Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 13:04   #2461
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Sorry, ali ne zapažaš da sustavno "propovijedaš" dvije različite stvari odnosno zauzimaš dva dijametralno suprotna gledišta?
Tamo gdje je riječ o podjeli sadašnjeg društva (pa tako i foruma) na "ustaše i partizane" ti sam radiš uravnilovku i hoćeš izrelativizirati drugi svjetski rat odnosno zauzimaš nekakvu "ptičju perspektivu" iz koje ti je jasno da su svi podjednako krivi (postovi gdje propovijedaš kako tu "nema dobrih i zlih", kako je primitivno htjeti se "tući" i nimalo filozofski smatrati da je "sve što je svoje dobro a tuđe zlo"; pogodilo te kada te Sigmund stavio s druge strane "nišana", itd) a kada je riječ o zbivanjima u zadnjem tzv domovinskom ratu odjednom zauzimaš stranu i nema više one ptičje perspektive koja je prisutna kad je u pitanju NOB, na scenu se pojavljuju "dobri i zli", "agresori i žrtve", zastupaš svoju hrvacku stranu a osuđuješ tuđu tj srpsku, itd....

Sigurna sam da ćeš nam, ako te bude volja, objasniti ovo proturječje i da će se uspostaviti da se ono meni samo pričinilo, tako da ću i sama posumnjati u svoju zdravu pamet i kako sam uopće mogla nešto ovako glupo napisati, premda pola onoga što napišeš neću baš najbolje moći povezati ni sa kakvom logikom
Nemam namjeru psihologizirati forumaše, ali ne vidim tu nešto čudno: drugi svjetski rat poznaje iz druge ruke, dok je 91 doživio i tu se teško može biti sasvim nepristran. Ili mu je jednostavno hrvatska strana bliža od bilo koje druge. Legitimna pozicija.
zoroasterix is offline  
Old 31.08.2017., 13:07   #2462
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Sorry, ali ne zapažaš da sustavno "propovijedaš" dvije različite stvari odnosno zauzimaš dva dijametralno suprotna gledišta?
Tamo gdje je riječ o podjeli sadašnjeg društva (pa tako i foruma) na "ustaše i partizane" ti sam radiš uravnilovku i hoćeš izrelativizirati drugi svjetski rat odnosno zauzimaš nekakvu "ptičju perspektivu" iz koje ti je jasno da su svi podjednako krivi (postovi gdje propovijedaš kako tu "nema dobrih i zlih", kako je primitivno htjeti se "tući" i nimalo filozofski smatrati da je "sve što je svoje dobro a tuđe zlo"; pogodilo te kada te Sigmund stavio s druge strane "nišana", itd) a kada je riječ o zbivanjima u zadnjem tzv domovinskom ratu odjednom zauzimaš stranu i nema više one ptičje perspektive koja je prisutna kad je u pitanju NOB, na scenu se pojavljuju "dobri i zli", "agresori i žrtve", zastupaš svoju hrvacku stranu a osuđuješ tuđu tj srpsku, itd....
S obzirom na to da je velika većina stvari koje si ovdje napisala pogrešno, više bi vremena trebalo da razmotam cijelo ovo klupko pogrešnosti nego da se počne nova rasprava, pa ga onda ne namjeravam ni razmotavati. Ti to shvati kao što hoćeš, ali znaj da je to samo tvoje shvaćanje. Preispitaj i svoje motive zašto to želiš tako shvatiti.

Ajde ostavite Sigmunda više na miru, koji vam je vrag, treba vam muškarac da ubija za vas?

Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Sigurna sam da ćeš nam, ako te bude volja, objasniti ovo proturječje i da će se uspostaviti da se ono meni samo pričinilo, tako da ću i sama posumnjati u svoju zdravu pamet i kako sam uopće mogla nešto ovako glupo napisati, premda pola onoga što napišeš neću baš najbolje moći povezati ni sa kakvom logikom
Nije loše s vremena na vrijeme posumnjati barem u svoje prosudbe. Ajde probaj ovo shvatiti kao dobronamjernu gestu.
Bijeli-Druid is offline  
Old 31.08.2017., 13:11   #2463
Također, ne vidim kakvo dobro može izaći iz tendencioznog pisanja "hrvacko". Jedno je satira, ali ovo tvoje indicira da se jednostavno ne možeš suzdržati od tihog prijezira.

