Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2017., 02:55   #21
mene najvise sekira kad velim da zelim casu vode pa mi silom nude sok. voda nije dovoljno fensi il sta, mrrmh.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 03:39   #22
Quote:
Luneta kaže: Pogledaj post
Sanjala sam te nocas. Dosla sam ti u stan i nasla te kako sjedis na podu, ispred kompjutera, a stol zatrpan knjigama i vrecicama. Skroz obrnuto od onoga kako te zamisljam, da ti je sve tip top.

Imas tri velika psa i jednu sestru. Sestra je mladja od tebe i kad sam pocela pricati prepoznala me i rekla: Zvucis skroz normalno ovako, dok kad na forumu tako nesto napises djeluje cudno.

Ti si bila totalno opustena, kao ono stari smo znanci, malo pricala sa mnom, puno gledala u ekran. Cinilo se da smo se skroz razumjele, cak i bez puno pricanja, sto je cudno jer znam da ti tesko padam na forumu.

Samo sam to htjela reci. Mozemo dalje o balkanskoj kulturi keksa i kave.
Hahahaha, koji san

Mozda sam imala decluttering, pa je zato bilo zatrpano!
Kaj bi mi tesko padala? Nitko mi tesko ne pada, samo sam si s nekima po osjecaju bliskija nego s drugima.

Neke ignoriram, jer mi nisu vrijedni ni sekunde vremena, nikak mi ne padaju, ne dozivljavam ih, najcesce one kaj podjebavaju ili su svadljivi, a tu se dodjem porazgovarati, ne nadmudrivati, pa bar tu mozemo birat na koga cemo uopce obratiti paznju.

Mozda smo razlicite, pa ti je takav dojam, ali vjeruj mi, ne bi ti ni odgovorila da mi "tesko padas"
Malo imam dojam da volis pametovat ponekad, al kaj sad, i ja sigurno svakom ostavljam neki dojam koji ne mora uvijek bit uvijek zadivljujuc.
Ne shvacam forum tak dramaticno, pa ono, kaj sad.
Uglavnom, ne, ne padas mi tesko.
Samo nemoj vise sanjat da imam 3 psa i da mi je doma nered, please

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ja volim ispasti “nekulturno đubre”, pa zato s prijezirom gledam ljude koji me sile da jedem, pijem, ili posuđujem novac zato što je to red.
I ne udovoljavam njihovim zahtjevima, naravno.

Preporučujem to i drugima, osjećat ćete se slobodnije.
Pa daj neke instrukcije, evo zamisli scenarij da te netko nudi nekom domacom kobasom, a ti znas da nema sanse da ju kusas i ovaj nudi i uvjerava te da moras probat, pa ajde samo malo...
Ja kad kazem da ne jedem svinjetinu, imam dojam da se jedac scinjetine uveijedi, kao da sam time htjela reci da sam prefina za svinjetinu, za razliku od njega.
A istina je da mi jednostavno ne pase okus i smrdi mi.

Ili ajmo uzet baklavu.
Dobro, tu se, kao i na sve slatko, izvucem sa "imam malo problema sa secerom".
Ali kak to izgleda kad te sile, kaj im velis?
Sutis?
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
mene najvise sekira kad velim da zelim casu vode pa mi silom nude sok. voda nije dovoljno fensi il sta, mrrmh.
Joj, ti sa sokovima su mi isto napor.
Ni ja ne pijem sok, od njega sam samo zedna. Ak sam zedna, jedino se od vode mogu napit.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 07:40   #23
Ček Hana, kaj te stvarno roditelji nisu naučili da postoji riječ ne?

Sztvano tak zvučiš

Hoćeš soka - ne, ne pijem sok. Ili - ne hvala, al može čaša vode - pa otpij gutljaj dva i ostalo ostavi.

Hoćeš baklavu - ne hvala, ne paše mi slatko.

Moraš probati kobasice - rado bih i sigurno su fine al ne jedem svinjetinu zato jer mi ne paše.

I ako ti stavi na stol sok, baklavu, svinjetinu jednostavno još jednom reci - ne hvala - i ostavi. ko ih jebe kad su glupi da ne razumiju ne.
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 08:26   #24
Prvo nutkanje hranom i/ili sokovima - ne hvala. Ali može čaša vode.

Drugo nutkanje hranom (pogotovo kad se radi o nečemu što ne smijem jesti, a u 90% slučajeva se upravo o takvim namirnicama i radi) - ne hvala, ne smijem iz zdravstvenih razloga.

