Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2007., 21:36   #1
Zaruke

ljudi kak ste se vi zaručili? jeste razmijenili neko zaručničko prstenje ili slično...?
vg1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 21:45   #2
Ma ne razmjenili smo felge na vozilima!!!!!
fukcnblaster is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 02.05.2007., 22:22   #3
Ja sam se sa svojom ženom zaručil tak što smo napravili bebača.I onda samo se oženili.
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 22:26   #4
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ja sam se sa svojom ženom zaručil tak što smo napravili bebača.I onda samo se oženili.
hahaha zakon
vidis vidis, trebala bi ja svog tako namamiti
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 22:32   #5
razmjena prstenja?al postoji zarucnicki prsten i za muzjake?nije romanticno kad vec unaprijed znas za to, zato sam u nasem slucaju samo ja dobila prsten
njemu bi ionako smetao dok prcka po motoru
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 22:34   #6
da, bas i mene zanima, jel obicaj kod nas da i muksarci nose prstenje ili samo zene?
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 23:15   #7
Mene je moj dragi pitao hocu li se za njega udati nakon nepunih 6 mj veze i to dok smo sjedili u pizzeriji i klopali pizzu.Ne moram ni posebno objasnjavati da mi se pizza zatrkala i skoro sam se ugusila. Naravno da sam pristala.Drugi dan odjurili kupiti prstenje,uzeli najskuplje naravno 4000 kn(meni se samo to svidjalo,a on je placao ).I bili mi tako zaruceni godinu dana pa je on izgubio svoj prsten,pa smo prekinuli pa se pomirili i onda ja izgubila svoj i eto nas,nakon 6 godina sretne veze,za 2 mj. imamo svadbu,a prstenja niotkud.E da smo bili pametniji i vise pazili na njih
__________________
Ne diraj lava, dok spava!
crnka79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 23:31   #8
4000kn ??? mogu mislit kolko onda dodje vjencanje ja mislim da je mom dragom i meni tetovaza dovoljna a ostatkom nepotrosene love platimo sebi putovanje
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 23:49   #9
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
4000kn ??? mogu mislit kolko onda dodje vjencanje ja mislim da je mom dragom i meni tetovaza dovoljna a ostatkom nepotrosene love platimo sebi putovanje
zasto ne, ako si netko to moze priustiti...
nekome je 300 kn puno a nekome ni 3000 nije...
i jos odu na 2 putovanja
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 09:13   #10
Po meni su zaruke=prosidba.
Rekli smo si DA, a idući tjedan smo pozvali i upoznali međusobno oboje starce i rekli im - mi se ženimo.

Prsten je dobila samo bolja polovica. Bedasto bi se osjećao s tim prstenom, a k tome već sam imao jednu neslavno svršenu epizodu sa zaručničkim prstenom tako da ga je dobila samo ona. Neki običavaju odmah kupiti vjenčani prsten i kad se zaruče stave to prstenje, a skinu ga i posvećenog ponovno stave na vjenčanju što je meni bezveze tako da prije samog Oltara nije ništa išlo na prst.

Inače, negdje pri vrhu imaš topic o prosidbi, što je po meni isto što i zaruke.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 09:16   #11
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
zasto ne, ako si netko to moze priustiti...
nekome je 300 kn puno a nekome ni 3000 nije...
i jos odu na 2 putovanja
sta ja znam, ionako nisam obozavatelj nikakvih ceremonija pa je meni i 500kn puno kao da nije dosta sta se gnjavis 6 miseci dok se organiziras, i onda jos par dana kontinuiranog peglanja , jos i platit moras
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 09:32   #12
Zaboravila sam nadodati da sam dobila i zarucnicki prsten.Taj sam nosila nekoliko dana dok nam burme nisu bile gotove.Ili smo se prije trebali ozeniti ili smo ih trebali drzati na sigurnom ,a ne na nasim prstima.Zarucnicki nosim i dan danas.Znam jednu zenu koja se vjencala bez prstenja,ali to mi nekako nije to .
__________________
Ne diraj lava, dok spava!
crnka79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:53   #13
Joj, ja se sjećam jednih famoznih zaruka. Vodilo se komada u DBK, ko fol na večeru, pa su onda išli na noćno kupanje, a on joj je izronio školjku u kojoj je bio prsten...idila, gotovo jamstvo dugog i sretnog braka...da skratim, stvar je pukla vrlo gromko, s puno magle i dima, suza i gorčine nakon par mjeseci.

