Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2015., 23:11   #41
Koja je minimalna veličina poljoprivrednog zemljišta za višegodišnje nasade koju mora koristiti OPG, koja je preduvjet za osnivanje OPG-a?
Jean1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 14:15   #42
Quote:
Jean1 kaže: Pogledaj post
Koja je minimalna veličina poljoprivrednog zemljišta za višegodišnje nasade koju mora koristiti OPG, koja je preduvjet za osnivanje OPG-a?
mislim da je jedan hektar u vlasništvu ili najmu...
Vlasnički list ili ugovor o najmu poljoprivredne površine i to je to....
Za pčelarstvo potvrda o broju košnica (nije potrebna zemlja)....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 19:12   #43
Ja imam posađenu Aroniju (1000 komada) na 1 ral (5700m2) i normalno sam otvorio opg. Još sam unajmio neki mješoviti vočnjak tako da imam sada 1 hektar (10 000m2) koji je uvjet a poticaje i plavi dizel.
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 21:21   #44
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Ja imam posađenu Aroniju (1000 komada) na 1 ral (5700m2) i normalno sam otvorio opg. Još sam unajmio neki mješoviti vočnjak tako da imam sada 1 hektar (10 000m2) koji je uvjet a poticaje i plavi dizel.
agencija za plačanja u poljoprivredi je mjesto gdje buš dobio sve informacije....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 21:52   #45
Istina. Ekipa u agenciji je ok. Barem sam ja imao dobro iskustvo... Otvaranje OPG-a, prijavu za poticaje i plavi dizel sam rijesio u jednom danu. Iduci tjedan idem po karticu za gorivo itd
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 22:25   #46
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ako je nositelj OPG-a zaposlen onda su obaveze 0 kn...
ako nije onda se plača mirovinsko i zdrastveno u visini nekih 800 kn tako i za druge članove OPG-a
Da li postoji neko minimalno obavezno davanje prema poreznoj upravi na kraju godine (bez obzira na mali godišnji promet OPG-a)?
Jer u tom slučaju ukupna godišnja davanja prema RH nisu 0 kn.
Jean1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 12:12   #47
Ako imaš prihod do 80500kn onda nemaš nikakve obaveze prema poreznoj. (Ako uz OPG imaš i redovno zaposlenje)

Od 80500 do 150 000 ti je godišnji porez 2000kn
Od 150 000 - 230 000kn je godišnji porez 3000kn
Preko 230 000kn ideš u sustav PDV 25%

Ove cifre su okvirne i ovise o načinu oporezivanja da li je klasični ili paušalni... Najbolje da odeš u lokalnu Poreznu Upravu i dobiš točan iznos.

http://www.savjetodavna.hr/adminmax/..._24_3_2014.pdf
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 21:21   #48
Quote:
Jean1 kaže: Pogledaj post
Da li postoji neko minimalno obavezno davanje prema poreznoj upravi na kraju godine (bez obzira na mali godišnji promet OPG-a)?
Jer u tom slučaju ukupna godišnja davanja prema RH nisu 0 kn.
samo ako promet na žiro računu bude veči od 40-50 k kuna onda se plača paušalni porez
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 00:19   #49
To je onda odlično za hobby OPG-ovce.
A da li se nakon upisivanja u Upisnik OPG-a mora svakako otići u Poreznu i prijaviti se, kao porezni obveznik?
Jean1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 14:09   #50
Quote:
Jean1 kaže: Pogledaj post
To je onda odlično za hobby OPG-ovce.
A da li se nakon upisivanja u Upisnik OPG-a mora svakako otići u Poreznu i prijaviti se, kao porezni obveznik?
Ne
Ako se očekuju veči prihodi na računu OPG-a onda je svakako preporučljivo uzeti računovođu (100-150 kn mjesečno) da vodi papire...
Sve kupovati na r-1 i čuvati sve ulazne i izlazne račune jer možda upadneš u plačanje poreza ali nakon porezne prijave pretežno sve to dobiješ nazad ...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 10:29   #51
Quote:
Jean1 kaže: Pogledaj post
Koji su minimalni mjesečni troškovi, što se tiče obaveza prema RH, za jedan OPG?
Kolika bi bila minimalna mjesečna obveza ukoliko nositelj OPG-a već ima neko drugo zaposlenje, preko kojeg mu se uplaćuju doprinosi za mirovinsko, zdravstveno o. ?
Da li bi tada svejedno morao nešto uplaćivati za druge članove svog kućanstva?
Hvala na svim informacijama oko registracije OPG-a!
Pitanja su preopširna i nemoguće je na njih odgovoriti...
Davanja državi nisu jednaka u svim županijama,a postoje i područja posebne državne skrbi (nenaseljena ruralna područja i otoci)...
Također sve zavisi koliki godišnji promet OPG ostvaruje,jer nije isto oporezivanje u sustavu običnog ili paušalnog poreza na dohodak,ako je u sustavu poreza na dobit,te ako je ili nije u sustavu PDV-a...
Zato se najbolje o svemu informirati na stranicama porezne uprave,jer ćeš se ovdje na forumu načitati svakakvih gluposti i dezinformacija...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 10:22   #52
Imati OPG i ostati bez posla ?

Quote:
Jean1 kaže: Pogledaj post
Dakle 0 kn, i za nositelja OPG-a i za članove OPG-a, ukoliko nositelj već negdje radi i ima riješene doprinose?

Imam u planu otvoriti OPG. Radim u firmi koja je na klimavim nogama. Ako otvorim OPG , a firma gdje radim rikne , što se onda događa ??
Da li onda ne mogu na biro za nezapslene ?
Nego se moram smjesta aktivirati u svome OPGu i početi plaćati staž i doprinose ??

I uz to mi propada 15 mjeseci što bih mogao dobivati kao naknadu za nezaposlene ?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.