Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2007., 17:40   #1
Novi zatvoreni inv. fond - FIMA Proprius

Dobih neki dan postom obavijest da se otvara novi zatvoreni inv. fond, FIMA proprius koji ce ulagati najmanje 60% sredstava u nekretnine. Prema njihovim predvidanjima, min godisnji prinos je 10%, a isplata dividendi je od 60-80% neto dobiti vec u drugoj godini poslovanja.
Linkovi: http://www.fgi.hr/doc/glpr/proprius_prezentacija.pdf, http://www.fgi.hr/index.cgi?A=I&FUND=GLPR

Mislite da bi bilo dobro kupiti te dionice?
belaMajstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 17:43   #2
Dobih i ja. Procitah i bacih u smece.

Uz trenutne prinose fondova, meni se cinilo da bi ulaganje u to bio oportunitetni trosak.

Naravno, to ovisi o preferenciojama ulagaca. Kako sam ja jos uvijek relativno mlad i sklon sam rizicnijim ulaganjima, to mi je premali ocekivani prinos da bih ulozio.
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 23:39   #3
A kako su došli do vas?

Ja bih ih tužio!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 00:03   #4
valjda imaju udjele u FIMA-i, pa ih izvukli iz baze

a kad kupuješ udjele, onda na zhtjevu, dolje sitnim slovima piše...ako želite biti oslobođeni ulazne naknade stavite x u kvadratić ispred, ali pristajete da vas redovito obavještavamo o novostima u FIMA-i....tako nekako...

i eto odrekli se prava na tužbu i to radi tričave ulazne naknade (3,5% ili 1400kn), tužbom bi više para zaradili......e kak su pohlepni svi
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 00:50   #5
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
valjda imaju udjele u FIMA-i, pa ih izvukli iz baze

a kad kupuješ udjele, onda na zhtjevu, dolje sitnim slovima piše...ako želite biti oslobođeni ulazne naknade stavite x u kvadratić ispred, ali pristajete da vas redovito obavještavamo o novostima u FIMA-i....tako nekako...

i eto odrekli se prava na tužbu i to radi tričave ulazne naknade (3,5% ili 1400kn), tužbom bi više para zaradili......e kak su pohlepni svi
Tocno, imam udjele u FIMI, ali platio sam svih 3,5% ulazne naknade... Valjda smiju slati promo materijale, sta ja znam, nije ni vazno jer mozda i uzmem nesto dionica, jos sam u razmisljanju.
PS. oni su sami naveli da je to konzervativniji nacin ulaganja i da je to za one koji zele sigurnije ulagati, dakle za uloziti manji dio portfelja i gledati kako napreduje
belaMajstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 10:17   #6
Cool

Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
valjda imaju udjele u FIMA-i, pa ih izvukli iz baze

a kad kupuješ udjele, onda na zhtjevu, dolje sitnim slovima piše...ako želite biti oslobođeni ulazne naknade stavite x u kvadratić ispred, ali pristajete da vas redovito obavještavamo o novostima u FIMA-i....tako nekako...

i eto odrekli se prava na tužbu i to radi tričave ulazne naknade (3,5% ili 1400kn), tužbom bi više para zaradili......e kak su pohlepni svi
Da, u pravu si. Obzirom da sam platio jednokratno 1400kn, sve iznad 40kkn mi je bilo bez ulazne provizije.
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.