Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2007., 10:28   #1
Unhappy Ne želi dijete sa mnom?

On ima 47, ja 33. Oboje smo rastavljeni. On ima sina iz prvog braka, ja nemam djece. U vezi smo skoro 10 mjeseci koja je postala prilično ozbiljna. U većini bitnih stvari u životu se odlično slažemo i nadopunjavamo. Uživamo provodeći vrijeme zajedno. Puno razgovaramo, ne svađamo se, seks nam je savršen.
U zadnjih recimo mjesec dana se pojavilo pitanje koje polako prerasta u problem. Naime, meni su, očito malo kasnije obzirom na moje godine, počeli raditi hormoni, javila se želja da imam dijete koja postaje sve jača. O tome smo razgovarali. On ne zna da li još želi imati djece. U svakom slučaju sada ne želi, a za određeno vrijeme možda. Niti ja ne želim dijete ovaj tren, ali kroz nekoliko mjeseci bih počela raditi na tome.
Oboje smo zaposleni, on sada počinje proširivanje svog posla koji bi mu trebao donositi znatnije prihode.
E sad.... Ja mislim da ako on ne želi dijete sa mnom da naša veza nema budućnosti. Ne radi se o tome da to moramo isti tren napraviti, već smatram da ako on nema u sebi želju za tim da me zapravo dovoljno ne voli i da usprkos svemu dobrom i i kvalitetnom u našem odnosu to nije to. Jer što više od toga može biti u ljubavi nego htjeti dijete s osobom koju voliš?
Voljela bih da podijelite svoja mišljenja sa mnom.
Bizzgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 10:43   #2
Blago tebi! Jadan on!

Nisi razmišljala da možda ti njega ne voliš dovoljno kad ti on nije dovoljan, već te mora napumpati jer tebi hormoni i životinjski nagoni rade?
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 10:55   #3
Pa niste u braku , mozda zato covjek i nezeli djecu.

I sam ti je rekao da nezeli sad , a ti ne zelis sad odmah , nego eto kasnije, mozda kasnije i bude htio.
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 11:16   #4
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Blago tebi! Jadan on!
Nisi razmišljala da možda ti njega ne voliš dovoljno kad ti on nije dovoljan, već te mora napumpati jer tebi hormoni i životinjski nagoni rade?
O Bože Vjerojatno su i tvoji roditelji tako sebično razmišljali kad su tebe radili.... Pa normalno je da žena od 33 godine želi dijete sa čovjekom kojeg beskrajno voli.. djeca se rade iz ljubavi i tako bi jedno i trebalo biti, jedino što postoje ljudi kao ti koji bi ih napravili zbog radi životinjskih nagona i onda ta djeca lutaju po svijetu nadrogirana, alkoholizirana i sl. jer jbga nisu nikada ni osjetili što je to LJUBAV i vjerojatno će i sami napraviti djete u nekom parku na eksu ili spidari ...
Bizzgirl daj mu još vremena, ipak nije rekao da ne želi uopće nikad ni pod kojim uvjetima... sad prema tvojoj priči ima i druge prioritete, a svjestan je da za djecu treba i vremena i ljubavi pa bi sve to ipak možda odgodio za neko vrijeme... najbolja opcija ti je da razgovaraš s njim otvoreno i kažeš mu koliko ti je stalo do toga svega i da ti je jedino bitno da kaže da i on želi dijecu s tobom nekad u neko vrijeme.. a ti si spremna čekati
Ni moj dragi nije bio spreman kad sam ja htjela, ali lagano se približava vrijeme kada i on počinje pričati o malim slatkim bebicama i primjećujem kako se trudi oko tuđe djece... to ipak treba biti zajednička želja
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 11:22   #5
Quote:
Anja kaže: Pogledaj post
Pa niste u braku , mozda zato covjek i nezeli djecu.

