Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 20:05   #121
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
šta znači karta kanta?
Papir pjeva.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 09.06.2017., 20:06   #122
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne ako je stari oporučno sve ostavio ženi, u tom slučaju bi sin, ako se ne varam, imao pravo samo na nužni dio.

Tome služe oporuke, jel.
Što bi opet bilo pola polovice. Tu je došlo vjerojatno do nekakve glupe emotivne odluke na sve ili ništa

Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
šta znači karta kanta?
Karta pjeva
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 09.06.2017., 20:07   #123
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
šta znači karta kanta?
Papir pjeva.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Old 09.06.2017., 20:08   #124
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Što bi opet bilo pola polovice. Tu je došlo vjerojatno do nekakve glupe emotivne odluke na sve ili ništa



Karta pjeva
za zivota je on to rijesio.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Old 09.06.2017., 20:09   #125
Ne računa li se pri računanju nužnog dijela i darovano za života? :nadripisar:
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 09.06.2017., 20:11   #126
Pitanje je kada je to bilo, za kojeg zakona i vlade.
Lyanna Stark is offline  
Old 09.06.2017., 20:12   #127
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne računa li se pri računanju nužnog dijela i darovano za života? :nadripisar:
Kod rastave i smrti je drugačije. Kod rastave se osobna stečevina (nasljeđe i stečeno prije braka) izdvaja, a dijeli zajednička. Kod smrti jednog supružnika sva imovina i nasljeđena i stečena ide na jednake djelove bračnom drugu i djeci
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 09.06.2017., 20:17   #128
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne računa li se pri računanju nužnog dijela i darovano za života? :nadripisar:
Ima raznih opcija .Kod ugovora o izdrzavanju se mozes slikat. Znas koliko ih se tako dokopalo stanova. A i ti ugovori su razliciti. Postoje oni koji odmah daju vlasnistvo uzdrzavatelju sto je pocesto znalo zavrsiti lose za uzdrzavanog. Pa znam slucaj gdje je covjek zavrsio na cesti , deloziran, jer mu mater digla kredit za svetog mu brata , ovaj sve spiskao , pare vracao nije . Ljudi se pozivince kad su pare u pitanj posebno ozbiljnije pare , a kod nas su nekretnine 4000 eura po kvadratu.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Old 09.06.2017., 20:17   #129
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Kod smrti jednog supružnika sva imovina i nasljeđena i stečena ide na jednake djelove bračnom drugu i djeci
Ali ljudi pišu oporuke ako ne žele da se imovina dijeli onako kako piše u zakonu.

Nedavno sam čitala Zakon o nasljeđivanju za potrebe nekog topika na ŽUD-u i, ako se ne varam, nužni se dio ne može zaobići tako da imovinu daruješ za života, ali nek objasni netko tko je tome posvetio više od 4 minute koliko mu je bilo potrebno za napisat post.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 09.06.2017., 20:18   #130
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Ima raznih opcija .Kod ugovora o izdrzavanju se mozes slikat.
A tako se to radi.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 09.06.2017., 20:20   #131
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Pitanje je kada je to bilo, za kojeg zakona i vlade.
Kako smo u postupku rješavanja naše imovine i reguliranja, znam ovo. Sve je utuživo, osim ugovora o dosmrtnom uzdržavanju i ugovora o bračnoj stečevini.

Koliko sam shvatila odvjetnika, darovanje za života može biti od strane nasljednika osporavano.

Ukoliko bračni par, za života sklopi ugovor o bračnoj stečevini, znači stavi na papir što su oni to zajedno stvorili i što je čije nakon smrti jednog ili rastave, onda se to automatski provodi u slučaju gore navedenog.

Nisam odvjetnik, treba provjeriti

Kuki, oporuka i darovanje za života se može osporavati. Koliko će trajati postupak je druga priča
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 09.06.2017., 20:23   #132
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Koliko sam shvatila odvjetnika, darovanje za života može biti od strane nasljednika osporavano.
Ovo je jedna od onih stvari koje su mi po debilnosti u kategoriji s pravima izvanbračnih partnera.

Netko ti nešto pokloni, to je tvoje, i onda je deset ili dvadeset godina kasnije ipak još nečije.

Šta ako se ta darovana imovina u međuvremenu prodala?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 09.06.2017., 20:26   #133
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ovo je jedna od onih stvari koje su mi po debilnosti u kategoriji s pravima izvanbračnih partnera.

