Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Pogledaj rezultate ankete: Zašto ulažemo novac u fondove?
to mi je hobi 1 3.23%
bez određenog cilja - samo da novci nisu "u čarapi" 6 19.35%
štedim za mirovinu 4 12.90%
štedim za svoju djecu 1 3.23%
štedim za kupovinu nekretnine 8 25.81%
štedim za kupovinu automobila 0 0%
želim na osnovu udjela jednog dana dići kredit za.... 0 0%
štedim novac za kupovinu dionica 0 0%
želim se obogatiti 11 35.48%
Glasovatelji: 31. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2007., 07:23   #1
Ulagači u fondove - koji je vaš cilj ulaganja?

evo freelancer je potaknuo zanimljiva pitanja, pa možda i ova anketa bude interesantna.
ako ne bude, valjda će ju mod maknuti
dakle, interesantno bi bilo vidjeti, zašto u biti trpamo novac o fondove, svatko od nas ima neki cilj i razlog zašto to radi.
ako imate još neki razlog koji nije gore naveden, slobodno pišite..
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 08:21   #2
Počeo sam ulagati u fondove prije malo manje od godinu dana kad sam digao kredit za auto, a prvi cilj mi je bio skupit lovu za vratit kredit. Sad sam uspio skupit dosta love za vratit kredit, ali procjenjujem da mi se to ne isplati, jer ovako imam dobre prinose. Ako se stvari budu i dalje razvijale povoljno, namjeravam skupit lovu za krenut u kupovinu neke nekretnine. Ako ne, isplatit ću kredit i vidjeti gdje bi dalje mogao ulagati.
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 09:24   #3
i moje ideje su tu negdje, iako su prinosi jako dobri, mislim da sam ipak još daleko od toga da skupim dovoljno za stan ili kuću.. ali strpljen, spašen..za par godina tko zna..
osim toga, mislim uskoro dio love iz fondova povući i početi se malo igrati s dionicama
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 09:27   #4
Treba dati mogucnost visestrukog izbora. Ili sve navedeno
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 09:30   #5
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Treba dati mogucnost visestrukog izbora. Ili sve navedeno
ma da, ali eto sad ne mogu nazad u editiranje ankete.
pa ipak iz ovih ponuđenih opcija vjerojatno svatko može izdvojiti neki prioritet.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 09:39   #6
Malo je čudna anketa...možda se nije trebala ograničiti samo na fondove.
Npr imaš opciju "za ulaganje u dionice" što je zapravo jedno te isto samo je stupanj rizika/prinosa različit.
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 09:43   #7
dobro sad što je - tu je...
ja se povela za vlastitom odlukom.. prvo malo uštedit u fondovima, a onda okušati sreću i u dionicama.
svi znamo da je to u biti jedno te isto, ali ipak nije
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:20   #8
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
evo freelancer je potaknuo zanimljiva pitanja, pa...
Gdje sam to ja potaknuo to pitanje?
U hrpi postova se ne sjećam.

Moj odgovor - od svega po malo!

S time da bi neke odgovore ODBACIO.
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 11:53   #9
evo jos cetiri odgovora koji fale:

1. because it is there (ako znam da postoje, kako posluju i kako ce vjerojatno jos neko vrijeme poslovati mogao bih se pitati samo zasto NE ulazem)

2. da ne moram raditi (ili da mogu manje raditi)

3. volim zvuk novca kad pada u kasicu prasicu

4. ja sam robin hood - uzimam novce bogatim kapitalistima da bih ih davao siromasnima, humanitarnim organizacijama itd.
immanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:01   #10
Quote:
immanuel kaže: Pogledaj post
evo jos cetiri odgovora koji fale:

1. because it is there (ako znam da postoje, kako posluju i kako ce vjerojatno jos neko vrijeme poslovati mogao bih se pitati samo zasto NE ulazem)

2. da ne moram raditi (ili da mogu manje raditi)

3. volim zvuk novca kad pada u kasicu prasicu

4. ja sam robin hood - uzimam novce bogatim kapitalistima da bih ih davao siromasnima, humanitarnim organizacijama itd.
Onda sam ja napola Robin Hood - uzimam novce bogatim kapitalistima da bih ih zadržao za sebe

