Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 02:50   #201
Ovako, imam dozvoljen minus od cca 30k kn, i zbog nekih usavrsavanja bla bla putovanja usao sam u minus koji je u rangu place. E sad me zanima jel mogu kako otplatiti taj minus na rate i jel kompliciran proces
__________________
Pić kondišin satisfektori.
masterchef is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 05:54   #202
Otiđi u Banku i dogovori se, a možeš i jednostavno svaki mjesec zaboravit na dio plaće i s vremenom ćeš doć na 0. Sve dok nisi u nedozvoljenom nije banku briga. Njima i odgovara da si u "kreditu" i plaćaš kamate.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 07:49   #203
Dobio sam dozvoljeni minus na rok od godine dana,to jest do 1.2019....
keli to neka greška ili neka nova metoda ?
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 08:28   #204
Nema zašto biti greška, ako si dobio dvije, tri plaće na račun automatski se odobri. Ako ga ne želiš možeš otići u banku zatražiti da ga maknu. Banka zadržava naravno uvijek pravo da ti ga smanji ili ukine i prije datuma ako završiš u nedozvoljenom minusu pa pazi. Ako budeš uredan pri sljedećem obračunu će ti ga ostaviti ili povećati, a ako ne budeš imao primanja smanjiti ili ukinuti.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 08:36   #205
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Nema zašto biti greška, ako si dobio dvije, tri plaće na račun automatski se odobri. Ako ga ne želiš možeš otići u banku zatražiti da ga maknu. Banka zadržava naravno uvijek pravo da ti ga smanji ili ukine i prije datuma ako završiš u nedozvoljenom minusu pa pazi. Ako budeš uredan pri sljedećem obračunu će ti ga ostaviti ili povećati, a ako ne budeš imao primanja smanjiti ili ukinuti.
Dugogodišnji sam korisnik banke tako da sve to znam,nego dosad su mijenjali dozvoljeni minus svakih 6 mjeseci pa mi je to novost.
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 08:39   #206
Možda je stvarno novost. Zaba tak ima na godinu dana

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 09:07   #207
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Možda je stvarno novost. Zaba tak ima na godinu dana

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Nesto su mijenjali jer evo gledam kod supruged 31.12 2017 do 5.2019
znači godina i po skoro.....normalno uz uvjet redovnog poslovanja.
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:09   #208
A na to si mislio... Nismo se razumjeli, mislila sam da ti je čudno generalno odobrenje dopuštenog minusa... A moguće da su nešto štimali te rokove, s obzirom na ostale promjene.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 16:47   #209
Ah pa da, zato su i slali nove izvode sredinom mjeseca. Produljili su rokove dopuštenih prekoraćenja na godinu, a ove novodobrene ili novoprodužene godinu + 5 mjeseci.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 05:25   #210
Dobio minus na godinu dana, sad istječe 1. 1. 2018. ništa nije otplaćeno, ostao bez posla. Bio nekoliko puta u nedozvoljenom nekih 150 kuna, to otplatio. Posuđujem na sve strane, ali više nemam od koga i što da sad radim?

Što mi slijedi jer sam bez posla. Naravno, jedino mogu nać posao, ali u međuvremenu jer sumnjam da će mi produžit minus, koje su opcije, a ne mogu otplaćivati mjesečno jer para nemam.
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 07:45   #211
Ništa, možeš otići i porazgovarat s osobnim bankarom ako može izbjeć ukidanje minusa i blokadu, al teško. Blokirat će ti račun i sve što bude sjedalo nećeš moć dizat dok ne izađeš iz minusa. Kamate idu naravno normalno. Probaj prodat nešto da riješiš minus, ako nemaš što čekaj da se zaposliš i ne računaj na prvu plaću ili koliki je već minus.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 07:51   #212
Hvala na odgovoru.

Minus je 10000 kuna. Aha, znači samo ukidanje i blokada. Ma dobro, to je razumljivo i prihvatljivo jer kao laik sam se bojao da neće biti nešto gore. Ovako kad počnem raditi, uzmu mu i ok. Samo da otplatim nekako. Znači, ne može ništa gore od toga, kazna neka? To me uglavnom zanimalo.
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 08:44   #213
Quote:
Twutar kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.