Netko ti nešto pokloni, to je tvoje, i onda je deset ili dvadeset godina kasnije ipak još nečije.

Šta ako se ta darovana imovina u međuvremenu prodala?
Ma naravno da je klimavo. I kad se tri put lova zavrti, moš uzet solenku i posipat po repu.

Ali nije svak prodao, već se recimo koćoperi u pet apartmana. E tu vidiš ima osnova za tužbu.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 09.06.2017., 20:27   #134
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ali ljudi pišu oporuke ako ne žele da se imovina dijeli onako kako piše u zakonu.

Nedavno sam čitala Zakon o nasljeđivanju za potrebe nekog topika na ŽUD-u i, ako se ne varam, nužni se dio ne može zaobići tako da imovinu daruješ za života, ali nek objasni netko tko je tome posvetio više od 4 minute koliko mu je bilo potrebno za napisat post.
ne, nužni se dio (koji iznosi pola od zakonskog dijela) ne može izbjeći.

jedina mogućnost da se izbjegne da potomci il bračni drug koji nisu u oporuci zatraže nužni dio je sklapanje ugovora o doživotnom uzdržavanju.

https://www.zakon.hr/z/87/Zakon-o-naslje%C4%91ivanju

ono što je ostavljeno ugovorom o doživotnom uzdravanju ne ulazi u oastavinsku masu i to opće nije predmet ostavinske rasprave; automatski smrću primatelja doživotnog uzdržavanja prelazi u vlasništvo davatelja uzdržavanja.
aryna is offline  
Old 09.06.2017., 20:28   #135
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Kako smo u postupku rješavanja naše imovine i reguliranja, znam ovo. Sve je utuživo, osim ugovora o dosmrtnom uzdržavanju i ugovora o bračnoj stečevini.

Koliko sam shvatila odvjetnika, darovanje za života može biti od strane nasljednika osporavano.

a
S tim dosmrtnim se mozes slikat , a ljudi uglavnom za to saznaju tek kad krene ostavinska. Mada se mozes slikat i ako tuzis
Kod nas je bio slucaj s jednom starom zenom koja je tuzila da ju uzdrzavatelj ne uzdrzava kako treba. Ona je na cimiteru , a on se rasteze u etazi lovranske vile. Kladim se da spava kao beba.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Old 09.06.2017., 20:30   #136
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
S tim dosmrtnim se mozes slikat , a ljudi uglavnom za to saznaju tek kad krene ostavinska. Mada se mozes slikat i ako tuzis
Kod nas je bio slucaj s jednom starom zenom koja je tuzila da ju uzdrzavatelj ne uzdrzava kako treba. Ona je na cimiteru , a on se rasteze u etazi lovranske vile. Kladim se da spava kao beba.
Mislim da kod dosmrtnog uzdržavanja, za razliku od doživotnog, nekretnina se odmah prepisuje na nasljednika koji ju može odmah prodat. Eventualno postoji zabilježba na nekretnini da ju uzdržavani može uživati dok je na toj adresi
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 09.06.2017., 20:31   #137
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
ne, nužni se dio (koji iznosi pola od zakonskog dijela) ne može izbjeći.
Pa da, ali nužni dio nije isto što i defaultni dio.


Evo, piše ti i tu gdje si linkala, u slučaju da netko ima ženu i dijete, djetetovo je po defaultu pola, ali ako ovaj oporučno sve ostavi ženi to se može pobijati i djetetova je polovica te polovine, a u čl. 71 piše i da se u ukupni iznos koji se dijeli ubraja i darovano nasljednicima za života ostavitelja, i darovano nenasljednicima u zadnjoj godini života ostavitelja.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 09.06.2017., 20:32   #138
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
e da, to nije bila tatina imovina, već materina starina
starina koju je njezin sin uredio i obnovio
koka iznajmljuje sada 80 eura na dan
svaki apartmančić
komada četiri
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Za ovo isto moraš imati džon obraz svoje vrste.
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
nalij pero, pitala bih te ja da imaš 20ak godina ko ova curka

lako sredovječna sređena žena laprda
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Pa ne baš. Ona cura je jedina do sad pisala da joj je nešto nemoralno. Konkretno da dijete nasljedi išta dok je i jedan roditelj živ.

