Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 14:25   #41
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
Jedno je zakonsko (koje shvaćam), a jedno moralno pravo.
I od kuda njenom ocu da određuje što će biti s zakonskim dijelom na koji mama ima pravo. Ona ima svojih pola bračne stečevine i još 1/3 od druge polovice. Znači 4/6
A ako će se djeca s njom i međusobno poklati oko 1/6 koju svako treba naslijediti - za mene je to lešinarenje.

Lyana je na drugoj temi pisala kako želi napustiti drugi fakultet koji joj je mater plaćala, kako ne želi nigdje raditi nego pisati priče i romane. Baš se pitam zašto joj je toliko bitno koliko će naslijediti.

I dalje stojim na tome da djeca nemaju pravo na imovinu roditelja dok je jedan roditelj živ jer ju ona nisu ni zaradila.
Pisala je i da bi se željela preseliti, a nema novaca. Naravno da je bitno koliko će dobiti, egzistencija joj o tome ovisi. A iz napisanog, njezinoj mami i bratu je još bitnije.

Jedan roditelj je umro i ima i zakonsko i moralno pravo na dio te imovine.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 09.06.2017., 14:27   #42
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
...

Ne, ovo je razlog koji ne stoji.
Jer živi roditelj također nije zaradio tu imovinu koja se dijeli među nasljednicima, on je zaradio svoj dio bračne stečevine koji ionako dobiva.


..
Ne govorim o zakonskom pravu. To mi je jasno.

Stalno govorim o moralnom pravu.
Ali ja sam jedinica.
Da se moj brat želi upisati, a ne odreći kao i ja, najvjerojatnije bi ga pokušala nagovoriti da se oboje odreknemo.

@Scarlett
A da proba sama zaraditi. Autorica posta u životu nije jedan dan radila. Sve je dobila na tanjuru, a ni tanjur nije oprala.
Jako ne volim gotovane.
Cranesbill is offline  
Old 09.06.2017., 14:29   #43
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
I znači da je u redu da njena mama koja ju je podigla i školovala ostane na 1/3 imovine jer žena nije tražila da se svugdje upiše kao suvlasnik i jer ima pohlepnu lijenu balavurdiju od djece?

Lešinari.
Ti zbilja nisi normalna.
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
Ne govorim o zakonskom pravu. To mi je jasno.

Stalno govorim o moralnom pravu.
Ali ja sam jedinica.
Da se moj brat želi upisati, a ne odreći kao i ja, najvjerojatnije bi ga pokušala nagovoriti da se oboje odreknemo.
Da, i ja sam. Lako je tebi govoriti kad ćeš na kraju dobiti sve. A Lyannu žele zakinuti za ono što joj pripada. Kao da bi joj mater lošije živjela da dobije 1/3. Nije da će je izbaciti iz kuće.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 09.06.2017., 14:31   #44
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
Ne govorim o zakonskom pravu. To mi je jasno.

Stalno govorim o moralnom pravu.
Ali ja sam jedinica.
Da se moj brat želi upisati, a ne odreći kao i ja, najvjerojatnije bi ga pokušala nagovoriti da se oboje odreknemo.
Ti možeš tako misliti i osjećati. To je tvoje pravo. No zakon je obično pisan i po moralnim principima, pa nema nikakve osnove da se ljude zbog toga što po njemu postupaju naziva lešinarima jer se ne to ne slaže s tvojim stavovima.
To bi značilo da je zakon lešinarski i nemoralan. A je li?
Hilda is offline  
Old 09.06.2017., 14:33   #45
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
Hvala.

Meni su odvratni ljudi koji žele imovinu koju nisu zaradili.
Kako znaš da je njezina mama zaradila išta od te imovine?
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 09.06.2017., 14:34   #46
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
Ne govorim o zakonskom pravu. To mi je jasno.

Stalno govorim o moralnom pravu.
Pa po tvom “moralnom” pravu da onaj koji nije nešto zaradio, nema pravo na to, slijedi da preostali roditelj nema pravo na cijelu imovinu.
Koji dio je tu nejasan?
JPK is offline  
Old 09.06.2017., 14:35   #47
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
I znači da je u redu da njena mama koja ju je podigla i školovala ostane na 1/3 imovine jer žena nije tražila da se svugdje upiše kao suvlasnik i jer ima pohlepnu lijenu balavurdiju od djece?

