Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2007., 14:45   #41
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Ovo je potpuno točno. Opsjednuta sam higijenom i stvarno gadljiva, znam još nekoliko blizanaca s istom osobinom.
............................
Moja je maksima 'Čistoća je pola zdravlja'.
(A šporkica druga polovica...)

i ja sam isto blizanka i nad-nadprosječno uredna. neću reći "opsjednuta higijenom", jer bi me to asocirala kao da sam za ludnicu ili za psihijatra (u tom smislu "opsjednuta" nisam), ali, kao što rekoh, imam vrlo visoke higijenske standarde. da, i gadljiva sam. i poznam još dosta blizanaca koji su skloni toj stvarno izrazitoj čistoći i urednosti, znatno više nego djevice.

ja sam od onih koji su - ako se ne mogu istuširati (npr. zatvore vodu zbog nekih radova ili sl.) - bolesni.

drakulj, i ja često volim ponavljati "čistoća je pola zdravlja"...kad dolazim izvana prvo što radim je idem u kupaonu oprati ruke. žutice bi npr. bilo 50% manje samo kad bi ljudi češće prali ruke. hehehe, sad smo zabrijale, moje blizankice!

Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post

6. i 12. kuca su po meni najgore kuce za tranzite losih planeta jer tada covjek gubi kontrolu nad svojim zivotom, najcesce zbog bolesti i onda postoji samo napola i nonstop je u nekakvom glibu, ko da nista ne postize. to su kuce dna


sad si me baš "utješila".
meni sad saturn prolazi kroz 6. kuću i čini kvadrat na veneru i na sunce.
kuća dna! ajme, kak ću ja to preživjeti!!!!!!!!!!!!!!!!!

strašno!
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 15:07   #42
I ja sam primjetio isto za blizance (ženske). Higijena i čistoća uber alles.

Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
sad si me baš "utješila".
meni sad saturn prolazi kroz 6. kuću i čini kvadrat na veneru i na sunce.
kuća dna! ajme, kak ću ja to preživjeti!!!!!!!!!!!!!!!!!
strašno!
Pa više ćeš raditi što moraš (dužnost) nego ono što želiš.

I so what ? Znaš kada je Mesić (Jarac) postao 2 put predsjednik zemlje? Kad je Jupiter bio u Vagi a Saturn u Raku godine 2005. Bez puno petljanja.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 16:24   #43
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post

Pa više ćeš raditi što moraš (dužnost) nego ono što želiš.

I so what ? Znaš kada je Mesić (Jarac) postao 2 put predsjednik zemlje? Kad je Jupiter bio u Vagi a Saturn u Raku godine 2005. Bez puno petljanja.
da? ajd' me još malo tješi...
hoćeš reći, naglasak je na dužnosti, a ne neminovno na tome da ću "izgubit kontrolu nad svojim životom", razboliti se , završit u bolnici, ono..."kuća dna", "u glibu" i slično!!!???

određene naglaske na dužnosti već vidim, a i pojačano razmišljanje o onome što bih 'morala' napraviti, popraviti itd. u životu...kao i racionalnije sagledavanje nekih stvari, iako - priznajem - s više straha i melankolije nego inače.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 16:54   #44
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
da? ajd' me još malo tješi...
hoćeš reći, naglasak je na dužnosti, a ne neminovno na tome da ću "izgubit kontrolu nad svojim životom", razboliti se , završit u bolnici, ono..."kuća dna", "u glibu" i slično!!!???
majko mila, stvarno znam prestrasit ljude

astrid, daj ljepo procitaj u kojem kontekstu je to napisano i primjeti da saturn nije transcedentalna planeta tip me pitao za slucaj prijatelja s kojim nesto nije u redu. to sto sam napisala gore je tocno, znam iz iskustva, medjutim pitanje je u kojoj mjeri ce se sve dogoditi, to ovisi o tvom natalnom. ako nemas planeta u ovim kucama onda neces ni biti previse sklona somatskim, psihosomatskim i psihickim oboljenjima. a inace i za saturna sve stoji, meni su to najgore kuce za izdurat, razlog zasto ne mogu smislit do kraja zivota citanje vite i slicnih casopisa, kad me neko pila s alternativnim metodama ljecenja i takvim nacinom zivota ko da je otkrio ameriku, bilo kakve dijete, yoge, pilatese, teretane i aerobike, da ne govorim o cajevima i ostalim ribljim specijalitetima.... samo sto ponavljam, saturn nije transcedentalna planeta i s njim su iskustva vise manje normalna i covjek ne ludi tako lako vec se cesto i vise stabilizira. pluton, uran i neptun pricaju nevjerojatne price i s njima se lakse gubi kontrola i udaljava od drugih ljudi.

