Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2007., 12:13   #21
Quote:
crnka79 kaže: Pogledaj post
vjencala bez prstenja,ali to mi nekako nije to .
Hm u braku i pred braka draga moja prstenje ti je najmanja briga.Isto ti je imala ga na prstu ili ne
To ti je sasvim svejedeno.To je samo beznačajna simbolika.
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 13:03   #22
kleknuo je i zaprosio me. ja rekla da i stavio mi zaručnički prsten na ruku, kojeg je sam birao i plivao mi je oko prsta u velikom luku. inače, bilo je jako dirljivo, al to sad nije tema
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 15:21   #23
Kod mene je bilo jako simpa..jedne večeri smo izašli vani..i totalno neisplanirano sam ja kleknula ispred njega i zaprosila ga..Bidan je osta cili isšokiran, muca je i prominia nekoliko boja u licu A k tome oko nas je bilo cca 500-tinjak ljudi
Nakon toga (nakon šta se smirija) smo odlučili da će on meni uzet prsten, koji sam ja sama, s njim, birala oko misec ipo dana..a onda je on treba smislit nešto da me zaprosi..i to je i napravija..jedne večeri smo bili vani, zvjezdano nebo nad nama..a on kleči i drži prsten..ah.......SAVRŠENO!
šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 15:47   #24
ja sam svom zamotala spagetu oko prsta i rekla... '' a sto ti mislis...''... nasmijali smo se i rekli ''ok... moze...'' Nakon par dana mi je kupio lijepu ogrlicu, a psretnje cemo tek na dan ''D''...
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 18:00   #25
..

Nakon 2 tjedna veze je poceo pricati kako bi on mene zenio.. Kad smo bilo tek mjesec i pol skupa, nakon neke svadje, dok sam mu sjedila u krilu, opet je to spomenuo, a ja sam rekla da.. Sad smo 2 godine zaruceni Dobila sam prsten nakon dva tjedna i uvijek ga nosim, on ga nema. Nismo bas znali kako to ide, a i nije nam bas stalo do takvih pravila.
I da, svadba je ubrzo.. tj.meni usporenoj je to ubrzo.. u fazi smo informiranja
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 20:38   #26
Prvi dan kad smo prohodali, rekao je da će me oženiti. Samo sam mu se nasmijala. I, ženi me nakon šest i pol godina veze, od toga zaručeni tri godine. Prsten sam sama izabrala, on ga nije dobio. Vjenčanje je za mjesec dana, a mi nismo još kupili vjenčano prstenje. I da, moj zaručnički definitivno nije klasični prsten za zaruke. Bijelo zlato, cijeli od cirkona.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 22:11   #27
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
da, bas i mene zanima, jel obicaj kod nas da i muksarci nose prstenje ili samo zene?

Koliko mi je poznato kod zaruka samo zena dobije prsten a na vjencanju oboje.
Sultiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 08:35   #28
Quote:
Sultiana kaže: Pogledaj post
Koliko mi je poznato kod zaruka samo zena dobije prsten a na vjencanju oboje.
Slabo si upoznata. Razlika je u običaju od kraja do kraja (da ne kažem od sela do sela).
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 11:13   #29
Malo offtopic ali, pročitala sam puno puta na forumu a iz RL također znam masu ljudi kojima su kilometarske zaruke nešto sasvim normalno. Čemu se zaručivati ako ćete na toj fazi ostati dvije, tri, pet ili više godina? Nije li poanta zaruka planiranje vjenčanja a ne čekanje ne znam ni ja čega? Zanima me pogled iz drugog kuta pa ako ima netko za napisat koju...
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 11:23   #30
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Malo offtopic ali, pročitala sam puno puta na forumu a iz RL također znam masu ljudi kojima su kilometarske zaruke nešto sasvim normalno. Čemu se zaručivati ako ćete na toj fazi ostati dvije, tri, pet ili više godina? Nije li poanta zaruka planiranje vjenčanja a ne čekanje ne znam ni ja čega? Zanima me pogled iz drugog kuta pa ako ima netko za napisat koju...
Evo ja imam...

Zaručila sam se jer mi bila fora dobit prsten, ali mi se ne udaje. Ni sad ni tako skoro. Imam blizu 30. Zajedno smo više od 10 godina, zaručeni 3 i pol, živimo zajedno i mislim da će tako bit još duuuuuuuugo....

Hate weddings
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 11:29   #31
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Evo ja imam...

Zaručila sam se jer mi bila fora dobit prsten, ali mi se ne udaje. Ni sad ni tako skoro. Imam blizu 30. Zajedno smo više od 10 godina, zaručeni 3 i pol, živimo zajedno i mislim da će tako bit još duuuuuuuugo....

Hate weddings
Ali prsten je zaručnički... zašto nije mogao biti "obični" kad se već ne želiš udati? Ili je to nekakav način obilježavanja partnera
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 12:13   #32
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Evo ja imam...

Zaručila sam se jer mi bila fora dobit prsten, ali mi se ne udaje. Ni sad ni tako skoro. Imam blizu 30. Zajedno smo više od 10 godina, zaručeni 3 i pol, živimo zajedno i mislim da će tako bit još duuuuuuuugo....