Obično nakon toga popuste. Obično. Dakle, i dalje se nađe tu i tamo hardcore nutkavačica koja smatra da mi baš od njezinog kolača s orasima neće buknuti alergija, jer njezini orasi nisu kao oni iz dućana.
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 09:29   #25
Primjer 1: osoba me nikad ne nutka onim što volim, uvijek su to ostaci nečega, hrana od prekjučer, samo čekam da mi uvali nečiji dopola oglodani batak. Spomenula sam je i na temi o škrtosti.
Primjer 2: prerano mi se pobabila, ona se najede i napije, a onda ti dolijeva i prinosi svoje ostatke u stilu znam da hoćeš.
Primjer 3: tim koji već toliko uigran u nutkanje da obavlja to u tandemu, postoji prijelomni trenutak kad postaješ njihova meta koja odbija nešto samo za nju stvoreno
Primjer 4: osoba iz tima kad igra zasebno i preobraća druge u nutkače. Čak bira mjesto za stolom s kojeg najlakše vreba nove žrtve.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:04   #26
A zamislite tek u Bosni...
Kod nas moras prihvatiti bar nesto.
A glupo mi je sjedit bilo kod mene, bilo kod drugog a da nista ne konzumiramo.
Ne pijem sok al trazim vodu ili mineralnu.
Doduse tu je uvijek kafa, nju nikad ne odbijam.
Iako kod nas rijetko postoji druzenje a da se ne iznese bar suhovina za meze.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:09   #27
Teško govorim ne, odbijam i sl. Radije lažem odmah nego kažem "ne" jer znam da će nakon "ne" tek uslijediti drama. Netko: Idemo danas nekamo. Ja: Ne da mi se, želim gledati 150 nastavaka serije/buljiti u strop/ići u šetnju/visjeti na Forumu. Netko: Ma daj, idemo, barem kratko, što si takva, bla, bla, bla, bla.

I onda popustim jer sam šonjo i ljutim se na sebe cijelo vrijeme, ili ne popustim pa se netko ljuti na mene. S jedne strane me boli kurac, ali s druge me to jako opterećuje.
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:12   #28
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
A zamislite tek u Bosni...
Kod nas moras prihvatiti bar nesto.
Joj znam
Svatovi, osamdeset neka, ja mlada i zelena - što će reć nisam još pila alkohol, a slatko ne pijem
Konobar: "Oš sok?"
Ja: "Jok, ne pijem sokove, ja ću vodu"
Konobar: "Ne moš kiselu u svatovima, jes normalna, evo ti vino"
Ja: "Neeee!!!!" (šta zna dijete...)
I ode on
Kad eto ga opet, sve iznova
Tri puta se vraćao

Babi što je sjedila do mene dopizdilo
Tad dobih životni savjet: "Uzmi bona više, da ga se kotarišeš!"

I tako sam počela pit.
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:19   #29
Ja imam veliki problem s odbijanjem hrane-naime uvijek na pvu odbijem jer sam debela a u sebi mislim isuse daaaa ocu tih kolaca i onda mi svejedno stave pred mene i naravno pojedem sve sto se stavi. Tako da i to inzistrianje od strane domacina upada h kategoriju stvarj koje me zivciraju -covjek posteno pokusava ne jest a okolisni cimbenici mi to sustavno onemogucavaju

Edit: aad vidim da je izi opisala istu situaciju
Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:27   #30
Sta ja znam...meni to nije neki bauk.
Valjda sam navikla.
Al nikad necu pojesti nesto sto ne volim.
Recimo, u Istanbulu sam se debelo zajebala.
Domacini napravili veceru i izmedju ostalog na meniju i neki specijalitet.
Uzmem komad toga, gledam i ne kontam sta je.
Kad sam zagrizla shvatim da je sirovo mljeveno meso.
Mahinalno pljunem u ruku, a grkljan mi salje signale da cu povratiti.
Suze su mi krenule na oci.
Kriva sam i ja sto nisam pitala sta je , a i oni sto mi nisu rekli.
A muz pojeo, na faci mu vidim da mu zlo.
Taj ne bi rek'o da nesto nece, prije bi crk'o.