I sam ti je rekao da nezeli sad , a ti ne zelis sad odmah , nego eto kasnije, mozda kasnije i bude htio.
Niti on niti ja više ne želimo brak jer ga smatramo formalnosti. Ne treba nam papir koji će nam "garantirati" vječnu ljubav. Nije problem u tome.
Bizzgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 11:26   #6
Quote:
Bizzgirl kaže: Pogledaj post
On ima 47, ja 33.

Jer što više od toga može biti u ljubavi nego htjeti dijete s osobom koju voliš?
.
a jel ti palo napamet da mu se neda sa 5 banki imat bebaca? da si nadjes vrsnjaka?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 11:27   #7
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
O Bože Vjerojatno su i tvoji roditelji tako sebično razmišljali kad su tebe radili.... Pa normalno je da žena od 33 godine želi dijete sa čovjekom kojeg beskrajno voli.. djeca se rade iz ljubavi i tako bi jedno i trebalo biti, jedino što postoje ljudi kao ti koji bi ih napravili zbog radi životinjskih nagona i onda ta djeca lutaju po svijetu nadrogirana, alkoholizirana i sl. jer jbga nisu nikada ni osjetili što je to LJUBAV i vjerojatno će i sami napraviti djete u nekom parku na eksu ili spidari ...
Bizzgirl daj mu još vremena, ipak nije rekao da ne želi uopće nikad ni pod kojim uvjetima... sad prema tvojoj priči ima i druge prioritete, a svjestan je da za djecu treba i vremena i ljubavi pa bi sve to ipak možda odgodio za neko vrijeme... najbolja opcija ti je da razgovaraš s njim otvoreno i kažeš mu koliko ti je stalo do toga svega i da ti je jedino bitno da kaže da i on želi dijecu s tobom nekad u neko vrijeme.. a ti si spremna čekati
Ni moj dragi nije bio spreman kad sam ja htjela, ali lagano se približava vrijeme kada i on počinje pričati o malim slatkim bebicama i primjećujem kako se trudi oko tuđe djece... to ipak treba biti zajednička želja
Hvala na odgovoru. Razgovarali smo otvoreno. On ima dijete o kojem jako brine i posvećujemu puno vremena i pažnje i mislim da je odličan otac. Njegov sin je mene i više nego jako dobro prihvatio. Mali se i prilično vezao uz mene i imamo poseban odnos. To je sve super, ali ja u dogledno vrijeme želim svoje dijete, jer sve više osjećam da sam spremna za to. Da, dat ću mu vremena. On je prije godinu dana izašao iz zbilja groznog braka, imao i dosta drugih ogromnih stresova i trebalo mu je puno vremena da se oporavi od svega. Kaže mi da još uvijek nije svoj, ali da je svakako puuuuno bolje nego što je bio. Možda je 10 mjeseci premalo za takve odluke? Hmmm, ne znam...
Bizzgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 11:30   #8
Quote:
Billi kaže: Pogledaj post
a jel ti palo napamet da mu se neda sa 5 banki imat bebaca? da si nadjes vrsnjaka?
Palo mi je napamet. Nit izgleda kao da ima pet banki, nit se tako ponaša, nit osjeća. I uostalom, kao da su to neke godine za muškarca.
Vršnjaci, a pogotovo mlađi od mene me niti najmanje ne zanimaju. Osim toga, ne radi se o tome da si ja "nađem ili tražim nekoga" već me zanima moj odnos s njim.
Bizzgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 11:40   #9
Quote:
Bizzgirl kaže: Pogledaj post

I uostalom, kao da su to neke godine za muškarca.
to je iz tvoje perspektive. moguce je da je njegova drugacija
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 11:58   #10
Quote:
Bizzgirl kaže: Pogledaj post
Palo mi je napamet. Nit izgleda kao da ima pet banki, nit se tako ponaša, nit osjeća. I uostalom, kao da su to neke godine za muškarca.
.
Ma čovjek je prestar za malo dijete ! I on je toga vjerojatno svjestan pošto već ima dijete ! Izgled tu ne znači puno.

I ja izgledam kao da imam 22, 23 ali dobro znam da imam 32 !

