Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 10:07   #201
Sa lutrijom nikad nisam imala srece tako da sigurno ne utice na to
Jupiter i Sunce su mi u konjukciji s Mjesecom koji se nalazi u 4 kuci i Jupiter, Venera i Sunce su u trigonu s Asc, a Asc mi je u Raku, a Rak mi je u 1 kuci.
Venera mi je u konjukciji sa Uranom koji je u Strijelcu i takodjer u 5 kuci, a Strijelac mi je u 6 kuci.

Uran i Merkur su mi isto u trigonu s Asc.

To je to sto se tice tih planeta, slabo se razumijem u te aspekte, pa sam zahvalna na bilo kakvom objasnjenju.
cold_wave is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:14   #202
@ Lilarose

I mene zanima odgovor na tvoje pitanje.

Moja prijateljica postavlja isto pitanje. Ima Sunce i Merkur u konjukciji na MC-u i ne vidi neki pomak, a po onome što piše u astrološkoj literaturi, to daje napredovanje u karijeri, dobar položaj, renome, moć.
I mislim da Merkur tu nije spaljen, nego bi logika trebala biti još jača (čak se spominje lukavost u Duporovoj knjizi), ali sad mi je palo na pamet da je kod tebe Merkur u Strijelcu, a mislim da je tu u izgonu. Možda je u tome caka.
Ovdje stvarno ima pravih znalaca pa se nadam da će ti netko dati pravi odgovor.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:36   #203
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
@ Lilarose

I mene zanima odgovor na tvoje pitanje.

Moja prijateljica postavlja isto pitanje. Ima Sunce i Merkur u konjukciji na MC-u i ne vidi neki pomak, a po onome što piše u astrološkoj literaturi, to daje napredovanje u karijeri, dobar položaj, renome, moć.
I mislim da Merkur tu nije spaljen, nego bi logika trebala biti još jača (čak se spominje lukavost u Duporovoj knjizi), ali sad mi je palo na pamet da je kod tebe Merkur u Strijelcu, a mislim da je tu u izgonu. Možda je u tome caka.
Ovdje stvarno ima pravih znalaca pa se nadam da će ti netko dati pravi odgovor.
Ma da, ali i dalje ostaje lijepo postavljeno Sunce....
"Spaljeni" Merkur u Strijelcu mi nije donio ništa negativno.... Čitati i pisati sam naučila s 4 godine, znam se izražavati i pismeno i usmeno (recimo u školi sam stalno bila ona koja je pisala dobre školske zadaće, he he...)... volim jezike... jedino negativno je to što vrijedi ono "što na umu, to na drumu" iako sam s godinama to itekako naučila kontrolirati...

Ne, ja zaista ne znam što ne valja s mojim Suncem...
(autoritet, uspjeh, dobra karijera, uspješan muž... hahhaaahaaa.... za trigon Sunca i Saturna kažu da donosi uspjeh kasnije u životu... eto, ne znam... )
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 09:52   #204
u muškom natalu kvadrat sunca iz 4.(vodenjak) na konjunkciju plutona i marsa u 2.(škorpion) - koliko je problematična ličnost (ego)? Kako da taj aspekt hendla ta osoba i oni oko nje? (sanjala sam da je psihopat pa sam postala presubjektivna u traženju objašnjenja aspekta, stoga tražim pomoć ako se nekome dade ? )
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 12:47   #205
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
u muškom natalu kvadrat sunca iz 4.(vodenjak) na konjunkciju plutona i marsa u 2.(škorpion) - koliko je problematična ličnost (ego)? Kako da taj aspekt hendla ta osoba i oni oko nje? (sanjala sam da je psihopat pa sam postala presubjektivna u traženju objašnjenja aspekta, stoga tražim pomoć ako se nekome dade ? )
Sam aspekt je vrlo zahtjevan i težak, često i životno ugrožavajući...iako se u svakodnevici čini kao da je destruktivniji za okolinu nego samu mušku osobu, jer u fiksnom kvadratu posebno s Sunčanim vodenjakom osoba dosta toga potencira na vani dok je ona sama iznutra "čvrsta" i "neurušiva". Zapravo to i jest njen problem što ne dopušta sebi slabost i "greške". Uz to postoji ogromna moć koncentriranja energije koja se promptno aktivira kada osoba osjeti prijetnju svojoj autonomiji i muškoj osobnosti...a onda oni koji su u blizini malo je je reći "stradaju".