Iako ulaganje u fondove nikako ne bih nazvao oblikom štednje.
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:16   #11
Iskreno rečeno..... Zato da mi lova koju sam zaradila ne stoji doma ili u banci sam tak. U biti ljuta sam na sebe što nemam neku pametniju viziju i započnem vlastiti posao, nego crnčim za plaću (doduše dobru) ali mi je pomalo pun kufer.
Dakle fondovi i dionice su samo manje zlo dok ne započnem nešto konkretno...
Atmice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 13:54   #12
Nekak si mislim da možda skrpam za pristojnu penziju. Ak se obogatim, nedeljom i praznikom sam Robin Hood!
ružica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 14:11   #13
potaknut razgovorima na ovom forumu pocetkom 2006 sam ubacio par tisuca kuna u PBZ eqiti i skoro zaboravio na njih. onda sam krajem 2006 pogledao i kad sam vidio koliko je to tada vrijedilo utrpao jos love unutra. kad se odbiju sve naknade u plusu sam 10 posto, mnogo vise nego da je ostalo na orocenju.
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 15:04   #14
Quote:
peepman kaže: Pogledaj post
potaknut razgovorima na ovom forumu pocetkom 2006 sam ubacio par tisuca kuna u PBZ eqiti i skoro zaboravio na njih. onda sam krajem 2006 pogledao i kad sam vidio koliko je to tada vrijedilo utrpao jos love unutra. kad se odbiju sve naknade u plusu sam 10 posto, mnogo vise nego da je ostalo na orocenju.

ja sam ubacio sredinom 2006 pa sam u plusu 37%.. nije mi bas jasno.. jel ima neki drugi pbz equity ?
 
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 18:22   #15
Quote:
neocortex kaže: Pogledaj post
ja sam ubacio sredinom 2006 pa sam u plusu 37%.. nije mi bas jasno.. jel ima neki drugi pbz equity ?
Ako si odjednom ubacio cijelu svotu, od sredine prošle godine do sada možeš imati prinos od 37%. Ja sam isto počeo ulagati u PBZ Equity (i još neke fondove, ali sam kasnije sve prebacio u PBZ Equity) sredinom prošle godine, ali mi je prinos 18%. Jednostavno: ulagao sam po malo, kad sam imao neke viškove, tako da su prinosi ispočetka bili sasvim mali, a dalje su rasli, kako se ukupna svota povećavala.
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 18:32   #16
Quote:
johnnyBlack kaže: Pogledaj post
Onda sam ja napola Robin Hood - uzimam novce bogatim kapitalistima da bih ih zadržao za sebe
zvučiš kao da si ispao iz Alan Forda
Herogljifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 21:39   #17
"ja sam ubacio sredinom 2006 pa sam u plusu 37%.. nije mi bas jasno.. jel ima neki drugi pbz equity"

"onda sam krajem 2006 pogledao i kad sam vidio koliko je to tada vrijedilo utrpao jos love unutra"

pa sam onda jos utrpao pocetkom 2007. mnogo.

eno ti moja tabla na drugom topicu. datumi i tadasnje cijene udjela su tocni, iznosi nisu.
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 20:45   #18
Cilj mi je potpuna financijska neovisnost i neka vrsta sigurnosti. Ulazem koliko god mogu u aureus eq.

A kako je pocelo..? Imao 8 k kn na tekucem, isao platiti jedan racun i vidio link na neke fondove i prinose na stranici... Jedan od najpametnijih poteza u zivotu mi je bio klik na link
Way_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 09:32   #19
Quote:
peepman kaže: Pogledaj post
"ja sam ubacio sredinom 2006 pa sam u plusu 37%.. nije mi bas jasno.. jel ima neki drugi pbz equity"

"onda sam krajem 2006 pogledao i kad sam vidio koliko je to tada vrijedilo utrpao jos love unutra"

pa sam onda jos utrpao pocetkom 2007. mnogo.

eno ti moja tabla na drugom topicu. datumi i tadasnje cijene udjela su tocni, iznosi nisu.
pa tak reci .. ja se vec zabrinuo da te varaju u PBZ-u .. mislim da PBZ ima dosta para u Ini, tak da bi mogla bit jako dobra godina..

inace, svi imaju te neke tablice prinosa u excelu, ne vidim bas koja je svrha toga prinosi u proslosti definitivno nisu indikatori prinosa u buducnosti.. ak se nes lose desi na burzi popusit ce svi redom..
 
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 09:40   #20
ja kroz tablicu uopće ne pratim prinose iz prošlosti

već njihovo svakodnevno kretanje, dklae aktualno stanje, jedan klik (refresh data) i sve ko na dlanu......
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.