Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2009., 14:01   #1
Pevec, what went wrong???

Bio jučer tamo. Spooky, police poluprazne, trgovci utučeni, jednom riječju grozno. Onakav investicijski ciklus i za godinu dana, malte'ne ključ u bravu. Gdje je početak pada? Jel odluka o transportu ili preveliko/prebrzo širenje? Što mislite, jel će se izvuči iz ove situacije?
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 14:56   #2
ne vjerujem

pogreška širenje i pokušaj istiskivanja konkurencije koji mu se odbio o glavu
i žena
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 15:38   #3
Ja bi to konciprao ovako:

1. Kumstvo sa Tuđmanima
2. Olako dobivanje kredita u sivim vremenima
3. Protekcija u tim istim vremenima
4. Neprilagođvanje uvjetima kada kumova nema blizu
5. Megalomanija
6. Meni niko niš nemre mentalitet (jer sam kum)
7. Sve što ovo gore nosi
ivan_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 16:06   #4
Quote:
ivan_p kaže: Pogledaj post
Ja bi to konciprao ovako:

1. Kumstvo sa Tuđmanima
2. Olako dobivanje kredita u sivim vremenima
3. Protekcija u tim istim vremenima
4. Neprilagođvanje uvjetima kada kumova nema blizu
5. Megalomanija
6. Meni niko niš nemre mentalitet (jer sam kum)
7. Sve što ovo gore nosi

potpisujem, ali zato višnja super pjeva
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 20:16   #5
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Bio jučer tamo. Spooky, police poluprazne, trgovci utučeni, jednom riječju grozno. Onakav investicijski ciklus i za godinu dana, malte'ne ključ u bravu. Gdje je početak pada? Jel odluka o transportu ili preveliko/prebrzo širenje? Što mislite, jel će se izvuči iz ove situacije?
zašto i ostatak nisi na Engleskom??

i šta fali Hrvatskom?? nije dovoljno fensi?
girling is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.10.2009., 20:41   #6
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Bio jučer tamo. Spooky, police poluprazne, trgovci utučeni, jednom riječju grozno.
Prije dva tjedna sam bio u Pevecu u Kc; isto to: prazne police, kupaca skoro ništa, a gornji kat centra zatvoren i sve stvari samo u prizemlju. A takvo stanje je počelo već ovo ljeto kad im u centru nisu radile ni klime (štednja). Ako izdrže do zime možda neće biti ni grijanja.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 21:17   #7
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Prije dva tjedna sam bio u Pevecu u Kc; isto to: prazne police, kupaca skoro ništa, a gornji kat centra zatvoren i sve stvari samo u prizemlju. A takvo stanje je počelo već ovo ljeto kad im u centru nisu radile ni klime (štednja). Ako izdrže do zime možda neće biti ni grijanja.
Ista stvar i u Pevecu u Kutini. Nigdje nikoga, samo trgovci i ja Sve prebacili s prvog kata u prizemlje i nagurali jedno na drugo. Osjećao sam se kao u nekom Kafkinom romanu, jedva sam čekao da izađem van.

A kada se samo sjetim kako je pompozno otvaran novi centar. Sjaj i blještavilo a sada živi očaj. Žao mi je samo radnika, ljudi su sigurno izluđeni jer ne znaju što će biti sutra