No...zapravo mnogo toga treba ovdje puno dublje istražiti da bi se ovakvoj ličnosti uopće približilo zato jer u njenoj genezi postoje potpuno neosviješteni i potpuno "izrezani" dijelovi - čitaj trauma u kojoj je doslovno bila ugušena muškost, sposobnost djelovanja ili pružanja otpora. Život pojedinca danas nosi taj ožiljak, a može sadržavati dijelove koji "ostaju neispričani" cijelog njenog života. Jeff Green je to nazvao "rana koja utječe na identitet" zbog koje se može pojaviti crna rupa u jezgri, praćena mržnjom...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2019., 19:59   #206
Ovdje se već neko vrijeme nije pisalo Nisam mogla pronaći nekakav konkretan post koji bi bio vezan uz kombinaciju Sunce trigon Pluton Hvala
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2019., 12:00   #207
Moje Sunce u 6.je u losem aspektu s Saturnom(opozicija)i Plutonom(kvadrat). Saturn je u 12, tako da svaki moj emocionalni problem uskoro postane i fizicki problem, a ako ga sustavno ne rjesavam bolest postane. (12.kuca vlada podsvjesnim ali 6kuca vlada zdravljem i svakodnevnim). Sto se tice loseg aspekta s Plutonom, to je neka generalna anksioznost i paranoja koja me prati. Osjecaj da mi svi rade iza ledja. Takoder primijetila sam da ljudi cesto imaju jaku reakciju na mene (negativnu ili pozitivnu) a uopce me ne znaju-to je poprilicno Plutonovski kad je u nekakvoj reakciji sa suncem. Ako je trigon ili sekstil prirodni vođa i karizmatičan, ako je kvadrat ili opp, ljudi cesto demoniziraju te ljude.

Isto tako , to sunce je dobro aspektirano od strane Urana i Neptuna koji su u Jarcu, 11kuca. Uvijek sam mogla biti originalna na svoj nacin a da to okolina prihvati i prolazile su mi stvari koje drugima nisu.

Sunce u trigonu na 0 s vrhom desete kuce je super pozicija za posao, u koju god firmu dodes bit ces uskoro na vrhu, poslovno sposobni ljudi, imaju srece s pronalaskom poslova.

Sunce u konjunkciji s Merkurom oboje u 6.(bez burnouta) daje lakocu komuniciranja, pretakanja misli u rijeci, karijeru na polju komunikacije, posao koji ukljucuje mnogo komunikacije, velika nervoza i tenzija u svakodnevnom zivotu za koju je nuzan nekakav ventil inace se opet dolazi do bolesti, posto su tako nezgodno pali u 6. Nadam se da nekom ovo bude pomoglo u readingu.
anne.smith992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2019., 10:16   #208
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Ovdje se već neko vrijeme nije pisalo Nisam mogla pronaći nekakav konkretan post koji bi bio vezan uz kombinaciju Sunce trigon Pluton Hvala
Ne znam što te konkretno zanima u vezi tog aspekta?

Radi se o protočnoj i harmoničnoj vezi Sunca (svjetlo, život, početak svega...) i Plutona (tama, smrt, kraj svega...). To implicira urođen intenzivan nagon na razini život-smrt, tj. povezanost s prvobitnim, prirodnim energijama ega i njegove "tamne strane". Implicira privlačnost prema dubinama psihe i elementu otajstva u životu, te želju za preoblikovanjem sebe. Čak i ako se radi o "kućanici" ili osobi bez ikakva obrazovanja i ambicije, ona će voljeti istraživati ​​tajne života i smrti i ispoljavati poriv da se učini nešto "ekstremno" kako bi se izrazilo vlastito "ja".