dakle, zanemari
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 17:01   #45
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post


sad si me baš "utješila".
meni sad saturn prolazi kroz 6. kuću i čini kvadrat na veneru i na sunce.
kuća dna! ajme, kak ću ja to preživjeti!!!!!!!!!!!!!!!!!

strašno!
uvijek se tranzit jace emotivno osjeti ukoliko se radi o tranzitu preko planeta a ne samo kroz kucu jer su to puno vece energetske tocke, jedino sto se kroz kucu duze vremena osjeti, duze traje. tako da ces se vise koncentrirati na pitanja sunca i venere u 2. (i kuce kojima vladaju) dok ce u pozadini cijelo vrijeme biti prisutni problemi iz 6. znas i sama da ce najveci problem iz svih tih kuca biti onaj koji si najvise izbjegavala.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 19:08   #46
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post

astrid, daj ljepo procitaj u kojem kontekstu je to napisano i primjeti da saturn nije transcedentalna planeta
ah, šta ti ja znam šta je transcedentalna planeta...zapravo, nisam na taj izraz ni obratila pažnju.
ajme, kad ću kukat ako ne sad kad mi je saturn u kvadraturi na sunce i veneru!
da, dosta toga sada gledam crno, a najviše se bojim bolesti (ne daj bože da sad pročitam nešto o nekoj bolesti, odmah dobivam napade hipohondrije!). ajme, kako taj saturn zna zagorčat život!
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 21:36   #47
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
ah, šta ti ja znam šta je transcedentalna planeta...zapravo, nisam na taj izraz ni obratila pažnju.
da, bojim se da sam te bezrazlozno napala, moguce da je to samo neka moja jezicna tvorba ispricavam se! ali sam napisala koji su to tranziti, molim pazljivije citat

Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
ajme, kad ću kukat ako ne sad kad mi je saturn u kvadraturi na sunce i veneru!
da, dosta toga sada gledam crno, a najviše se bojim bolesti (ne daj bože da sad pročitam nešto o nekoj bolesti, odmah dobivam napade hipohondrije!). ajme, kako taj saturn zna zagorčat život!
ah, ne bi voljela imat ovo s venerom, to mi je najgori tranzit, sto god bilo, pazi na svoju ljepotu nista nije vrijedno toga da prebrzo ostaris.

a meni vec godinu dana tranzitira sunce i jos nije prestao a vec mi je poceo i mjesec tranzitirati. tako da te kuzim, ali ja sam naucila ne nervirati se i ne histerizirati makar se sve rusilo oko mene. napadi hipohondrije to je saturn kroz 6. rezultat ce biti da ces tako steci neke jos zdravije navike i vise se brinuti o svom izgledu i zdravlju.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 22:58   #48
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
da, bojim se da sam te bezrazlozno napala, moguce da je to samo neka moja jezicna tvorba ispricavam se! ali sam napisala koji su to tranziti, molim pazljivije citat

ah, ne bi voljela imat ovo s venerom, to mi je najgori tranzit, sto god bilo, pazi na svoju ljepotu nista nije vrijedno toga da prebrzo ostaris.

a meni vec godinu dana tranzitira sunce i jos nije prestao a vec mi je poceo i mjesec tranzitirati. tako da te kuzim, ali ja sam naucila ne nervirati se i ne histerizirati makar se sve rusilo oko mene. napadi hipohondrije to je saturn kroz 6. rezultat ce biti da ces tako steci neke jos zdravije navike i vise se brinuti o svom izgledu i zdravlju.

