Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Azijska kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 15:35   #8541
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Može neki link na to?
Guerisson

Livy, hvala na informaciji
Rinchi Cinchi is offline  
Old 10.10.2017., 16:00   #8542
Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure!
Ispricavam se sto upadam kao padobranac, ali dugo sam se dvoumila ima li smisla dati azijskoj kozmetici sansu i vi ste me potaknule na taj prvi korak.

Odradila sam domacu zadacu, iscitala veliku vecinu teme i narucila par preporucenih pocetnickih proizvoda.

Eh sad dok cekam da dodju, zamolila bih bas za savjet oko redoslijeda nanosenja. Planirala sam krenuti ovako:
1. Umivanje (missha super acqua ujutro koju koristim vec duze i ok mi je)
2. Afrodita tonik hijaluron+kamilica
3. Meishoku s ceramida (narucen)
4. Termalna Avene
5. Hada Labo premium (narucen)
6. Caudalie Sos serum/ ili Avene hydrance riche sa spf 20

Navecer:
1. Skidanje sminke i umivanje s balea rozom pjenom
2. Clarion - skintegra
3. Meishoku
4. Termalna
5. Hada labo
6. Mizon black snail all in one (narucena).

Inace koza mi je dehidrirana i izmedju mjesovite i normalne, miteseri na nosu, komedoni na bradi i osjetljiva.

Svaka sugestija je dobro dosla
Sent from my iPhone using Tapatalk
Evo mojih prijedloga:
U jutarnjoj rutini bih zamijenila 4 i 5, znaci prvo bi stavila hadalabo, a onda termalnu. I nakon caudalie mi fali krema (ne znam je li ova avene krema ili serum).

U vecernjoj rutini bi takodjer termalnu stavila nakon hijalurona, a za clarion ne znam sto je i sto radi. Mislim da je meishoku uvijek bolje stavljati medju prvim proizvodima, da ceramidi udju sto dublje u kozu. Pa eventualno zamijeniti clarion i meishoku, ali rekoh ne znam sto je clarion.
Takodjer bih nakon umivanja isto presla s afroditinim tonikom, da pokupi eventualne ostatke sminke.

Dalo bi se tu jos svasta ali za pocetak mi se ovo cini ok


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Old 10.10.2017., 16:06   #8543
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Evo mojih prijedloga:
U jutarnjoj rutini bih zamijenila 4 i 5, znaci prvo bi stavila hadalabo, a onda termalnu. I nakon caudalie mi fali krema (ne znam je li ova avene krema ili serum).

U vecernjoj rutini bi takodjer termalnu stavila nakon hijalurona, a za clarion ne znam sto je i sto radi. Mislim da je meishoku uvijek bolje stavljati medju prvim proizvodima, da ceramidi udju sto dublje u kozu. Pa eventualno zamijeniti clarion i meishoku, ali rekoh ne znam sto je clarion.
Takodjer bih nakon umivanja isto presla s afroditinim tonikom, da pokupi eventualne ostatke sminke.

Dalo bi se tu jos svasta ali za pocetak mi se ovo cini ok


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
Clarion su kiseline - dakle dobro je ona to posložila

A na tvoje pitanje o tome treba li Fte kad stavljaš Klairs - u principu svaki tonik priprema kožu za daljnje korake, citiram: Toner is the essential first step in any moisturizing regimen. It preps your skin to absorb the next step in your skincare regimen: essence - https://sokoglam.com/products/klairs...al-toner-180ml
Dakle, da.
Frecume is offline  
Old 10.10.2017., 16:38   #8544
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Evo mojih prijedloga:
U jutarnjoj rutini bih zamijenila 4 i 5, znaci prvo bi stavila hadalabo, a onda termalnu. I nakon caudalie mi fali krema (ne znam je li ova avene krema ili serum).

U vecernjoj rutini bi takodjer termalnu stavila nakon hijalurona, a za clarion ne znam sto je i sto radi. Mislim da je meishoku uvijek bolje stavljati medju prvim proizvodima, da ceramidi udju sto dublje u kozu. Pa eventualno zamijeniti clarion i meishoku, ali rekoh ne znam sto je clarion.
Takodjer bih nakon umivanja isto presla s afroditinim tonikom, da pokupi eventualne ostatke sminke.

Dalo bi se tu jos svasta ali za pocetak mi se ovo cini ok


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk


Super, hvala ti puno na odgovoru!
Znaci pisem termalna nakon hijalurona.

Ova Avene je krema sa spf-om, koristim ju zbog kiselina, ali nisam bas odusevljena.