Što se tiče svega ostalog, ne ulažite novac u nešto što ne glasi na vas. Amen
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
meni nije jasno zašto ovo, najracionalnije rješenje nije više savjetovano. kakve pomoći ima Lijana od gomile mišljenje laika, ili nekog svog frenda koji se ne razumije u to ali je samo tamo da služi kao ormar (i prijetnja u očima ostatka familije).

treba joj odvjetnik. njen vlastiti, ne obiteljski. nije pravni savjet baš tako skup da ga toliko treba izbjegavati. da je boli zub svi biste je poslali zubaru, a ne bi joj govorili neka vrti crnu mačku u vreći u ponoć na raskršću jer je to pomoglo susedi od Lucije.
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post

Btw, Lijano, isto kako će se na forumu pojaviti netko tko će te optužiti za lešinarenje iz čiste zavisti jer si ostala bez roditelja koji je imao imovinu, i u RL bi se mogli pojaviti ljudi koji će ti zamjerati novostečevinu, osim mame i brata. Naravno, i dalje ćeš uzeti svoju trećinu, ali imaj to na umu.

Lijano, žao mi je zbog tate. Koliko sam shvatila po postovima zadnjih godina, nije ti bila sjajna situacija doma.
Puno toga je već napisano, što sam i ja htjela reć ali da se osvrnem na kvotane postove iznad:
ako imaš mogućnosti, uzmi odvjetnika. on će zna kamo treba gledati, provjeriti tko je sve upisan na neku kuću, zemlju, parcele, šta već. znat će provjeriti koliko vlasnika ima neka nekretnina ili polje.
znat će što je potrebno napraviti.
ostavinske rasprave su često ružne, ali nemoj misliti da ikome od svojih činiš nažao ako se odlučiš tražiti svoj dio, tu trećinu. nije lešinarenje, ne tražiš kruha povrh pogače, nije ni nemoralno i neplemenito. to je tvoj dio.
daj procijeniti koliko vrijedi taj 1/3 dionice, i odluči se što ti se više isplati.

što se tiče đon obraz situacija, gle, takve stvari se događaju, nisu iznimke nego prečesto uobičajena situacija.
ne kažem da će kod tebe biti baš tako, ali povjerenje je zajebana stvar kad je naslijeđe u pitanju.

imala sam u vlastitoj obitelji situaciju gdje su kćeri tražile djedovinu preko svoje žive matere, došle na vrata i tražile, prijetile.
imala sam situaciju gdje je bilo nekoliko braće i sestara, i jedan se oženio i nije imao djece u braku. njega su svi baš jako voljeli, a kad je umro, bez svoje djece, jedan mu je od braće i sestara, koji su ga svi silno voljeli, ušetao u kuću, u kojoj je preminuli živio sa ženom, i zahtijevao svoj dio. drugi dan nakon pogreba. i još su nagovarali sve druge da traže svoj dio, isto.
nisu svi dobri, ili možda je bolje reći da naslijeđa izvlače najgore u ljudima. pogotovo u zemlji koja nije najbogatija, pogotovo u zemlji gdje je jal visoko na mjestu karakteristika.

što god da se dogovoriš, radi to kod odvjetnika/javnog bilježnika. koliko sam shvatila, solo si. čuvaj si leđa. sretno!

zašto vas smetaju izvanbračna prava?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 09.06.2017., 20:34   #139
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Mislim da kod dosmrtnog uzdržavanja, za razliku od doživotnog, nekretnina se odmah prepisuje na nasljednika koji ju može odmah prodat. Eventualno postoji zabilježba na nekretnini da ju uzdržavani može uživati dok je na toj adresi
Upravo to. Mozes puhat.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Old 09.06.2017., 20:34   #140
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Meni ovdje nije za osudu žena koja je prihvatila što joj je muž ostavio, nego taj biser koji se pobrinuo za tatinu ženu umjesto za svoju ženu i djecu.
Slažemo se da je biser tup ali ne bih baš opravdavala ni ženu koja vjerojatno zna na čijoj zemlji i čijom lovom su apartmani sagrađeni. :nalijperka:

Doduše, ako je ovo točno..

Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Ne znam detalje , ali stari je to sve za zivota rijesio. Kad je umro nije imao nista. Mozda je to napravio jer mu sin nije odobravao novu vezu. Nemam pojma. No da se sin nije odrekao svega toga ne bi bilo Karta kanta , sve drugo su price.
...onda baca novo svijetlo na priču. Ono koje je često prisutno. Petljanac od obiteljskih odnosa u kojemu si svatko daje za pravo da određuje kako će netko drugi sa živjeti svoj život.

Čuđenje o nepravednosti nasljeđivanja odmah splasne.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.