Po meni je najveća greška megalomanija - počeli su prodavati sve od igle do lokomotive, pogotovo kad su uveli i supermarket s hranom i kućnim potrepštinama (a sve nenormalno skupo). Mislim ono, u ista kolica stavljaš šmirgl-papir, set odvijača, lampaše za groblje, sobno bilje, ulje za auto, dasku za zahod, kruh, mlijeko i parizer
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 22:11   #8
Trebao je prodati dok je bio na vrhuncu, ovak se uglavio u tesko sranje iz kojeg ja mislim da nece izaci.
Joza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 22:15   #9
ista stvar i u Osijeku
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 01:25   #10
Koliko znam, prijevoz ga je uništio, odnosno pokušaj biznisa s prijevozom. Uopće mi nije jasno šta mu je to trebalo, upao je u to ko tele u klaonicu, investirao ogromna sredstva u transport gdje je itekakva jaka konkurencija vrlo etabliranih firmi, a on iskustva nikakvog.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 10:27   #11
Nije li uzeo šlepere na leasing? Kad je vidio da počinje tonuti, trebao je barem polovicu vozila vratiti. A možda je vjerovao da pad nije dugoročniji...
kopneni02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 10:33   #12
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Gdje je početak pada? Jel odluka o transportu ili preveliko/prebrzo širenje? Što mislite, jel će se izvuči iz ove situacije?
Koncepcija dućaja katastrofa, strategija razvoja katastrofa, asortiman totalna katastrofa, prezentacija katastrofa. Bilo je samo pitanje vremena.

(A mogao je samo prekopirati provjerene koncepte DIY dućana, i danas bi bio ok. Budala. Žalosno kome sve banke daju pare...)
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:14   #13
Moram priznat da sam u jednom trenutku ostao zabezeknut kad sam prvi put posjetio onaj u Jankomiru. Totalno nemoguće mi je bilo zamislit da se u istom prostoru mogu prodavat mlijeko, kaksi, pašteta,frižider, televizor,motor. To još nigdje nisam vidio.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:16   #14
Nije ni Zdravkec. Ali ga to nije spriječilo da uloži novce u to.
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:19   #15
Ma super je u Pevecu!

Što god nađeš sada jeftinije je od konkurencije!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:20   #16
Možda bi bio primjereniji naslov "Pevec - Konačan pad!"
Kako je radio tako i završio. Sve je bilo izgrađeno lovom banaka i njegovih (malih) dobaljača koji nisu mogli naplatiti od njega ništa osim zadužnicom. Ako im je dao. Pred 7-8 godina sam bio u pregovorima oko izrade nekih stvari (inventara) za Pevec koje bi se kasnije i prodavale na policama. Uglavnom, taj direktor s kojim sam onda razgovarao (a bilo je prek "veze" pa je bio iskren samnom) mi je rekao da naplatu slobodno zaboravim te da će se stvari rješavati otprilike 6 mjeseci od valute i to s kompenzacijama. A početna cijena je morala biti ko za predračunsko plaćanje. Naravno da su svim dobavljačima obećavali lovu po valuti i slično dok ih nisu uvukli u svoj začarani krug. I to pred 7-8 godina kad ih je išlo ko po loju!
A transporti su po mom bili jedan od zadnjih čavala u lijes jer je uletio u to s namjerom da sjebe male prijevoznike (dobrim dijelom i uspio) i preotme im poslove damping cijenama (koje su na kraju i njega došle glave). I uspio je preoteti dosta velikih poslova (Agrokor) i potopiti prijevoznike s 5-10 kamiona.
Jedino mi žao ljudi koji kod njega rade, da je propao prije (kad je i trebao, njegovi problemi kulminiraju već sigurno godinu dana) bilo bi im lakše s novim poslovima.
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 12:18   #17
Pa nije to hrvatski fenomen... Eto gradjevinara, automobilske industrije, brodara, brodogradilista, banke itd svuda po svijetu u istim govnima.

Liquidity breads stupidity.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 13:08   #18
Pa ne bih baš uspoređivao branše koje su u problemima jer je prodaja pala 80% i Peveca koji je naprosto glup. Kak njegovi konkurenti nisu u problemima?
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 13:13   #19
Pa jesu i konkurenti... Samo jos plivaju. Najjaci ce i isplivat.
Tesko ti je danas naci industriju koja nije preinvestirana.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 14:59   #20
Jebiga, može čovjek iz sela, al selo nikako iz njega. Jebiga, nije mu to više bio dučan mješovite robe s 5 zaposlenika.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.