A sto s tonikom u vecernjoj rutini? Da ga stavim prije kiselina ili ne? Nesto mi zvoni da tonik razblazuje kiseline, a to mi bas ne pase.
Ionako s Clarionom vidim minimalne pomake na bolje, a koristim ga vec 2 mjeseca.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Old 10.10.2017., 16:48   #8545
Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
Super, hvala ti puno na odgovoru!
Znaci pisem termalna nakon hijalurona.

Ova Avene je krema sa spf-om, koristim ju zbog kiselina, ali nisam bas odusevljena.

A sto s tonikom u vecernjoj rutini? Da ga stavim prije kiselina ili ne? Nesto mi zvoni da tonik razblazuje kiseline, a to mi bas ne pase.
Ionako s Clarionom vidim minimalne pomake na bolje, a koristim ga vec 2 mjeseca.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Tonik nakon Clariona
Frecume is offline  
Old 10.10.2017., 16:57   #8546
Quote:
Rinchi Cinchi kaže: Pogledaj post
Guerisson

Livy, hvala na informaciji
Hvala. Kakva je poštarina? Nisam u detalje pretvarala ali mi se čini da je neka veća cifra.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Old 10.10.2017., 16:57   #8547
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
Tonik nakon Clariona


Pustim pola sata da djeluje i onda prebrisem tonikom? Ili?
Sorry na glupim pitanjima, sve sto vise proucavam manje znam


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Old 10.10.2017., 17:02   #8548
Azijska kozmetika vol. II

Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
Pustim pola sata da djeluje i onda prebrisem tonikom? Ili?
Sorry na glupim pitanjima, sve sto vise proucavam manje znam


Sent from my iPhone using Tapatalk


Nema glupih pitanja. A ponavljanje je majka znanja
Pitanje je koristis li taj tonik za čišćenje kože (na blazinicu pa prebrišeš da uklonis eventualne ostatke šminke), ili za hidrataciju?
Ako je za čišćenje onda nakon što se umiješ i prebrišeš pričekaš 20tak min, pa clarion, pa pričekaš 20tak min pa nastavak rutine.
Ako je za hidrataciju onda nakon što se umiješ pričekaš 20tak min, pa clarion, pa pričekaš 20tak min pa toner. Jesam li zakomplicirala?

P.s. Sad gledam da taj tonik ima hijaluron...trebaju li ti dva proizvoda u istoj rutini s hijaluronom?
Frecume is offline  
Old 10.10.2017., 17:08   #8549
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
A na tvoje pitanje o tome treba li Fte kad stavljaš Klairs - u principu svaki tonik priprema kožu za daljnje korake, citiram: Toner is the essential first step in any moisturizing regimen. It preps your skin to absorb the next step in your skincare regimen: essence - https://sokoglam.com/products/klairs...al-toner-180ml
Dakle, da.
Mislis ha? Kao zbog fte ce se bolje upiti klairs, a zbog njega ostatak.... ok, prodano

Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
A sto s tonikom u vecernjoj rutini? Da ga stavim prije kiselina ili ne? Nesto mi zvoni da tonik razblazuje kiseline, a to mi bas ne pase.
Ionako s Clarionom vidim minimalne pomake na bolje, a koristim ga vec 2 mjeseca.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
Tonik nakon Clariona
Ja bi ipak drugacije nego @Frecume.
Ali to ti je zato jer sam ja od onih koje OBAVEZNO tonikom prebrisu lice nakon umivanja, a pogotovo nakon skidanja sminke. Milijun puta sam s tonikom skinula ostatke koji su se, kakti, trebali oprati uljem, gelom ili pjenom.
Tako da sam ja uvijek presla tonikom, pricekala pola sata da se spusti ph koze i onda stavila kiseline.
Mozda je to i krivo, ali meni se cini ispravno


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Old 10.10.2017., 17:14   #8550
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
Nema glupih pitanja. A ponavljanje je majka znanja
Pitanje je koristis li taj tonik za čišćenje kože (na blazinicu pa prebrišeš da uklonis eventualne ostatke šminke), ili za hidrataciju?
Ako je za čišćenje onda nakon što se umiješ i prebrišeš pričekaš 20tak min, pa clarion, pa pričekaš 20tak min pa nastavak rutine.
Ako je za hidrataciju onda nakon što se umiješ pričekaš 20tak min, pa clarion, pa pričekaš 20tak min pa toner. Jesam li zakomplicirala?