ma ne brini, draga, pa nisi me uopće napala, no way!!!
mislim da sam čula već prije negdje taj izraz "transcedentalna" planeta, tako da nisam sigurna jel to samo tvoja jezična tvorba, no nikad se nisam uputila koje su to (vjerojatno one dalje od neptuna), ali dok sam to čitala zabrijala sam na taj saturn...no, nema veze...volim pročitat što napišeš, a to što ja paničarim to je moj problem, a ne tvoja krivnja.

da, brinut ću se o izgledu i o zdravlju, koliko mogu - hvala ti! ma brinem se i sada i dosta dobro izgledam, nisam esteski "pala" (bar za sada ), samo sam veći pesimista nego inače (čak i ne pesimista, nego strašljivica!).

meni ti je zadnjih godina saturn prelazio preko mjeseca u lavu (5.kuća) i imala sam problema s mamom, nerazumijevanja i svađe, zahlađenje odnosa...interesantno, ništa sa simbolikom 5. kuće (ljubav, djeca), to sve OK, ali ovo sa simbolikom mjeseca (majka) - problematično. i to me izmorilo. zbog toga sam također bila nekako melankoličnija, slabija, mračnija, osjetljivija, osamljenija nego inače (jer prije smo se puno bolje slagale i bile dosta povezane); tako da mi je sad već dostaaaa...i sad kad bi se od tog trebala oporaviti evo ti sranja tj. saturna u kvadraturu na moju veneru/sunce.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 00:27   #49
Puno, puno hvala beti na trudu - ali ja se na žalost ni malo ne razumijem u astrologiju, a nemam vremena da se poučavam! Bi li mogla ti ili netko drugi izračunati koliko će trajati period duševne bolesti / ostanak u duševnoj bolnici osobe za koju me zanima - poslao bih potrebne podatke na pp...
getting better is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 21:37   #50
Quote:
getting better kaže: Pogledaj post
Puno, puno hvala beti na trudu - ali ja se na žalost ni malo ne razumijem u astrologiju, a nemam vremena da se poučavam! Bi li mogla ti ili netko drugi izračunati koliko će trajati period duševne bolesti / ostanak u duševnoj bolnici osobe za koju me zanima - poslao bih potrebne podatke na pp...
ja ti znam predvidjati jedino po tranzitima a to je jako neprecizno mada za psihicke procese najbolje. posalji podatke na pm al imaj na umu da je to sve amaterski i raspitaj se poslje kod drugih, ja cu napisati sta vidim. mislim da bi svakome to sto trazis bio dosta tezak zadatak.

inace, bila sam na putu pa nisam mogla odgovorit
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 23:25   #51
Joj ljudi, čitam ovo i hvata me blagi strah jer nitko ne zna što mu se može dogoditi u životu, kad može jednostavno puknuti kao grančica. Mene brinu neki moji aspekti, molim vas bi li mi rekli nešto o njima? Pleeeeeasee... Merkur kvadrat Uran ; kažu aspekt genijalaca ali i luđaka, ajoj, Me kvadrat AC. Plaše me konjukcije -PLutona i Marsa, te Plutona i Saturna. A i Sunce mi je u kvadratu s Neptunom. Što to znači? Da imam šanse krcnut? Inače sam optimist i sve to je super, ali znam biti ponekad u čudnim raspoloženjima, previše brinem i analiziram. Mjesec mi je u konjukciji s Plutonom, što me također ne veseli, snovi me muče jer mi podsvijest radi 100 na sat. Rijetko da se ikad normalno naspavam. Molim odgovor.. Znam da sam dosta toga sad pitala i navela, ako je netko od volje bila bih zahvalna, jako.
Mallory Knox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 06:13   #52
Draga Mallory,ne mogu ti bez karte nista reci,ali ono sto si ti navela govori upravo o tom tvom strahu,dosta razmisljas o onostranom (mo 0 pl),sve je to duboko,mesec ti je osetljiv,inteligencija naglasena,sam taj apsekt me 90 ur govori da su ti misli "brze",verovatno te neke stvari brzo iznerviraju,sto ne znaci da si ne normalna i sl,nemas razloga za strah,konjukcija sunca i plutona upravo govori o tvojoj jakoj energiji i velikoj regeneraciji...
pozz
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 12:51   #53
Hvala ti draga
Mallory Knox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 02:50   #54
Zanimljiva tema. Kao osoba koja ima poprilično nategnute živce i kartu, mogla bih da se utefterim
Dok sam bila mlađa imala sam konstantni jezivi osećaj da ću svakog trenutka da završim u beloj košulji. Imala sam strahovite ispade, nekakve užasne snove, niti vizije, niti neka normala, ma katastrofa. Vladar mog 3. polja je Venera, koja je ni manje ni više nego na Plejadama, egzaktno. Nema nijedan lep aspekt, a jedina olakšavajuća okolnost joj je domicil. Aplikaciona opozicija sa Uranom (koji je, simpatično, vladar 6. polja), i kvadrat sa Mesecom (Rak sam, inače, pa mi je jedan od vladara u 12. kući), ili da sve to pojednostavim -
T-kvadrat (VE 180* UR oba 90* MO).
Mislim da me ja tu jedino spasio dobar Merkur, koji me zatrpao knjigama i kojekakvim pisanjem, konkursima, školom, ali me je definitivno sklonio od svih mogućih prijatelja iz detinjstva, onako, kao da se neko pojavio i rekao im: fajront! tako da sam vremenom uspela da kontrolišem ovu Veneru, iako me i dalje drma, da se ne lažemo, ali i valerijana je učinila svoje