I ne, vi ne predstavljate sve hrvatske Srbe (ili one koji će to danas-sutra možda postati), predstavljate samo sebe.
Bijeli-Druid is offline  
Old 31.08.2017., 13:20   #2464
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
Meni se više čini da je tvoj stav da si protiv rata općenito osim ako se neka strana ne bori za stvar koja je tebi bliska (kao partizani) pa je u tom slučaju rat opravdan. Dok za 91, tu ne nalaziš ništa blisko i svi su ti isti (nacionalisti koji ruše partizanske spomenike). I ja se nemam što ljutiti ako ti tako misliš, samo što više cijenim kada se stvari direktno kažu.
Evo, ja ću ti reći direktno.
Govoriš o pravednosti neke borbe i da je to najbitnije ustanoviti, pa dakle da te pitam: Ne čini ti se da je borba u kojoj su se Srbi i Hrvati (i ostali) borili zajedno protiv Nijemaca na teritoriju na kojem se nikada nije govorilo njemački nego uvijek neka inačica srpsko-hrvatskog bila PRAVEDNIJA od one u kojoj su se Srbi i Hrvati, koji govore istim jezikom i toliko su povijesno isrepleteni da se vjerojatno nikada neće složiti oko iste verzije zajedničke povijesti, međusobno poklali na najgori i najpodliji mogući način (donedavni susjedi ... ) ?
Ne zvuči ti pravednija zajednička borba protiv fašizma, borba koju je svojevremeno vodio cijeli svijet i koja nije bila neka "balkanska pomutnja" zbog koje bi nad nama tobože napredniji svijet umorno uzdisao ("Ah, opet oni...") od borbe između ljudi koji su očito istog porijekla (da baš ne kažem da su bili "braća", ne želim da nekome to ubode oko pa ostane slijep) koja je bila podla, krvava i čiji su rezultati pljačka, korupcija i siromašenje te unazađivanje u svakom pogledu cijelog ex Yu teritorija ....?

Iskreno me zanima kako ti to vidiš; ali molim bez ulaženja u detalje i "ko je prvi počeo" pošto vjerojatno znaš da pravi filozofi ne gledaju linearno niti ulaze u uzročno-posljedične nizove koji se mogu nastaviti do Prvog Praska i koji s filozofskog point of view-a apsolutno ništa ne objašnjavaju ....
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 31.08.2017., 13:24   #2465
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
Nemam namjeru psihologizirati forumaše, ali ne vidim tu nešto čudno: drugi svjetski rat poznaje iz druge ruke, dok je 91 doživio i tu se teško može biti sasvim nepristran. Ili mu je jednostavno hrvatska strana bliža od bilo koje druge. Legitimna pozicija.
Nema to veze s psihologijom nego guranjem određene (desničarske, nacionalističke) ideologije, na vrlo perfidan način. Pod krinkom neutralnosti, pozivanjem na emocije koje su još aktivne kod svih koji su proživjeli devedesete, a da to nije bilo u dijaspori. Trik star ko Biblija.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 31.08.2017., 13:25   #2466
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Također, ne vidim kakvo dobro može izaći iz tendencioznog pisanja "hrvacko". Jedno je satira, ali ovo tvoje indicira da se jednostavno ne možeš suzdržati od tihog prijezira
Točno tako - i ne da se ne mogu nego se ne želim suzdržati od "tihog prezira".
Moje pisanje "hrvacko" nema tu tendenciju da iz njega "proiziđe ikakvo dobro", kao ni bilo kakvu drugu tendenciju.

Quote:
I ne, vi ne predstavljate sve hrvatske Srbe (ili one koji će to danas-sutra možda postati), predstavljate samo sebe
Nitko od "nas" nije nikada ni rekao da "predstavlja Srbe" ili bilo koga (ex Yu, SDP itd itd bla bla) - to je samo tvoja pretpostavka koju ti samome sebi glasno iznosiš i sam je sebi opovrgavaš.

