Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2007., 14:35   #21
crtice , nsii skuzila sto pokusavam reci

taj pamflet je pisan 50-tih godina 20-og stoljeca , kad je uglavnom samo muz radio i to najcesce po 12 ili vise sati , 6 dana u tjednu i kada se radilo i zivjelo puno teze nego danas
pa zar je tako tesko i previse za ocekivati da kad netko dode kuci poslije takvog dana , da dobije malo mira i tisine i kakav izricaj ljubavi i privrzenosti??
tada je to u 90% slucajeva znacilo da ce to biti zena , a danas bi svi mi trebali cesce pokazati svojim partnerima koliko nam je do njih stalo i napraviti ponekad kakav ustupak u smislu vise slusanja-manje pricanja i kakav obrok onome koji kasnije dode kuci , mozda toplu kupku ...
svima nam je u cilju imati dom kao mjesto gdje smo sigurni i voljeni i ja u tome ne vidim nista lose
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 14:45   #22
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
crtice , nsii skuzila sto pokusavam reci

taj pamflet je pisan 50-tih godina 20-og stoljeca , kad je uglavnom samo muz radio i to najcesce po 12 ili vise sati , 6 dana u tjednu i kada se radilo i zivjelo puno teze nego danas
pa zar je tako tesko i previse za ocekivati da kad netko dode kuci poslije takvog dana , da dobije malo mira i tisine i kakav izricaj ljubavi i privrzenosti??
tada je to u 90% slucajeva znacilo da ce to biti zena , a danas bi svi mi trebali cesce pokazati svojim partnerima koliko nam je do njih stalo i napraviti ponekad kakav ustupak u smislu vise slusanja-manje pricanja i kakav obrok onome koji kasnije dode kuci , mozda toplu kupku ...
svima nam je u cilju imati dom kao mjesto gdje smo sigurni i voljeni i ja u tome ne vidim nista lose
Sve pet, no to je definitivno u suprotnosti sa savjetom i svjetonazorom iz tog članka. U njemu se polazi od toga da je jedna strana više vrijedna i zato zaslužuje taj specijalni tretman.

Totalno mi je smiješno u takvim pizdarijama tražiti zrnca mudrosti.

Svatko normalan može shvatiti da je poštovanje (a njega nema u tom gornjem članku) nešto što ne izvire iz društvenog položaja, već se treba zaslužiti, pa i u braku/vezi. I da je to poštovanje osnova za daljni uspješni zajednički život.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 15:24   #23
Mada je ovakav "pristup" poprilično evoluirao i postao adekvatniji ravnopravnom odnosu partnera cijela priča ima jedan važan motiv koji bi trebao biti bezvremenski i koji bi trebao uvijek vrijediti: voli partnera, daj mu do znanja da ti je do njega stalo i da ga želiš. Pripremi se za njega i posveti njemu i vama vremena.

Način na koji se to radi ovisit će o vremenu i načinu života u dobu o kojem živimo, no motiv bi trebao ostati isti.

I da budem malo čangrizavi policajac - autoru topica: ubuduće čitaj pravila foruma i piši naslove teme kako pravila zahtjevaju, tj. malim slovima.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 21:13   #24
s jedne strane je ipak iz davnih dana, pa je i zastarjelo.

s druge strane, i ocu smo to nastojali doma kad je imao dva posla i doslovce radio cijele dane, iako on nije gunđao ni kad ne bismo pogodili, jer jednostavno zaslužuje nekad znati da cijenimo što nam olakšava život.

da sam sporazumno doma s klincima dok dragi radi, ionako mi je svejedno kad je ručak, pa može biti i taman kad dolazi. i obrnuto, sad ćemo imati situaciju da on doma sprema ispite, a ja idem na predavanja i popodne radim, tada će on meni kuhati. (ipak bez vrpce u kosi)
važno da to ide iz ljubavi i da se prepoznaje kao trud, a ne da se podrazumijeva.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 21:44   #25
[QUOTE=sloboda navijacima;10834442]
Quote:
Pripremite veceru na vrijeme. Veceru planirajte ujutro, ili cak prethodnog dana, kako bi vaseg supruga docekao ukusan obrok kad se vrati s posla. Tako cete mu dati do znanja da ste mislili na njega dok je on radio, ali i da se brinete za njegove potrebe.
DOGOVORENO!!! Evo ja se dobrovoljno javljam da osmišljavam večeru i 7 dana unaprijed i brinem o muževim potrebama - ako mi je to JEDINI zadatak kroz dan!