Takve individue obično imaju u životu "nekoliko života" tj. kroz njihovo odrastanje se očituje Plutonova transformativna moć koja kod protočnih aspekata osobi pomaže da razumije životne cikluse i kako se stvari nužno mijenjaju bez obzira koliko te promjene bile bolne. Ona je kao mačka s devet života. Ovaj aspekt snažnije proživljavaju žene nego muškarci, a često se očituje kroz duboki odnos s ocem koji i nakon smrti živi u osobi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2019., 14:22   #209
Koliko god pokušavala skratiti što me potaknulo na pitanje, svaki put je završilo na sedam ili osam redaka teksta Skroz ukratko!

Situacija s osobom koja je doživjela gubitak pri čemu ima negativan stav, preuzima ulogu žrtve okrutne sudbine i njoj je najteže. Htjela sam joj u najboljoj namjeri ukazati kako zaista može uzeti i nešto pozitivno iz tog događaja te s time ići dalje. Sama odabrati biti žrtvom ili da joj taj događaj bude još jedan alat za rad na sebi. Bit će joj nešto lakše, postoji i šira slika.. sve ono što ona ne želi vidjeti. Reakcija nije bila u simbolici spoznaje ili promišljanja o tome nego u stilu da nisam doživjela gubitak i šta ja znam o tome. (Malo mi je trebalo da se počnem hvaliti sa svojima , ali nisam. Ubilo mi je volju u tom trenutku. Ta negativnost.)

Evo, gotova

Pa sam krenula razmišljati zašto. Uvijek sam to povezivala s Mjesecom u osmoj; to neko prihvaćanje i dublji značaj smrti. A onda sam, za promjenu, umjesto Astromatrixa otvorila Astrodienst i vidjela Sunce u trigonu s Plutonom A većinom su se na ovom pdfu bilo konkretnijeg teksta o kvadratima ili opozicijama.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Takve individue obično imaju u životu "nekoliko života" tj. kroz njihovo odrastanje se očituje Plutonova transformativna moć koja kod protočnih aspekata osobi pomaže da razumije životne cikluse i kako se stvari nužno mijenjaju bez obzira koliko te promjene bile bolne. Ona je kao mačka s devet života.
Jao, koliko je ovo istina! Često mi se događa da, obavljajući neke svakodnevne stvari tijekom dana, u mislima prolazim sve te "etape" u životu i pritom imam osjećaj kao da gledam neke druge osobe koje to prožive i vrate se "trenutnoj meni" Koliko god to možda zbunjujuće zvučalo.

Quote:
Ovaj aspekt snažnije proživljavaju žene nego muškarci, a često se očituje kroz duboki odnos s ocem koji i nakon smrti živi u osobi.
I ovo me jako razveselilo jer je stvarno tako Od riječi do riječi! Ne znam se izraziti i tako dočarati koliko sam bliska s tatom premda ga nema. Nije da pričam naglas s njime nego ta neka povezanost na misaonoj ili kakvoj god razini Daje mi mir. Evo, stalno imam osjećaj da je tu. I to nažalost ne na način da ga vidim/razgovaram ili sve što, npr. mediji mogu , ali, hajde, zadovoljna sam i s ovime


