Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2009., 14:36   #1
Valvula stražnje uretre

Moj sin je rođen sa valvulom stražnje uretre. Kako toga baš i nema ja sam se raspisala o tome po djećjim forumima da znaju ljudi.
Malo zaguglaj i naći ćešnaše priče.
Radi se o pregradi na izlazu iz mokraćnog mjehura. Kao neka opnica koja ne da da se mjehur prazni. Može biti djelomična kao kod mog sina pa se pod pritiskom mjehur može isprazniti. Sad ja ne znam za odrasle jer sam se samo interesirala za djecu.
Što se tiče operacije radi se zapravo o cistoskopiji gdje se prvo ulazi kroz uretru (mokraćna cijev) sa kamerom do mjehura. Ako se vidi pregrada ulazi se sa drugom cjevčicom s kojom se ta pregrada spali.
Mom sinu su to radili kad je imao mjesec dana.
Kod muških je teže to obaviti zato jer je mokraćna cijev duga i savinuta. Kod žena je mokraćna cijev vrlo kratka te je cistoskopija zapravo lakša i manje neugodna.
Moj sin je bio pod kratkotrajnom općom anestezijom.
Noć smo proveli u bolnici i ujutro išli doma ali samo zato što smo to radila u LJubljani da smo od tamo išli bi odmah doma.
Nije ugodno neću ti lagati ali kod žena je lakše pa se nemoraš bojati nego put pod noge obavi sve pretrage što prije i završi priču kako ti se ne bi oštetili bubrezi zbog stalnih upala.
Sretno.
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 00:03   #2
Opet ću ja sa pedijatrijom.Kod ponavljanog urinoinfekta nakon provedene terapije treba provesti profilaksu sa nitrofurantoinom najbolje u trajanju najmanje 6 mjesesi do godinu dana. To nije antibiotik nego uroantiseptik.
Moj prijatelj je godinama mučio problem e.colli dok nismo odlučili provesti ovakvu terapiju 1. urinokultura i antibiogram 2. ciljano antibiotik 3. profilaksa i eto čovjek je zdrav i ima sterilni urin hvala Bogu.
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 00:08   #3
E zaboravih i nakon provedene profilakse piti Cran actin kapsule barem godinu dana.
Puno, dugo ali pali.
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 23:00   #4
ej sandra i marko,

samo da pitam te sve pretrage moram posebno zatrazit od svog lijecnika ili?
jer ova moja me samo salje na urino kulturu jer vise nema zivaca za mene svakih par mjeseci, pa me se zeli rijesiti po kratkom postupku...

samo nek mi u ponedeljak otkriju nekaj, nije vazno kaj, bilokaj samo da se rijesim vise tog problema jer opet imam infekciju i ne mogu vise to trpit!
danas sam se skoro upislala pod kolokvijem jer su jako rigorozni na ispitima, pa me nisu htjeli pustiti van (a kolokvij traje 20 min) mislila sam da cu eksplodirat a na wc sam otisla 5 min prije kolokvija...ne mogu vise...zbilja...
__________________
...God is busy...can I help you?...

...nisam musko, samo se tak oblacim...
james is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 00:48   #5
Ja bi tražila uputnicu za nefrologa ne urologa. Ili otišla privat ak možeš onda on predlaže pretrage a tvoja doc daje uputnice. Ali nema pretraga dok je upala-

Pa moli doktoricu nek ti za početak napravi urinokuturu sa antibiogramom. Popi ciljani atibiotik prema antibiogramu i onda nek ti da nitrofurantoin koji trebaš piti odmah nakon zadnjeg antibiotika e onda bi ja napravila ultrazvuk od bubrega do mjehura. Pa zavisno od onoga kaj se vidi na ultrazvuku mogu se raditi druge pretrage npr.mikcijska cistouretografija da se vidi refluks ili valvula, scintigrafija da se vidi funkcija bubrega i ini ne bi sad.
Od krvnih pretraga ne bi bilo loše KKS, urea, kreatin, elektoliti,ac. ureticum......