Quote:
Vecina muskaraca je gladna kad se vrate s posla, a pripremanjem njemu omiljenog jela ispunit cete mu potrebu za toplom dobrodoslicom.
Eee - 50 godina kasnije i VEĆINA ŽENA je gladna KAD SE VRATE S POSLA. A i njima treba - TOPLA DOBRODOŠLICA, a ne namrgođena faca zabubana u novine "dok ona trkom nešto spremi..."

Quote:
Pripremite se za njega Odmorite se 15 minuta prije njegovog
dolaska kuci, tako cete biti osvjezeni kada on dodje. Popravite sminku, stavite vrpcu u kosu i izgledajte svjeze. Vas suprug je proveo puno vremena s ljudima umornima od posla.
No problem!!! Čitaj pod 1.! Jer u današnje vrijeme -i žena provodi puno vremena s ljudima umornima od posla.

Quote:
Budite zanimljiva i vesela za njega.
Njegov dan je bio dosadan i treba mu malo zabave, a dio vasih
duznosti je da se pobrinete za to.
Ma blago njemu ako mu je bilo - DOSADNO! Meni na poslu nije ni malo DOSADNO... OK - imam ja lijek za dosadu... don't worry! Naći ću ja njemu "zabavu" bez problema... Ima za peglat koliko god mu srcu drago, ima suđa, ima dijete s kojim može šetat... ma milina koliko ZABAVE mu mogu priuštit ako mu je cijeli dan bilo DOSADNO jadnom...

Quote:
Smanjite razinu buke .Kad se vas suprug vrati s posla,iskljucite sve
kucanske aparate i potaknite djecu da se i ona utisaju.
Budite sretni sto ga vidite. Toplo mu se nasmijte i pokazite iskrenu zelju da mu udovoljite.
A da mu samo kupim čepiće za uši? Ma sretna ja ko nova godina kad ga vidim! Pa ko bi mi drugi popravio špinu i sifon u kuhinji!!

Quote:
Poslusajte ga iako mu mozda morate reci puno toga, nemojte to uciniti neposredno nakon njegovog dolaska kuci.
Neka on prvo govori, on sigurno ima vaznije stvari na umu od vas.
Sigurno! Ja ga poslušam i zaista mu ne kažem puno toga na pametne i važne stvari. Samo prosikćem "Samo probaj!" ili ako vidim da je izuzetno umoran i žedan razumjevanja i opterećen - onda puno kraće: "NE!"

Quote:
Ne zalite se ako vas muz dodje kuci kasno navecer ili ako zeli otici van na veceru bez vas.
Ma jok! Ajd Bog da ga netko drugi hoće nahranit! Da ne moram kuhat!

Quote:
Umjesto prigovaranja,pokusajte razumjeti pod kolikim je on pritiskom zbog posla.Kad je kod kuce,sigurno se zeli odmoriti i opustiti.
Ma vid vraga! Opustit, ha? E to mi nije palo napamet! Valjda zato što nakon mog pritiska zbog posla, pa trčanja po dijete u vrtić, pa kuhanja, pranja, peglanja, igranja, pu...nja, ribanja, - nisam se stigla sjetiti da postoji i vrijeme ODMORA i OPUŠTANJA - dok ne patosiram u krevet! Mea culpa!!!

Quote:
I na kraju,ne postavljaj te mu nepotrebna pitanja i ne sumnjajte u njegovu sposobnost prosuðivanje ili integritet.
OVO je potrebno POSEBNO naglasiti!!! Pitam se - ZAŠTO?