Jednom dosli u goste a glavno jelo teleca glavusa.
Meni zlo kad to vidim a kamoli da jedem.
Ja ljubazno odbijem, muzu navade i mozak.
On brlja, pomalo jede...cijelu noc mu bilo muka.
E neka ti je rekoh, kad si mutav i ne znas rec ne, hvala.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:27   #31
Quote:
Honey Dorian kaže: Pogledaj post
I tako sam počela pit.
Siroto dijete, a samo si mogla ostavit nepopijeno piće na stol. Naša kultura uništila još jednog zdravog čovjeka

Lako mi je reći ne. Za konkretnu hranu mi je izlika da imam visok tlak. Kad pitaju za piće, još nikad nisam imao neugodnost da mi netko trpa u ruke sok/alkohol umjesto naručene mineralne. Taman i da se desilo, ostavio bi nepopijeno. A kolač nikad ne odbijem, pojedem jednog i stanem, a kad kažem "ne" za repete, nije baš da sam im slomio srce.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:30   #32
Prodajem dusu za mozgove
Moze i ostatak glave, hvala
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:34   #33
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Prodajem dusu za mozgove
Moze i ostatak glave, hvala
Jaoooo....kako mozes.

Idem ti poslat slike iz NY.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:37   #34
Ne znam, navukla sam se ko dijete
Tad recimo nisam jela jaja osim u kolacima jer su mi bila gadljiva radi nacina na koji nastaju

Moze slike, moze
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:41   #35
Ovo ljeto sam duže boravila u kraju gdje se to tako radi. Popularno zvano "reda radi".

Jednom smo vozili stariju osobu na kraću relaciju i zbuksali se mi "mladi" iza, da osobi bude komotnije na suvozačevom. I sad, krenemo(!), a osoba odjednom: "Jaaao, što ste iza sjeli, mogla sam ja, što nisi ti X naprijed?" I tako svakih par minuta
Što nije mogla ne reći ništa, ili eventualno "Hvala" nego ovakve predstave?


Ovo s odbijanjem mi se čini da je posljedica onog kad se "reda radi" mora odbiti ponuđeno da ne bi ispao, ne znam, pohlepan, siromašan ili nešto treće?
Pa domaćin misli da zapravo želiš, ali iz pristojnosti odbijaš
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:41   #36
Odbijam po sto puta ako treba nešto što ne želim, samo me to užasno iscrpljuje.
I nikog ne silim, a teško ljude navikavam da mi ne moraju servirat izgovore.
A što se tiče hrane, jedina osoba kod koje volim otić je frendova mama, umirovljena učiteljica, jedno takvo blago, mudro i smireno stvorenje. Ona samo stavi na stol. Da, pijem kavu sa 75-godišnjakinjom i guštam u tome. Ali ona je Istrijanka, Dalmatinke su davež kao Bosanke, pogotovo starija generacija.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:50   #37
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Siroto dijete, a samo si mogla ostavit nepopijeno piće na stol. Naša kultura uništila još jednog zdravog čovjeka
Upropastila me kultura.
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:57   #38
[QUOTE=Ay Carmela;65421237Da, pijem kavu sa 75-godišnjakinjom i guštam u tome. Ali ona je Istrijanka, Dalmatinke su davež kao Bosanke, pogotovo starija generacija.[/QUOTE]

Dok dalmatinke ne nauce razvijat pitu, ne mogu ni priblizno u istu kategoriju

Meni je baka bosanka, uvijek je nudila ali nikad naprasno, samo bi stalno nesto bilo na stolu. Nije se vrijedjala ako neuzmes (iako kad je pita na stolu po svim svemirskim zakonima je nemoguce da ne pojedes ) jer nije shvacala to kao nekakavu svoju pobjedu nego je bilo bitno da si djeca sita. Dalmatinke koje ja znam imaju malo tu samihvalecu crtu, one nude da se vidi i zna da su ponudile da ne bi ispalo bozemiprosti da nisu. Totalno druga filozofija.

Slavonke su pak jos teza patologija, one moraju stavit suhomesnato na stol pa makar crkle, iako to rade na puno pitomiji nacin od Dalmatinki

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:10   #39
Moj stari je uvijek rezao nešto čim je netko došao i nutkao unedogled, moralo je biti za mezu. A kad su otišli negdje znali su komentirati kako su dobili samo kavu. ??? Reko, pa kaj ste bili gladni, nisu, takav je običaj. I jasno da je uvijek u kući bilo apsolutno svega ako netko naleti.
Eh osamdesete, beztelefonsko doba, joj, nedjelja je, nema šoping centara, what to do, ajmo banuti nekom u kuću.
Ne otvaram vrata nikom tko se nije najavio. Nekad mi je bilo teško odbijati, više nije. Taman dok krepam možda prevaziđem svoje mentalne blokade.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:14   #40
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Dalmatinke koje ja znam imaju malo tu samihvalecu crtu, one nude da se vidi i zna da su ponudile da ne bi ispalo bozemiprosti da nisu. Totalno druga filozofija.
Pričaj mi. Mater mi je po života provela u Bosni a po u Dalmaciji, i skupila najgore od obe filozofije. A nije ni da dolazi iz pitomih krajeva.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.