Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Pogledaj rezultate ankete: Tko je bolji?
Pele 233 37.28%
Maradona 392 62.72%
Glasovatelji: 625. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2007., 17:59   #41
Te rapsrave Pele ili Maradona su glupe ljudi su igrali nogomet u različito vrijeme i oba su napravila jako puno za nogomet kao sport njih se ne može usporedit s obzirom da je nogomet ekstremno napredovao od razdoblja pelea do razdoblja maradone a i poslije maradone postoji vjerojatnost da bi maradona u današnjem vremenu bio sasvim prosječan igrač ali to se ne može znati on je bio velik u svoje vrijeme kao i pele u svoje i to je to što se tiče peleovih 1000 golova i romaria nema se pele čega bojat iskreno ne razumijem zašto se uopće javlja oko romaria romario je zabio 1000 golova ali računajući prijateljske i trening utakmice a ne službene u samo službenima nie ni blizu.
__________________
Dr.Phil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 20:03   #42
Quote:
maniche kaže: Pogledaj post
....Dodajmo tome da se igralo skoro bez faula...
.
A da pitas Pelea zasto nije igra na SP u Engleskoj. Da ne gnjavis covika izmasakrirali su ga Bugari u prvoj utakmici tako da nije moga ni hodat jer su Englezi morali bit prvaci.

A to da se igralo bez faula pitaj igrace te generacije kako je igra Nobby Styles engleski bek., za njega su neki ovovremeni "grubijani" tete iz vrtica, a nije jedini.

Mlatilo se mlatilo itekako tako da teorija bez faula ti ne stoji ni slucajno. Jedina je istina da je tesko usporedjivat igrace iz razlicitih doba nogometa tako da se sve svodi na meni je ovi ....

A Zidan je stvarno njima uz bok i da se mene pita bija bi odma iza Pelea.

Kad smo vec kod Pelea ima san prilike gledat neke utakmice koje je igra u Cosmosu u americi i par puta pricat s njegovim suigracem Ikom Buljanom oko njegove igre i svi su bili impresionirani znanjem Pelea.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 20:09   #43
definitivno pele
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 20:33   #44
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
A da pitas Pelea zasto nije igra na SP u Engleskoj. Da ne gnjavis covika izmasakrirali su ga Bugari u prvoj utakmici tako da nije moga ni hodat jer su Englezi morali bit prvaci.

A to da se igralo bez faula pitaj igrace te generacije kako je igra Nobby Styles engleski bek., za njega su neki ovovremeni "grubijani" tete iz vrtica, a nije jedini.

Mlatilo se mlatilo itekako tako da teorija bez faula ti ne stoji ni slucajno. Jedina je istina da je tesko usporedjivat igrace iz razlicitih doba nogometa tako da se sve svodi na meni je ovi ....

A Zidan je stvarno njima uz bok i da se mene pita bija bi odma iza Pelea.

Kad smo vec kod Pelea ima san prilike gledat neke utakmice koje je igra u Cosmosu u americi i par puta pricat s njegovim suigracem Ikom Buljanom oko njegove igre i svi su bili impresionirani znanjem Pelea.
Dobro nije baš bez faula ali ne možeš uspoređivat sadašnju defenzivnu igru i ondašnju.
Prije se igralo šire i napadački.Pele krene s loptom,prođe jednog max 2 igrača i to je gol.Danas pred napadačem stoji zid od 4-5-6 obrambenih igrača,iza njega 2 defenzivna vezna pa ti uopće primi loptu...još uglavnom večina jakih ekipa igra s 1 špicom....Ljudi koji tu zabijaju su za mene genijalci..henry,etoo,nistelrooy,inzaghi i sl.
Glupo je uspoređivat vremena ali ipak...kao što sam rekao,taktički se sve promjenilo,stoperi više nisu balvani i ekipa se brani s 10 igrača a ne 4.A ostalo je isto to da ako imaš fintu,imaš ju,ako si eksplozivan,onda to jesi bilo sad ili prije 50 godina.

nemam dobro mišljenje o ondašnjem nogometu koji je više ličio na zajebanciju nekih kvartovskih ekipa nego nešto ozbiljno.

No dobro,to je offtopic ali samo hoću reć da ni maradona ni pele nisu največi,to su današnji genijalci poput kake ronaldinha zidanea.

Inače ako idemo birat između ove dvojice,definitivno pele.
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 20:59   #45
peleu se jedino to može zamjerit što mu je jezik dug . sjećam se da je ronalda samo hvalio . rekao je da je i njegov najveći fan , svojevremeno dok je ronaldo bio u formi karijere i bio smtran najboljim igračem ikad , pitali su pelea šta misli o tome , on je rekao da će ronaldo biti najbolji ikad kad osvoji svjetsko prvenstvo , to se i dogodilo 02. , nisam niišta čuo od pelea u vezi s tim. romario je odličan igrač bio , ali nije zabio 1000 golova , ni blizu nije tolko zabio . gledao sam negdje , da je službeni rezultat utakmice 0-0 , a romario je zapisao u svojoj knjižici da je zabio gol na toj utakmici , samo se možeš nasmijati na to , tolko o romariu.
pele nije kao što ti kažeš predriblao 1-2 igrača i odma gol dao , već se mogao poigravati sa puno više igrača , doslovno gura kroz noge trojici igrača za redom , tehnicira glavom , i ostal bolesna sranja . pele je bio daleko daleko ispred svog vremena i zato je smatran najboljim igračem ikad , po meni je bolji od maradone. po meni je ronaldo kad je bio u životnoj formi ( znači Cruzeiro , PSV , Barcelona , Inter ) bio najbolji igrač ikad .
gorefiend is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 21:49   #46
Pele je najveći igrač ikada. Najmoćniji je za mene Ronaldo, ali Pele je više obilježio nogomet.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 19:20   #47
pele nikad nije igrao u europi pa zato maradona
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 21:00   #48
Pele ili Maradona?Nije ni bitno.Bitno je da kad se spominje najbolji igrac ikad uvik su to ova dvojica...Bilo je i puno drugih velikana, mozda i boljih nego sto su oni ali uvik se spominju njih dvoje.