Jednako kao ovdje:
Quote:
Iz tobožnje biti mog posta si rekla da sam implicitno tvrdio da su Srbi jedini krivci za rat.
Optužuješ nekoga za nešto što taj uopće nije rekao nego za što si samo ti zaključio da je implicitno iz nečega drugog što je osoba rekla. Ukratko, optužuješ Mravac da ti "stavlja slova u tastaturu" a to "slovo" u tastaturi je samo implikacija, nešto što ti podrazumijevaš ali što se samo po sebi uopće ne podrazumijeva....
Ukratko, ne znaš razlikovati ono što netko doslovno i uistinu kaže od svega onoga što se iz toga može (često pogrešno) zaključiti - tj ne znaš razlikovati rečeno od interpretacije rečenog. Pa se okomljuješ na drugoga uslijed brzopletosti svoga uma koji nije svjestan toga da drugi nije ti i da nema iste misli ni procese kao ti.
Ovo ti se često događa.
Nadam se da ćeš to shvatiti kao dobronamjernu gestu.

Quote:
Nije loše s vremena na vrijeme posumnjati barem u svoje prosudbe
Kao što ti to radiš.... ?
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)

Zadnje uređivanje Nea-- : 31.08.2017. at 13:42.
Nea-- is offline  
Old 31.08.2017., 13:27   #2467
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Usrećiti ću i forumaša *nitko drugi* a i mnoge ostale.
Riješili smo se komunjarskih okupatora:



Riješit ćemo se i redukcionističkih:



Europa zdaj!

nitko drugi is offline  
Old 31.08.2017., 13:31   #2468
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nema to veze s psihologijom nego guranjem određene (desničarske, nacionalističke) ideologije, na vrlo perfidan način. Pod krinkom neutralnosti, pozivanjem na emocije koje su još aktivne kod svih koji su proživjeli devedesete, a da to nije bilo u dijaspori. Trik star ko Biblija.
Bijeli-Druid is offline  
Old 31.08.2017., 13:34   #2469
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Evo, ja ću ti reći direktno.
Govoriš o pravednosti neke borbe i da je to najbitnije ustanoviti, pa dakle da te pitam: Ne čini ti se da je borba u kojoj su se Srbi i Hrvati (i ostali) borili zajedno protiv Nijemaca na teritoriju na kojem se nikada nije govorilo njemački nego uvijek neka inačica srpsko-hrvatskog bila PRAVEDNIJA od one u kojoj su se Srbi i Hrvati, koji govore istim jezikom i toliko su povijesno isrepleteni da se vjerojatno nikada neće složiti oko iste verzije zajedničke povijesti, međusobno poklali na najgori i najpodliji mogući način (donedavni susjedi ... ) ?
Ne zvuči ti pravednija zajednička borba protiv fašizma, borba koju je svojevremeno vodio cijeli svijet i koja nije bila neka "balkanska pomutnja" zbog koje bi nad nama tobože napredniji svijet umorno uzdisao ("Ah, opet oni...") od borbe između ljudi koji su očito istog porijekla (da baš ne kažem da su bili "braća", ne želim da nekome to ubode oko pa ostane slijep) koja je bila podla, krvava i čiji su rezultati pljačka, korupcija i siromašenje te unazađivanje u svakom pogledu cijelog ex Yu teritorija ....?

Iskreno me zanima kako ti to vidiš; ali molim bez ulaženja u detalje i "ko je prvi počeo" pošto vjerojatno znaš da pravi filozofi ne gledaju linearno niti ulaze u uzročno-posljedične nizove koji se mogu nastaviti do Prvog Praska i koji s filozofskog point of view-a apsolutno ništa ne objašnjavaju ....
Pitao sam čija je borba pravednija jer se na to gleda povijesno. I opet, nisam mislio na dva različita rata nego dvije strane u istom sukobu.
I naravno da se tu mora ulaziti u detalje ako se želi dobiti jasna slika. Stvari nisu nužno baš takve kakvima ih ti predstavljaš, ali ako hoćeš: boriti se protiv fašizma bilo je nužno, pa su time nužni bili i partizani, iako su u mnogo čemu i oni bili u krivu.
91 je jedna strana htjela prevlast nad većim dijelom ex yu (srpska) i hrvatska i muslimanska strana su se tome suprotstavile , i nešto kasnije Albanci. Obraniti se je legitimno, odnosno isto bi učinili i drugi narodi, u tim okolnostima.
zoroasterix is offline  
Old 31.08.2017., 13:41   #2470
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
Nemam namjeru psihologizirati forumaše, ali ne vidim tu nešto čudno: drugi svjetski rat poznaje iz druge ruke, dok je 91 doživio i tu se teško može biti sasvim nepristran. Ili mu je jednostavno hrvatska strana bliža od bilo koje druge. Legitimna pozicija.
Svakako da je pozicija legitimna - ali onda je pomalo licemjerno kada se prikazuje kao netko tko je stvari sposoban sagledati iz "ptičje perspektive" , stvari u kojima ni na koji način nije sudjelovao pa mu je stoga takva perspektiva normalna i prirodna, te se time postavlja suptilno superiorno nad onima koji to nisu u stanju - jer su u tome što on vidi ko ptica iz zraka i sve mu je jasno oni direktno sudjelovali i time su (in)direktno pogođeni, emocionalno upleteni itd.
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 31.08.2017., 13:46   #2471
Mir i ljubav.

