Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2007., 08:14   #281
...moja prvorođena još uvijek voli te igračkice...dal da se ja sad zabrinem jer ona ima 21god....
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 13:43   #282
netko je tražio HRVATSKI poklon-Hlapićev dućan
Ima u Getrou NZ.Mislim da ima još pokoji.
mala_papalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 22:17   #283
A sto kupiti prijateljici koja je nedavno rodila?

Znam da dolje ima tema koju je otvorio muz zene koja je nedavno rodila, no ovo je ipak nesto drukcije pa mislim da zasluzuje posebnu temu:

Zivim u inozemstvu a ona u Zagrebu, vrlo smo bliske. Rodila je prije nekoliko dana i ja sam joj poslala cvijece (hvala bogu na internet kupovini!), ali htjela bih joj nesto pokloniti kad se vidimo za kojih mjesec i pol do dva.

Btw imam poklon za bebu no htjela bih nesto za nju.
Obicno joj poklanjam knjige, predmete za kucu i slicno.

Kako ne zivim u Hrvatskoj, a nemam ni djece, nemam bas osobnog iskustva.

Nazalost vrijeme joj ne mogu pokloniti jer su moji boravci u Zagrebu uvijek vrlo kratki .

Ali nesto tipa Martimex bon? Wellness? Ako da, kako to organizirati? I gdje?
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 22:26   #284
link na temu
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 11:17   #285
puffko, pet stranica i ima stvarno dobrih i razlicitih prijedloga, ipak spajam

wellnes je ok zamisao, ali ne bih to forsirala prvih mjeseci, dok se i beba i obitelj jos navikavaju.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 11:20   #286
Hvala na linku + spajanju, nasla sam par dobrih/odgovarajucih ideja.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 13:33   #287
haljine za curice

Da li netko zna gdje se u Zagrebu mogu kupiti haljinice za curice od sest godina? Nesto u stilu Sarah Kay,onako sa volancicima?
simply red is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 10:40   #288
Bok, zanimaju me cifre, koliko se danas u Hrvatskoj stavlja novorođenom djetetu ispod jastuka malo boljim prijateljima ( i da li je to još uvijek običaj kod nas ili se kupuju pokoni) hvala !!
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 23:14   #289
ovisi o mogućnostima, 500tinjak kuna ili 100e(malo ljepše zvuči...), tako bar kod nas, ostali većinom daju po 200.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 21:36   #290
Quote:
Frankie kaže: Pogledaj post
Bok, zanimaju me cifre, koliko se danas u Hrvatskoj stavlja novorođenom djetetu ispod jastuka malo boljim prijateljima ( i da li je to još uvijek običaj kod nas ili se kupuju pokoni) hvala !!
pa valjda ćeš dati koliko ti želiš dati, dakle tomože biti i 20 i 2000 kuna!
ista stvar i s poklonom ili novcima - ako želiš dat novce - dat ćeš novce..ako želiš bebi nešto kupiti i da poklon ima osobni štih - onda ćeš kupiti poklon
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 23:27   #291
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa valjda ćeš dati koliko ti želiš dati, dakle tomože biti i 20 i 2000 kuna!
ista stvar i s poklonom ili novcima - ako želiš dat novce - dat ćeš novce..ako želiš bebi nešto kupiti i da poklon ima osobni štih - onda ćeš kupiti poklon
a možeš i jedno i drugo...
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 01:58   #292
ja sam uglavnom kupovala robicu, igračku i bombonijeru za mamu.

sad iz vlastitog iskustva vidim da igračke nisu potrebne, pa sam se prebacila na robica + bombonijera + koverta (50€)
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 17:29   #293
Rodila se beba - običaji

Moja frendica je rodila i još jedna itd.... i jel ja sad svima moram stavljat 100 eura pod jastuk ne pada mi na pamet
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 19:33   #294
Quote:
blured kaže: Pogledaj post
Moja frendica je rodila i još jedna itd.... i jel ja sad svima moram stavljat 100 eura pod jastuk ne pada mi na pamet

