Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 22:10   #5521
Kako se i kada mjeri cervix? Meni uvijek provjeri da li sam otvorena, nisu spominjali cervix do sada. Nadam se izdrzati do 36tt minimalno i bez hospitalizacije po mogucnosti zahvalna sam na svakom danu, tjednu koji provodim doma koliko god mi je i tesko i dosadno, al barem sam u svom stanu u svom miru. Drago mi je za tvoje decke, ohrabre me takve price, a opet kad cujem i za prijevremene bebe s kojima na kraju bude sve u redu i to me tjesi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 07:45   #5522
Quote:
callac kaže: Pogledaj post
Kako se i kada mjeri cervix? Meni uvijek provjeri da li sam otvorena, nisu spominjali cervix do sada. Nadam se izdrzati do 36tt minimalno i bez hospitalizacije po mogucnosti zahvalna sam na svakom danu, tjednu koji provodim doma koliko god mi je i tesko i dosadno, al barem sam u svom stanu u svom miru. Drago mi je za tvoje decke, ohrabre me takve price, a opet kad cujem i za prijevremene bebe s kojima na kraju bude sve u redu i to me tjesi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Meni je na svakom pregledu ga gledao. Jel ti radi jos vaginalni uzv uz trbusni? Meni je s njime gledao duljinu cerviksa.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 09:13   #5523
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Meni je na svakom pregledu ga gledao. Jel ti radi jos vaginalni uzv uz trbusni? Meni je s njime gledao duljinu cerviksa.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Ne, od 15tt mi rade samo trbušni uzv. U TA nemaju uzv i rade samo pregled.
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:43   #5524
Mene nije "pipala" do 36tt valjda. Samo sondom cervix i onda trbusnim bebe (najcesce samo baci pogled jer sam stvarno cesto bila od 29tt avako 2tj a od 35 svaki tj).

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Dečec

Bebači
Pahuljica82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:10   #5525
Twinsica, šta ima novo? Kako ste vas troje? Ja sam u srijedu na pregledu pa ću dogovoriti i uzv, baš me zanima koliko su cure narasle, sa 26tt su obje bile blizu 1200g.
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 13:36   #5526
Bok cure nije mi dugo bilo .
Ja vec mjesec dana moram mirovati, hospitalizirali su me u 32.tjednu jer mi je cervix bio 15mm, a pustili me kuci sa puna 34tt i sada vec dva i pol tjedna kuci mirujem.
2.8. su mi punih 37tt pa sam rekla onda kako bude, nema mirovanja vise!

Cure super napreduju, jedna ima 2800g, a druga 2600g .

Kako ste vi? Jel ima kakvih novosti? Jel koja rodila? Jel idete na carski ili imate migucnost prirodnog poroda?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Twinsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:45   #5527
Pozdrav cure, evo da se prijavim na thread, ocekujemo blizance i danas smo napunili 14tt. Nekako mi trudnoca prolazi tako sporo, jedva cekam kad cu ih napokon ugledati

Zadnje uređivanje naomi : 10.08.2017. at 15:15.
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:31   #5528
Idem na ultrazvuk u Ginekos, sad sam na kraju 20. tj. Sestra na telefonu je rekla da mi mora rezervirati dupli termin zbog blizanaca.

Zna li netko je li to znači i duplu cijenu ultrazvuka? (između ostaloga jer ne primaju kartice, što znači da moram ponijeti bunt novčanica). Hvala!
starwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 08:22   #5529
Prema mom iskustvu ne znaci. Ali uzv duze traje pa da ne naruci nekoga dok si ti jos tamo.
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 11:36   #5530
Znači. Uzv za blizance je duplo skuplji
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 11:57   #5531
Je. Obicno ti naplate duplo ili skoro duplo za blizance. I ne samo oni. Skoro svi to rade. Mozda kasnije za neku malu kontrolicu ti ne bi naplatili ali za anomaly i takve preglede obavezno dupli termin i dupla cijena.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 15:55   #5532
Dvije blizanacke trudnoce sam vodila u ginekosu, nikada nista nisu duplo naplatili. Cak ni amniocentezu.
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:06   #5533
Blizanci, trojke, četvorke - trudnička iskustva

