Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2013., 13:05   #21
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Da bi dobila poticaj EU moraš napraviti kvalitetan program, papirologija za izludit...Probaj, možda uspiješ.
Tu papirologiju , prema onome sto sam ja citala, bi trebala napraviti drzava na racun EU, taj novac je osiguran. Moj problem ne bi trebala biti papirologija ne bi se trebala s time zamarati.
racunajnamene is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 13:47   #22
Quote:
racunajnamene kaže: Pogledaj post
Tu papirologiju , prema onome sto sam ja citala, bi trebala napraviti drzava na racun EU, taj novac je osiguran. Moj problem ne bi trebala biti papirologija ne bi se trebala s time zamarati.
Pročitala jesi no krivo si shvatila. Ti se želiš baviti nekakvim poslom a ne država pa ti stoga država nije dužna rješavati papirologiju i napraviti program. To ipak moraš sama.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 06:19   #23
Tek toliko da ne pišete bezvezarije i neistine, dudov svilac se cijelo vrijeme uzgajao u hr a uzgaja se i danas. Proizvodi sviloveza su i sada tražen suvenir a mnoge obitelji obnavljaju nošnje.
Tko ne vjeruje nek koristi tražilice, no na dubrovačkom području dudov svilac zovu "bubica" pa pretražujte taj pojam uz Konavle ili Dubrovnik.
Isplativost ovog, kao i svakog drugog posla ovisi o sposobnosti stvaranja potražnje, tržišta. Uz dobru priču to se ako ne nikome bar turistima da dobro prodati pa makar i u slavoniji proizvedeno
Samo Dubrovnik godišnje posjeti masu turista, suveniri rađeni vrijednim rukama slavonskih vezilja sa Dubrovačkim motivima mogu biti odličan biznis uz dobru priču oko toga
JPP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 11:19   #24
Sad kad malo razmislim, dolazim do spoznaje da su Slavonci bili prvi u povjesti koji su imali koncept "visoka moda za seljake".
Kao sto se danas zeli visoka moda (Donatella Versace , Gucci ) pribliziti obicnim ljudima , slavne osobe dizajniraju za poznate brendove Mango i Zara. tako su Slavonci bili prvi koji su sami kopirali odjecu gospode i to nosili u grad , svecanim prigodama , vjencanjima. Svilane su otvarane vec u 17. stoljecu.
racunajnamene is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 13:39   #25
Quote:
JPP kaže: Pogledaj post
Samo Dubrovnik godišnje posjeti masu turista, suveniri rađeni vrijednim rukama slavonskih vezilja sa Dubrovačkim motivima mogu biti odličan biznis uz dobru priču oko toga
A znas koliko samo bolji biznis mogu biti suveniri radjeni vrijednim rukama kineskih vezilja sa Dubrovackim motivima uz dobru pricu oko toga

3x bolji jer su 3x jeftiniji. Mislis li da "evridz amerikan dzo" s kruzera znade razliku izmedju kineskog i domaceg

Sve u svemu - prakticki nitko vise po tekstil ne ide van kine. Siva se svuda, ali tekstil je kineski u 99% slucajeva - s razlogom...

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.