Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2017., 21:21   #41
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Ma to ti je otprilike kao kad muz placa vecinu troskova a gospodja trosi na cipele, krpice i ostale kurce. samo ona onda nije neuspjesna vec drzi do sebe.
Ako se ljudi tako dogovore, super.

Ako se ne dogovore nego on mora potezati za oboje dok ona šopingira, a ne želi, onda je ta žena plitka glupačetina koja ne razumije koncept zajedništva i partnerstva i misli da joj je muž tatica.

Ali da ovaj tip (bez prethodnog dogovora o tome da je to oboma ok) spičkava plaću na komponente za kompjuter i dijelove za auto, samo bih mislila da je balavi kreten. Za nekog tko popuši i zapije plaću a za ostalo nek brine žena mislim da je white trash, jebiga.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:22   #42
Znam jednu krasnu ženu koja mi je rekla da joj nije bitno koliko tko doprinosi u braku, nažalost udana je i jako dobro zarađuje Očito su takve postale rijetkost, a i osobno sam takav, nikad ne bi stavio materijalno ispred ostalih stvari u braku i ne bi smetalo da žena ne radi.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:23   #43
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
a prije braka je bio sav poduzetan i ambiciozan?
Bravo, kakvog je birala takvog i ima.
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:28   #44
Potpis

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:37   #45
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ako se ljudi tako dogovore, super.

Ako se ne dogovore nego on mora potezati za oboje dok ona šopingira, a ne želi, onda je ta žena plitka glupačetina koja ne razumije koncept zajedništva i partnerstva i misli da joj je muž tatica.

Ali da ovaj tip (bez prethodnog dogovora o tome da je to oboma ok) spičkava plaću na komponente za kompjuter i dijelove za auto, samo bih mislila da je balavi kreten. Za nekog tko popuši i zapije plaću a za ostalo nek brine žena mislim da je white trash, jebiga.
ja u biti ne kuzim kaj se ti pjenis?
ona placa racune, on kupuje namirnice
lako moguce da on s tim i vise od nje doprinosi u kucu, a problem je kaj bi damica rado malo kruha preko pogace
zanimljivo da nije problem kad je zena kucanica i kad je njen materijalni doprinos nula, no ovdje je problem kaj muz ne donosi dovoljno, po zeljama zene
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:45   #46
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
zanimljivo da nije problem kad je zena kucanica i kad je njen materijalni doprinos nula, no ovdje je problem kaj muz ne donosi dovoljno, po zeljama zene
Naravno da je problem ako se muž s tim ne slaže, a njoj se ne da.

Ako su se tako dogovorili nije problem, kao što ne bi bio problem ni da on financijski doprinosti tako da tu i tamo kupi namirnice da su se tako dogovorili. Ali nisu se tako dogovorili.

Ne pjenim se, jako mi je zabavno kako žudovski luzeri ogorčeni na bivše žene napadaju ženu koja se udala za propaliteta.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:58   #47
a onda se zabavljaj, ti i ostale wannabe sponzoruse, dok se ne oslobodi neko mjesto kod kakvog tajkuna
pa zivite sretno i bogato, dok vas uskok ne rastavi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:03   #48
što reći osim katastrofa. prije bih se razveo nego bio u braku s nekim tko pravi spisak stvari koje mi je kupio.

ajde da je mužić lijena bitanga, ali autorica i sama tvrdi da strahovito mnogo radi, samo očito marljivost ne znači ništa ukoliko potvrda te marljivosti nije izražena u novcu. a da je kojim slučajem lijeni, beskorisni uhljeb na izmišljenom poslu kakvih kod nas ne manjka, ali koji zarađuje više, dao bih se kladiti da se ne bi toliko bunila iako ni u tom slučaju ne bi dobila novčanu potvrdu njegovih radnih navika.

ne znam što uopće radi još s njime ako joj je činjenica što je čovjek zadovoljan poslom kojeg radi toliko neprihvatljiva. neka nađe boljeg prije nego što joj se zalomi dijete s ovom "luzerčinom" i još dodatno zakomplicira situacija.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:09   #49
Čekaj malo... ako sam dobro shvatio, lik je marljiv i dobar radnik, privređuje firmi, prema tebi je dobar i pažljiv. Dakle, jedini kriterij prema kojem je neuspješan je taj da ne zarađuje koliko objektivno zaslužuje. Jesi li pomislila da mu novac možda nije prioritet? Da ga taj posao ispunjava i zato je ostao tamo, i to mu je bitnije od financijskih uvjeta. Naravno da nisi... ti vidiš samo novac.

Po meni, jedino neuspješno kaj je napravio je da je oženio hladnokrvnu aždaju poput tebe koja mu broji svaku kunu.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:14   #50
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
ajde da je mužić lijena bitanga, ali autorica i sama tvrdi da strahovito mnogo radi, samo očito marljivost ne znači ništa ukoliko potvrda te marljivosti nije izražena u novcu.
Ja bih radije tipa koji bi mi otvoreno rekao da ga boli kurac za pare i nek ja radim, on će kuhat i igrat WoW, nego tipa koji bi gubio dane tako da bi njegov ex Yu šef i njegova obitelj imali dobar standard i sebi za ovisnosti.