...
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 18:53   #5534
Update: bila sam na pregledu - nije dupla cijena.
starwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 15:05   #5535
Bok svima! Evo ja sam 16+5 jednojajcani,ne zna se kaj su jos,jedva cekam saznati! Trbuh mi se uopce ne vidi jos,makar me ima od prije pa sad ne znam razaznati kaj je skemba a kaj trudnicki trbuh hehe,kad se vama poceo vidjeti? U strahu sam izmedu svakog uzv-a da im se nesto nije dogodilo,da su oboje zivi zdravi i da se dobro razvijaju...
ClaradelValle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 19:26   #5536
Bok!
Evo ja sam danas 14 plus 3,isto jednojajcani i to curice. Radila sam nifty test tako da znam spol. Isto sam dosta uplasena od pocetka i u velikom strahu. Moji imaju jednu posteljicu, a na pocetku su mislili da su u istoj vrecici sto se poslije pokazalo netocnim. Jedna posteljica je rizik tako da sam uplasena ali nosim se nekako s tim. Vazno je naci dobrog i strucnog ginekologa(ja sam bila na uzv kod 3 razlicita doktora do sad), i sad me vodi jedan lijecnik u bolnici, specijalist za visokorizicne trudnoce.
Trbuh mi se vec malo vidi, odnosno ja ga vidim, jer sam inace dosta mrsava. Ovaj tjedan planiramo objaviti vijest, stalno sam u nekoj panici pa nismo nikome govorili, no brzo ce se vidjeti pa mislim da nam je vrijeme.
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 20:26   #5537
Ej zija,s klokanice jel ja sam tamo Jenny Whiskey jer sam prek fejsa prijavljena
Meni jos nije nista doktor za posteljicu rekao,pitat cu na iducem pregledu. Valjda bi rekao da je nesto rizicnije u pitanju...ultrazvuk mu je srednja zalost ali mislim ic na onaj 4d uskoro u neku ordinaciju,moram to jos vidjeti.
Sto se tice objavljivanja vijesti,mislim da ti je sad ok vrijeme,prosao je najrizicniji period,ja sam sa 12 tjedana objavila
ClaradelValle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 21:30   #5538
Je, otkrila si me. Sjetila sam se i ja tebe sad.
Kako ti onda zna stoposto da su jednojajcani blizanci? Meni su rekli da samo po jednoj posteljici mogu bit sigurni da nisu dvojajcani, iako i jednojajcani mogu imat 2 posteljice ali onda se zna da su jednojajcani tek nakon sto se rode. Meni je cak dr. rekao da su mozda 2 posteljice koje su srasle, ali nekako ne vjerujem u to.
U svakom slucaju, moramo misliti pozitivno, nema nam druge. Hoces li raditi veliki anomaly scan oko 20.tj?
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 21:34   #5539
Da, vjerojatno je vrijeme da objavimo vijest prije nego sto se pocne kuzit po trbuhu. Samo moram rec maloj da ne prosiri bas po cijeloj skoli. Barem ne jos par tjedana
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 23:57   #5540
Ja sam 16+4. U pocetku su mislili da su jednojajcani, sada vise sa sigurnoscu. Imaju svaki svoju posteljicu, a na ranom pregledu koji je bio na 5+4 je doktorica mislila da su jednojajcani. Vode me u bolnici, nije mi bas uvijek isti doktor, ali nekako mi je ipak sigurnije ici u bolnicu.
Slijedeci pregled mi je u srijedu, jedva cekam. Trbuh mi se konkretnije vidi tek zadnjih tjedan. Prije toga je izgledao kao da sam se prejela.
Drago mi je da opet netko pise jer se ne druzim za sada sa niti jednom mamom blizanaca
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.