nitko drugi is offline  
Old 31.08.2017., 13:48   #2472
nitko drugi is offline  
Old 31.08.2017., 14:04   #2473
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Točno tako - i ne da se ne mogu nego se ne želim suzdržati od "tihog prezira".
Moje pisanje "hrvacko" nema tu tendenciju da iz njega "proiziđe ikakvo dobro", kao ni bilo kakvu drugu tendenciju.
Dakle otvoreno priznaješ da prezireš Hrvatsku i zato pišeš "hrvacka" i nemaš tendenciju prema dobru. S obzirom na to da sam ja Hrvat, a pored toga ne volim ljude koji nemaju tendenciju prema dobru, mogu smatrati da ne postoji mogućnost da mi budeš prijatelj i da normalno razgovaramo dokle god budeš mrzila sve hrvatsko i ne imala tendenciju prema dobru.

Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Nitko od "nas" nije nikada ni rekao da "predstavlja Srbe" ili bilo koga (ex Yu, SDP itd itd bla bla) - to je samo tvoja pretpostavka koju ti samome sebi glasno iznosiš i sam je sebi opovrgavaš.
Od koga vas, od vas militantnih Srba i/ili jugofila i/ili komunista? Ja to pišem zbog ljudi koji čitaju i koji bi mogli zamrziti Srbe generalno (a mržnja se može lako raspiriti). Ne mogu utjecati na njih, ali mogu dati svojih pedeset centa. I zbog svojih prijatelja Srba, što iz Srbije, što iz Hrvatske. OK?

Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Optužuješ nekoga za nešto što taj uopće nije rekao nego za što si samo ti zaključio da je implicitno iz nečega drugog što je osoba rekla. Ukratko, optužuješ Mravac da ti "stavlja slova u tastaturu" a to "slovo" u tastaturi je samo implikacija, nešto što ti podrazumijevaš ali što se samo po sebi uopće ne podrazumijeva....
Ajde me sada mani sofizama. Koristi ih u neka druga vremena pa makar na meni, ali ne sada. OK, dakle, ta formulacija mi je bila nespretna i samim time pogrešna, ali dalo se vidjeti što hoću reći. Dobro, ispravit ću se. Umjesto moje formulacije:

"Iz tobožnje biti mog posta si rekla da sam implicitno tvrdio da su Srbi jedini krivci za rat."

stavi

"Iz tobožnje biti mog posta si implicirala da sam ja tvrdio da su Srbi jedini krivci za rat."

Zato što jest. To je implicirala, nesumnjivo. Iz tobožnje biti mog posta izvukla je rečenicu koja uopće nije moja, a ona je definitivno ne potpisuje. Ne potpisujem je ni ja.

Iz mog posta je bilo jasno da dajem pohvalu mudrim ljudima u ratu, a kudim nemudre ljude. U čemu je problem? Hoćemo li stati s ovim ludilom? Ili?

Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Ukratko, ne znaš razlikovati ono što netko doslovno i uistinu kaže od svega onoga što se iz toga može (često pogrešno) zaključiti - tj ne znaš razlikovati rečeno od interpretacije rečenog.
Zato jer sam budala, glup, retardiran sam, IQ mi je oko 70 kada prepisujem od drugih i eto. Jesi dobila satisfakciju? Koliko ti treba krvi? Da zadovoljiš svoj nagon za osvetom zbog toga što si se uvrijedila na moje kritike. Koliko još hoćeš?

Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Pa se okomljuješ na drugoga uslijed brzopletosti svoga uma koji nije svjestan toga da drugi nije ti i da nema iste misli ni procese kao ti.
Ovo ti se često događa.
Nadam se da ćeš to shvatiti kao dobronamjernu gestu.
Hoću. Bez ironije.

Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Kao što ti to radiš.... ?
Da. Ja to radim vrlo često i ti to ne moraš vidjeti niti mi vjerovati.

