Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2008., 12:33   #221
o_O U Rijeci se upisuje samo jedan razred, 25 učenika od 200 prijavljenih? Ajme... sigurno je užasno teško upasti tamo! Ima li nekih iskustava? Koji prosjek iz srednje mora biti...?? Koji su uvjeti?
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 16:02   #222
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Ma, nemoj ovdje na specijalizaciju. Zavrsi ovdje fax, pa u SAD. Ovdje jos uvijek u psihijatriji vlada psihoanaliza...Sto je malo stupidno, psihoanaliza bi vise od pomoci bila psiholozima, jer promatraju ''zdrave'' ljude, dok bi bihevioralni/kognitivni pristup bio bolji klinici.Nasa psihijatrija je koma, imas ili psihoanaliticare ili bioloski pristup (farmakoterapija)...nema biheviorista, a jos manje ljudi koji bi kombinirali psihoterapiju i farmakoterapiju, sve je kod nas ili ili, previse iskljucivo. Zato je i stanje kakvo je. (Na Rabu, otoku s psihijatrijskom bolnicom se nedavno ubila djevojcica. Toliko psihijatara u blizini...)
Ma tko će mi ići u SAD... i da mogu ne znam bi li išla .Ma znam da je u hr stanje čudno,ali, moralo bi se i to mijenjati! Dok dođem ja na red moglo bi se to srediti
dream_child is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 19:12   #223
Quote:
Orodiel kaže: Pogledaj post
o_O U Rijeci se upisuje samo jedan razred, 25 učenika od 200 prijavljenih? Ajme... sigurno je užasno teško upasti tamo! Ima li nekih iskustava? Koji prosjek iz srednje mora biti...?? Koji su uvjeti?
Uvjeti su cetverogodisnja skola

Prosjek je manje bitan, treba uspjesno rijesiti primjeni :yes: odnosno na svim testovima imati natprosjecan rezultat odnosno pozitivnu z vrijednost da se predje prag.. a kako ih svake godine sve manje prelazi, nije tesko

I da.. ono najbitnije... price o nemogucnosti i preteskoci upisa imaju veze s realnoscu koliko i crkva s moralom...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 18:02   #224
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Uvjeti su cetverogodisnja skola

Prosjek je manje bitan, treba uspjesno rijesiti primjeni :yes: odnosno na svim testovima imati natprosjecan rezultat odnosno pozitivnu z vrijednost da se predje prag.. a kako ih svake godine sve manje prelazi, nije tesko

I da.. ono najbitnije... price o nemogucnosti i preteskoci upisa imaju veze s realnoscu koliko i crkva s moralom...
Uh... sad si me malo umirila...
Koji se sve predmeti pojavljuju na prijamnom?
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 18:12   #225
Jedno pitanje: cujem da u Hr postoji ta neka edukacija za integrativnu psihoanalizicku terapiju, jel zna netko nesto o tome -gdje je to, neki kontakt, web url ili tako nesto....
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 23:21   #226
Quote:
Orodiel kaže: Pogledaj post
Uh... sad si me malo umirila...
Koji se sve predmeti pojavljuju na prijamnom?
Matematika (haha, na 1. mjestu bez razloga, naravno da nije najvažnija), psihologija, test opće kulture i test inteligencije. I to je to
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 14:40   #227
Quote:
__5ra__ kaže: Pogledaj post
Matematika (haha, na 1. mjestu bez razloga, naravno da nije najvažnija), psihologija, test opće kulture i test inteligencije. I to je to
Ma supeeer...
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 00:30   #228
prijemni

ja bi htjela upisat psihologiju u Osijeku i čula sam da ima tečaj za pomoč kod prijemnog, pa me zanima dal netko zna nešt o tome i di se to treba prijaviti ?
Misery is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 11:54   #229
Quote:
__5ra__ kaže: Pogledaj post
Matematika (haha, na 1. mjestu bez razloga, naravno da nije najvažnija),
nadam se da se šališ za ovo ???
Planiram se upisat na psihologiju u RI a matematiku nisam vježbao godinama tako da me čak malo plaši
zenman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 18:46   #230
pitanje u vezi prijemnog

plz sambadi help..jel moguce nabaviti primjer nekih proslih prijemnih na psihologiju na hr studijima??spremam se ove godine .. pa ako netko moze pomoci ..
shangolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 19:17   #231
Quote:
zenman kaže: Pogledaj post
nadam se da se šališ za ovo ???
Planiram se upisat na psihologiju u RI a matematiku nisam vježbao godinama tako da me čak malo plaši
Ako sam ju upisao ja koji ne znam razlomke zbrojit....