P.s. Sad gledam da taj tonik ima hijaluron...trebaju li ti dva proizvoda u istoj rutini s hijaluronom?



Koristim ga za hidrataciju, ali sam ga izbjegavala u vecernjoj rutini zbog kiselina. E pa sad cu pametnije, tnx

Mislis da ce me 2 proizvoda s hijaluronom isusiti? To mi nije palo napamet. Do sad mi je bio jedini, pa se nisam zamarala (cekam hadalabo).

Moze preporuka za alternativu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Old 10.10.2017., 17:22   #8551
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Mislis ha? Kao zbog fte ce se bolje upiti klairs, a zbog njega ostatak.... ok, prodano



Ja bi ipak drugacije nego @Frecume.
Ali to ti je zato jer sam ja od onih koje OBAVEZNO tonikom prebrisu lice nakon umivanja, a pogotovo nakon skidanja sminke. Milijun puta sam s tonikom skinula ostatke koji su se, kakti, trebali oprati uljem, gelom ili pjenom.
Tako da sam ja uvijek presla tonikom, pricekala pola sata da se spusti ph koze i onda stavila kiseline.
Mozda je to i krivo, ali meni se cini ispravno


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
Ma ja se skroz s tobom slažem, i ja isto uvijek prebrišem i uvijek nešto bude, zato sam dolje i napisala da ne znam na koji način koristi taj tonik/toner.
@Bad Hair Day - Meishoku ti je dovoljan toner za hidrataciju
Frecume is offline  
Old 10.10.2017., 17:31   #8552
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Ali to ti je zato jer sam ja od onih koje OBAVEZNO tonikom prebrisu lice nakon umivanja, a pogotovo nakon skidanja sminke. Milijun puta sam s tonikom skinula ostatke koji su se, kakti, trebali oprati uljem, gelom ili pjenom.
isto, s tim da šminku skidam uljem, pa gelom ili pjenom, isperem i prebrišem tonikom

Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
Koristim ga za hidrataciju, ali sam ga izbjegavala u vecernjoj rutini zbog kiselina. E pa sad cu pametnije, tnx

Mislis da ce me 2 proizvoda s hijaluronom isusiti? To mi nije palo napamet. Do sad mi je bio jedini, pa se nisam zamarala (cekam hadalabo).

Moze preporuka za alternativu?
Sent from my iPhone using Tapatalk
nema ta afrodita nešto hijalurona, koristila sam je s kohakuhada ili farm stay all in one ampoule i nije bilo problema, ali obavezno ga dobro zalij
meni je samo termalna ili hidrolat uz kiku bilo premalo hidratacije, od kad sam počela koristiti aloe gel spasila sam se
ines.a is offline  
Old 10.10.2017., 17:37   #8553
Ok, hvala cure! Mislim da cu izbacit Afroditu cim stigne Meishoku.

I jos samo jedno pitanjce.. koliko cekati izmedju nanosenja meishoku-hadalabo-serum i/ili krema?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Old 10.10.2017., 17:47   #8554
To ulje kave sto spominjete,pod opis proizvoda pise za masnu kožu na Notino stranici,da li vi imate masnu kožu?!
I zanima me kako ga koristite?

Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
aaatina is offline  
Old 10.10.2017., 17:49   #8555
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Nisam to primijetila, ali uvijek nakon njega stavim jaaako puno hidratacije u više slojeva. Možda da probaš pojačati hidrataciju?
Quote:
Frecume kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja imala takvih iskustava, dapače, meni se čini da sam ja više mat od njega Ali čini mi se da sam čitala da je nekim forumašicama koža znala biti masna od Paulas Choice bha proizvoda Sve me to podsjeća na onu mantru - što kožu više (previše) čistiš od ulja, ona postaje sve masnija jer koža to nadomješta pojačanim uljenjem...
Hm, hm, možda stavljam preveliku količinu proizvoda? Imam sempliće pa mi je dosta nespretno dozirati, cijela se zalijem

Ima mi smisla ovo sa isušivanjem, ali mi je zanimljivo da mi se s clearasil blazinicama to nije dešavalo, a one plivaju alkoholu.

Thanks cure, budem smanjila količinu i pojačala hidrataciju, pa ćemo vidjeti, nema druge.

Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure!
Ispricavam se sto upadam kao padobranac, ali dugo sam se dvoumila ima li smisla dati azijskoj kozmetici sansu i vi ste me potaknule na taj prvi korak.


Inace koza mi je dehidrirana i izmedju mjesovite i normalne, miteseri na nosu, komedoni na bradi i osjetljiva.