p.s. veliki pozdrav za Lutijenu
-69- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 05:37   #55
Quote:
-69- kaže: Pogledaj post
p.s. veliki pozdrav za Lutijenu
Hvala darling
Ali kada pricamo o ovakvim stvarima,verujem da nema coveka na planeti koji nema momente afekta ili besa,pa sta onda smo svi ludi??
To sto ti je venera na plejadama,rekla bih da se pre odnosi na tvoj magnetizam u odnosu na druge ljude ili te barem tako dozivljavaju,ipak je venera benefik.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 00:19   #56
Da li postoje indikatori u natalnoj karti koji bi mogli ukazivati na potencijalnog psihopata ?
Budući da se oni tako spretno znaju prikazati kao normalna osoba i ako nemaju neko delikventno ponašanje ispoljeno prema van nego je to suptilnije prirode po čemu bi se moglo znati da nešto ipak nije u redu ?
lothriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 23:16   #57
Quote:
lothriel kaže: Pogledaj post
Da li postoje indikatori u natalnoj karti koji bi mogli ukazivati na potencijalnog psihopata ?
Budući da se oni tako spretno znaju prikazati kao normalna osoba i ako nemaju neko delikventno ponašanje ispoljeno prema van nego je to suptilnije prirode po čemu bi se moglo znati da nešto ipak nije u redu ?
Psihopatska ličnost je kompleksna a uzrok psihopatije kao i ostalih poremećaja osobnosti nije jednoznačno definiran.

On može biti posljedica različitih faktora od genetike do pretjerano strogog odgoja, kažnjavanja ili zanemarenosti. Psihopat najčešće nastaje s vremenom kada pod psihičkim i fizičkim pritiskom osoba postane toliko devijantna da joj se može dijagnosticirati poremećaj karaktera/osobnosti i ne mora biti mentalno bolesna tj. označena dijagnozom. Tako da što se tiče astroloških indikatora moraš navesti osobine koje ima psihopatska ličnost da bi mogli napisati kako se to astrološki ocrtava u natalnoj karti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 16:52   #58
Dakle, prvo da naglasim kako osoba koju imam na pameti nema nikakvu službenu potvrdu da s njim "nešto ne štima" , dapače on je uspješan i bavi se jednom od onih profesija koja ulijeva autoritet i za koju nikada nebi pomislili što se krije iza toga. Kod opisa njegovih osobina mogu koristiti samo fragmente jer na žalost nisam upoznata sa kompletnim dosadašnjim životom.
Zašto ga onda uopće smatram bolesnim i spominjem baš psihopatiju? Zato što pokazuje karakteristike opisa jednog psihopata, bar što se tiče moderne znanosti.