Sad mene zanima jedna stvar.Kad ce se naci treci?Kad ce netko pitati:''tko je bolji: Maradona, Pele ili Ronaldo(Ronaldinho, Kaka, Zidane, Raul...).Kad ce se toj dvojici prikljuciti jos tko?Hoce li vise postojati igrac koji ce se toliko isticati od svih drugih?Da li je to u danasnjem nogometu moguce?Jer Ronaldinho je kao bio najbolji 2-3 godine.Isto tako i Zidane 3-4 godine.Ronaldo par godina.Ali nitko se ne istice kao sto se ovaj dvojac isticao.

Mislim da je nemoguce da vise vidimo igraca za koga cemo reci da je 10 godina bio najbolji.To je nemoguce.Danas geniji traju max. 4 godine i to je to.Onda se stope sa ekipom.I gotovo.Je li tako bilo i sa ovim dvojcem ali su price postale legende neznam.Vjerovatno.Ali nije sve bilo globaliziranoi kao sada i legnde su morale nastati..Ali neka.Meni odgovara da ostane dvojba Pele ili Maradona.Oboje su to igracki zasluzili..
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 02:01   #49
Što se tiče konstantnosti kvalitetne igre mislim da je zidane u zadnjih desetak godina bio najkonstantniji igrač!
Ali mislim da je Ronaldo u svoje vrijeme bio veći igrač od ronaldinha, o messiu da ne govorimo, i da nije bilo one ronaldove ozlijede koja mu je oduzela skoro tri igračke godine, da bi bio najbolji igrač svih vremena!
The coek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 10:17   #50
Pele mi je veca legenda zato sto je covijek odigrao nekih 1300 tekmi a zabio nekih 1200 golova iako nemozes vidjet ni skoro jedan. a maradona je debelo smece trebalo je pitanje bit Pele VS Bobie Charlton
Funjax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 10:19   #51
Zizou
Il Bestione is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 11:25   #52
Eusebio
__________________
They are Millwall, I don't care!
Shmulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 03:42   #53
Exclamation

Pamtim Pelea, sjećam se SP1958 iz filmskih žurnala i kasnije do sedamdesetih godina. Pamtim i druge velike igrače od kasnih pedesetih i kasnije.

Pele je sasvim sigurno najveći. I Ferenc Puškaš je bio veći od Maradone, a možda i Eusebio pa i Krojf.

Maradona je imao crtu genijalnosti ali neostvarene do kraja. Najsličniji je po tome Garinči i valja ga porediti sa njime a nikako sa Peleom.
__________________
Taotledes Eesti kodakondsust, tõotan olla ustav Eesti põhiseaduslikule korrale.
Viiralti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 23:07   #54
maradona bi u današnjem nogometu bio uspješniji. Kad vidiš te snimke s peleom, pa to je žalosno kak se igralo: sporo, s malo trke, onda suđenje (koje je zakurac bilo), udl. sve u svemu, dosadno.
__________________
__________ disciplina kičme _____________ _uvijek imati na umu.
shosho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 01:28   #55
Quote:
shosho kaže: Pogledaj post
maradona bi u današnjem nogometu bio uspješniji. Kad vidiš te snimke s peleom, pa to je žalosno kak se igralo: sporo, s malo trke, onda suđenje (koje je zakurac bilo), udl. sve u svemu, dosadno.
nije istina . već se dosta raspravljalo o ovom problemu pa mi se neda
gorefiend is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 12:07   #56
Stavio sam "Maradona" jer je ipak igrao u Europi
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 15:28   #57
Sto se tice vremena i uvjeta u kojem su igrali, negdje bio komentar:"Maradona je igrao s trojicom na ledjima dok je Pele s loptom trazio po terenu koga ce predriblat."

Ma tu je suvislo trazit boljeg jer nisu isti tip igraca, to bi bilo kao da usporedjujete Magica i Jordana. Razlika izmedju genijalaca s vizijom igre i genijalaca s killer-instiktom za gol/kos.
Maj.Tom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 14:51   #58
Quote:
Ante Balboa II. kaže: Pogledaj post
A sta to vise?

"Debeljko" je pokorio svijet sa Argentinom, pokorio Italiju sa mega autsajderskom momcadi zvanoj Napoli, stvorio neunistivu karizmu svojim nacinom zivota...i tako dalje i tako blize...

Ljudi pricaju i pametuju, a vecina nikad nije vidla Peleovog gola...

Maradona je sinonim nogometa...
Maradona nije u svojoj repki ni blizu imao takvu konkurenciju kao Pele..
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 14:52   #59
Quote:
~~~RI~~~ kaže: Pogledaj post
Johan Cruijff
E - to je već pravi komentar!
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 14:53   #60
Quote:
svarozich kaže: Pogledaj post
različita razdoblja pa se to nemože uspoređivati - danas bi vjerovatno igrali u Boltonu .

a bilo je još igrača i njihovom rangu, ako ne i boljih
Bullshit.. ovi danas su amateri
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.