Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2007., 22:20   #1
Koliko dugo su leptiri u trbuhu?

Frisko zaljubljen, sam sebe pokusavam drzat prizemljenim jer znam da leptiri nakon nekog vremena ipak odu iz trbuha kad prodje ona prva faza (meni najljepsa) slijepe zaljubljenosti. Koliko okd vas traje ta faza i ima li nekih savjeta za uspjesnu tranziciju u dugacak zajednicki suzivot. Nisam bas bez iskustva ali ovaj put mislim da sam naisao na nesto posebno pa sam primoran ne uzdat se iskljucivo u vlastito iskusvo
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 23:08   #2
čestitam na pronalaženju prave osobe i nek to doista i bude tako. leptirići nikad ne nestanu posve, ponekad se samo malo smire, a onda se ako si uvijek otvoren prema toj ljubavi, dogode ponovno situacije u kojima se iznova zaljubiš u nju i leptirići ponovno zalepršaju (ovo govorim nakon gotovo 10 godina provedenih s istom osobom s kojom namjeravam provesti ostatak ovozemaljskog života).
sretno i nemoj se brinuti ako se leptirići smire, uživaj i trenucima dosade jer ona znači da ste opušteni, ali nemoj dozvoliti da traje predugo, nego nastoj sitnicama ponovno uzbuditi leptiriće
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 17:35   #3
Slazem se. Leptirici nikad ne odu ako je to prava ljubav.
pajasamto1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 17:44   #4
dok ih ne probaviš
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 21:08   #5
Leptirići u smislu - zaljubljenosti - znanstvenici tvrde najduže 3 godine. Kod mene - kraće No - nije sve u leptirima... Poslije se to pretvara u nešto kvalitetno - ako se na tome proradi... Anyway - čemu se "prizemljivati"? Uživaj u leptirima i prepusti im se - koliko god potrajali. To nije ništa ružno, dapače! Nek lepršaju!!! A poslije - kako to pretvoriti u nešto dalje? Pa prihvaćanjem. Prihvaćanjem i njenih mana, i njenih negativnosti, trudom da gledaš u pozitivne stvari i u sve što vas SPAJA, a ne u ono što vas - razdvaja. Tako da se sjetiš svako toliko - ZAŠTO si ono osjećao - leptire? Pa čak i onda kad te naljuti...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 21:10   #6
Ja mislim da leptririći brzo odleptiraju, a onda ostaje poštovanje i ljubav.
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 21:18   #7
Slažem se s onom da zaljubljenost nakon cca 4,5 mjeseci ili prerasta u ljubav ili posve nestaje. Pa ipak- kod mene se leptirići javljaju i dan-danas, nakon više od 4 godine veze.
 
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 21:43   #8
Quote:
Hrvoje66 kaže: Pogledaj post
Frisko zaljubljen, sam sebe pokusavam drzat prizemljenim jer znam da leptiri nakon nekog vremena ipak odu iz trbuha kad prodje ona prva faza (meni najljepsa) slijepe zaljubljenosti. Koliko okd vas traje ta faza i ima li nekih savjeta za uspjesnu tranziciju u dugacak zajednicki suzivot. Nisam bas bez iskustva ali ovaj put mislim da sam naisao na nesto posebno pa sam primoran ne uzdat se iskljucivo u vlastito iskusvo


Griješiš što se pokušavaš zadržati prizemljenim.
Uživaj su svojim leptirićima dok traju.
A sad postoji jedan recept za leptiriće,meni se dogode i sada, a bliže sam dvadesetogodišnjici nego desetogodišnjici veze, no bojim se da se ti leptirići plate nečim drugim.
Razdvojenost je recept.
Kad god idem na aeodrom po dragog imam te leptiriće, a tek pripreme ko šiparica.
Ali bole rastanci.
Jebga , nema besplatne vožnje.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 21:46   #9
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Griješiš što se pokušavaš zadržati prizemljenim.
Uživaj su svojim leptirićima dok traju.
A sad postoji jedan recept za leptiriće,meni se dogode i sada, a bliže sam dvadesetogodišnjici nego desetogodišnjici veze, no bojim se da se ti leptirići plate nečim drugim.
Razdvojenost je recept.
Kad god idem na aeodrom po dragog imam te leptiriće, a tek pripreme ko šiparica.
Ali bole rastanci.
Jebga , nema besplatne vožnje.