Kao što mi ne moraš vjerovati da se nisam uvrijedio na ono što je napisao čovjek kojeg sada nema tu i što sam mu htio reći, ali nisam stigao jer ste me zatrolali - good job. Kao što sam već tada napisao, ako sam se zbog ičeg "uvrijedio", onda je to da gleda kao da postoje samo dvije strane. A ono je napisao pod utjecajem cuge u poluzajebanciji, poznajem Sigmunda preko foruma dovoljno dugo da razumijem o čemu se radi.
Bijeli-Druid is offline  
Old 31.08.2017., 14:06   #2474
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Svakako da je pozicija legitimna - ali onda je pomalo licemjerno kada se prikazuje kao netko tko je stvari sposoban sagledati iz "ptičje perspektive" , stvari u kojima ni na koji način nije sudjelovao pa mu je stoga takva perspektiva normalna i prirodna, te se time postavlja suptilno superiorno nad onima koji to nisu u stanju - jer su u tome što on vidi ko ptica iz zraka i sve mu je jasno oni direktno sudjelovali i time su (in)direktno pogođeni, emocionalno upleteni itd.
Oprosti, ali jesi li ti sudjelovala u Drugom svjetskom ratu?
Bijeli-Druid is offline  
Old 31.08.2017., 14:11   #2475
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
IQ mi je oko 70 kada prepisujem od drugih i eto.
Zapravo sada može ovdje ispasti i to da mi je IQ 70 jer prepisujem od onih koji imaju manji IQ jer se meni ne da rješavati. A zapravo je istina da su me ulovili kad sam prepisivao (jer sam znao riješiti jako mali broj zadataka u određeno vrijeme) pa su me stavili samog u sobi i tamo je ispalo 50. 70 mi je ispalo kada sam uspio par zadataka prepisati od jednog dečka koji ih je očigledno riješio točno.

Eto, toliko sam glup. Znači taman sam između imbecila i morona, fali mi jedan bod da budem među nižim moronima, ali među nama imbecilima postoji poslovica "bolje biti prvi među imbecilima, nego zadnji među moronima". Moroni nam govore da je to imbecilno, ali ja kažem da su oni moroni. Osim toga, ja kao "granični slučaj" mogu dosta dobro razumjeti i imbecile i morone tako da ih nekada povezujem. Eto.
Bijeli-Druid is offline  
Old 31.08.2017., 14:30   #2476
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Dakle otvoreno priznaješ da prezireš Hrvatsku i zato pišeš "hrvacka" i nemaš tendenciju prema dobru. S obzirom na to da sam ja Hrvat, a pored toga ne volim ljude koji nemaju tendenciju prema dobru, mogu smatrati da ne postoji mogućnost da mi budeš prijatelj i da normalno razgovaramo dokle god budeš mrzila sve hrvatsko i ne imala tendenciju prema dobru
To da "nemam tendenciju prema dobru" je još jedna tvoja pogrešna, i prilično maliciozna, interpretacija.
Ja sam napisala da NEMAM NIKAKVU TENDENCIJU.
Nikakvu - to naime znači ni prema dobru ni prema zlu. Time što pišem "hrvacko" umjesto "hrvatsko".
Osim tihog prezira možda se time još i rugam domoljubistima koji su u 99,9% slučajeva isti oni što su u školi često radili tu pogrešku tj pisali su kako su čuli po Vukovom. Ti isti, bajdvej, danas često kažu "operisati" i druge srpske riječi umjesto one ispravne domoljubističke hrvacke , no to je danas, što se mene tiče, ono jedino dobro u vezi njih ...

Ovo ostalo što pišeš mi je glupo i patetično, vidi se da pišeš u brzini i skoro pa da imam osjećaj ko da ti cipalina diha za ovratnikom

Quote:
Od koga vas, od vas militantnih Srba i/ili jugofila i/ili komunista? Ja to pišem zbog ljudi koji čitaju i koji bi mogli zamrziti Srbe generalno (a mržnja se može lako raspiriti). Ne mogu utjecati na njih, ali mogu dati svojih pedeset centa. I zbog svojih prijatelja Srba, što iz Srbije, što iz Hrvatske. OK?
Od koga "nas"? Ja ne znam. TI bi morao znati , kod tebe se prvog pojavilo to "vi", bez pojašnjenja na koga točno misliš...