Hate weddings
Ja sam dobila prsten,koji nije zaručnički,više onako da imam nešto što uvijek nosim sa sobom...dogodine se udajem i trebala bih ubrzo dobiti zaručnički,koji će značiti da se približava vjenčanje!!
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 13:45   #33
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Ali prsten je zaručnički... zašto nije mogao biti "obični" kad se već ne želiš udati? Ili je to nekakav način obilježavanja partnera
Eto, nije obični jer nam se tako htjelo. Zaručnički je jer je to bio prsten njegove bake, pa majke, pa sad moj, a sutra ću ga dati svojoj kćeri ili nevjesti. Tako bi bar trebalo bit. I to mi se sviđa... to prenošenje s koljena na koljeno.
Ne radi se o nikakvom obilježavanju partnera jer smo i prije prstena na jednak način pripadali jedno drugom. Veći je i ozbiljniji korak zajednički život od komada zlata koji se ove "zaručnički".

Ne podnosim konvencionalnosti i pravila. Sviđa mi se ono što mi se sviđa, a ono što mi se ne sviđa ne prakticiram. Uzimam ono što mi paše.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 14:18   #34
Frendovi su se nedavno zaručili, pa reko da vam opišem kako je to išlo kod njih...

Skoro 5 godina skupa, on ne trza, razveden s djecom ne treba mu papir, ona štrika, hoće se udati... Prolaze pored zlatarne, ona vidi prsten i svidi joj se te ga naguzi da joj ga kupi. On naivno kupi prsten pritom ne imajući ama baš ništa na umu. Čim su izašli van ona svima rastrubila da su zaručeni. Naravno, nitko nikoga ništa nije pitao. I eto... još uvijek su zaručeni... ja već haljinu kupila za svatove ali on i dalje ne trza...a dobro, bit će haljina dobra za neku drugu feštu
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 18:34   #35
divne zaruke:klap: :klap: takve si i ja priželjkujem
__________________
Dama je zena koja zna kad ne zna iako uvijek sve zna
ita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 19:41   #36
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Frendovi su se nedavno zaručili, pa reko da vam opišem kako je to išlo kod njih...

Skoro 5 godina skupa, on ne trza, razveden s djecom ne treba mu papir, ona štrika, hoće se udati... Prolaze pored zlatarne, ona vidi prsten i svidi joj se te ga naguzi da joj ga kupi. On naivno kupi prsten pritom ne imajući ama baš ništa na umu. Čim su izašli van ona svima rastrubila da su zaručeni. Naravno, nitko nikoga ništa nije pitao. I eto... još uvijek su zaručeni... ja već haljinu kupila za svatove ali on i dalje ne trza...a dobro, bit će haljina dobra za neku drugu feštu
jadan čovjek
Grgica Mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 00:18   #37
Zaruke, zaručnik, zaručnica - još dok sam bila mala (mala, mala, kao Palčica) to mi je zvučalo jako arhaično i bila sam uvjerena da se nitko više ne zaručuje. Šta li je to uopće? Nikad mi nije bilo jasno zašto se ljudi zaručuju (btw, mislila sam da to stvarno više nitko ne radi). Ima li to neke važnosti? Ne znam kako bih izgovorila "ovo je moj zaručnik" , to mi zvuči baš glupo. Jest da mi je moj sadašnji muž, tadašnji dečko, kupovao tu i tamo neke prstenčiće, ali nikad to nisam shvaćala zarukama, nego onak...(gomilanjem nakita )...........

venezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 12:13   #38
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Malo offtopic ali, pročitala sam puno puta na forumu a iz RL također znam masu ljudi kojima su kilometarske zaruke nešto sasvim normalno. Čemu se zaručivati ako ćete na toj fazi ostati dvije, tri, pet ili više godina? Nije li poanta zaruka planiranje vjenčanja a ne čekanje ne znam ni ja čega? Zanima me pogled iz drugog kuta pa ako ima netko za napisat koju...
Mi smo tako dugo zaručeni jer smo krenuli živjeti skupa, ali se nismo htjeli vjenčavati jer nismo imali love. Zaručili se s planom vjenčanja za koji mjesec, ali nestabilna financijska situacija, pa se odužilo. Eto, za mjesec dana je vjenčanje.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 12:32   #39
Quote:
crnka79 kaže: Pogledaj post
Mene je moj dragi pitao hocu li se za njega udati dok smo sjedili u pizzeriji

takodje... i mene moj...
samo sto smo mi tada bili nekih mjesec dana skupa,a znali se dva mjeseca
mada sam mislila u toj sekundi da je poludio,da ga je sunce spicilo...ali et, vjencali se sudbeno i sad cekamo bebaca i crkveno vjencanje ce biti 2008...
prsten sam samo ja dobila... on nece (a i nije ljubitelj nakit) da nosi prsten dok nebudu oni "pravi" tj. nasi vjencani...
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 17:10   #40
a kak bi trebao izgledat muški zaručnički prsten?
__________________
it's amazing how easily he makes me smile...
ice88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.