Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2015., 21:26   #1
Početak bavljenja dionicama

Zanima me kako početi baviti se dionicama
I koje dionice uzimati i kako
Horvat564 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 10:24   #2
Quote:
Horvat564 kaže: Pogledaj post
Zanima me kako početi baviti se dionicama
I koje dionice uzimati i kako
Moj ti je savjet da se u 1. godini ''kladiš'' na jake konje.

Stabilne tvrtke, bez dugova s jasnim poslovnim modelom.

Nikad nemoj uzimati za ozbiljno političare i njihove najave jer se u pravilu radi o magli.

Vrlo rezerviran budi i prema raznovrsnim analitičarima i njihovim mudrovanjima temeljenim na akademskom znanju.

Putuj, prati stvarni život što se dešava u životnim situacijama, i uključuj se u one priče koje proizvode uzbuđenje među ljudima, tu se pojavljuje novac a time i dionice rastu.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 20:08   #3
Gilead Sciences Inc.: EVP and CFO Robin L. Washington sold 6,250 shares

On Sept. 2, Washington sold 6,250 shares at an average price of $102.2. The price of the stock has increased by 5.67%. Gilead Sciences Inc. has a market cap of $158.49 billion and its shares were traded at around $107.99. The company has a P/E ratio of 11.36 and P/S ratio of 5.87, with a dividend yield of 0.81%. Over the past five years, Gilead Sciences had an annual average earnings growth of 27.20%.

http://www.gurufocus.com/financials/GILD

Gilead Sciences announced its 2015 second-quarter results with revenues of $8.24 billion and gross profit of $7.25 billion; the net income was $4.49 billion. The 2014 total revenue was $24.89 billion, a 122% increase from the 2013 total revenue. The 2014 gross profit was $21.10 billion, a 153% increase from the 2013 gross profit. The 2014 net income was $12.10 billion.

On Oct. 1, Chairman and CEO John C. Martin sold 150,000 shares at an average price of $97.48. The price of the stock has increased by 10.78%. On Oct. 15, EVP Norbert W. Bischofberger sold 70,000 shares at an average price of $100.05. The price of the stock has increased by 7.94%. On Oct. 7, President and COO John F. Milligan sold 100,000 shares at an average price of $99.22. The price of the stock has increased by 8.84%.

http://finance.yahoo.com/q/hp?s=GILD+Historical+Prices

Ovako
fedorovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 13:55   #4
Jedan od boljeih uvoda koje sam pročitao

Quote:
dobregore kaže: Pogledaj post
gleč gosn spay

ja takvu slikovnicu ka grinblat (nabijem ga ja) mogu napisati za deset dana...ali neću...jer sam ja taki čoek ka što ti reko...ja kad kažem kažem kad šutim šutim i gotovo...
wall street je preplavljen guruima, stock magic formulama, genijalcima koji ti od 5 iljada dolara stvore za dvi godine 7 milijuna itd,,,,
nije nemoguće...osobno i sam znam jednog takvog,,čovjek je s 25 iljada zveknuo milijun za nepunu godinu dana... a znaš li za koliko njih ne znaš koji su sa 25 ili 50 iljada dolara doterali do apsolutne nule? jako puno ih je pajdo...
kad me se već vuče za jezik, je ne volin puno govoriti, stidljiv sam po prirodi i pomalo autističan jebiga (a ko je bez mane nema ga na svitu) mana je i biti genijalan ili biti nazadan ka ja----
ali evo mojih par savjeta rookyjima....
- nikad ne kupuj dionice po preporukama
- istražujm sam i griješi sam
- kloni se čitanja apokalištičnih prognoza i jednako tako prognoza tipa "ide to u nebo"
- tehnička analiza se mora znati apsolutno i bez ostatka
- poznavati način kako funkcionira usa ekonomija i kakvi su ciklusi u njoj povijesno uočljivi
- stop loss je bog stvorija da nas učini manjim budalama i koristiti ga uvijek
- ako si nešto odredio kupiti, odredi u istu vrijeme strategiju izlaska ako zaglaviš u probleme, odredi strategiju profit takinga
- obavezno naći balans između fear ang greed
- ako nisi zadovoljan malim profitima i ako te ne raduju - makni se s burze - za takve je las vegas
- cca minimalno dvije godine raditi u daytrade full time, da se uoče kretanja, da se uoče obrati kad i kako nastaju, što im prethodi itd...
- što manje čitati analitičare a što više gledati charts
- kad ti platforma izbaci da imaš cca 7 000 sati aktivnog trgovanja - onda si prošao dječji investicijsko-spekulacijsku vrtić

ima još toga..
a rasprave tipa jel to down trend ili up trend ili oće li dolar priopasti ili oće li grčka uvesti drahmu - to su dokone kafanske rasprave
jer...
ako sve propadne koji će meni kurac onda milijuni kad ću vjerojatno i ja propasti u takvom smaku svijeta

nema tu bolan zajebancije...to peglaš i to tako ide
nikad vršiti dokup u padu to je najveća jebada ikad viđena na marketu, štoš dokupljivat svoje loše odluke. ako je pozicija krenula protiv tebe, onda je reži odmah jer je bolji mali gubitak nego veliki, ako pozicija ide u tvom smjeru onda maximaliziraj profit i out...
vršiti dokup u rastu je mašala, to je ono što i ja radim...otvorim poziciju i ako ide u mom smjeru onda joj još dam kerozina a u down trendu režem odmah...odmah i gotovo!!!!

i bez emocija
ovo je posao isto ka biti drvosječa, profesor, guslar...svejedno
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 13:04   #5
10 savjeta

http://www.entrepreneur.com/article/252454
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 09:10   #6
Jel ima ovdje neki broker ili account manager da mi objasni neki zadatak u vezi zlata,pip,lot... ? Plizzz stvarno mi treba, hitnoo ...
smiley12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.