Svaka sugestija je dobro dosla

Sent from my iPhone using Tapatalk
Dobro nam došla Imamo dosta sličnu kožu, pa se unaprijed veselim tvojim recenzijama
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Old 10.10.2017., 17:50   #8556
Azijska kozmetika vol. II

Quote:
ines.a kaže: Pogledaj post
isto, s tim da šminku skidam uljem, pa gelom ili pjenom, isperem i prebrišem tonikom



nema ta afrodita nešto hijalurona, koristila sam je s kohakuhada ili farm stay all in one ampoule i nije bilo problema, ali obavezno ga dobro zalij
meni je samo termalna ili hidrolat uz kiku bilo premalo hidratacije, od kad sam počela koristiti aloe gel spasila sam se


Za pocetak cu pokusat s termalnom, pa po potrebi dodavati.

Moze link za aloe gel (zlu ne trebalo)?

Ajmeee, cini mi se da sam upravo otvorila pandorinu kutiju za moj novcanik

Nadam se samo da ce biti pomaka na bolje 🤞🏼


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zadnje uređivanje Bad Hair Life : 10.10.2017. at 18:17.
Bad Hair Life is offline  
Old 10.10.2017., 18:02   #8557
Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
Ajmeee, cini mi se da sam upravo otvorila pandorinu za moj novcanik
Mislim da bi uz naslov teme trebalo pisati i ULAZITE NA VLASTITU ODGOVORNOST
XenaRatnica is offline  
Old 10.10.2017., 18:18   #8558
Quote:
Rinchi Cinchi kaže: Pogledaj post
Super, hvala ti
Moja koža je prililično slična - isto 40+, suha, sve upija (nekad se baš mislim koliko novca zbog toga više potrošim ). Također sam odustala od pudera, ni BB kremu nisam već dugo stavila...
Tako da bi te, kako mi se čini, mogla skroz kopirati
Hvala ti - taj guerisson uzimam onda sigurno (nisam još uzimala s iHerba,. vrijeme ja da probam). Sad se, nekako maglovito, sjećam da ste već bile spominjale tu konjsku mast prošlu zimu/proljeće (dok se još nisam bila uključila na forum, čitala sam povremeno..)

A Sulwhasoo i Whoo sleeping packove ću onda za koji mjesec - gledala sam ih i do sada, pa nikako da klinkem...
Tenks još jednom

I frupy - hvala za preporuku za Guerisson essence
Ma to je to što ja koristim. Essence. Samo to I imaju na iHerbu, plus kremu. Ne znam zašto je uvijek zovem emulzijom Pretpostavljam da me asocira na emulziju po konzistenciji, pa zbor toga. Uglavnom, to je essence, i kako kažu i ostale curke - super je.

Javi mi onda adresu na p.p. pa da ti pošaljem malo svega za probu.
aramejka is offline  
Old 10.10.2017., 18:36   #8559
Ma nisi ne, mi ti ovdje jako malo kupujemo

A sad cu ti pokusati odgovoriti na sve sto sam primijetila od kad si se prvi put pojavila na temi...
Ne mogu sada naci, ali meni je whatevercupcake negdje bila napisala da clarion nije za moju kozu (mjesovita ka suhoj, dehidrirana, miteseri na nosu, komedoni na bradi) i da bi mi tria bolje odgovarala ali jos nije u prodaji. Za mitesere i komedone su mi cure ovdje preporucile clearasil blazinice s 2% bha iz dm-a pa probaj njih kad potrosis clarion, mozda ti budu vise odgovarale. Ako da, kupi cosrx bha ili nesto slicno.

Ja bih isto termalnu nakon hada laba i izbacila bih 1 od 2 hijaluronska proizvoda jer postoji sansa da ces postic kontraefekt. Mozes recimo premium ujutro a afroditu navecer.

Meni meishoku nikako nije dovoljan samostalno za hidrataciju. Koristim jos 2 tonera uz njega, a u nedostatku dodatnih tonera bih ga stavila u 2-3 sloja.