Minus je 10000 kuna. Aha, znači samo ukidanje i blokada. Ma dobro, to je razumljivo i prihvatljivo jer kao laik sam se bojao da neće biti nešto gore. Ovako kad počnem raditi, uzmu mu i ok. Samo da otplatim nekako. Znači, ne može ništa gore od toga, kazna neka? To me uglavnom zanimalo.
Odi u banku i dogovori otplatu na 12 rata, kakva blokada i uzimanje svog novca kad nemaš od čega živit

Ako ti je rata prevelika odi u Radničku (ako si u ZG, ako ne raspitaj se) i napravi reprogram.
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 08:45   #214
Quote:
Twutar kaže: Pogledaj post
Dobio minus na godinu dana, sad istječe 1. 1. 2018. ništa nije otplaćeno, ostao bez posla. Bio nekoliko puta u nedozvoljenom nekih 150 kuna, to otplatio. Posuđujem na sve strane, ali više nemam od koga i što da sad radim?

Što mi slijedi jer sam bez posla. Naravno, jedino mogu nać posao, ali u međuvremenu jer sumnjam da će mi produžit minus, koje su opcije, a ne mogu otplaćivati mjesečno jer para nemam.
Ako ti je minus do 01.01. onda vjerojatno imas mogucnost otplatiti ga na 12. rata. Samo pozuri, jer imas jos tri dana da to ucinis. S 01.01. vise neces imati tu mogucnost.
princeza sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 09:04   #215
Rekao je da nema od čega plaćati rate tako da ništa ne dobiva odobrenjem otplate na rate kad će i s njima opet kasniti... Kako rekoh može otići, al ništa dugoročno neće postići.
Kad ga blokiraju može otvoriti zaštićeni račun, al sve što sjeda na taj blokirani račun bit će blokirano. Banku baš i ne zanima ima li on za kruh dok ne vrati kredit, što minus u biti i jest.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 09:51   #216
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Odi u banku i dogovori otplatu na 12 rata, kakva blokada i uzimanje svog novca kad nemaš od čega živit

Ako ti je rata prevelika odi u Radničku (ako si u ZG, ako ne raspitaj se) i napravi reprogram.
Mogu i to pokušat, ali kako sam bez posla trenutno to nije dobra opcija jer što ako zakasnim. Dobro je što nikad duže od godinu dana nisam bio bez posla, ali tko mi obećaje da ću se zaposliti u prvom ili drugom mjesecu. Što ako se ne zaposlim, onda sam u kurcu.

A taj zaštičeni račun, to se otvara dok mi bude blokiran? Jel onda mi nešto sjeda i na zaštičeni račun jedan dio plaće kad ću raditi?
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 21:43   #217
https://isplate.info/zasticeni-racun.aspx

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 02:53   #218
Hvala.

Što se događa ako ne otiđem u banku do 1. 1.? Jer jučer sam išao pogledati karticu i imam 150 kuna nedozvoljenog minusa. Imao sam nedozvoljeni minus početkom ovog mjeseca i sad opet. Što ako ne otiđem, jel odmah ide blokada? Neka veća novčana kazna?
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 11:27   #219
Nema "novčane kazne", ima samo kamata na nedozvoljeni minus, koja je čini mi se oko 14, 15%, naknade za opomene koje ti šalju da podmiriš minus, ako dođe do blokade računa onda troškovi postupka ovrhe i 200kn za deblokadu računa od FINE, stave te na crnu listu pa kasnije imaš "minus" za buduće dobivanje dopuštenih prekoračenja, kradita, kartica...

Uglavnom, probaj se nekako snać i izbjeć bar nedopušteni minus, jer će ti iznos koji duguješ rapidno rast. Ako si u dopuštenom prekoračenju još i možeš nekako razvlačiti, pregovarati, dogovarati se.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=276911 ovo je starija tema, ima nekih iskustava, možda se nešto i mijenjalo, al obično su ti postupci uvijek slični.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 11:43   #220
Na više mjesta na toj temi sam pročitao da slijedi tužba. Pa što ću morat na sud? Kad mi sjedne blokada, zar ne mogu i dalje jednostavno svaki mjesec otplaćivati tu kamatu pa sve dok se ne zaposlim otplatim cijeli minus ili sud i slične pizdarije?

Ne znam što ću, sad sam u nedozvoljenom je mali samo 150 kuna, ali ono kad nemaš para ni da to nekako pokriješ pas mater.
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.