Ali slažem se, bolje da ne rađa. Porodiljnibi im i jaslice mogli značajno zagristi u obiteljski budžet, a ako ga sad prezire, s djetetom na sisi i neplaćenom strujom prezirat će ga daleko više.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:20   #51
Sumnjam da ga prezire, nije stvar u tome. Bilo bi više fer da on može roditi, pa s djetetom na sisi igrati WoW. E to bi bila win win situacija. Ovako, jeb ga

Koja pobuna bogomdanih muškaraca na temi
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:23   #52
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
a prije braka je bio sav poduzetan i ambiciozan?
ne znaš ti kakva razlika može biti između prije i poslije
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:29   #53
Ja ne znam samo odakle je ispalo da ako čovjek potroši nešto od svoje ocito male plaće na cigare i pivu ispade odma ovisnik i da sve troši na poroke. I spomenila da je nekad "kockao"(rulet, poker ili listić na Hajduk?), al sad samo igra online, za pare ili?
Uglavnom čovjek koji se vjerojatno lomi na baušteli ispade raspikuća, ljubitelj poroka i kockar jer je cijenjena valjda očekivala da će kroz 5g braka on postati direktor, skrbnik i voditi je na ljetovanje...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:37   #54
Meni taj post toliko nesuvisli da ne znam sto bi rekla. U cemu je problem. Sto mislis da bi trebao traziti povisicu, promijeniti posao/sefa ili nauciti bolje raspolagati sa novcem?

Mjerkanje koliko zaradi njegov sef; vrh
Di sef ide "dole"? Prva asocijacija mi je bolje da ne znas



Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:45   #55
ja sam iznašao rješenje problema... autorica teme će se morati pobrinuti da mnogo više zarađuje, tako da njen muž može dati otkaz..
kad ona bude dovoljno zarađivala za njihov lagodan život, tada ćemo moći smatrati da je njen muž IZNIMNO uspješan muškarac..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:51   #56
Ma kakva materijalistica? Pa žena je ljuta na muža jer ga šef očito iskorištava, a ovaj njezin se ne želi osvijestiti po tom pitanju i prihvatit bolje plaćene poslove sukladne njegovim sposobnostima kako ne bi živjeli od mjeseca do mjeseca. Željeti imati bolji posao tj. veći standard nije nešto na šta bi se trebalo iščuđavati.
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:53   #57
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ja ne znam samo odakle je ispalo da ako čovjek potroši nešto od svoje ocito male plaće na cigare i pivu ispade odma ovisnik i da sve troši na poroke.
Ovaj, jesu alkohol i cigarete skuplji u zemljama zapadne EU nego u Hrvatskoj, ali svejedno treba podosta toga konzumirat pa da se potroši zapadnoeuropska plaća, čak i mala.


ZgSashe, zamisli da moj imaginarni muž i ja odselimo u Klagenfurt i ja se zaposlim kao tzv. live out au pair kod nekih naših, za 5 eura po satu. Sve na crnjaka, naravno. (Primjer je izmišljen, nemam pojma koliko ljudi plaćaju dadilje u Klagenfurtu.) Minimalna plaća je skoro 9 eura po satu.

Marljiva sam i vrijedno radim, 40-45 sati tjedno. Većinu plaće ostavljam na koktelčiće haljinice cipelice parfemčiće krpice kavice. Tu i tamo platim namirnice u dućanu, ukupno dvjesto eura mjesečno. Dobra sam, tu i tamo mužu kupim neku fora majicu ili čarape na batmana.

Imaginarni muž mi kaže "kuki, volim ja tebe i sve, al jebemu mater, ja nam plaćam stanarinu, plaćam režije, plaćam hranu, plaćam karte za Hrvatsku, plaćam sve, ništa nam ne ostaje, daj nađi normalan posao". Ja kažem "neću". Netko mi ponudi posao dadilje, prijava, minimalna plaća, parsto eura mjesečno više. Ja neću jer sam lojalna svom exyu poslodavcu u strašnom tuđem svijetu.

Pet godina kasnije moj siroti muž ipak ima deset tisuća eura ušteđevine. Odlučim se rastat od njega jer je škrta pizdurina koja mi spočitava što ne pridonosim kućnom budžetu, a ja vrijedno i marljivo radim! Je li samo novac bitan?! Đubre materijalističko.

Tražim pola od tih deset tisuća jer smo to ZAJEDNO uštedjeli. Naričem po forumu jer je zgranut što mi tako nešto uopće pada na pamet.

Ti mi kažeš da sam odurna pizdurina, ili popljuješ njega jer ne uviđa da sam ja doprinosila koliko i on?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:56   #58
Ako iza svakog uspješnog muškarca stoji žena, možda je potrebno samo da i autorica stane iza svog muža.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:58   #59
cookie, nemrem ovaj ca stipkati, iamm neke probleme ovdje
javim ti se nekad kasnije, ako je ok
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 23:07   #60
Ma ne gori.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.