Prije nego li sam pitala ovdje čitala sam na netu i nisam pronašla ovakve primjere, hvala ti puno!!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2020., 15:22   #210
Nisam našla, je li bilo govora o Suncu u 3. polju?
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2020., 23:20   #211
Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
Nisam našla, je li bilo govora o Suncu u 3. polju?
I mene bi zanimalo... pogotovo kako izgleda kad je u Škorpionu...
Arno 1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2020., 19:55   #212
Quote:
Arno 1970 kaže: Pogledaj post
I mene bi zanimalo... pogotovo kako izgleda kad je u Škorpionu...
Nisam se susrela sa takvim Suncem (barem ne koliko znam), ali mi se čini dosta intrigantnom kombinacijom.
Onako, tip osobe sa snažnom karizmom i nekom dubinom koju prenosi u komunikaciju s drugima i interakciju s neposrednom okolinom.
Ako je i Merkur tu, dobro škica ljude, situacije, može doprijeti do nekih informacija koje drugima nisu dostupne.
Pada mi na pamet npr osoba koja se bavi istraživačkim novinarstvom.
No nisam astrolog, ovo je samo moj pokušaj interpretacije.

Kako ti vidiš ovu kombinaciju?
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2020., 12:16   #213
Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
Nisam našla, je li bilo govora o Suncu u 3. polju?
Ne znam da li ti je bitan konkretan znak, ili cisto ovako iz prakse

Evo imam ga ja u natalu, Sunce 3. kuca, znak Vaga (pad :l), Sunce vladar asc, konjukcija (r) Merkur

Rekla bih da je kod mene teorija ugl opravdala svoje, pogotovo u kombinaciji s ovakvim Merkurom i Suncem u padu (introvert)... Kao klinka stalno s nosom u knjizi, kako je netko rekao gore, pisala dobre zadace u skoli em su me profe hvalile kako sam nacitano dijete jos u prvom osnovne (citala sam prije nego sto sam krenula u skolu), a pismeno izrazavanje mi je i dan danas draze od usmenog (r Merkur)... Prva zelja mi je bila upisati novinarstvo, druga jezik. Struka, zavrsila dva jezika, radila u izdavastvu dosta dugo. Nedavno naganjala i jos nekakvu diplomu jer nisam htjela stagnirati u istome i probati nesto skroz drugacije.
Oduvijek sam imala odlicne odnose sa blizom rodbinom (pogotovo mojih godina).
Izgledam puno mladje nego sto jesam i rijetko mi se desi da mi netko pogodi godiste

S jedne strane bas volim to svoje 3. polje jer mi daje zivost, stalno trazim nekakve interese i hobije (ugl nesto kreativno, ali i samostalno - ne volim udruge), a s druge ponekada idem na zivce sama sebi sto si ne dam vremena za cisti zen - ono, cijeli dan gledati filmove i lezati - jednostavno, nisam taj tip. Zatvorena u kuci bez da vidim danje svjetlo pa i samo na 24h, samo ako moram... ne u smislu druzenja (Vaga), vec zbog bivanja na otvorenom (najbanalnije receno 3. kuca - izlazak u okolinu)
__________________
Not my circus, not my monkeys.
Nemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2020., 14:13   #214
Quote:
Nemi kaže: Pogledaj post
Ne znam da li ti je bitan konkretan znak, ili cisto ovako iz prakse

Evo imam ga ja u natalu, Sunce 3. kuca, znak Vaga (pad :l), Sunce vladar asc, konjukcija (r) Merkur

Rekla bih da je kod mene teorija ugl opravdala svoje, pogotovo u kombinaciji s ovakvim Merkurom i Suncem u padu (introvert)... Kao klinka stalno s nosom u knjizi, kako je netko rekao gore, pisala dobre zadace u skoli em su me profe hvalile kako sam nacitano dijete jos u prvom osnovne (citala sam prije nego sto sam krenula u skolu), a pismeno izrazavanje mi je i dan danas draze od usmenog (r Merkur)... Prva zelja mi je bila upisati novinarstvo, druga jezik. Struka, zavrsila dva jezika, radila u izdavastvu dosta dugo. Nedavno naganjala i jos nekakvu diplomu jer nisam htjela stagnirati u istome i probati nesto skroz drugacije.
Oduvijek sam imala odlicne odnose sa blizom rodbinom (pogotovo mojih godina).
Izgledam puno mladje nego sto jesam i rijetko mi se desi da mi netko pogodi godiste