jes slično, samo sam ja ta koja odlazi. ne prečesto, ali ipak. i nikad mi nije drago - al dobra stvar je što razdvojenost raščisti neke stvari pa ti problemi izgledaju blesavi iz neke perspektive
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 22:18   #10
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
jes slično, samo sam ja ta koja odlazi. ne prečesto, ali ipak. i nikad mi nije drago - al dobra stvar je što razdvojenost raščisti neke stvari pa ti problemi izgledaju blesavi iz neke perspektive
jap
Mi kad smo razdvojeni, razdvojeni smo po mjesec, dva, ali eto sve ima svoju cijenu.
Mnogi problemi izgledaju blesavo i djetinjasto iz te perspektive.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 08:37   #11
Našim leptirićima je trebalo vremena da se razmašu krilima. Onda su dosta brzo prividno nestali i pomisliš da ih nema ali uvijek od nekud izađu i razmašu se.

Ili bez svih tih metafora, bila mi je to prva cura s kojom sam prohodao i koja mi je nekako odgovarala i koju sam želio a bez da sam odmah bio u nju zaljubljen ili ona u mene. Nego smo krenuli kroz nešto jače od prijateljstva i to se pretvorilo u ljubav i zaljubljenost. Zaljubljenosst nestane, pa se onda pojavi, pa opet utiša... i tako ovisno o tome kako i kroz što prolazimo. Nije ni približno onim mladenačkim zaljubljenostima kad ti hormoni cure po čelu, no nadomješta je nešto što ranije nismo imali i što je opće teško opisati. Neka privrženost, sigurnost, mirnoća, povezanost... Bili bi to simptomi ljubavi.

Kad smo skupa danima nemamo potrebu iskazivati neku zaljubljenost ( no ljubav se vidi na svakom koraku), ali čim se razdvojim 40km već mobitel zvoni
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 09:50   #12
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Našim leptirićima je trebalo vremena da se razmašu krilima. Onda su dosta brzo prividno nestali i pomisliš da ih nema ali uvijek od nekud izađu i razmašu se.
isto tako... već 3 i po godine....
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 17:28   #13
Quote:
purpurna kiša kaže: Pogledaj post
čestitam na pronalaženju prave osobe i nek to doista i bude tako. leptirići nikad ne nestanu posve, ponekad se samo malo smire, a onda se ako si uvijek otvoren prema toj ljubavi, dogode ponovno situacije u kojima se iznova zaljubiš u nju i leptirići ponovno zalepršaju (ovo govorim nakon gotovo 10 godina provedenih s istom osobom s kojom namjeravam provesti ostatak ovozemaljskog života).
sretno i nemoj se brinuti ako se leptirići smire, uživaj i trenucima dosade jer ona znači da ste opušteni, ali nemoj dozvoliti da traje predugo, nego nastoj sitnicama ponovno uzbuditi leptiriće
slažem se!!
EmaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 01:48   #14
također se slazem s purpurnom kisom, u vezi sam skoro 7 god. (od toga u braku 5 mj. ) i leptirici su jos uvijek tu! naravno ima razdoblja i kada se malo primire ali brzo se vrate. Mislim da kada je u pitanju prava ljubav leptirici nikada ne odlete (samo malo odspavaju)!
pinnky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 02:13   #15
Ako se družite svaki dan : od 18 do 70 dana, ovisno o ostalim obavezama koje imate.
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 11:22   #16
viđamo se svaki dan, ili bar 4 puta tjedno, i nakon tri godine i dalje sam zaljubljena. tu je i prava ljubav, ali i ta luda zaljubljenost, smješkam se kao idiot kad mi pošalje poruku...
sad pripremamo stan, planiramo budućnost koja nije više 'ako' nego 'kad'... sad je samo još više leptirića, nikako manje.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 11:33   #17
ja se isto pitam u zadnje vrijeme. šora me zaljubljenost, takvi ludi smo počeli živjet skupa i odlično nam je. bojim se da ne tresnemo o zemlju.
odnosno, ja se pitam, kako nakon što si u sedmom nebu od leptirića i najžešće zaljubljenosti ne biti razočaran kad to nestane? a nestane sigurno.
meni je ta 'ljubav' koja se razvije i o kojoj pričate da zamijeni leptiriće tootalno apstraktan pojam.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 17:08   #18
pa gle ne desi se to prek noći,ono tipa leptirići odletili i kaj sad...
ne trebaš se bojati "treskanja u pod" jer sasvim je normalno da i emocije sazriju i pretvore se u nešto drugo,dublje,a čak se usudim reći da je to dublje i neizmjerno kvalitetnije
a gle nitko ti nikad neće moć zabranit da budete malo ludi,pa se npr. posexate negdje na nekom neprimjerenom mjestu i gle leptirići se taj čas vrate
julsie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.