Quote:
Ne zaboravite da je on gospodar u kuci
i kao takav ce uvijek provoditi svoju volju, posteno i pravedno.
I zapamtite, dobra zena zna gdje joj je mjesto.
Ave Cezare! Neeego - bit će da sam ZATO RASTAVLJENA!
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 21:48   #26
Da sam muško ovo bi mi izuzetno odgovaralo. Obzirom da nisam ne može mi odgovarati po defoltu , ali se slažem sa Sashom. Ne bih imala baš ništa protiv takvog ugađanja i naravno, davanja istog, dokle god se podrazumijeva da je to radi spola
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 22:02   #27
Ništa protiv obostranog ugađanja, da... Ali - ipak se dobar dio muškaraca (čast izuzecima - i molim da se shvati BEZ generaliziranja!) još uvijek ponaša barem djelomično u tom "stilu". Kad ON dođe kući - ON mora odmoriti, ali isto tako, žena koja je u ISTO vrijeme došla kući - mora čim prije spremiti nešto za jelo, jer je On - osim što je umoran - i gladan! Eee! Čekaj malo! A zašto dvoje umornih ljudi od posla, koji su u isto vrijeme stigli doma, ne bi zajedno nešto spremili? Pa će barem - brže to napraviti i onda isto tako zajedno odmarati nakon toga? Dok ja sjeckam peršin on nek čisti krumpir... pa neće bit za sat vremena, nego za pola sata ručak! A još je bolja situacija kad taj isti izmoreni klipan dreči iz fotelje ko nedonošče "Jesi li gotova više? GLADAAAN SAAAM! Hoće li taj ručak???" (ručak je samo ono - primjer odnosa, a može se protezati kroz sve segmente zajedničkog života i dijeljenja obaveza...). Ja se slažem da ću ja speglati, jer je meni to brže i lakše, a on će zaroniti pod haubu auta jer se on kuži a ja ne. Ali - neke stvari se MOGU podijeliti, a mnogi još i danas izigravaju invalide bez ruku i nogu da mogu pripomoći...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 22:11   #28
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
Kad ON dođe kući - ON mora odmoriti, ali isto tako, žena koja je u ISTO vrijeme došla kući
Ma okej, to stoji bez beda, ali to se pisalo u vrijeme kad je većina žena bila doma i nije imala odkud se vratiti

A naravno, ako netko danas ima privilegiju voditi takav život jer to želi, po meni je razumno da će on kod kuće malo više voditi brigu i ugađati partneru, pa ako ništa drugo, zato jer nema drugog posla
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 22:20   #29
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ma okej, to stoji bez beda, ali to se pisalo u vrijeme kad je većina žena bila doma i nije imala odkud se vratiti

A naravno, ako netko danas ima privilegiju voditi takav život jer to želi, po meni je razumno da će on kod kuće malo više voditi brigu i ugađati partneru, pa ako ništa drugo, zato jer nema drugog posla
Zato i rekoh na prthodnoj strani...
Quote:
DOGOVORENO!!! Evo ja se dobrovoljno javljam da osmišljavam večeru i 7 dana unaprijed i brinem o muževim potrebama - ako mi je to JEDINI zadatak kroz dan!
To je pisano pred 50 godina. Ali se puno njih danas i ponaša - barem kao pred 48 godina...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 01:06   #30
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
taj pamflet je pisan 50-tih godina 20-og stoljeca , kad je uglavnom samo muz radio i to najcesce po 12 ili vise sati , 6 dana u tjednu i kada se radilo i zivjelo puno teze nego danas
50-tih god 20-og stoljeća su uglavnom radili i žene i muškarci barem kod nas.
To je možda pisano za američke manje gradove.
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 08:30   #31
Daru, legendo!

Inače, nije ni čudo da je 50-ih počela polako i seksualna revolucija, ritualna spaljivanja grudnjaka i slične stvari. Ionako dosta povjesničara i sociologa ima mišljenje da bi već 20-ih/30-ih došlo do takve "revolucije" u društvu da nije došlo do velike ekonomske krize krajem dvadesetih i početkom tridesetih, a nakon toga i Drugog svjetskog rata.
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 10:52   #32
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
Ništa protiv obostranog ugađanja, da... Ali - ipak se dobar dio muškaraca (čast izuzecima - i molim da se shvati BEZ generaliziranja!) još uvijek ponaša barem djelomično u tom "stilu"......
Teško je to shvatiti bez generaliziranja jer ništa drugio nisi ni opisala nego neku stereotipčinu. Baš zato me i vrijeđa jer mi se pomalo implicira da se i ja tako ponašam ili da bi se bar trebao osjećati krivim za takvo ponašanje drugih mužjaka.