On je izuzetno šarmantan i brbljiv, nema sramežljivosti i dosta je direktan u govoru, ne boji se ništa i nikome izgovoriti. Sam navodi da je superiornije biće u odnosu na "ostale", drzak i arogantan, voli se hvaliti svojim sposobnostima koje su često prenapuhane. Uvijek je žrtva loših životnih okolnosti.
Brzo zapada u fazu dosade koju razbija potenciranjem svađa, patološki laže ali to prikriva na način da odmah u startu naglašava kako je iskren i izbjegavanjem odgovaranja na direktna pitanja, jedini način kako ga se može uhvatiti da laže je da izokreće već rečeno zato što zaboravlja što je već slagao.
Izuzetno manipulativan kako bi iskoristio svaku osobu od koje smatra da ima korist, sam priznaje da mu je cilj manipulacija i da je jako proračunata osoba.
Nema kajanja za svoje loše ponašanje, ne ispričava se, dapače navest će vas na pomisao da ste uvijek vi krivi za nastalu situaciju.
Ne pokazuje apsolutno nikakvu empatiju na tuđu patnju.
Jedina situacija kad pokazuje nekakve naznake emocija je ona kad gubi kontrolu nad svojim žrtvama, verbalno zlostavlja
Izuzetno promiskuitetno ponašanje i interes za površne i prolazne veze uz izliku da je on žrtva takvog ishoda i da su sve partnerice dr**e

Od početno šarmantne osobe spremne na suradnju i pomaganje prelazi u osobu koja terorizira na način da pokušava žrtvi slomiti samopouzdanje i uvjeriti da je takvo ponašanje upravo zaslužila , od početnog prezentiranja da je osoba koja jako voli svoju obitelj i kako ima puno prijatelja postupno daje do znanja da mrzi sve oko sebe,asocijalan je, uživa u tome da ga se vlastita obitelj boji, sklapa prijateljstva isključivo radi koristi.
On je itekako svjestan što je ali zadovoljan je time.
Vrlo dobro poznaje psihologiju odnosa i kako obmanuti ljude, pojava emocija kod drugih za njega je slabost i čudna anomalija koju on sa interesom proučava jer je svjestan da je to sredstvo kojim može upravljati njima.

U svakom slučaju navest će vas namjerno da ga doživljavate kao osobu koja je poštena i simpatična i da se transformira u ono što primjeti da vi želite, kad primjeti da se javljaju sumnje u tu njegovu projekciju dodaje novu dozu šarma kako bi uklonio opasnost razotkrivanja.

Emotivno je hladan i ne dotiču ga situacije koje bi normalnu osobu uznemirile.

Konstantno je u potrazi za novim plijenom i ljudi mu služe kao potrošna roba, zavisno u kojem kontekstu ih treba, posebno je fokusiran na osobe suprotnog spola i koje ga zanimaju u svrhu seksualnog upražnjavanja, u toj kategoriji si uzima najviše maha.

Rekla bih da je fokusiran na psihičko zlostavljanje, znam samo za jedan slučaj zlostavljanja životinje gdje sam prizanje da je "slučajno" ugušio vlastitog psa, priznanje daje uz blažen izraz lica i sjaj u očima kao da je upravo prizvao iz prošlosti prekrasnu uspomenu.

Što se tiče astrološkog djela meni privlači pozornost Pl 0 Asc 180 Ma/Me što si ja nekako objašnjavam sa tim magnetičnim šarmom koji je istodobno prisutan uz naglašenu odbojnost i taj čudan osjećaj težine koji stvara u želucu i ta silna potreba da dokaže svoju superiornost na način da doslovno ubije riječima sugovornika , razgovara kao da je na steroidima/agresivno

Zanimljivo mi je kako ga ljudi doživljavaju čisto kao osobu sa nezgodnim karakterom i doslovno prolazi neprimjećeno da bi tu bilo nešto dublje i ozbiljnije , možda zbog Mo 0 Ne ? on kao da je stvorio jednu izmaglicu i iluziju o samome sebi.