S jedne strane bas volim to svoje 3. polje jer mi daje zivost, stalno trazim nekakve interese i hobije (ugl nesto kreativno, ali i samostalno - ne volim udruge), a s druge ponekada idem na zivce sama sebi sto si ne dam vremena za cisti zen - ono, cijeli dan gledati filmove i lezati - jednostavno, nisam taj tip. Zatvorena u kuci bez da vidim danje svjetlo pa i samo na 24h, samo ako moram... ne u smislu druzenja (Vaga), vec zbog bivanja na otvorenom (najbanalnije receno 3. kuca - izlazak u okolinu)
Nemi zahvalna sam ti na ovom opisu koje si podijelila, zanimalo me ovako iz prakse.
Zvuči mi vrlo životno ovo kako si opisala sebe i svoje funkcioniranje i baš mi te je bio gušt čitati. Očito ne slučajno

Poznajem dvije osobe sa Suncem u 3., obje s istaknutim znakom Vage i Lava te Merkurom koji mrvicu odskače. Ne bave se astrologijom pa ih ne mogu pitati kako se kod njih odražava, ali vidim neke temeljne sličnosti koje si ti opisala kod sebe. Oboje se bave nekim oblikom novinarstva, imaju razne interese i hobije, ponosni su na svoj uspjeh u školi od najranijih dana, imaju dobre ili brojne rodbinske odnose i vole se muvati po susjedstvu. E da i kad se vrate s nekog kratkog putovanja, vrati im se onaj neki "glow" kojim zrače. Socijalno intelignetni i oboje imaju mladolike face.

Pa...ako je bivanje na otvorenom i u okolini ono što te relaksira i umiruje, onda si možda već pronašla svoj Zen
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2020., 14:17   #215
Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
Nemi zahvalna sam ti na ovom opisu koje si podijelila, zanimalo me ovako iz prakse.
Zvuči mi vrlo životno ovo kako si opisala sebe i svoje funkcioniranje i baš mi te je bio gušt čitati. Očito ne slučajno

Poznajem dvije osobe sa Suncem u 3., obje s istaknutim znakom Vage i Lava te Merkurom koji mrvicu odskače. Ne bave se astrologijom pa ih ne mogu pitati kako se kod njih odražava, ali vidim neke temeljne sličnosti koje si ti opisala kod sebe. Oboje se bave nekim oblikom novinarstva, imaju razne interese i hobije, ponosni su na svoj uspjeh u školi od najranijih dana, imaju dobre ili brojne rodbinske odnose i vole se muvati po susjedstvu. E da i kad se vrate s nekog kratkog putovanja, vrati im se onaj neki "glow" kojim zrače. Socijalno intelignetni i oboje imaju mladolike face.

Pa...ako je bivanje na otvorenom i u okolini ono što te relaksira i umiruje, onda si možda već pronašla svoj Zen
Hvala ti a za zen si definitivno u pravu bilo je i meni jednako zanimljivo cuti kako se tudja Sunca ispoljavaju u slicnoj poziciji

Inace, nisam htjela puno detaljizirati (a sada pomalo hocu ) pa sam spomenula samo najblizi Suncev aspekt, onaj s Merkurom (konjukcija unutrar 2 stupnja).
3. polje mi je opet pod paskom Merkura (pada u Djevicu), a Sunce prima aspekt sekstila sa ASC-om (cca 3 stupnja orbis, asc - Lav) tako da je kod mene ocito to sve dosta pojacano

Inace, to moje Sunce je dosta 'zaposleno' od strane osobnih planeta, pa tako radi i opoziciju sa Mjesecom (skoro egzaktnu, unutar pola stupnja), siru konjukciju sa Venerom (orbis cca 8), sekstil sa Marsom (orbis 1). S druge strane, nista doticaja s vanjskim planetama.
Da bude jos bolje, imam i cvorove u tocnim kvadratima prema opp Sunca i Mjeseca