Nikad čula? Čula sam da se lova stavlja pod jastuk. Nekad je to bio običaj, danas baš i ne. Ja, a i sve moje frendice kupimo neki zgodni kompletić za bebu i to je to. Kakvih 100 eura?
__________________
Ne vrijeđaj krokodila prije nego što prijeđeš rijeku.
Burmanska mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 19:33   #295
Pa i ne moraš. Kupi neku robicu,igračku,privjesak za lančić,posteljinu za krevetić....sad bar imaš veliki izbor stvari za male bebe u dučanima pa iskombiniraj nešto.
Ja sam svaki put pitala kaj im treba,nabrojala par stvari koje sam prije toga vidjela u dučanu i nešto od toga izabrala.Ne mora uvijek biti lova bez obzira na običaj.
Alana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 19:46   #296
Quote:
blured kaže: Pogledaj post
Moja frendica je rodila i još jedna itd.... i jel ja sad svima moram stavljat 100 eura pod jastuk ne pada mi na pamet
kod nas je običaj ak je djete iz familije stavlja se lova ispod jastuka,ok stavila sam i nekim frendicama,ali više sam im znala kupiti robicu,nešto kozmetike za bebu,uglavnom uvijek bi pitala prvo šta joj treba
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 23:37   #297
Ako je 100 eura pod jastuk običaj, ne može biti stariji od devet godina.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 09:30   #298
Ma...ja odem u knjizaru kupim onu veeeliku zutu radosnicu (200kn mislim) i to lijepo zamotam i odnesem...zahvaljuju mi se i frendice i rodbina i dan danas...nakon nekoliko godina...unutra se stavljaju svakojaki podatci o djetetu i njegovom rodjenju, slikice sa prvog kupanja,bozica uskrsa...pa ima pretinac za narukvicu iz bolinice, za prvi osisan pramen kose, pa mjesto za otisak stopala i rucice (ono namazes ruku vodenim bojama, temperama i ostavis otisak ) i tako...uglavnom...meni super poklon a oni svi sretni i zadovoljni, kakvih 100E pod jastuk...nis od toga.Treba uspomene a ne novce..ionako ce starci to potrositi (Sala)
Liddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 16:48   #299
Ja znam za obicaj sa lovom, na srecu nisam vise geografki locirana oko tih obicaja. Ovdje nema preseravanja, nego se kupi odjelce, nakit maloj bebi ne bi kupovala i to mi je a ja uvijek dodam i nesto za mamu, mama se nitko ne sjeti.

Ili poklon bon za masazu ili neki fini losion za tijelo ili bon od mene za par sati babysittinga a ona nek bulji u zid ako hoce, bitno da ima vrijeme samo za sebe.

Mozes umjesto odjecla jel to svi kupuju, uzeti neku didakticku igracku za bebicu ili pitati jel mami sto od opreme nedostaje, mozda neka posteljina ili slicno...

Za bebicu evo par ideja za poklon

http://www.amazon.com/gp/product/B00...m_babymrf_d_t6

Kod nas je obicaj da mama na amazonu ili u nekoj djecjoj robnoj kuci ostavi baby listu sto joj sve treba u svim cjenovnim kategorijama i onda svatko kupi nesto, prekrizi i opet je iznenadjenje a dobila je bas sto joj treba

Mozes uzeti i neke igracke za kadicu i kupanje, samo pazi da nema malih dijelova koji se rastavljaju. Mozes uzeti sitnicu od
Baby Einstein-a, igrica za motoriku, to moze mama dati bebi, nakon nekoliko mjeseci

http://www.amazon.com/Melissa-Doug-D...960428&sr=1-80

Ako kupujes robicu, kupi bolje nesto za zimu, za ljeto ce sad svi kupiti a poslije nece nista dobiti, pazi da uzmes onda par brojeva vece, djeca brzo rastu
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 17:20   #300
Quote:
blured kaže: Pogledaj post
Moja frendica je rodila i još jedna itd.... i jel ja sad svima moram stavljat 100 eura pod jastuk ne pada mi na pamet
To zavisi od toga kakav je obicaj. Jel kod tebe i kod nje obicaj stavljati novac pod jastuk?
Kod nas jeste ali 100 evra

Obicaj je novac stavljati zato sto je to sreca za djete, kazu. E sad sto narod danas pretjeruje s tim novcima. Prije se to nije davalo puno, vazno je bilo staviti nesto malo novaca kada prvi put vidis djete.

200 kuna i previse
I uz to kakvu krpicu i eto
Ipak si ti "samo" prijateljica. 100 evra nek stavlja familija. Mada je to po meni isto previse. Mi npr. smo nedavno bili kod blize familije. Covjek i ja po
200 kn. I pokloncic i super. Ali to je familija.
A i nismo u Hrvatskoj, valjda i to ima neke veze
__________________
Ljubav je kao rat, lako je zapoceti, tesko zavrsiti i nikada se ne zaboravlja....
sunce35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:45.