Navest cu dolje primjer rutine koja meni funkcionira iako ima jos prostora za doradu jer mi koza jos nije kako bih htjela ali pomak je velik (iz suhe se polako ponovno vraca u mjesovitu/normalnu uz drasticno smanjene pore a nestali su mi i miteseri na nosu). Sve sto je boldano imam u dovoljnoj kolicini da ti posaljem dekant pa se javi ako te zanima

Ujutro
Cosrx low ph umivalica (ok mi je, lijepo cisti i ne isusuje ali mi je skinfood egg white do sad najbolja koju sam probala pa necu ponoviti kupnju)
Meishoku
Hadalabo premium (dekant potrosen, sad testiram muju i za sad mi je bolji premium)
Farmstay visible difference toner od puza (obozavam, superhidrarantan i lagano naplumpa, kupujem opet)
Cosrx galactomyces essence (uzorci potroseni, sad isprobavam benton fermented essence i jos mi neki manyo dolaze ali bez galactomycesa vise nikad!)
Tosowoong propolis ampoule (ok mi je, hidratantan ali mislim da se da naci i jeftiniji proizvod s istim efektom)
Mizon all in one crna krema (definitivno ponavljam kupnju, iz meh mi je postala wow, sto ju vise koristim to ju vise volim)
Nekad u to ubacim i kikumasamune toner s niacinamidima i ne znam cime jos ali povremeno jer me brejka ako ga koristim svaki dan. Probala sam skinfood letuce i cucumber kremu, cini mi se odlicna ali nisam imala dovoljno testera za kvalitetno isprobavanje. Imam jos i jednu bocicu testera emulzije pa cu nju istestirat, mislim da ce bit bolja zamjena za tosowoong ampulu. Innisfree jeju deep sea water essence mi je isto dobra, hidratantno hranjiva ali me nije odusevila dovoljno da ponovim kupnju, ne sjecam se kad sam ju zadnji put stavila pa ti mogu poslati da probas, mislim da ima dovoljno za jos par tjedana.

Vecer
Uljni cistac (radim sama od suncokreta, marelice, ricinusa i polisorbata, mislim da me to rijesilo mitesera u kombinaciji s kopijom forea i oil cleansing metodom koju sad povremeno prakticiram)
Cosrx low ph + hailicare (kopija forea kupljena na aliexpresu ili ebayu za 15$)
Meishoku
Skintegra hydra b (jer nemam vise hadalabo premiuma ali mi se on za sada cini bolji)
Skinfood ginseng emulzija (meh, trosim da potrosim, srecom kupila testere, watery berry emulzija mi je bila puno bolja jer je hidratantna)
Meishoku ceracolla perfect gel (ne znam sta da mislim o njemu, nije mi wow ali nije ni los, mislim da necu ponoviti)
Sleeping pack (slozit cu ih redom kako mi pasu od najboljeg do najgoreg: mizon snail wrinkle care ali onaj bez good night u nazivu i ne znam da li je isti sastav, holika holika red wine, innisfree green tea. Imam svih dovoljno da posaljem dekant)

Jednom tjedno stavljam sheet masku. Prestala sam kupovati korejske jer mi ih se samo par od ovih jeftinijih svidjelo pa kupujem balea aqua sheet maske u dm-u. Od azijskih mi je papa recipe bila vrh i jos par od skinfooda (honey propolis, horse fat, naranca).
Ono sto me zapravo preporodilo su aha kiseline. Probala sam prvo masku od caja hibiskusa (recept na blogu od acid - woodo blonde) pa sam kupila the ordinary aha 30% + bha 2%. Tek s kiselinama su mi se svi ovi preparati poceli zaista upijati u kozu kako treba i sad vidim nagle pomake na bolje. Do sada sam isto vidjela pomake ali je sve islo puno sporije i preparati su mi se dosta dugo upijali u kozu a sve imalo teze mi je samo sjedilo na licu.

Anyhow, to cut the long story long , ovo sto si do sad narucila si cini mi se dobro narucila

Zadnje uređivanje Maria Flores : 10.10.2017. at 18:41. Reason: Zaboravila boldati meishoku
Maria Flores is offline  
Old 10.10.2017., 19:01   #8560
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Hvala. Kakva je poštarina? Nisam u detalje pretvarala ali mi se čini da je neka veća cifra.
Evo Rinchi ti je stavila link.Postarina je bila 10 eura po paketu jer sam zbog carine razbila u 2.Kupila sam cijelu liniju.Uglavnom cijela linija me dosla oko 50 eura..nesto je to malo jeftinije nego kupovat okolo po ebayu...a i original su proizvodi...iako mislim da je to fejkanje vise marketinski trik nego stvarnost...Kolicina proizvoda je dovoljna za nekakivih 6 mjeseci trosenja ako trosis samo njih...ja kombiniram svasta....pa sam negdje oko polovice a narucila sam ih krajem 3 mj...njihova prava upotreba nastupa bas sad u hladnijem mjesecima...

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
livy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.