Isprintaj ovo odnesi doc pa porazgovaraj.
Ne daj se kantati još si mlada i moraš to riješiti.
Nije samo što te boli i tjera ali moraš i zanjeti, roditi a takve stvari hoćeju biti grozan problem u trudnoći i izazvati gadne probleme kod beba.

Sretno.
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 15:25   #6
ej sandra i marko,

uzela sam sve savijete koje sam uspjal pokupi stavila ih na jedan list i nosit cu to lijecniku pak nek on to malo vidi, da ne misli da me moze vuc za nos,
a sutra cu javiti kak je proslo kod urologa i kaj on veli na cijelu situaciju.

nazalost novaca nemam za privatnog lijecnika, tako da mi prema vasem savijetu ostaje samo stisnut ovog kojeg imam i prisilit ih da naprave nekaj!!!

pozdrav
__________________
...God is busy...can I help you?...

...nisam musko, samo se tak oblacim...
james is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 23:50   #7
SRETNO
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 17:11   #8
Proslo je vec ar godina od kad je zadnji puta pisano o ovoj temi. Zanima me samo kud ste u Ljubljanu isli na operaciju? Nama je ista dijagnoza
Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
Moj sin je rođen sa valvulom stražnje uretre. Kako toga baš i nema ja sam se raspisala o tome po djećjim forumima da znaju ljudi.
Malo zaguglaj i naći ćešnaše priče.
Radi se o pregradi na izlazu iz mokraćnog mjehura. Kao neka opnica koja ne da da se mjehur prazni. Može biti djelomična kao kod mog sina pa se pod pritiskom mjehur može isprazniti. Sad ja ne znam za odrasle jer sam se samo interesirala za djecu.
Što se tiče operacije radi se zapravo o cistoskopiji gdje se prvo ulazi kroz uretru (mokraćna cijev) sa kamerom do mjehura. Ako se vidi pregrada ulazi se sa drugom cjevčicom s kojom se ta pregrada spali.
Mom sinu su to radili kad je imao mjesec dana.
Kod muških je teže to obaviti zato jer je mokraćna cijev duga i savinuta. Kod žena je mokraćna cijev vrlo kratka te je cistoskopija zapravo lakša i manje neugodna.
Moj sin je bio pod kratkotrajnom općom anestezijom.
Noć smo proveli u bolnici i ujutro išli doma ali samo zato što smo to radila u LJubljani da smo od tamo išli bi odmah doma.
Nije ugodno neću ti lagati ali kod žena je lakše pa se nemoraš bojati nego put pod noge obavi sve pretrage što prije i završi priču kako ti se ne bi oštetili bubrezi zbog stalnih upala.
Sretno.
eva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 21:12   #9
Probaj poslati forumašici privatnu poruku, možda ne prati ovaj pdf.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 15:27   #10
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Probaj poslati forumašici privatnu poruku, možda ne prati ovaj pdf.
hvala na savjetu, poslat ću joj pp
eva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 19:48   #11
Draga Eva, malo sam neaktivna na forumu zbog obaveza prema svojem zdravom osmogodišnjaku. Sa debelim zakašnjenjem sam ti poslala sve svoje brojeve telefona na pp i nadam se da ćeš me nazvati ako ništa drugo da ti kažem da smo JAKO dobro.
__________________
~albumi~
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 16:32   #12
mom bebacu je izdana danas ta dijagnoza,trudna sam jos ,34tj i 2dana ,i iduci tj me salju u petrovu na uzv,mozdatbudem ranije porodena da vide hoce li se to samo rasteretiti,ili i njemu ne gine daljnje druzenje s doktorima :-(
__________________
Branili su našu ljubav,branili su redom svi,branili su al uzalud,mi smo pobjedili....
cloey 19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.