Pa kad to dijete bude u pubertetu (najgore godine glede odgoja) ovaj će imati 64, 65 godina (idealno za dedu).
Profesor. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:02   #11
Quote:
Bizzgirl kaže: Pogledaj post
Palo mi je napamet. Nit izgleda kao da ima pet banki, nit se tako ponaša, nit osjeća. I uostalom, kao da su to neke godine za muškarca.
Vršnjaci, a pogotovo mlađi od mene me niti najmanje ne zanimaju. Osim toga, ne radi se o tome da si ja "nađem ili tražim nekoga" već me zanima moj odnos s njim.

Kad bu klinac 10 godina on će imati šezdeset...i trebati će unuka a ne sina. Priroda se pobrinula da se djeca rade kad ih roditelj može odgajati i pratiti u stopu, iskustveno pratiti i učiti. Djeca starijih roditelja često su zbog toga hendikepirani jer se roditelji više boje za svoju djecu i posesivniji su...i često su te ljubavi zagušujuće.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:10   #12
Quote:
Bizzgirl kaže: Pogledaj post
E sad.... Ja mislim da ako on ne želi dijete sa mnom da naša veza nema budućnosti. Ne radi se o tome da to moramo isti tren napraviti, već smatram da ako on nema u sebi želju za tim da me zapravo dovoljno ne voli i da usprkos svemu dobrom i i kvalitetnom u našem odnosu to nije to. Jer što više od toga može biti u ljubavi nego htjeti dijete s osobom koju voliš?
Voljela bih da podijelite svoja mišljenja sa mnom.
Ti ne voliš njega nego to što si našla nekog za koga smatraš da je dovoljno prikladan da te oplodi.

U suprotnom bi poštovala njegovu želju za neimanjem još djece (koja s obzirom na njegove godine nije nerazumljiva).

Također bi s tvoje strane pošteno bilo potražiti nekog mlađeg, a također prikladnog osjemenjivača prije nego i tebi bude prekasno.

Naravno, uvijek ti ostaje mogućnost pokretanja plana tzv 'Kukavičje jaje'.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:15   #13
Quote:
Profesor. kaže: Pogledaj post
Ma čovjek je prestar za malo dijete ! I on je toga vjerojatno svjestan pošto već ima dijete ! Izgled tu ne znači puno.

I ja izgledam kao da imam 22, 23 ali dobro znam da imam 32 !

Pa kad to dijete bude u pubertetu (najgore godine glede odgoja) ovaj će imati 64, 65 godina (idealno za dedu).
Možda si u pravu, ali on to niti jednom rječju nije dao ni naslutiti.
Bizzgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:16   #14
Cool

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kad bu klinac 10 godina on će imati šezdeset...i trebati će unuka a ne sina. Priroda se pobrinula da se djeca rade kad ih roditelj može odgajati i pratiti u stopu, iskustveno pratiti i učiti. Djeca starijih roditelja često su zbog toga hendikepirani jer se roditelji više boje za svoju djecu i posesivniji su...i često su te ljubavi zagušujuće.
On će i sa 60 biti mlad kao što je i sad. I jednako sexy i muževan i sposoban. I za djecu. A to dijete bi imalo i mamicu.
Bizzgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:21   #15
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Ti ne voliš njega nego to što si našla nekog za koga smatraš da je dovoljno prikladan da te oplodi.

U suprotnom bi poštovala njegovu želju za neimanjem još djece (koja s obzirom na njegove godine nije nerazumljiva).

Također bi s tvoje strane pošteno bilo potražiti nekog mlađeg, a također prikladnog osjemenjivača prije nego i tebi bude prekasno.