Ako dobro pamtim, neaspektirano Sunce bi govorilo o nekakvoj potrazi za identitetom, ili nejasnu viziju vlastitog ja i sl.? Nisam bas uspjesno pronasla odgovor sto bi to konkretnije znacilo u ovakvom slucaju kada Sunce ima dosta aspekata, pretpostavljam bolji uvid u sebe i svoje osobine i sposobnosti?

Nekako najvise od svega osjecam ovu opoziciju Sunca i Mjeseca (pogotovo dok sam bila mladja, sad si stanem na rep i skratim to vrludanje hocu - necu ). Vjerojatno je jos izrazenije samim tim sto je tu kod mene ta natalna kombinacija Ovan - Vaga u pitanju... Ostavljam ovdje dva citata s kojima se iskustveno slazem, a moze vrijediti za sve nas koji smo rodjeni na pun Mjesec :

Quote:
People born when the Sun opposes the Moon have an internal struggle between their needs and their wants. In contrast to the Sun-Moon conjunction personality, the Full Moon personality is inclined towards lack of focus and indecision. Their ability to be objective is both an asset and a liability, simply because when they decide on one route, they are pulled in another direction at the same time. Something tugs at them, and they begin to question their stance. “But what if…” and “on the other hand…” are statements they can’t help making and that plague them. While Sun conjunct Moon people have an Aries style about them, Sun opposition Moon natives have a distinct Libra energy about them, in that they are always aware of the opposing point of view, the other side of the coin, and so forth.
Quote:
The messages they received in their early lives in terms of what was expected of them were conflicting, and even opposite. Some people born under the Full Moon viewed their parents as two very different and separate individuals who each wanted something very different from their child. Their parents or parent figures “stood for” two very different things, and their child internalized this. There may have been some emotional frustration in connection with the father and a stifling of the go by the mother.
Ovo zadnje potpisujem samo tako... Moji ne mogu biti razlicitiji, ali su eto bar sve te godine jos uvijek zajedno
__________________
Not my circus, not my monkeys.
Nemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 08:55   #216
A sunce u 12 k. 90 jupiter u 9k.u biku.....kompleksi?
sathuam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 12:47   #217
Quote:
sathuam kaže: Pogledaj post
A sunce u 12 k. 90 jupiter u 9k.u biku.....kompleksi?
Kompleks jeste devijantno psihičko stanje (dvanesto polje) ali je u svojoj osnovi mjesec/saturn manifestacija...tj. rezultat potisnutog psihičkog sadržaja koji je od njenog ostatka na neki način ''odcjepljen'' te ga ličnost,svijest (sunce) u svojoj predstavi izdvaja i tretira kao poseban entitet kog se u sustini plaši.Kompleks se razvija nerjetko jos u djetinjstvu i tijekom odrastanja (četvrto polje) i snažno utječe na to kako želimo (ili ne želimo) da nas društvo tj. svijet s vana vrijednuje (deseto polje) ...s tim sto uzrok nastajanja kompleksa nerjetko možemo tražiti i u plutonu i osmom polju ukoliko su oni nastali usljed nekog pogubnijeg emocionalnog šoka i traume duboko potisnute (saturn) u podsvijest (mjesec) gdje se nastali kompleks hrani.