Osobno smatram da žena koja se u zajednici od samo dvoje ljudi nije u stanju izboriti da joj NE BUDE ovako kako si ti opisala niti ne zaslužuje da joj bude išta bolje. Zaista. Jer ne postoji objektivan razlog da se netko ovako dade tlačiti.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 11:15   #33
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Teško je to shvatiti bez generaliziranja jer ništa drugio nisi ni opisala nego neku stereotipčinu.
Potrudi se... Jer ja zaista vidim i divne i krasne muškarce na ovom svijetu kojima se samo mogu

Quote:
Baš zato me i vrijeđa jer mi se pomalo implicira da se i ja tako ponašam ili da bi se bar trebao osjećati krivim za takvo ponašanje drugih mužjaka.
A zašto bi ti molim te, ako nisi takav - preuzimao na sebe "krivnju" drugih mužjaka? Pa to je kao da ti sad kažeš da poznaješ većinom žene koje su lakomislene, kojima je na pameti samo shoping, neodgovorne i bla bla... Zašto bih ja preuzela na sebe krivnju i osjećala se - krivom radi njih? Moguće je da ih ti većinom poznaješ - upravo takve. To ne znači da nema i onih drugih, kao što ne znači da ti te druge "ne priznaješ" da postoje... samo izražavaš svoje iskustvo i okolinu u kojoj se krećeš...

Quote:
Osobno smatram da žena koja se u zajednici od samo dvoje ljudi nije u stanju izboriti da joj NE BUDE ovako kako si ti opisala niti ne zaslužuje da joj bude išta bolje. Zaista. Jer ne postoji objektivan razlog da se netko ovako dade tlačiti.
More bit. A more i - ne bit... Odnos dvoje ljudi je komplicirana stvar...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 15:26   #34
http://www.snopes.com/language/document/goodwife.asp

Uglavnom, izgleda da je urbana legenda, tj. da je malo prenapuhano.
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 20:19   #35
oh, pa ja sam nekidan pričala sa ženom koja je rekla da ako cura nije sposobna, nek se ne udaje (za njenog sina, no, radilo se o tome kako njen muž nikad sebi nije kuhao i kako je ona i sina odgojila da nikad ništa ne radi, jer sad za to ima nju a poslije će imat ženu). mama zna ženu čiji muž čeka da ona dođe doma da mu servira obrok, makar ona došla s posla u 11 navečer.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 20:21   #36
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
A još je bolja situacija kad taj isti izmoreni klipan dreči iz fotelje ko nedonošče "Jesi li gotova više? GLADAAAN SAAAM! Hoće li taj ručak???"
zašto si pas liže jaja.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 21:19   #37
Prisajsli, alexxx.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 10:26   #38
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
Ništa protiv obostranog ugađanja, da... Ali - ipak se dobar dio muškaraca (čast izuzecima - i molim da se shvati BEZ generaliziranja!) još uvijek ponaša barem djelomično u tom "stilu". Kad ON dođe kući - ON mora odmoriti, ali isto tako, žena koja je u ISTO vrijeme došla kući - mora čim prije spremiti nešto za jelo, jer je On - osim što je umoran - i gladan! Eee! Čekaj malo! A zašto dvoje umornih ljudi od posla, koji su u isto vrijeme stigli doma, ne bi zajedno nešto spremili? Pa će barem - brže to napraviti i onda isto tako zajedno odmarati nakon toga? Dok ja sjeckam peršin on nek čisti krumpir... pa neće bit za sat vremena, nego za pola sata ručak! A još je bolja situacija kad taj isti izmoreni klipan dreči iz fotelje ko nedonošče "Jesi li gotova više? GLADAAAN SAAAM! Hoće li taj ručak???" (ručak je samo ono - primjer odnosa, a može se protezati kroz sve segmente zajedničkog života i dijeljenja obaveza...). Ja se slažem da ću ja speglati, jer je meni to brže i lakše, a on će zaroniti pod haubu auta jer se on kuži a ja ne. Ali - neke stvari se MOGU podijeliti, a mnogi još i danas izigravaju invalide bez ruku i nogu da mogu pripomoći...
cure, sjetite se ovoga, sve mi prigovaramo, a hrpa ih opet sinove odgoji takve.
zato hvala mojoj svekrvi, ona je svog sina osposobila.

jednostavno nitko tko nije sposoban preživjeti sam ne bi smio živjeti s nekim drugim, ni žensko ni muško.
lik koji ne posprema za sobom je gadna stvar, ali cura koja jedva čaj zna skuhati je jednako jadan stvor.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.