Lešinari.
pa svi su/smo lešinari; nasljeđujemo nečije trude
zašto ne bi djeci olakšala život prije nego umre?
baja is offline  
Old 09.06.2017., 14:39   #48
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
Moram reci a se nikako ne slazem s nalijperkom. P(r)epustanjem bezobraznima i nemoralnima, jer smo mi iznad materijanih i inih razmirica, dobivamo tocno to sto danas i imamo. Da posteni sute i pokrivaju se usima, a stoka gazi i otima sto im se svidi.
Lyanna, da parafraziram druga Tita, tuđe nemoj, ali ne daj svoje ( što ti po zakonu pripada).
Razmišljam o ovome i za sad se ne mogu složiti.
Između ostalog zato što su ljudi takvi nekakvi i dok će se pošteni svijet skupiti da povrati otuđeno postat će nepošten. Neravnomjerna raspodjela dobara postoji baš zbog ljudske naravi. Ne ruši raj nepoznata sila.
nalij pero is offline  
Old 09.06.2017., 14:39   #49
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
@Scarlett
A da proba sama zaraditi. Autorica posta u životu nije jedan dan radila. Sve je dobila na tanjuru, a ni tanjur nije oprala.
Jako ne volim gotovane.
Pa kakve to veze pobogu ima s ičim?
Hilda is offline  
Old 09.06.2017., 14:49   #50
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
Ali ja sam jedinica.
Quote:
Da se moj brat želi upisati, a ne odreći kao i ja, najvjerojatnije bi ga pokušala nagovoriti da se oboje odreknemo.

E a da je moja baba imala kurac onda bi mi bila dida
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 09.06.2017., 14:50   #51
Zakon je dobro napisan, samo kaj je problem taj što kao trećinski vlasnik ne možeš ništa ukoliko ne postoji dogovor o prodaji.
Gzena is offline  
Old 09.06.2017., 14:51   #52
Ma sta se ti gore smijes, Cranesbill ce garant sve nasljedjeno dati u humanitarne svrhe
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 09.06.2017., 14:54   #53
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Zakon je dobro napisan, samo kaj je problem taj što kao trećinski vlasnik ne možeš ništa ukoliko ne postoji dogovor o prodaji.
Da. Kod nesređenih odnosa svakako je bolje pokušati se dogovoriti o podjeli, pa da si vlasnik toga nasljeđenog 1/1.
Hilda is offline  
Old 09.06.2017., 15:05   #54
Draga Lyanna, imaš li možda muža, ili dečka, nekoga tko će stajati uz tebe i biti ti potpora u ovim teškim trenucima? Uvijek se lakše boriti udvoje.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Old 09.06.2017., 15:06   #55
Imam ja zanimljivih španjolska sapunica priča o nasljedstvu od stoljeća sedmog.

Ne odriči se Lyanna sine. Imaš vremena, daj si truda riješiti to na najelegantniji mogući način i u svoju korist.

Možeš se ti i ne pojaviti na ostavinskoj, tko šuti smatra se da pristaje veli pravo, ako se dobro sjećam trećina bi automatizmom trebala u tom slučaju ići tebi.
pipi21 is offline  
Old 09.06.2017., 15:09   #56
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Da. Kod nesređenih odnosa svakako je bolje pokušati se dogovoriti o podjeli, pa da si vlasnik toga nasljeđenog 1/1.
A kako se to dogovaraš ako su odnosi nesređeni, ili narodski rečeno ujebani sasvim? De primjer takvog "dogovora" a koji ne uključuje kubure i ostale narodne pjesme.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 09.06.2017., 15:12   #57
Ovisi o stupnju nesređenosti

Ako se radi samo o tome da ne mogu baš skupa ali imaju osjećaj za pravdu ili čak samo ako im se ne da zajebavat s tim da sve ode u suvlasništvo, jer ako se ne dogovore tako će i bi, onda ima šanse.
Hilda is offline  
Old 09.06.2017., 15:24   #58
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
A kako se to dogovaraš ako su odnosi nesređeni, ili narodski rečeno ujebani sasvim? De primjer takvog "dogovora" a koji ne uključuje kubure i ostale narodne pjesme.
u totalno sjebanim odnosima bolje je uzeti ono što će samo pripadati tebi (1/1) i onda s tim raspolagati.

ovo kad imaš trećinu kuće/zemljišta/stana/dionica je najgori scenarij ukoliko nema volje za dogovorom.

moja mama već 15 godina ima trećinu kuće jer brat ne želi prodati, a sestra će prodati samo za velike novce.



mi smo se u korist mame odrekli svega kad je tata umro
i opet bi tako
fala Bogu da živim u sređenoj i normalnoj obitelji
sestri i mami bi bubreg dala, kakvo svađanje oko imovine
Gzena is offline  
Old 09.06.2017., 15:32   #59
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
moja mama već 15 godina ima trećinu kuće jer brat ne želi prodati, a sestra će prodati samo za velike novce.


mi smo se u korist mame odrekli svega kad je tata umro
i opet bi tako
fala Bogu da živim u sređenoj i normalnoj obitelji
sestri i mami bi bubreg dala, kakvo svađanje oko imovine
Pa vidiš, lijepo. Onda neka se mama odrekne u njihovu korist te svoje trećine kuće, onako kako ste se vas dvije odrekle svega u njezinu korist.
I svi hepi.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 09.06.2017., 15:43   #60
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Pa vidiš, lijepo. Onda neka se mama odrekne u njihovu korist te svoje trećine kuće, onako kako ste se vas dvije odrekle svega u njezinu korist.
I svi hepi.
moja i njezina situacija očito nije ni slična
zato ne kužim ovaj komentar

ja sam samo opisala kako je to bilo kod mene
a u njezinom slučaju bi uzela sve dionice
Gzena is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.