Tako da je taj aspekt koji si naveo/la, u tom smislu ,ipak nedovoljan za analizu,medjutim ukoliko na to aludiraš ,ako ostatak karte tome doprinese..onda taj kvadrat sunca iz 12 polja i jupitera u devetom svakako može za nekoga biti indikator kompleksa viših vrijednosti...pogotovo sto se jupiter nalazi u biku..pa osoba svoje osobne kvalitete,uspijeh,talente,potencijale,inteligencij u i sl. precjenjuje u odnosu na njihovu objektivnu manifestaciju...i može imati tzv kompleks boga ili pak sebe vidjeti u svemu što se cjeni kao visoki standard,ima skupu cijenu,tj pripada eliti.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 15:03   #218
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Radi se o protočnoj i harmoničnoj vezi Sunca (svjetlo, život, početak svega...) i Plutona (tama, smrt, kraj svega...). To implicira urođen intenzivan nagon na razini život-smrt, tj. povezanost s prvobitnim, prirodnim energijama ega i njegove "tamne strane". Implicira privlačnost prema dubinama psihe i elementu otajstva u životu, te želju za preoblikovanjem sebe. Čak i ako se radi o "kućanici" ili osobi bez ikakva obrazovanja i ambicije, ona će voljeti istraživati ​​tajne života i smrti i ispoljavati poriv da se učini nešto "ekstremno" kako bi se izrazilo vlastito "ja".

Takve individue obično imaju u životu "nekoliko života" tj. kroz njihovo odrastanje se očituje Plutonova transformativna moć koja kod protočnih aspekata osobi pomaže da razumije životne cikluse i kako se stvari nužno mijenjaju bez obzira koliko te promjene bile bolne. Ona je kao mačka s devet života. Ovaj aspekt snažnije proživljavaju žene nego muškarci, a često se očituje kroz duboki odnos s ocem koji i nakon smrti živi u osobi.
Prekrasno objašnjeno, zaista, i jako istinito. Moj je trigon na osi 1. kuća (Pluton na AC) - osma kuća (Sunce), a složila bih se sa Depeche E. da nema baš ovakvih objašnjenja na netu.

Mene zanima koji je najbolji način za hendlanje opozicije Mars - Sunce (obe planete u osmoj kući u Blizancima), tj. za umanjivanje destruktivnih/loših efekata. Nalazim da mi je trening s boks vrećom dobar ventil za višak energije, ali sigurna sam da ima još stvari koje mogu (treba?) da radim kako ne bih klizila u autodestrukciju...
Polazim od pretpostavke da svaki težak ili uslovno rečeno loš aspekt samo treba osvestiti/pravilno usmeriti, molim da me ispravite ako sam u krivu.
cowgir| is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2020., 12:52   #219
Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
Nisam se susrela sa takvim Suncem (barem ne koliko znam), ali mi se čini dosta intrigantnom kombinacijom.
Onako, tip osobe sa snažnom karizmom i nekom dubinom koju prenosi u komunikaciju s drugima i interakciju s neposrednom okolinom.
Ako je i Merkur tu, dobro škica ljude, situacije, može doprijeti do nekih informacija koje drugima nisu dostupne.
Pada mi na pamet npr osoba koja se bavi istraživačkim novinarstvom.
No nisam astrolog, ovo je samo moj pokušaj interpretacije.

Kako ti vidiš ovu kombinaciju?
Sorry, promaknuo mi je ovaj odgovor.
Da, mislim da si na dobrom tragu po tome da se dopire do informacija koje drugima nisu dostupne...
Istraživačko novinarstvo, hm... zanimljivo
Arno 1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2021., 22:24   #220
Konjukcija Sunce i Venere

Pozdrav dragi forumasi.
Odlucila sam napraviti temu o aspektu konjukcije Sunca i Venere.
Ja u svojoj karti imam taj aspekt.
Mnogo ljudi je gledalo moju kartu i buduci da mi Sunce i Venera nisu u istom znaku uvijek je prijeporno je li ja imam konjukciju li nemam.

Konjukcija Sunca i Venere mi je u petom polju. Smatram da mi je taj polozaj ovih planeta donijeo uspjeh u glumi.
Pa evo pitanje za sve poznavaoce,
kada je rijec o konjukciji ?
https://ibb.co/25QDgCr
cokoladamilka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.