Matematika je (koliko me pamcenje sluzi) 1. i 2. razred srednje skole bez geometrije? No, i za nju vrijedi sto i za ostale.. moras rijesit natprosjecno da bi presao prag...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 08:57   #232
Je, matematika je 1. i 2. razred po gimnazijskom programu, bez geometrije. Ne znam, meni se nije činilo teško, iako se nekih stvari nisam mogla sjetiti.
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 16:13   #233
Quote:
shangolino kaže: Pogledaj post
plz sambadi help..jel moguce nabaviti primjer nekih proslih prijemnih na psihologiju na hr studijima??spremam se ove godine .. pa ako netko moze pomoci ..
Nisam studirao na hr studijima, ali na mom odsjeku se primjeri prošlih prijemnih drže u blindiranom ormaru koji se otključava samo kad treba ubaciti nove prijemne. Mislim da je slično stanje na svim odsjecima. Nekakve primjere prijemnih zadataka možeš naći na netu, na stranicama odsjeka.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 11:41   #234
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Nisam studirao na hr studijima, ali na mom odsjeku se primjeri prošlih prijemnih drže u blindiranom ormaru koji se otključava samo kad treba ubaciti nove prijemne. Mislim da je slično stanje na svim odsjecima. Nekakve primjere prijemnih zadataka možeš naći na netu, na stranicama odsjeka.
totalno bezveze..a zna netko otprilike kakav tip pitanja je na prijemnom na hrv studijima za smjer psihologije?? da ne ucim nepotrebne stvari.. plzzz!!!!! stvarno bi mi pomoglo !!!
shangolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 22:43   #235
Ja planiram ove godine upisati studij pa me zanima na šta se sve trebam pripremiti i koji se sve predmeti traže na prijemnom?
Čak sam razmišljala da se upišem na tečaj za pripremu prijemnog, ali neznam koliko je to dobro i dali stvarno naučiš potrebno, jer tečaj košta oko 1750,00kn ?
Misery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 17:31   #236
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje: cujem da u Hr postoji ta neka edukacija za integrativnu psihoanalizicku terapiju, jel zna netko nesto o tome -gdje je to, neki kontakt, web url ili tako nesto....
Znam da se edukacija iz integrativne psihoterapije provodi u KB Dubrava kod prof.dr.sc. Kozarić Kovačić. Dakle, trebalo bi njih tamo kontaktirati. Oni imaju nekakvu udrugu....
hana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 23:16   #237
molim informaciju

Mozda je offtopic ali pitao bih ljude koji znaju kolika je placa psihologa u ovoj nasoj lijepoj drzavici?
Naime, nigdje ne mogu naci te podatke.Pa me zanima:

Psiholog bez iskustva, nema strucni ispit, tek diplomirao.Koliku placu moze ocekivati ako je primljen kao pripravnik ili bas kao psiholog.Kako je u drzavnoj sluzbi, kako u skolama, kako u nekim drugim firmama?Sto ocekivati?

Molim vas za odgovor.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 10:18   #238
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Mozda je offtopic ali pitao bih ljude koji znaju kolika je placa psihologa u ovoj nasoj lijepoj drzavici?
Naime, nigdje ne mogu naci te podatke.Pa me zanima:

Psiholog bez iskustva, nema strucni ispit, tek diplomirao.Koliku placu moze ocekivati ako je primljen kao pripravnik ili bas kao psiholog.Kako je u drzavnoj sluzbi, kako u skolama, kako u nekim drugim firmama?Sto ocekivati?

Molim vas za odgovor.
U zdravstvu (ne u bolnici, ali isto državno) - pripravnik, bez stručnog 80% pune plaće predviđene za to mjesto (ako se dobro sjećam). Uglavnom, oko 4500. Nakon godine staža je plaća narasla (nisu gledali kada smo položili stručni, nego kada smo završili s pripravničkim, koji po njihovim pravilnicima, propisima, štolitovećje traje godinu dana) To je moje iskustvo.
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 22:32   #239
Pozdrav! Ove godine sam maturantica i uistinu bih željela studirati psihologiju. Bila sam uvjerena da ju želim studirati na Filozofskom fakultetu, no već u par navrata čula sam da je studij psihologije bolji na Hrvatskim studijima (koji je inače na lošem glasu...) Ima li itko bilo kakve informacije o tome gdje je bolji studij? Bila bih vam veoma zahvalna!
Varja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 14:39   #240
ja imam slično pitanje kao i varja samo se ja dvoumim između ff. u zagrebu i onoga u zadru i hrvatskih studija, zanima me vaše mišljenje o tome šta je bolje ako bi se ja na kraju željela usmjerit na psihologiju djece i adolescenata
__________________
"Draco dormiens nunquam titillandus"
arden82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.