Naravno, uvijek ti ostaje mogućnost pokretanja plana tzv 'Kukavičje jaje'.
Lol. Bespredmetno je komentirati koliko se mi volimo.
Ne zanimaju me "oplođivanja" i "osjemenjivači" već želim dijete s njim, a ne dijete kao dijete s bilo kim. U braku sam bila nekoliko godina, pa nisam niti u jednom trenutku s mužem poželjela roditi dijete.
Kakvo kukavičje jaje? O čemu ti?
On je isto tako me pitao što bih ja rekla na to da odem na umjetnu oplodnju. To pogotovo nisam shvatila... Oboje zdravi i sposobni i sad da idem na umjetnu oplodnju, a ne da imam dijete s njim? Zbunj. I ponavljam, nije rekao da uopće ne želi, već da sad ne želi i da si još uvijek nije složio svoj život do kraja.
Bizzgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:28   #16
Quote:
Bizzgirl kaže: Pogledaj post
On će i sa 60 biti mlad kao što je i sad. I jednako sexy i muževan i sposoban. I za djecu. A to dijete bi imalo i mamicu.
Da, djetetu će trebati seksi tatica muževan i sposoban za njegovu mamicu ali umoran i lijen da trči iza njega kad mali počne vrtiti pedale bicikla, kad istražuje svijet i radi nepodobštine primjereno svojoj dobi.

Što vrijedi onda seksi tatica kad se neće igrati u pijesku sa malim ...?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:30   #17
Quote:
Bizzgirl kaže: Pogledaj post
Možda si u pravu, ali on to niti jednom rječju nije dao ni naslutiti.
Kako ne, pa rekao ti je da ne želi dijete ! Pametnome dosta !

Quote:
I ponavljam, nije rekao da uopće ne želi, već da sad ne želi i da si još uvijek nije složio svoj život do kraja.
Da vjerojatno će poželjeti malog klinca kad bude imao 60
Profesor. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:31   #18
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da, djetetu će trebati seksi tatica muževan i sposoban za njegovu mamicu ali umoran i lijen da trči iza njega kad mali počne vrtiti pedale bicikla, kad istražuje svijet i radi nepodobštine primjereno svojoj dobi.

Što vrijedi onda seksi tatica kad se neće igrati u pijesku sa malim ...?
Nisi me shvatio. Meni će biti sexy kao i sada, a neće me zanimati netko mlađi. Pa kaj ti misliš da je muškarac s 60 starac? Bespomoćan i nesposoban za išta osim odjela gerijatrije? Pa di ti živiš?
Bizzgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:31   #19
Jedino što možeš -- morat ćeš pričekati. Ne znači da te on dovoljno ne voli i da u biti ne bi htio imati još jedno dijete. No, možda kalkulira s obzirom na svoje godine. Znam da tebi paše razmišljanje da će on i sa 60 biti jednako muževan i sexy, ali znaš, s godinama shvaćamo da se umaramo i da to nije baš tak. On možda razmišlja o tome da se može razboliti, a da dijete treba podići. I biti uz njega svjež, oran i pun energije. Možda je preumoran za taj aspekt života, da ponovo kreće s odgojem novog, malog djeteta.
Svakako, ti si premlada da bi se odrekla djece, pa prema tome, sad ne navaljuj s tim, jer on ti je rekao svoj stav, ali kad ćete biti zajedno još neko vrijeme i ako će ljubav cvjetati, načni tu temu još jednom, recimo za pola godine-godinu.
__________________
Fortune and love favor the brave.
venezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:32   #20
Quote:
Bizzgirl kaže: Pogledaj post
Možda je 10 mjeseci premalo za takve odluke? ...
ja bi rekla da je baš to u pitanju. dajte jedno drugom još vremena. možda za godinu dana on bude mislio drugačije, ili ćeš ti za godinu dana možda odlučiti da tii je želja za djetetom veća od ljubavi prema njemu pa ćeš otići dalje. ima tu još dosta mogućnosti
inače, znam za par slučajeva gdje ljudi s djecom koji su se opekli u prvom braku više jednostavno ne žele djecu s novim partnerom/partnericom.
da, to je sebično, ali moram priznati da donekle razumijem.
najgore bi bilo da ostaneš s njim, nemaš djecu jer želiš ostati s njim, a onda glođeš sebe i njega frustriranošću što nisi ostvarila svoju želju za djetetom.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.