Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 11.02.2017., 10:57   #11
Razmišljala sam si malo o ovome. Inače, kad sam prvi put čula za ovaj fenomen, mislila sam da je riječ o novom pojmu vezanom uz psihologiju masa, a naiđem na teoriju zavjere. Kako netko ovdje reče, volim dobru teoriju zavjere, ali ova mi jednostavno ne sjeda.

Mnoge promjene su vezane uz datume, pisanje riječi i zemljopis - stvari koje ljudi načelno krivo pamte,a da ne spominjem pisanje riječi u engleskom koji je krcat homofonima. Citat Forresta Gumpa je izazvao nesporazum zato što su ljudima (barem onima s engleskog govornog područja) pravila upravnog i neupravnog govora nepoznanica. Promjena nacrta kostura lako se može objasniti težnjom za pojednostavljenim prikazom. Za položaj srca smo u osnovnoj učili da se nalazi skoro na sredini, ali prema lijevo. Itd.

Meni su, recimo, obitelj Addams i Sex and the City uvijek bili obitelj Addams i Sex and the City (uostalom: Seks i grad, a ne Seks u gradu). Cruella De Vil mi je bila De Ville, no ne mislim da paralelni svjetovi imaju nešto s tim, a De Ville je tako fensi.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.