Opet, ovo ostalo što si napisao da "pišeš zbog ostalih koji bi mogli zamrziti Srbe generalno" (ali neće čim pročitaju nešto tvoga, jer ti djeluješ tendenciozno dobro u tom smislu ) i bla bla, opet je tipično glupo hrvacki patetično, tako da ajd ciao

Quote:
Ajde me sada mani sofizama. Koristi ih u neka druga vremena pa makar na meni, ali ne sada.
Koristiću sofizme (tako se to zove...?) kada ja hoću i "na kome" me volja.
Uostalom, tendencija mi je ovde bila da malo imitiram tebe idući u detalje, sofizam vamo, sofizam tamo, i stvori se Arijadnina nit u minuti, i tako dalje...

Quote:
Iz mog posta je bilo jasno da dajem pohvalu mudrim ljudima u ratu, a kudim nemudre ljude. U čemu je problem? Hoćemo li stati s ovim ludilom? Ili?
S kojim ludilom?

Quote:
Zato jer sam budala, glup, retardiran sam, IQ mi je oko 70 kada prepisujem od drugih i eto. Jesi dobila satisfakciju? Koliko ti treba krvi? Da zadovoljiš svoj nagon za osvetom zbog toga što si se uvrijedila na moje kritike. Koliko još hoćeš?


Nijedna količina krvi neće me zadovoljiti - boriću se do zadnje kapi.
Samo za one koji ovo čitaju pa bi mogli zamrziti Srbe ili Hrvate, i to.
(A zaboravili smo buduće generacije?!?.... )
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 31.08.2017., 14:31   #2477
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Krajnje je vrijeme da okončamo europski građanski rat koji traje od Talheima 5000 pr. Kr. do Donjecka 2017.! Insieme! Od Urala pa do Portugalaaa...
https://www.youtube.com/watch?v=DzRAzAPWxF8
Bijeli-Druid is offline  
Old 31.08.2017., 14:39   #2478
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
To da "nemam tendenciju prema dobru" je još jedna tvoja pogrešna, i prilično maliciozna, interpretacija.
Ja sam napisala da NEMAM NIKAKVU TENDENCIJU.
Nikakvu - to naime znači ni prema dobru ni prema zlu. Time što pišem "hrvacko" umjesto "hrvatsko".
Bolje je imati tendenciju prema dobru. Ruganje to nije.
zoroasterix is offline  
Old 31.08.2017., 14:40   #2479
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
To da "nemam tendenciju prema dobru" je još jedna tvoja pogrešna, i prilično maliciozna, interpretacija.
Ja sam napisala da NEMAM NIKAKVU TENDENCIJU.
Ako nemaš nikakvu tendenciju, onda nemaš ni tendenciju prema dobru (u ovom kontekstu, ne naprosto ). As simple as that.

Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Nikakvu - to naime znači ni prema dobru ni prema zlu.
Upravo tako. Bravo. Dakle nemaš tendenciju prema dobru. Što ne znači da imaš tendenciju prema zlu. Maliciozno si interpretirala da sam ja maliciozno interpretirao. I sve ono gore što si napisala meni malo češće prakticiraj na sebi jer sa sobom živiš 24 sata dnevno, a ja sam ti nitko i ništa. Kao i ti meni.

A sada se ispričavam, ne da mi se više. Zabrijavaj što želiš, to je tvoja stvar. Nismo očito na istoj valnoj duljini. Pozdrav.
Bijeli-Druid is offline  
Old 31.08.2017., 14:42   #2480
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
Evo što kažu Veliki Ljudi o Hrvatima (kopirano s Indexa):
1)"Hrvati nikada u historiji nisu imali vladara koji je govorio njihovim jezikom"(Franjo Josif)
2)"Hrvati to su dronjci"(Franjo Josif)
3)"Hrvati su izmet ljudskog roda (Adolf Hitler)
4)"Hrvati su najhrabriji narod na svetu ne zato sto se nicega ne boje, nego zato sto se ničega ne stide"(Jovan Ducic)
5)"Od svih naroda na zemaljskom saru, Hrvati su najgrozniji"(Karl Marx)
6)"Boze sacuvaj nas gladi, kuge i Hrvata"(iznad ulaza u jednu Nemacku katedralu)
7)"Hrvate treba staviti pod starateljstvo"(Teodor Ruzvelt)

Ponosna sam.
Kad ti sedmero kažu da si pijan...
nitko drugi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.