naravno da sve navedeno možda ne znači da je to stvarno poremećena osoba nego da je "samo " manipulator i ja osobno ne znam što bi ukazivalo na ozbiljniji problem
ne znam, samo nagađam , slobodno me ispravite
lothriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 20:41   #59
Quote:
lothriel kaže: Pogledaj post
Što se tiče astrološkog djela meni privlači pozornost Pl 0 Asc 180 Ma/Me što si ja nekako objašnjavam sa tim magnetičnim šarmom koji je istodobno prisutan uz naglašenu odbojnost
Pisala je Fish o tom aspektu Pl-Ma na temi o Marsu. To našta ljudi padaju kod persona koje imaju naglašen Pluton, nije šarm, već magnetičnost nesvesnog. U suštini, ljudi koji imaju mračni deo sebe koji ne žele da prihvate/nisu osvestili, bivaju magično privučeni takvim ličnostima. Pre neki dan na Pričalici se povela priča o Rasputinu, gde su ga neki okarakterisali kao privlačno, a jedna članica je rekla da joj je odvratan. To je ta energija Plutona.

Quote:
doslovno ubije riječima sugovornika , razgovara kao da je na steroidima/agresivno
Ovo je taj Pl-Me.

Quote:
prolazi neprimjećeno da bi tu bilo nešto dublje i ozbiljnije , možda zbog Mo 0 Ne ? on kao da je stvorio jednu izmaglicu i iluziju o samome sebi.
Sama si sebi odgovorila. Plus što Neptun može da nosi i "zamagljenje" duše i psihe (Mesec). Neptun nisu samo sveci, već i ludaci i psihopate. Ne ume svako da ga ishendla.

Quote:
naravno da sve navedeno možda ne znači da je to stvarno poremećena osoba nego da je "samo " manipulator i ja osobno ne znam što bi ukazivalo na ozbiljniji problem
ne znam, samo nagađam , slobodno me ispravite
Moram da ti kažem nešto, skroz nevezano za astrologiju. Osećam emocionalni angažman/upletnost iz teksta. Nemoj se uplitati, samo nemoj . Ne treba da te zanima da li je i zašto je psiho. Samo se skloni.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 00:54   #60
Quote:
lothriel kaže: Pogledaj post
Dakle, prvo da naglasim kako osoba koju imam na pameti nema nikakvu službenu potvrdu da s njim "nešto ne štima" , dapače on je uspješan i bavi se jednom od onih profesija koja ulijeva autoritet i za koju nikada nebi pomislili što se krije iza toga. Kod opisa njegovih osobina mogu koristiti samo fragmente jer na žalost nisam upoznata sa kompletnim dosadašnjim životom.
Zašto ga onda uopće smatram bolesnim i spominjem baš psihopatiju? Zato što pokazuje karakteristike opisa jednog psihopata, bar što se tiče moderne znanosti.

.....


naravno da sve navedeno možda ne znači da je to stvarno poremećena osoba nego da je "samo " manipulator i ja osobno ne znam što bi ukazivalo na ozbiljniji problem
ne znam, samo nagađam , slobodno me ispravite
Radi se o tome da se kroz astrologiju ne može vidjeti da li je netko psihopata, niti se na taj način može čoeku dodijeliti dijagnoza.

Astrologija u tom kontekstu funkcionira tako da se kroz karakter osobe i određene aspekte "vidi" koje osobine ima vlasnik natalne karte. Na osnovi tih osobina možda se može procijeniti da li osoba "naginje" nekom obliku psihopatije i kojem. To se radi na osnovi procjene koliko takva karta ima "akumuliranih" specifičnih osobina u sebi koje zajedno tvore određeni obrazac koji onda odgovara profilu tog poremećaja. Pogledaj i sama koliko si različitih osobina nabrojala u svom tekstu gore, svaka ta osobina je za sebe različito astrološki opisana.


Inače puno ljudi okolo šeta bez certifikata ustanove, a ziher sam da svrate u Vrapče da bi ih zadržali uz koju tableticu.


Inače Liz je izdala knjigicu na tu temu:

Dark of the Soul: Psychopathology in the Horoscope
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.