji. par ruku ljepilom, mrežica, pa 2 ruke finog gletanja. pa tek onda lijepi pločice. no naš zid je imao trbuh pa ga je bilo potrebno baš pošteno poravnati.
ako nije tako kriminalno neravno vjerujem da je ljepilo dovoljno.
mali_cox is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 00:15   #2390
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
A šta znaš, možda ih na kraju napravi samo tako. Ohrabri čovjeka
Zahvaljujem na savjetima,
nije mi prva keramika koju bih radio.
Radio sam terase -sam sebi naravno, ali ovo je stubište s puno rezanja pločica pa me to zabrinulo..
Za nanošenje hidroizolacije sam rekao kako mislim to napraviti..
Neznam što kolegi keramičaru nevalja u opisu mog predviđenog rada, ali zato sam ga opisao kako bih dobio savjete stručnijih.
Majstor za ovaj pothvat nije opcija,ovo će biti posao sam svoj majstor..
P.s. Traženih 150kn po m2 se možda i vama majstorima čini previše?
Slike ću postaviti kada budem na lokaciji kroz mjesec dana..
Uglavnom betonske stube-koje trebam povisiti djelomice..
I cca 15tak stuba koje su pod starom klinker keramikom..
Fala..
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 01:49   #2391
Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na savjetima,
nije mi prva keramika koju bih radio.
Radio sam terase -sam sebi naravno, ali ovo je stubište s puno rezanja pločica pa me to zabrinulo..
Za nanošenje hidroizolacije sam rekao kako mislim to napraviti..
Neznam što kolegi keramičaru nevalja u opisu mog predviđenog rada, ali zato sam ga opisao kako bih dobio savjete stručnijih.
Majstor za ovaj pothvat nije opcija,ovo će biti posao sam svoj majstor..
P.s. Traženih 150kn po m2 se možda i vama majstorima čini previše?
Slike ću postaviti kada budem na lokaciji kroz mjesec dana..
Uglavnom betonske stube-koje trebam povisiti djelomice..
I cca 15tak stuba koje su pod starom klinker keramikom..
Fala..
Ove rezače klasične zaboravi, možda neke skuplje, ali ovi jeftiniji nisu za to. Opako je tvrd taj gres, iznenadih se. Isto polagao Marazzi gres vanjske, sa brusilicom i tom dijamantnom pločom za gres.
m4dm4n123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 09:52   #2392
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Nakon skidanja starih počica zid je ostao neravan jer je negdje štemanjen odvaljeno i dio zbuke. S cim najbolje poravnati zid prije ljepljenja pločica ili se može na to lijepiti pa se ljepilom poravnava?
Njjednostavnije je ispuniti strojnom žbukom npr. Samoborka vc40, em je jeftina em se lako obrađuje.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 13:37   #2393
Quote:
Diegos kaže: Pogledaj post
250 kn je 5 litara, a meni treba za 120 m2, u trgovini su mi izračunali 60 L.
Pozz, gdje si to bio?
šarajf100cm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 17:01   #2394
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Njjednostavnije je ispuniti strojnom žbukom npr. Samoborka vc40, em je jeftina em se lako obrađuje.

Ne igra mi strojna žbuka za tako malo kvadraturu. Nešto bi u SSM varijanti.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 18:38   #2395
Quote:
Carla B. kaže: Pogledaj post


evo linkovi:

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...bd92992118ffc0

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...4e2e3d3e80ea2c

Naknadno smo stavili staklenu stijenku. Ovo je slikano netom nakon montaze.
Do wc skoljke je bide.
Stvarno prekrasno!!:klap: Carla, možeš li mi reći koje su dimenzije walk in-a? I malo detalja o ovim krasnim pločicama (koje, cijena) pls. U potrazi sam za pločicama...
Kines is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 20:15   #2396
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Njjednostavnije je ispuniti strojnom žbukom npr. Samoborka vc40, em je jeftina em se lako obrađuje.

Zid nije toliko neravan nego su negdje ostale rupe kako su sa pločicama otpadali komadi žbuke. Da li je najbolje to pregletati sa VC 40, ljepilom za pločice ili odmah na to lijepiti pločice?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 09:16   #2397
Čuj, ako u svaku rupu stane materijala volumena kutije npr. cigara trpaj strojnu jer je jeftinija od ljepila. Možeš čim hočeš.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 10:48   #2398
Nisu rupo ni upola kutije cigara. Ako misliš strojna pnda mislis strojno nanosenje VC 40? Ja bi radije nešto ručno i tanji sloj
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 13:16   #2399
Ma ne strojno. Zamiješaš mikserom(kao za ljepilo) pola kante, popuniš rupe, kad osuši ostružeš višak. Iza toga sve inpregniraš, pregletaš sve skupa može i s mrežicom i kad sve osuši ljepiš. U 2-3 faze središ.
Možeš i sve ljepilom ali ljepila kad je puno ili rijeđe razlije se malo a ne možeš skidati višak kad je suho kao strojnu.
Procijeni kako i kako ti je lakše.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 21:25   #2400
Koji je naziv te strojne žbuke ili samo tražim strojnu žbuku. Trebalo bi sad baciti impreganciju odmah na žbuku jer je dosta prašnjava. Ja sam dobio savjet baciti sad na to ištemano impregnaciju i ljepilom za pločice poravnati.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.