Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2008., 21:59   #61
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ja samo znam da Algol nikome nije ništ dobro donio, onda i kad donese uspon, donese još brži pad i katastrofu.

orginalno je Algol povezivan sa vješavanjem i odrubljivanjem glave.
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...stx2=s=outs=24

jel me treba bit trta neceg?
bauble neu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 13:29   #62
fiksne zvijezde, tj, zvijezde stajaćice, su jako proučavane i objašnjavane u jyotish literaturi, samo si treba prevesti imena. čak i Kezele daje osnovne informacije.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 19:16   #63
A što mogu očekivati od Algol 0 ASC 0 Sun
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 19:21   #64
svašta.....to je divno. pavelić je imao slično nešto.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 19:28   #65
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
svašta.....to je divno. pavelić je imao slično nešto.
LOL, iz tvog pera ovo zvuči kao vrlina

ozbiljno? čiam o tom Algolu i kosa mi se diže na glavi

ako što prezirem to je nasilje i nacionalističke ideje

moj Mjesec u Vodenjaku im se svojski opire
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 19:56   #66
Čitala sam vezano za zlosutni Algol da je njegov utjecaj puno veći na događaje nego na osobe.

Pa su se tako ama baš svaki masakr, dekapitiranje, atomska bomba, holokaust, pošasti kuge i drugih bolesti, potresi i ino dogodili za vrijeme opozicije, konjunkcije ili kvadrata sa Algolom Sunca, Plutona, Marsa, Saturna, a bogami je i Jupiter imao svoje prstiće u Hirošimi....

Primjer, Srebrenica - Algol u opoziciji sa Plutonom (razaranje) koji je, by the way stolovao u Škorpiji (masovna grobnica)
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 22:09   #67
zna ko nešto o Procyon i Zaniah?
raw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 08:11   #68
Totto jake fixne zvijezde u kombinaciji sa osobnim planetama, uvijek daju velike osobne mogućnosti napretka, međutim nakon velikog uspjeha donesu jezivu katastrofu. Međutim, ako Sunce ne trpi loše aspekte ako nije u 6,8,12 ne mora se dogoditi ništa fatalno.


Zabunio sam se , Poglavnik ima AC na 26 Bika 0 Pl. mea culpa
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 11:11   #69
Meni je Caput Algol u konjunkciji sa Saturnom.
U opoziciji s Neptun 0 Lot of Fortune (Škorpion, 11.), vrh T-kvadrata Mars u Lavu u 8.

Totalno nasilna smrt
Kako mi je Saturn u 4. kući po Placidusu, a u 5. po ostalima, ne znam dal će me zadaviti mater ili ljubomorni ljubavnik
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 17:23   #70
Ma dajte ljudi,toliko losih prica o tom algolu....pa i Onazis je imao jupitera na algolu,pa.... upravo taj algol mu je doneo silno bogatstvo,dobro da ne preterujem bas,taj njegov jupiter je imao silne trigone...

Ja se slazem sa tottom.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 20:55   #71
well, valjda ljudi koji ga imaju dozive i u okolini vise smrt. ne mora se valjda uvijek njima nesto desit na njihovom tijelu.Bar se nadam Mene oduvijek smeta kad mi netko iznenada, npr prijatelj ili blizi ljudi, stave ruku na vrat
bauble neu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 22:00   #72
algol donosi slavu, naravno ali i pad. baš kao regulus
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 07:48   #73
Znači, fiksne zvijezde su važne ako su na bitnim točkama horoskopa.

Moi imam Antaresa na Asc-u, Aldebarana na Dsc-u i Regulusa na vrhu 9. kuće, to je od značajnijih pozicija.Zloglasni Algol je u 6. kući, moožda u konjunkciji s Venerom, ako je orbis uistinu 5 stupnjeva.

No, taj Antares i Aldebaran su unfortunate!!
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 08:31   #74
Antares mi je prilično blizu Sunca i mislim da nije unfortunate, u stvari, ne znam da li uopće djeluje tako da nema razloga za brigu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 09:23   #75
No ja primjećujem utjecaj Antaresa, iako možda više utoliko što naglašava nešto što već postoji u karti. Npr., konstantni problemi s očima, tvrdoglavost, sumnjičavost, sklonost dubljim, mračnijim temama, itd. Da ne bude zabune, to su karakteristične značajke Antaresa koje sam polovila na nekom siteu o fiksnim zvijezdama.Dakle, on ondje jest okarakteriziran kao fortunate, sa prirodom Jupitera, Marsa i Merkura, no opis njegova utjecaja se malo, reklo bi se, kosi s tom '' fortunate '' karakterizacijom.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 10:09   #76
E da, zaboravih, orbis je 1° a ne 5°
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 11:02   #77
Ma negdje sam pročitala da je Dupor napisao da je kod konjunkcije s Algolom dozvoljen orbis 5 stupnjeva.Znači, ipak nije ? Izludit ću od tih oprečnih informacija.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 06:30   #78
Quote:
bauble neu kaže: Pogledaj post
well, valjda ljudi koji ga imaju dozive i u okolini vise smrt. ne mora se valjda uvijek njima nesto desit na njihovom tijelu.Bar se nadam Mene oduvijek smeta kad mi netko iznenada, npr prijatelj ili blizi ljudi, stave ruku na vrat
upravo tako. Zapravo sam vrat povezivala sa bikom (Sunce, ASC, Me, MA, Ve), no možda i Su0ASC0Algol ima nešto u tome. Ne volem da mi diraju vrat, sve me jeza prolazi od toga. Imam autoatsko dizanje ramena da se zaštitim.
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 12:30   #79
Hermione nije tu samo Algol u pitanju do Algola ima manjih sitnijih ali jednako ubojitih zvijezda. Ja za Algol uzimam 3 stupnja.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 15:57   #80
Pa neko računa orbis za Algol i do 5 stupnjeva (čak mi se čini da sam pročitala negde i 8 ).

Meni je Severni čvor tačno na Algolu, a sve to u opoziciji sa dragim Saturnom . A kad me neko s leđa uhvati za predeo ramena i vrata, instinktivno ga udarim laktom u stomak. Ljudi vremenom nauče da mi to ne rade.
ista is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.