Ne znam, možda sam praznovjerna, ali zazirem od sladunjavih zaruka i pompoznih svadbi, nekako mi je to skroz loša karma.

Zaruke ja zamišljam da ćemo, vjerojatno na moju inicijativu sjest na neku cugu, i onda ću ja njega pitat:"Stari, oćemo mi šta opiturat il nećemo?" A on će vjerojatno reći nešto kao:"Amo ča!", onda ćemo ić doma reć svojima da ćemo se ženit u nekom roku, izljubit sa svima i eto ti priče.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:59   #14
kad smo se prvi put zaručili on je meni darovao prsten od kolutića luka /kapule koju sam sjeckala za ručak, a ja njemu brezinu grančicu ispletenu u prsten...
kad smo se drugi put zaručili kupili smo najružnije prstenje od bijelog zlata (iako zvuči nemoguće da je bijelo zlato ružno)... jer smo nakon 6 godina veze kupovali prstenje u zadnji tren.... ne nosimo ih
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 12:06   #15
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
I onda samo se oženili.
Ispravka netočnog navoda: Muškarac se može oženiti. Žena se može udati. A par se može samo vjenčati.

Ako ste se vi oženili to znači da živite u zajednici od troje vi i još jedna žena. Tada možemo govoriti da ste se VI oženili
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 13:05   #16
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
razmjena prstenja?al postoji zarucnicki prsten i za muzjake?nije romanticno kad vec unaprijed znas za to, zato sam u nasem slucaju samo ja dobila prsten
njemu bi ionako smetao dok prcka po motoru
Mi smo nosili oboje zaručničke prstenove (Sentinel čak i u vojsci makar se tamo svađao zbog toga).
Sada isto tako nosimo vjenčane.
__________________
Family Happiness Rules...
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 07:39   #17
Quote:
Sentinel & Onyx kaže: Pogledaj post
Mi smo nosili oboje zaručničke prstenove (Sentinel čak i u vojsci makar se tamo svađao zbog toga).
Sada isto tako nosimo vjenčane.
a kakvi su vam bili prsteni? ne sviđa mi se ova ideja da se kupe vjenčani i da ih onda nosimo još neko vrijeme prije samog vjenčanja...
vg1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 10:10   #18
Zaručnički su bili od graviranog srebra.
Vjenčani su obične jednostavne zlatne burme.
__________________
Family Happiness Rules...
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 12:06   #19
Mene je moj zaprosio točno u ponoć na moj rođendan, ja sam spavala, on je sobu okitio cviječem i svijećama i polako me budio i prosio me.Dobila sam prekrasan prsten, cijena me uopće ne zanima.Nakon godinu dana sam nam ja kupila dva ista prstena koja smo nosili, i nakon još nekolio mjeseci smo se i vjenčali.sad imam dva ista prstena.On ih oba nosi stalno,ja ponekad.
Nikakve zaruke službene nismo radili.Tek nakon 9 mj što me zaprostio zvali smo u restoran roditelje na ručak i to je bilo.Prije braka smo živjeli skoro dvije god zajedno tako da nije bilo potrebe za nikakvim "običajim" tipa ručak u mojih, pa u njegovih, pa prosenje...ništa sve je išlo jednostavno i bez pompe ikakve.Takvo je bilo i vjenčanje!! Bilo je onako kako smo si sami to htjeli.
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 12:07   #20
Quote:
vg1983 kaže: Pogledaj post
a kakvi su vam bili prsteni? ne sviđa mi se ova ideja da se kupe vjenčani i da ih onda nosimo još neko vrijeme prije samog vjenčanja...
Pa ako ti se ne sviđa onda nemoj!! Ne vidim u čemu je problem
Ne moraš raditi ništa što ti se ne sviđa.
eto kažu i da veru moraš nositi pa je ja ne nosim(ponekad je stavim) ali uglavnom je ne nosim
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.